Слободянюк М. Сухопутні війська України: Нарукавна емблематика ( 1992-2012). 2-ге вид. - Львів: Вид-во "Астролябія", 2018. - 286 с.
Книга є другою частиною масштабного авторського проекту висвітлення складного процесу формування Сухопутних військ Збройних Сил України з моменту здобуття державної незалежності. У пропонованій книзі зосереджено увагу, насамперед, на історії 13-го армійського корпусу, який увійшов до складу Збройних Сил України наприкінці 1991 року. На сьогодні цей корпус, з’єднання і військові частини якого розташовані на території Рівненської, Львівської, Волинської, Закарпатської, Чернівецької та Тернопільської областей, входить до складу Основних сил оборони Збройних Сил України. На сторінках видання читач може ознайомитися також із символікою управління, з’єднань і військових частин аеромобільних військ, ракетних військ і артилерії, армійської авіації, ППО, розвідки та РЕБ, зв’язку, інженерних військ, військ РХБЗ, логістики та інших підрозділів корпусу. Для наукових працівників, викладачів, курсантів та студентів як військових, так і цивільних навчальних закладів, а також для всіх, хто цікавиться історією і символікою українських військових формувань.

Шах С. Львів- місто моєї молодости. Спомин присвячений Тіням забутих Львов'ян. Частини І і ІІ.- Львів: Вид-во "Друкарські куншти", 2006.- 208с.
Книга рідкісного але надзвичайно цікавого різновиду мемуарів, які поєднують особисті спогади з широкою панорамою історичних подій, причому, не тільки тих, що сучасні автору, але й сягають глибини століть.
Дєдик О.Г. Бої у Львові. 1-21 листопада 1918 року. Частина І. - Львів: Видавництво "Астролябія", 2018. -192 с.
Вуличні бої між українцями та поляками у Львові 1–21 листопада 1918 року, внаслідок яких спалахнула повномасштабна війна між сусідніми народами, годі вважати дослідженою сторінкою історії. Вкриті легендами та міфами, наче покинуте житло павутиною, вони врядигоди нагадують про себе абстрактними дискусіями на кшталт «чи було лицарським протистояння січовиків і батярів?», залишаючи справжні таємниці осторонь. А тому автор, аби заповнити цю прогалину, на підставі віднайдених документальних джерел, свідчень і спогадів очевидців ретельно реконструює перебіг протистояння на вулицях міста Лева. Серед іншого, читач довідається, хто і що криється за відставками Дмитра Вітовського та Григорія Коссака, чи міг Окремий загін Січових Стрільців на чолі з полковником Євгеном Коновальцем змінити долю Львова та наскільки обґрунтованим виявилося рішення полковника Гната Стефаніва відступити зі столиці ЗУНР. Львівський листопад 1918-го, хоча й поступається за масштабами кривавим гекатомбам Сталінграда 1942-го чи Берліна 1945-го, цікавий особливостями вуличних боїв у великому місті, які містять чимало паралелей із сьогоднішніми подіями на сході України та можуть слугувати певним матеріалом для роздумів. Перша частина запропонованого дослідження хронологічно охоплює період від 7 години ранку 1 листопада до кінця дня 9 листопада 1918 року. Книга адресована політикам, військовослужбовцям, дослідникам воєнної історії, шанувальникам історії Львова, усім, хто цікавиться подіями визвольної боротьби 1917–1921 років.

Якемчук Р. Незалежність України / Роман Якемчук;перекл. з франц. Львів:ПАІС, 2018. - 321с.
У виданні висвітлено історію України від найдавніших часів до утворення незалежної держави. Західний автор, професор Лувенського католицького університету (Королівство Бельгія) Роман Якемчук, знаний фахівець з історії міжнародних відносин та права, прослідкував стержневі віхи національної історії, представивши українську тему в європейському політико-правовому вимірі, створив авторську концепцію візій національно-визвольного руху та державницьких устремлінь українців.
Книга викличе професійний інтерес у колах вчених-гуманітаріїв, студентів, а також усіх, хто цікавиться історією України.
Радевич-Винницький Я. Історія української мови: іноетнічні персоналії / Ярослав Радевич-Винницький.- Львів: Апріорі, 2020.- 260 с. Книга містить нариси життя і діяльності видатних особистостей неукраїнського походження, які позитивно вплинули на визнання, утвердження і розвиток української мови та її літературної форми. Видання адресоване широкому колу читачів, які цікавляться історичним шляхом української мови.
Терлак З. Українська мова для початківців: вид. 3-є, випр. й доп. / Зеновій Терлак, Олександра Сербенська.- Львів: Апріорі, 2019.- 268 с.
У збірнику подано вправи і завдання, які допоможуть краще вивчити синтаксис української мови і засвоїти особливості пунктуації. Матеріал згруповано так, що його можна опрацьовувати як під керівництвом учителя, так і самостійно – для закріплення набутих знань і вироблення практичних навичок синтаксичного і пунктуаційного аналізу. Для учнів середніх шкіл, гуманітарних гімназій, ліцеїв, коледжів, а також для вступників до вищих навчальних закладів.
Терлак З. Словник мови поетичної збірки Івана Франка "Мій Ізмарагд": у двох частинах. Частина перша: А-М / Зеновій Терлак.- Львів: Апріорі, 2016. - 424 с .
Словник є повним довідником особливостей слововживання у поетичній збірці Івана Франка „Мій Ізмарагд”. Подано частотність уживання всіх українських лексем, що функціонують у тексті першого прижиттєвого видання збірки поета, розкрито їх семантику, з’ясовано фонетико-граматичні та стилістичні особливості. Видання призначене для науковців, викладачів і студентів вищих навчальних закладів, а також для всіх тих, хто цікавиться таємницями художнього слова.
Владика Юліан Вороновський: спогади/ упоряд. о. Тарас Гарасимчук. -Дрогобич: Коло, 2019. - 256 с.
Це спогади багатьох осіб про одну Людину: сина, який любив свою маму, Матір-Церкву та Матір-Україну. Це спроба написати портрет єпископові-ісповіднику Української греко-католицької уеркви - владиці Юліану ( у світі - Юрієві Вороновському), який практикував свою віру у страшні атеїстичні часи радянської доби, будучи мирянином, монахом, ієромонахом та єпископом підпільної УГКЦ. Особі, яка в часі легалізації своєї Церкви намагалася послужити "всім і вся". Архієреєві, який зумів бути слугою.
Блаженніший Любомир. Думки у спадок / Упор. Ольга Гнатишин. - Львів:Свічадо, 2018. -112 с.
Збірник цитат Блаженнішого Любомира Гузара, який складається з його висловлювань, які показує засяг його справді пастирського думання про свій народ та людину взагалі. У тих згустках думок можна побачити й масштаб постаті колишнього Глави УГКЦ, й причину того авторитету, який він мав не лише у рідній Церкві, а й в усьому українському суспільстві.
Ґайда Р. Життя і творчість : Монографія/ Роман Ґайда, Роман Пляцко; 2-ге вид., друге, уточнене й доповнене. - Львів: Дослідно-видавничий центр Наукового товариства ім. Шевченка, 2019.- 220с.
Основна частина книжки містить шість розділів, у яких висвітлені різні аспекти діяльності Івана Полюя. У "Вступі " подано сконденсований творчий портрет Івана Пулюя як високоталановитої людини у своїй багатогранності. Найбільше уваги приділено фізичним дослідженням (розд.2), які стосуються трьох напрямів: молекулярної фізики, катодного проміння та Х-променів.
Дзюба І.М. Із плину літ: публіцистика / Іван Дзюба; упоряд. Євген Пшеничний. -Дрогобич: Коло, 2019.-564с.
У книжці подано вибрані публіцистичні статті І.Дзюби, друковані у пресі, починаючи з 60-х років минулого століття. Вони присвячені проблемам розвитку української культури й захисту мови, національного самоусвідомлення українців, різних етапів державного і культурного будівництва.

Береговська Х. Святослав Гординський. Творчість за півстоліття/ Христина Береговська.- Львів: Апріорі, 2019. - 208с.
У монографії висвітлюється життєвий і творчий шлях Святослава Гординського в другій половині ХХ ст. Простежено важливу роль С. Гординського, як художника, поета, перекладача у громадському та мистецькому житті української діаспори у США. Проаналізовано його мистецтвознавчу та образотворчу спадщину, зокрема монументальне сакральне мистецтво у 49 храмах у світі.
Купчинська Л. Творчість Теофіла Копистинського у контексті розвитку образотворчого мистецтва Західноукраїнськиї земель другої половини ХІХ - початку ХХ ст./ Лариса Купчинська. -Львів-Філадельфія: Вид-во "Друкарські куншти" , 2009.- 303 с. Монографія присвячена творчості Теофіла Копистинського - одного з провідних художників України другої половини ХІХ- початку ХХ ст. У праці звернута увага на загальні історичні та філософсько-естетичні основи розвитку епохи та місце і роль митця у ланцюзі соціокультурних явищ. На конкретному фактологічному матеріалі розкрито багатоаспектність його творчої діяльності, її видова та жанрова структури, образно-художні особливості. Наведено нові важливі відомості з біографії митця, впроваджено у науковий обіг низку маловідомих його живописних і графічних творів.
Дацюк Г. Одна з нас: незагублені історії/ Галина Дацюк.- Чернівці: Букрек, 2020.- 240 с.
«Одна з нас» – унікальне видання, де зібрані історії жінок, що творять інклюзивний культурний простір України. Нині на фоні глянцевої історії губляться особистості жінок, які вносять свій унікальний вклад у розвиток української культури, тим більше коли йдеться про жінок з інвалідністю. Гендерні стереотипи обмежують діяльність жінок певними сферами, серед яких «чисто жіночі» професії, певні заняття, домашня робота. Натомість ми маємо командирок батальйонів у ЗСУ і командирок першої жіночої чоти в ліцеї імені Івана Богуна. Стереотипи роблять жіночий світ невидимим і непоцінованим. Між тим тисячі жінок (і жінок з інвалідністю), наших сучасниць, заслуговують на увагу», — пишуть на сторінці «Букреку».
«Одна з нас» – видання, у якому 50 жінок розкажуть свою історію, а тисячі зможуть її почути. Авторка Проєкту, журналістка Галина Дацюк і сама впродовж багатьох років бореться з важким захворюванням, проте не втрачає професійного та життєвого запалу. Усі історії видання – життєствердні, оптимістичні, вчать не зупинятися попри все. Героїні книги попередньо були учасницями авторської передачі Галини Дацюк «Моя Історія», що звучить у прямому ефірі «Радіо Культура».
Ковч О. Чому наші від нас утікають?/ Омелян Ковч. - вид. 2- ге, випр. - Львів: Свічадо,2019.- 128с.
До 135-річчя з дня народження блаженного священномученика, праведника України, покровителя душпастирів УГКЦ отця Омеляна Ковча пропонуємо осучаснене видання праці "Чому наші від нас утікають".
У цій праці, що вийшла друком у 1932 році, блаженний Омелян Ковч розмірковує над тим, чому греко-католики полишають свою рідну Церкву та приєднуються до Латинської чи інших Церков. Він відважно й відверто пише про проблеми, які були на той час у греко-католицькій Церкві.
"Чому наші від нас утікають"- це приклад щирого вболівання душпастиря за довірене йому духовне стадо, матеріял для роздумів для сучасних священиків, перед якими постає питання, як учинити свою парафію місцем зустрічі з живим Христом.
Ґроф С. Психологія майбутнього. Уроки сучасних досліджень свідомості/ Станіслав Ґроф; пер. з англ. Ярини Винницької та Олени Редчиць. - Львів: Видавництво Terra Incognita, 2019. - 400с.
Дана книга - підсумок досліджень змінених станів свідомості за більш ніж сорок років наукової діяльності доктора Грофа. Професор психології Каліфорнійського інституту інтегральних досліджень, засновник і президент Асоціації Трансперсональної Психології Станіслав Гроф запрошує приєднатися до екстравагантної подорожі у пошуках себе.
Нова картографія свідомості, базова перинатальні матриці, революційний метод голотропного дихання - вас чекає багато відкриттів на шлях самопізнання.
Ще ніколи наукові дослідження і духовні практики не були таким захопливим заняттям.
Сіромський Р. "До Різдва все завершиться...": коротка історія Першої світової війни (1914-1918).- Львів:Тріада плюс, 2019.- 802 с.
Наукво-популярне видання присвячене Першій світовій війні (1914-1918), зокрема у стислій формі розкриває походження терміну, причини та привід до війни, плани великих держав напередодні глобального збройного конфлікту. Окрему увагу зосереджено на співвідношенні сил, мобілізації, стратегії воюючих сторін, перебігу бойових дій та наслідків Великої війни для подальшого розвитку світу. На конкретних прикладах проаналізовано формування образу ворога, відображення війни в історичній памяті та культурі країн Заходу.
Каспаревич В. Львівський футбол: Люди, факти. 1939-1991 / Василь Каспарпевич, Олександр Пуньків. - Львів: Світ, 2019.- 464с.
Книга розрахована на широке коло читачів і розповідає про діяльність майже двох тисяч спортивних діячів, тренерів і футболістів, які творили сторінки історії спорту на теренах Львівщини упродовж 1939 – 1991 років. Перед читачем відкривається ціла епоха львівського футболу.
Львівщина, незважаючи на свою багату спортивну історію, досі не мала подібного видання. Тут вперше у форматі енциклопедії подано біографічні довідки, доповнені фотопортретами й автографами.
За допомогою цього видання читач відкриває для себе чимало нового з діяльності своїх кумирів. Автори намагалися зберегти цій численній спортивній гвардії молодість бодай у текстах і на фотографіях.
Дяк О. Світ на узвишші: вірші/ Олесь Дяк; перед.слово Б. Смоляк. - Дрогобич: Коло, 2019. - 216 с.
До нової збірки Олеся Дяка " Світ на узвишші" увійшов найповніший вибір віошів малої поетичної форми, де сконцентровано чи не все найпосутніше з Олесевої поезотворчості. За Левком Різником "О.Дяк вийшов на сво власну поетику, що дає йому право вважатися одним з найкращих поетів сучасної України, головно в жанрі поетичної мініатюри" Тож читаймо, вчитуймося, співпереживаймо.
Комарек С. Чоловік як еволюційна інновація? Есеї про чоловічу природу, сексуальність, життєві стратегії та метаморфози маскулінності/ Перекл. з чеської Олени Крушинської, Тетяни Окопної. - Львів: Апріорі, 2018.- 432 с.
Книжка присвячена природі та сексуальності чоловіків, їхній поведінці у найрізноманітніших ситуаціях війни та миру, виникненню та організації чоловічих колективів, ставленню чоловіків до жінок та до інших чоловіків, зміні образу чоловіка у плині історії і багатьом іншим темам, зокрема й глибоко табуйованим. У Чехії це видання, як і багато інших книжок професора Станіслава Комарека, стало науково-популярним бестселером завдяки глибокій ерудиції автора у біології та суспільних науках, свіжості й неупередженості його погляду на світ і особливому "комареківському" стилю – дещо провокативному і сповненому гумору та іронії.
Ірвінг Д. Доки я тебе не знайду. Роман. Том І / Пер. з англ.О.Тільна.- Харків: Вид-во "Ранок": Фабула, 2018.- 480 с. Джон Ірвінг — майстер психологічної прози, блискучий сценарист, сучасний класик, і роман «Поки я тебе не знайду» — найбільш автобіографічна з його книг.
Ірвінг Д. Доки я тебе не знайду. Роман. Том ІІ / Пер. з англ.О.Тільна.- Харків: Вид-во "Ранок": Фабула, 2018.- 480 с.
Герой роману, голлівудський актор Джек Бернс, виріс, не знаючи свого біологічного батька. Мати оточила його образ мовчанням і містифікаціями. Пошуки батька, якими починається і завершується ця епопея, визначають все життя Джека. Красень, улюбленець жінок, обдарований артист,— всі свої ролі він грає для одного-єдиного глядача… Це дивовижна книга про втрату цнотливості у всіх сенсах, а ще — про подорожі, музику, повій, кіно, сакральний сенс татуювань, театр, психіатрів, церкви, насильство, егоїзм, а головне — вдячність.
Кено Р. З жінками по-доброму не можна. Ірландський роман Саллі Мари / Фіктивний переклад з англійcької Мішеля Преля; переклала з французької Ярина Тарасюк. — Львів: Видавництво «Астролябія»,
2019. — 256 с.
Жінка на кораблі — бути лихові. А що вже казати про забарикадоване поштове відділення ще британського Дубліна, коли його захопили готові віддати життя за свободу Ірландії повстанці, а у вбиральні тим часом зачаїлася юна британська поштарка?Без неї усе було б просто: відважні ірландські хлопці стріляли б по британцях і так прокладали б собі дорогу до слави... Але тепер їхнім іменам не місце на шпальтах світової історії, а — на сторінках містифікації Ремона Кено (1903–1976), письменника, перекладача, есеїста, члена Ґонкурівської академії.

Познанскі У. Ереб :Трилер / Урсула Познанскі, пер. з нім. Н. Сняданко.- Львів: Видавництво "Астролябія", 2019. 512 с.
Спершу Ніка дивує раптова зміна поведінки і таємничість деяких його однокласників, але нарешті він і сам опиняється в просторі загадкової комп’ютерної гри «Ереб». Бо ж завдання і квести не просто стають дедалі складніші — деякі, безглузді на перший погляд, треба виконувати в реальному лондонському житті, а за вправність «Ереб» здійснює навіть невисловлені Нікові бажання, він знає його друзів, його симпатії і навіть страхи. Але якщо програєш, то остаточно — повернення в гру немає. То чи можна заради гри переступити власне сумління, втратити друзів? Де межа між віртуальним світом і реальним? Що стоїть за «Еребом»: містика чи не знана досі технологія? На ці запитання читач знайде відповідь разом з шістнадцятирічним Ніком Данмором.
жовтень

Степовик Д. Візантологія [Текст]/ Дмитро Степовик.- 2-ге видання, доповнене, ілюстроване - Жовква: Місіонер, 2013. -352 с.
Після поновлення Незалежности України 1991 року візантологія здобула українську прописку.
В тоталітарному самодержавному Московському царстві та в Советськім Союзі, який замінив це царство, Візантією дозволяли займатися тільки росіянам, бо Росія – не тільки «родіна слонов», але, мовляв, і єдина «спадкоємиця» Візантійської імперії.
Нині цю фальш подолано. І короткий лекційний курс київського професора Дмитра Степовика з візантології, розрахований на студентів вищих духовних та світських навчальних закладів, – став чи не першою ластівкою щодо українського погляду на Візантію та її Церкву. Це природно, адже Київ, Київська Русь-Україна, а не Москва, не Суздаль і не Рязань, мала вікові стосунки з першою християнською імперією світу – з Візантією; Київ же, а не хто інший, хрестився від Константинополя, а вже згодом Київ охрещував язичників-насельників темних країв болотяних Сходу та Півночі Європи.
Богдан Якимович. Іван Франко – видавець: Книгознавчі та джерелознавчі аспекти. – Л.: Видавничий центр ЛНУ ім. Івана Франка, 2006. – 692с.У монографії на основі аналізу книгознавчих та джерелознавчих аспектів видавничої продукції, нововиявлених документальних матеріалів, досліджено видавничу діяльність Івана Франка впродовж усього творчого життя, зокрема участь у виданні семи книжкових серій, працю в Науковому товаристві імені Шевченка та Українсько-руській Видавничій Спілці у Львові, його роль як редактора і видавця власних творів та спадщини попередників, як теоретика і практика видавничої справи.
Тимошик М.С. Історія видавничої справи: підручник. - 2-ге вид., виправлене. - Київ: Наша культура і наука, 2007. - 496 с. Це - перший в Україні підручник, де грунтовно подано цілісну історію творення, поширення, використання та результатів функціонування рукописних і друкованих набутків людства.
Хронологічний огляд розвитку світової вітчизняної видавничої справи, що починається за дві тисячі років до Різва Христового і закінчується сьогоденням, подається на суспільно-політичному тлі конкретної епохи, на фоні драматичних життєвих колізій сотень особистостей, у контексті впливу видавничої продукції, передусім книги, на громадську думку.

Правий П. Святослав, каган русів. Убитий та оббреханий [Текст] / Павло Правий.- К.: "Видавництво Сергія Пантюка", 2016.-456 с.
Ви впевнені в тому, що знаєте історію? Переконані, що знайомі зі знаменитими героями минулого - Рюриком, Святославом, Ольгою, Олегом? Тоді вас чекає великий сюрприз: ця книга - бомба, яка здатна підірвати все ваше уявлення не тільки про минуле нашого народу, але і про його сьогодення. Ця книга не просто скандальна. Ця книга не просто "рве" всі теорії, які старанно вибудовувала академічна наука протягом останніх двохсот років - вона провокує на роздуми і критичний аналіз вже наявних фактів. вона щмушує думати.

Коваленко С. Іван Богун - український Дон-Кіхот[Текст]: історичний нарис/ Сергій Коваленко.- Київ:Видавництво "Стікс", 2011.- 448 с.
Книга оповідає про життя та діяльність такої непересічної постаті, якою був Іван Богун. В ній вперше зроблено узагальнення відомостей про цього визначного полководця та державного діяча, показано його місце у подіях, що відбувалися в Україні й поза нею перед Хмельниччиною, під час неї й по ній. Дія книги відбувається на тлі подій, що на багато років визначили долю України й сусідніх країн і навіть зараз впливають на неї. Події ці розгортаються на часовому відрізку 1641-1664 рр. і на просторі від Вісли до Волги, від Оки до Дунаю. Яке місце у них посідав Іван Богун? Ким він був? Яким він був? Про все це одповідається у цій книзі.
Грін, Дж. Паперові міста[Текст]: роман / Джон Грін; Пер. з англ. В.Назаренко. – Київ: Видавнича груупа КМ-БУКС, 2016. – 320 с. Усе джиття Квентин був здалеку закоханий у свою дивовижну сусідку _ Марго Рот Шпігельман. Тож коли вона, одного дня відчинивши знадвору вікно в його кімнату, прокрадається в його життя, втягуючи в неймовірні пригоди, Квентин не може їй опиратися. Але ніч пригод закінчується, і на другий день у школі Квентин з’ясовує, що загадкова Марго таємничо щезла. А незабаром виявляється, що Марго залишила для нього підказки, і тепер саме він має відшукати дівчину, яку, йому здавалося, він так добре знав... Черговий бестселер Джона Гріна, автора романів «Провина зірок» і «В пошуках Аляски», не залишить читачів байдужими.
Горобець О.О. Свічка на вітрі: публіцистичні розмисли про кремлівський воєнний гібрид для українського електорального поля та високий дух народу, який не побороти нікому[Текст]/Олександр Горобець.- Вінниця: ФОП Рогальська І.О., 2014.- 252с.
Свічка на вітрі цс не лише пелюстка пломеню, а й світлий образ надії у сквиру. Ось-ось, здається, згасне вона і зупиниться все. Можливо, й саме життя. А виживе полохливий, трепетний вогник, і ми вийдемо з пітьми. Темрява розступиться. Тому це водночас й ключ до світлого завтра.
А ще, це й витончений образ нашої нескореної і багатостраждальної України, яку з усіх сил намагається остаточно задушити, розтоптати ординська Московщина. Жорстокий, дикунський «руській мір». Тому понад усе бережімо свічку на вітрі: вона нас виведе у нове європейське життя.
Іллєнко Ю.Г. Юрка Іллєнка доповідна Апостолові Петру. Автопортрет альтер его (себе іншого) внатурє. Роман-хараман у трьох книгах. Книга 1. Вид.2-ге, перероб. та доп. - Тернопіль: Богдан, 2011.- 704с.
Сюжетами цього роману вимощено брук до Раю. Або до Пекла. Проте в українському дискурсі і Пекло, і Рай — синоніми. Сюжет простий, як кувалда-вершляг, якою дроблять скелі на брук. Міркуйте самі: першою бомбою війни вибиває камінець з провінційного чумацького шляху — мале хлопча — і жбурляє наосліп у веремію гучних учт. З вишколу тих кривавих звитяг і людожерських бенкетів хлопча виходить Яничаром. Елітним Яничаром. Фатум спокушає нью-яничарина — кидає на ту саму потрощену черкаську сошу — чумацький шлях, аби остаточно зруйнувати його і не залишити про нього і гадки. Яничар раптом усвідомлює, що він є відсутнім каменем з тієї соші, яку торували віками його предки. Яничар починає роз'яничарюватися. Ціною ризиків, не сумісних з життям. Знов стає українцем. Елітним українцем, націоналістом,
націократом. Тоді його починають вбивати... українці

Келімбетов Н. Не хочу втрачати надію. Повість-монолог. Есе. Київ:Дніпро, 2008.- 352 с.
Ця книга-дилогія відомого письменника Немата Келімбетова містить повість-монолог «Не хочу втрачати надію» та есе «Листи до сина». Головний герой повісті-монологу, перебуваючи на межі життя та смерті, прикутий до лікарняного ліжка, осмислює справжні життєві цінності, взаємозв'язок Часу та людських доль. В есе «Листи до сина» автор роздумує про доброту та жорстокість, справедливість й підступність, щедрість і захланність. У творі змальовані непроминущі образи давніх героїчних предків казахського народу — саків, гунів та тюрків. Видання друге, доповнене.
Кінг С. Під Куполом: роман / Стівен Кінг; пер. з англ. та комент. О. Красюка. - 2-ге вид., стер.- Харків:Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2015.- 1024 с.
Напередодні Гелловіна місто Честер Мілл у штаті Мейн невідома сила накриває прозорим Куполом. Навіть літаки розбиваються об цю енергетичну оболонку. Опинившись у замкненому просторі, хтось виявляє здатність до огидних злочинів, а хтось, на протидію цим покидькам, — до подвигів. Одному політикові навіть припала до душі ізольованість населення, яким тепер легко керувати. Тільки-от недовго триватиме ера його правління, адже сам Купол вороже налаштований щодо своїх заручників. Тож їхній час не просто обмежено. Він швидко спливає…
березень
Горобець В. Гетьман Брюховецький. Життя у славі, владі та ганьбі [Текст] / Віктор Горобець. – Київ: Парлам. вид-во, 2019. – 440 с.
Книга Віктора Горобця "Гетьман Брюховецький. Життя у славі, владі та ганьбі" розповідає про одного з найбільш суперечливих персонажів козацької історії - Гетьмана Лівобережжя України в 1663-1668 роках Івана Брюховецького. Життя яскравого представника доби так званої Руїни, його політичну, військову і дипломатичну діяльність репрезентовано на широкому історичному тлі, у контексті хитросплетеної взаємодії різноманітних чинників і впливів - внутрішніх, зовнішніх, об’єктивних, суб’єктивних, закономірних і алогічних. Звертаючи увагу на незаперечні здобутки, так і очевидні втрати й помилки реґіментаря, наголос робиться не на їхньому засудженні чи виправданні, а намаганні зрозуміти причини такого становища та його впливу на перпективи Козацької держави.
Видання адресується науковцям, викладачам, студентам історичних факультетів, усім, хто цікавиться історією України.
Касьянов Г. Незгодні: українська інтелегенція в русі опору 196-1980-х років[Текст] / Георгій Касьянов. - 2-ге вид., випр і доповн. – Київ: ТОВ "Видавництво "Кліо"", 2019. – 248 с.
Книжку присвячено подіям, пов'язаним із виникненням і розвитком руху протесту в 1960-1980-х роках. У центрі уваги автора - протистояння української інтелігенції та радянської держави. Спроби національно-культурного відродження 1960-х років і його придушення, формування опозиції режимові, політичні течії в дисидентському русі, «український самвидав», репресії проти інакодумців, правозахисний рух - усі ці проблеми розглянуто в контексті загальної еволюції тоталітарної системи до її занепаду. Для істориків, політологів, викладачів, студентів, усіх, хто цікавиться вітчизняною історією.
Богдан Хмельницький. Походи Богдана Хмельницького [Текст]/ І.А.Коляда, Ю.В.Сорока. - Харків:ТОВ"СИНИЦЯ", 2019. - 224с.
Богдан Хмельницький справжній син свого народу, засновник Української козацької держави, гетьман Війська Запорозького. Ігор Коляда у творі «Богдан Хмельницький» та Юрій Сорока — «Походи Богдана Хмельницького» розкажуть про Великого Гетьмана, завдяки якому все українство виступило єдиною, як ніколи, силою в боротьбі за національне визволення. Перемоги під Жовтими водами, Корсунем, Зборовом та поразка під Берестечком. Діяльність Богдана Хмельницького не тільки визначила долю України, а й вплинула на тогочасне європейське життя.
Ave. До 100-ліття Гетьманату Павла Скоропадського [Текст] / За загальною редакцією Лариси Івшиної. – 1- ше вид. - Київ: ТОВ "Українська прес-група", 2018. – 680 с.
Що Ви знаєте про Гетьмана Скоропадського та його час? І чому це знання необхідне? Чому історія 100-річної давнини, така важлива для нас, опинилася на маргінесі? Як відновити розірваний зв'язок часів? Спадкоємцями якої політичної традиції ми є? Потрібно дати відповіді на ці запитання. Книга "Ave..." - про "загублену" українську аристократію. Коли повернеться жива пам'ять про Гетьмана, про Василя Вишиваного (Вільгельма Габсбурга), про полковника Петра Болбочана... - це буде маркером справді вільного народу. Наблизимо цей час?
Коковалець Є . Причини до історії Української Революції [Текст] / Євген Коновалець. – Івано-Франківськ: ТОВ Лілея -НВ", 2018. – 95 с.
Праця Є. Коновальця є цінним історичним джерелом, в якому уважний читач віднайде чимало маловідомих сюжетів з політичної історії "київських" Січових стрільців, про їхню участь у перипетіях боротьби за владу в Києві, придушення антидержавного заколоту в Києві та бої проти більшовицьких військ, повстання проти гетьмага П. Скоропадського.
Голод 1946-1947 рр. в Україні: колективна память[Текст] / Збірник свідчень очевидців, спогадів-переказів їхніх рідних, меморіально-публіцистичних статей; упоряд. І.В. Марочко; За матеріалами О.М. Веселої, В.Я. Веселова; Наукове ред, передмова, вступні статті: В.І.Марочко, А.І.Бондарчук.- Київ: Видавець М.Ю.Мельник, 2019. - 1176с.
Збірник матеріалів усної історії та краєзнавчої публіцистики є першим в Україні археографічно-меморіальним виданням, яке безпосередньо відтворює причини, обставини та соціально-демографічні наслідки повоєнного голоду 1946–1947 рр. в Україні. Структура збірника представлена археографічно-оглядовою передмовою, науково-аналітичними статтями про особливості голодоморів в українських селах та містах 1920–40-х рр., меморіально-біографічною розповіддю про подвижницьку діяльність О.М.Веселової, глибокими роздумами очевидця голодного лихоліття А.І.Бондарчука, колекцією спогадів і публіцистичними матеріалами, упорядкованими за адміністративно-територіальним принципом. Збірка є виразником національної пам’яті. Для істориків, краєзнавців, музейних працівників, людей доброї волі.
Історія Української Православної Церкви [Текст] / Дмитро Гордієнко, Віталій Клос, Юрій Мицик, Ірина Преловська; худож.-оформлювач М. С. Медор. – Харків : Фоліо, 2019. – 244 с.
У виданні подається історія Української Православної Церкви з часів напівлегендарної проповіді апостола Андрія Первозваного на берегах Чорного моря й Дніпра та хрещення Київської Руси князем Володимиром Великим до сьогодення, коли вирішилося важливе для духовності нашого народу питання про незалежну Українську Церкву. Автори книги, українські історики й богослови, використовуючи історичні та церковні документи різних часів, доводять правомірність надання Томосу Українській Православній Церкві Вселенською (Константинопольською) Патріархією, яка є Церков'ю-Матір'ю Української Церкви.
Історія європейської ментальності [Текст] / За редакцією Петра Дінцельбахера. 2-е видання, доповнене/ Пер. з нім. Володимир Камянець. - Львів: Літопис, 2019. - 632с.
Історію європейської ментальності від античності й до наших днів досліджено крізь призму формування i розвитку основних концептів людського життя: релігійності, сексуальності та кохання, хвороби, віку, смерті, страхів, комунікації, “свого” й “чужого”, простору i часу тощо. Доступний виклад матеріалу заохотить до читання не тільки фахівців – істориків, культурологів, етнологів, – але й усіх, хто цікавиться культурно-історичним розвитком європейських народів.
Шаповал Ю.І. Мить історії: 366 мініатюр про людей і події [Текст] / Юрій Шаповал. - Київ: Парлам. вид-во, 2019. - 400с.
Книга "Мить історії: 366 мініатюр про людей і події" відомого українського історика Юрія Шаповала є результатом його подвижницької науково-популяризаторської, просвітницької праці на українському радіо. Кожна мініатюра – це філігранний есей, сповнений живої, свіжої інформації й водночас освітлений мудрим, часом іронічним, поглядом автора, що ховається здебільшого за подіями й персонажами, а проте присутній у всьому – і в доборі матеріалу, і в оригінальних ракурсах його висвітлення, своєрідній авторській мові й талановитому літературному стилі. Кожній мініатюрі відповідає один день календаря, що додає книжці додаткової внутрішньої динаміки та інтриги.
Юрій Шаповал винайшов своєрідний, дотепний спосіб оживити історію, зробити її фактом нашого повсякдення, прив’язати до свого життєвого досвіду кожного слухача (а тепер і читача), надати їй особливої приватності.

Ерікен Т.Г. Сміття і люди. Зворотній бік споживання [Текст] / Томас Гілланд Еріксен; пер. з норвезьк. - Київ: Ніка-Центр, 2019. - 224с.
Книжка всесвітньо відомого норвезького вченого-антрополога Томаса Гілланда Еріксена «Сміття і люди» — це розгляд різних аспектів співіснування людської ойкумени та світу відходів. Попри свою назву, це зовсім не екологічна розвідка й не інструкція порятунку світу від забруднення та різних відходів. Автор розглядає сміття як невід’ємну рису людського способу існування. Мало хто знає зазвичай, скільки реально сміття ми виробляємо. Мало кому відомо, що під час створення одиниці більшості пластикових предметів продукується більший об’єм відходів, аніж об’єм самої тієї речі. Усвідомити і відчути реальність сучасного виробництва та, що головне, споживання – ось те, що пропонує нам Еріксен, і, звичайно ж, пуститись у роздуми разом із ним. У цій книжці ідеться про загальнолюдську відразу до всього гидкого, а також про те, що ми робимо у мінливих обставинах, аби утримувати цей темний — і смердючий — бік життя подалі від себе. Та насамперед ідеться про те, як позбутися сміття, перетворивши його при цьому на щось корисне. А ще автор згадує одну з найболючіших проблем сучасності – засмічення мізків. Як завжди, книжки Еріксена відрізняє дуже особистісний підхід, підхід пересічної людини з своїми уподобаннями і відразами, яка з цікавістю дивиться на світ навкруги і намагається зрозуміти, що і як там влаштовано. Автор робить екскурс у історичне розуміння поняття «сміття», відкриваючи іноді факти, що дивують читача. Він аналізує чистоти і нечистоти, як і що ми викидаємо, метаморфози їжі, часом сягаючи узагальнень щодо хаосу та порядку, зупиняється на розмитості меж і замкненому колу кругообігу сміття у нашому житті. Книжці притаманна прониклива авторська інтонація та м’який гумор, що вдалося зберегти і донести до нас перекладачці. Розрахована на широке коло читачів.

Вюллер Т. Що таке час[Текст] / Трюльс Вюллер; пер. з норвезьк. - Київ: Ніка-Центр, 2018. - 160с.
До царини наукових інтересів норвезького вченого Трюльса Вюллера належать: фізична, філософська, екзистенціальна, соціальна та історична дійсність часу, і в своїй книжці він якомога різнобічніше висвітлює питання: «що таке час?» Але відверто попереджає: не варто чекати на нього однозначної, ба навіть чіткої відповіді. Час керує нашим життям. Усе на світі відбувається в часі – від минулого через теперішнє й у майбутнє. Але що таке час? Без зайвої полемізації та з великою відданістю предметові автор малює збалансовану картину теперішнього стану розуміння проблеми у світлі як філософії, так і фізики, антропології, історії, літератури та релігії та ілюструє свої роздуми ситуаціями з повсяк-денного життя.
Книжка написана простою, але яскравою мовою, тож здатна зацікавити кожного, хто звик замислюватися над різними проявами нашого буття.
Вусик О. С. Словник синонімів української мови: понад 2500 синонімічних гнізд [Текст] / О.С. Вусик; за ред. докт. філолог. наук, проф. . А. М. Поповського. - Вид.2-ге, доповн. - Тернопіль: Навчальна книга Богдан, 2019. - 576с.
Словник складає різнобічну характеристику синонімів сучасної української мови. Це плід багаторічної праці автора — письменника. Розрахований на філологів, письменників, журналістів, учителів-словесників, учнівську та студентську молодь, усіх, хто небайдужий до розвитку рідної мови.
Булаховський К.А. Цікаве мовознавство [Текст] / К.А. Булаховський. - 2-ге вид., переробл. і розшир. - Львів: Апріорі, 2019. - 200с.
Пропонована книжка запрошує читача в неймовірний і чарівний світ мовознавства. У ній ви дізнаєтесь, що таке мова, скільки мов на світі, якими можуть бути мови цивілізацій інших планет, як розшифрували єгипетські ієрогліфи та багато іншого. Значну увагу приділено українській мові – нашому з вами духовному багатству. Крім української, згадано десятки інших мов, наведено багатий ілюстративний матеріал, у тому числі призабуту українську лексику, приклади з фольклору та художньої літератури. Видання адресоване учням, батькам, учителям, студентам, викладачам, усім, хто цікавиться мовними питаннями.
Габбард Д.Перша невідкладна допомога своїми руками. Що робити, якщо швидка не поспішає [Текст] /Джеймс Габбард; пер. з англ. Я. Лебеденка; худ. Studio Urge. - . Харків: КСД, 2019. - 336 с.
Карета швидкої не завжди швидка. Затори на дорогах, аварії, складні погодні умови — чимало ситуацій можуть затримати лікарів, на яких ми так чекаємо. Але навіть секунда зволікання деколи коштує потерпілому життя. Що робити, коли поруч немає фахівця-медика і необхідно надати першу допомогу собі чи іншій людині? Хапати посібник Джеймса Габбарда, сімейного лікаря із 30-річним досвідом. Він має бути в кожній аптечці, поруч із бинтом і знеболювальним.
Костенко Т.М. Дитина з порушенням зору [Текст]/ Т.М.Костенко.- Київ: Літера ЛТД, 2019. - 40с.
Ця книжка призначена для батьків, які стикаються з проблемою порушення зору в дитини — вродженим або набутим, а також для педагогів і вихователів інклюзивних навчальних закладів. Для того щоб дитина, попри ці проблеми, зростала і розвивалась, як усі інші, батькам потрібно багато знати про зір, функції ока, вчасно звертатися до лікаря-офтальмолога. Як підготувати таку дитину до навчання в школі, як правильно вибрати навчальний заклад? На ці та багато інших запитань можна знайти відповіді у цій книжці. Крім того, автори надають спеціальні рекомендації: як вчасно розпізнати будь-які порушення зору дитини, як допомогти дитині в разі тяжких порушень і куди звертатися по допомогу.
Чеботарьова О.В. Дитина із церебральним паралічем [Текст] / О.В. Чеботарьова, Л.В.Коваль, Е.А. Данілавічютє. - Київ: Літера ЛТД, 2019. - 40с.
Це видання адресоване батькам дітей із церебральним паралічем (ДЦП) корекційним педагогам і вихователям навчальних закладів. У нашій країні, та й загалом у світі, вже набуло великого досвіду з лікування, навчання і виховання дітей із ЦП. Визначальною умовою залишається комплексна взаємодія психолога, вчителя та батьків учня для досягнення бажаногоефекту. Від того, наскільки вчасною буде корекційна допомога, залежить подальша доля дитини. Тому автори книги дають відповіді на найактуальніші запитання батьків, розповідають про допомогу дитині, рекомендують різні методики корекції та навчання дітей із церебральними паралічем.
Чеботарьова О.В. Дитина із синдромом Дауна [Текст] / О.В. Чеботарьва, І.В. Гладченко. - Київ: Літера ЛТД, 2019. - 48с.
Ця книжка адресована батькам дітей із синдромом Дауна, корекційним педагогам і вихователям навчальних закладів. Як свідчить досвід багатьох країн світу, люди із синдромом Дауна стають повноцінними членами суспільства, діти можуть ходити у звичайні дошкільні заклади та школи, дорослі — знаходити роботу та створювати сім’ю. Необхідно лише допомогти дитині із синдромом Дауна знайти своє місце в житті. Для цього батьки повинні знати якомога більше про особливості розвитку їхньої дитини, її можливості, сучасні методи та технології навчання та виховання. Автори пояснюють, який потенціал у дітей із СД, що таке рання комплексна допомога, які заняття необхідні таким дітям, як підготувати дитину із синдромом Дауна до шкільного навчання, які існують спеціальні методики тощо.
Батлер-Боудон Т.50 видатних тфорів. Філософія [Текст] / Том Батлер -Боудон; Пер. з англ. Н. Лавської. - Київ: Видавнича група КМ-БУКС, 2019. - 456с.
Понад 2000 років філософія була найкращим провідником у досвід людського буття та справжньої природи реальності. Від Аристотеля, Платона, Епікура, Конфуція, Цицерона та Геракліта в античні часи до раціоналістів XVII століття — Декарта, Лейбніца та Спінози, від великих діячів ХХ століття — Жана-Поля Сартра, Жана Бодріяра та Симони де Бовуар до сучасних мислителів — Майкла Сендела, Пітера Сінгера та Славоя Жижека, книга «50 видатних творів. Філософія» знайомить з основними працями, які сформували філософію як дисципліну та справили відчутний вплив на реальний світ. Для широкого кола читачів
Далай-Лама Книга радості: вічне щастя в мінливому світі [Текст] / Далай-Лама, Туту Десмонд, Абрамс Дуґлас; перекл. з англ. Т. Микитюк. - 2-ге вид. - Харків: Книжковий Клуб " Клуб Сімейного Дозвілля", 2019. - 400с.
Світові духовні лідери, лауреати Нобелівської премії миру, Далай-лама і Десмонд Туту діляться секретами, що допоможуть поглянути на себе і власне життя по-новому. Автори навчать, як досягти духовної гармонії, розкажуть про причини виникнення негативних емоцій і про те, як давати їм раду.
Радість закладено в кожному з нас, це почуття не залежить від соціального статусу, матеріального добробуту, сім’ї чи кар’єри. Стань щасливішим уже сьогодні!
Бланк С. Священна книга стартапера, Як збудувати успішну компанію [Текст] / Стів Бланк, Боб Дорф; пер. з англ. Наталія Валевська. - Київ : Наш формат, 2019. - 512с.
Диплом MBA і досвід роботи в успішній компанії не гарантують, що ви створите стартап, який не загнеться за рік. Чому? Тому що стартап-середовище мінливе, й у ньому не спрацьовують правила, за якими функціонують великі компанії. Вам потрібен зовсім інший підхід, і про нього розповідають Стів Бланк і Боб Дорф. Вони дають покрокові рекомендації, як виявляти «своїх споживачів»', розробляти мінімально життєздатний продукт, тестувати його на реальній аудиторії та вносити зміни, перш ніж пропонувати цей продукт широкому загалові.
Особливість цієї книжки в тому, що автори розглядають створення як онлайн-стартапів, так і стартапів із фізичними каналами розповсюдження.
Єргович М. Жертвам сниться велика воєнна перемога. Журналістські хроніки (1993-1995) [Текст] / Міленко Єргович; пер. із хорватської Ірини Маркковької . - Київ, Вид. дім "Комора", 2019. - 432с.
До книги «Жертвам сниться велика воєнна перемога» увійшли написані впродовж 1993—1995 років есе, нариси та воєнні замальовки про війну у Боснії і Герцеговині або про події, які безпосередньо чи опосередковано стосувались цієї війни. Змальовані автором картини, на перший погляд, видаються ірреальними, страхітливими, болючими, демонструючи усе, як є, без прикрас чи виправдань. Проте книга водночас сповнена надією. Надією на те, що рано чи пізно війна закінчиться, вигнанці повернуться додому, а жертви зможуть віднайти спокій.
Мартін Дж. Р. Вогонь і кров. За триста років до "Гри престолів". ( Історія Таргарієнів ) [Текст] / Джордж Р.Р. Мартін; Пер. з англ. Н. Тисовської; Художник Даг Вітлі. - Київ: КМ-БУКС, 2019. - 672с.
Під пером славнозвісного автора "Пісні льоду й полум'я" оживає захоплива історія Таргарієнів. За кілька століть до подій "Гри престолів" дім Таргарієнів, який з-поміж повелителів драконів єдиний пережив Руїну Валірії, обрав собі за резиденцію Драконстон. "Вогонь і кров" оповідає історію цього дому від часів легендарного Ейгона Завойовника, творця Залізного трону, й аж до громадянських воєн, які мало не призвели до розколу династії.
Що насправді відбувалося під час Танку драконів? Чому відвідувати Валірію після Руїни стало смертельно небезпечно? Які найгірші злочини Мейгора Лютого? Як жилося у Вестеросі, коли в небі панували дракони? Це лише декілька питань з тих, на які відповідає літопис, укладений ученим мейстром Цитаделі та проілюстрований Дагом Вітлі.
"Вогонь і кров", що за масштабами не поступається "Історії занепаду й загибелі Римської Імперії" Едварда Гіббона, це перший том вичерпної двотомної хроніки Таргарієнів, яка дозволить читачеві по-новому поглянути на мінливу, частенько криваву, але незмінно яскраву історію Вестеросу.
Джордж Мартін - американський письменник, автор світових бестселерів, зокрема всесвітньо відомої серії книг "Пісня льоду й полум'я", за мотивами якої триває вихід не менш популярного серіалу "Гра престолів". Прийнято вважати Мартіна сучасним майстром фантастики, а його романи вже перекладено багатьма мовами та регулярно отримають престижні нагороди і премії.
Карпачов Д. Як дати дитині все без грошей і звязків [Текст] / Дмитро Карпачов .- Київ: "Агенція "ІРІО", 2019. - 256с.
Книга «Як дати дитині все без грошей і зв’язків» — це 7-тижневий тренінг, який поліпшить ваші стосунки з дитиною, навчить вас взаємодіяти, чути свою дитину і розуміти її. Вправи, наведені в кожному розділі, допоможуть закріпити навички усвідомленого батьківства та виведуть вас на новий рівень відносин в сім’ї та в суспільстві. Батьки бажають своїй дитині тільки кращого: щоб вона стала успішною та реалізувалася в житті. Але чи думають вони, що найкраще саме для їх дитини? У той час як вони реалізують свою потребу в званні кращого батька, їхні діти «страждають» від батьківського виховання та заборон.
Гілберт М. Черчиль. Біографія [Текст] / Мартін Гілберт/ Пер. з англ. Я. Войтко, Р.Ладохіна. - Київ: Видавнича група КМ-БУКС, 2019. -888с.
Робота визнаного біографа Мартіна Ґілберта з представлення світові Великого Англійця посідає особливе місце серед подібних видань. В основу книги, що вперше виходить українською мовою, покладено факти, відібрані з багатьох дослідницьких джерел та ретельно проаналізовані автором, а також відомості, надані Рендольфом - сином Вінстона Черчилля. Щира й неупереджена розповідь дає змогу зрозуміти, як формувався світогляд цієї людини, як відбувалося його становлення як політика, якими були життєві цінності й пріоритети, чим довелося жертвувати заради торжества демократії. Читачам цікаво буде довідатися також про особисте життя та зовсім не політичні захоплення відомого англійця, якого завжди впізнавали за характерним жестом пальцями у вигляді латинської букви "V", що символізує перемогу.
Ґордер Ю. Світ Софії.[Текст] :роман про історію філософії / Юстейн Ґордер; перекл. з норвезької Налії Іваничук. - Львів: Літопис, 2019. - 536с.
Світ Софії витримав декілька десятків перевидань у Норвегії, перекладений в 63 країнах світу, в тому числі в США та Японії. Роман Юстейна Ґордера — світовий бестселер: найбільшим успіхом користується в Німеччині, Франції, Іспанії, Канаді та Польщі. Понад 45 мільйонів читачів придбали книжку, а чимало з них створили Клуби прихильників Світу Софії. Світ Софії — це роман про історію філософії. Головна героїня – чотирнадцятирічна дівчинка Софія знаходить у поштовій скриньці листа від загадкового філософа, в якому лише два запитання «Хто ти?» і «Звідки взявся світ?». Саме ці питання завжди цікавили людство. З них і почалася мандрівка дівчинки у світ філософії, починаючи від мислителів Стародавньої Греції і аж до філософів сучасності. Захоплююча мандрівка інтелекту і уяви дає чудову нагоду читачеві різного віку подорожувати слідами великих мислителів, відкриваючи таємниці загадкового та багатозначного світу Софії, Світу Мудрості. Юстейн Ґордер народився 1952 року в Осло, Норвегія. Тривалий час викладав філософію, відтак присвятив себе творчій роботі письменника. Автор загальновідомих у Норвегії та у всьому світі книг «Світ Софії», «Vita Brevis. Лист Флорії Емілії до Аврелія Авґустина», «Різдвяна містерія», «Помаранчева дівчинка», «У дзеркалі, у загадці», «Таємничий пасьянс», «Донька директора цирку», «Замок в Піренеях». Юстейн Ґордер є лауреатом багатьох престижних міжнародних літературних премій.

Грабовський С. Генії проти ідіотів: Алгоритми української історії [Текст]/ Сергій Габовський. - 3-тє вид. перероб. і доповн.
- Київ: Видавничий дім "Стилос", 2019. - 448с.
Що реально внесла Україна у світову колиску талантів та досягнень? Ким та чим насправді варто пишатися нашому народові? Хто вони – ті генії, які є нашою славою? Україна в цьому сенсі досі «невідома самій собі», вона живе в полоні міфів, котрі утворюються як прихильниками «Сходу», так і «Заходу». Водночас спроби офіційного визначення «великих українців» обходять увагою багатьох унікальних особистостей, народжених на наших теренах. Тільки нині вони повертаються з багаторічного забуття, щоби постати перед нами в усій величі свого таланту. Про них – достойників світового рівня, яких Україна дала людству, про наші багаті здобутки та втрачені можливості – ця науково-популярна книга.
Гриневич В. Червоний імперіалізм. Друга світова війна і громадська думка в Україні, 1939-1941. [Текст]/ В. Гриневич .- 2-ге вид., змін. і допов. - Київ: HREC PRESS, 2019. - 492с.
У книзі «Червоний імперіалізм. Друга світова війна і громадська думка в Україні, 1939-1941», Владислав Гриневич розповідає про змову Сталіна і Гітлера, що призвела до великої війни в Європі, та про те, який вплив це справило на українське суспільство. На основі раніше утаємничених документів компартії, радянських спецслужб, щоденників, мемуарів і наукових досліджень автор доводить, що в реакціях вагомої частини населення воєнні кампанії РСЧА в Західній Україні, Західній Білорусії, країнах Балтії, Фінляндії, Бессарабії та Північній Буковині сприймалися як «червоний імперіалізм», загарбницькі і несправедливі. Масковане гаслом «звільнення єдинокровних братів» приєднання західноукраїнських територій та їх радянізація стали продовженням розпочатої 1920 року інкорпорації України до складу СРСР. Цей процес супроводжувався терором та ідеологічною індоктринаці-єю. Однак сформувати гомогенне суспільство з єдиною радянською ідентичністю комуністичній владі не вдалося. Переживши Голодомор і репресії, Україна залишилася слабкою ланкою в Червоній імперії. Як зазначає Гриневич, осмислення доби сталінських анексій у Східній Європі може допомогти краще зрозуміти природу нинішньої російсько-української війни та різних моделей пам'ятання минулого.

Пратчетт Т . Чоротворці [Текст]: роман/ Террі Пратчетт; пер. з англ. Анастасії Коник. - Львів: Видавництво Старого Лева, 2019. - 344с.
Чаротворці» — третій роман підциклу «Ринсвінд» із серії «Дискосвіт» Террі Пратчетта.
Жив собі якось восьмий син восьмого сина і був він, як повелося на Дискосвіті, чарівником. Дивним чином у нього теж народилося восьмеро синів, і наймолодшому, Койнові — чарівникові в квадраті — судилося стати джерелом магії, чаротворцем. Завдяки цьому юному хлопцеві стара магія Дискосвіту, що вже потрохи вивітрювалася, тепер відродилася і набула небаченої сили. Утім, нездорові чаротворчі амбіції та диктатура магії можуть бути небезпечними та навіть руйнівними й загрожувати цілісності світобудови. Рятувати світ та протистояти супермогутньому чаротворцеві Койну береться чарівник-невдаха Ринсвінд разом із вправною геройкою Коніною і сповненим ентузіазму героєм-початківцем Найджелом. А допомагатиме відчайдухам капелюх архіректора, що за довгі роки спілкування з видатними чарівниками став окремою, і треба сказати — харизматичною, особистістю.

Михайлишин І.Я. Танець смерті: Щоденник добровольця батальйону "Донбас"[Текст] / Ігор Михайлишин; худож. - оформлювач О.А, Гугалова-Мєшкова. - Харків: Фоліо, 2019. - 315с.
Ігор Михайлишин — доброволець, піаніст, юрист. Музикант-аматор, грав на Майдані у грудні 2013 року. До лав добровольчого батальйону «Донбас» НГУ потрапив у червні 2014 року. Взяв позивний «Піаніст». У серпні 2014 року опинився в гущі Іловайського котла у протистоянні зі збройними силами РФ. Після вимушеної капітуляції провів 119 днів у полоні. Згодом повернувся на фронт у складі батальйону «Донбас-Україна» ЗСУ. Після закінчення військового контракту здобуває професійну музичну освіту в Київському інституті музики імені Р. Глієра.
«Танець смерті» — музичний твір Ф. Ліста, який для Ігоря символізує війну, боротьбу добра і зла, якій немає кінця. У цій конфронтації доля однієї людини є настільки мізерною, що її просто не помічаєш. Але якщо придивитись, побачиш віддзеркалення глобальної баталії
у внутрішньому світі людини. Єдине, що врятує від загибелі, — постійний рух. Рух є умовою життя. Умовою розвитку. Умовою перемоги
Вільчинський О.К. У степу під Авдіївкою [Текст] / Олесандр Вільчинський; худож.-оформлювач О.А. Гугалова-Мєшкова. - Харків: Фоліо, 2019. - 187с.
Виявляється, навіть у п’ятдесят три багато чого можна відчути
вперше, особливо, якщо ти вперше в житті потрапив на війну, до того ж добровільно…» Це про одного з головних героїв цієї книжки, бійця з позивним Луїс, у цивільному житті він був Роман Данилюк, працівник обласного архіву, який пішов захищати батьківщину, незважаючи на вік та слабке серце… Він та його побратими опинилися неподалік тієї самої легендарної «авдіївської промки». Вони тут, у степу, – штурмова рота та окрема тактична група. Тут у них перевалочний пункт, склад та лазарет в одному.
І тут у них життя – із братерством, довгими філософськими бесідами, симпатіями і надіями. Вони всі різні. І їх єднає одне: «за плечима їхня база, побратими, Україна», а перед ними – «мішки з піском і шлагбаум… влада тьми, морок і Мордор…». І якщо вони не потрапляють на передову - то передова приходить до них...
Вдовиченко Г. П. Пів'яблука. Інші пів'яблука[Текст]: роман/ Галина Вдовиченко. - Львів: Видавництво Старого Лева, 2019.- 472с.
«Пів’яблука. Інші пів’яблука» — історія жіночої дружби, що дозволить читачеві поглянути на звичні речі по-новому, оповідь про долі чотирьох подруг — таких різних, але однаково близьких. Одного разу вони знаходять незвичайний сувенір. Те, що спершу здавалося просто цікавою іграшкою, починає у дивовижний спосіб змінювати життя жінок, виконуючи найпотаємніші бажання кожної з них… Знахідка стане початком нових пригод, вона покаже, чого насправді бажають подруги. Хто зміг створити цей шедевр? І чому майстер Пінзель, найзагадковіший галицький скульптор XVIII століття, що далі помітніше впливає на тих, хто живе у XXI столітті? Дізнайтесь усі таємниці, прочитавши цю чудову книжку.
Романи «Пів’яблука» та «Інші пів’яблука», з якими свого часу дебютувала Галина Вдовиченко, — вперше під однією обкладинкою, у новій авторській редакції.
Ільченко О. Місто з химерами [Текст]: роман/ Олесь Ільченко. - 2-ге вид., перероб. і допов.- Київ: Вид.дім"КОМОРА", 2019.- 264с.
Роман Олеся Ільченка «Місто з химерами» дозволяє повернутись в часі і зануритись у життя Києва початку ХХ століття: зазирнути за лаштунки театру Соловцова, зустріти Ларису Косач в Музеї старожитностей, випити гарячого шоколаду в кафе «Семадені», поспостерігати за будівництвом Миколаївського костелу і навіть політати аеропланом разом із Ігорем Сікорським. Уважні читачі й читачки дізнаються про загадки життя відомого будівничого Владислава Городецького і разом з героями роману отримають можливість розкрити головну таємницю Києва. Що означає «зловісний трикутник»? Чому його було створено? Що знаходиться в центрі цього трикутника? Чому небезпека чатує над старим містом і чи справді вона вже в минулому?
Кідрук М. Заради майбутнього [Текст]: оповідання/ Макс КІдрук. - Харків: Книжковий Клуб " Клуб Сімейного Дозвілля", 2019. - 304с. : іл.
«Ця книга не про ядерну зиму, тотальне винищення людства чи який-небудь інший апокаліпсис. «Заради майбутнього» — це збірка різних історій. Ну, тобто реально різних. Більшість написано задовго до виходу книги, найдавніші — ще 2011-го, і лише три з десяти — «Р61», «Знову і знову» та «Заради майбутнього» — опубліковано вперше. Решта були надруковані у різноманітних колективних збірках і журналах (і щось мені підказує, що мало хто з вас читав їх усі). У збірці є все: горор, техно, містика, гостросоціальні та гумористичні оповідання. Не раз упродовж читання у вас паморочитиметься голова від зміни настрою та темпу оповіді. Але зрештою хороша збірка оповідань, на мою думку, якраз і має вражати своєю неоднаковістю, інакше це вже буде не збірка, а… Неважливо.
Кідрук М. Твердиня[Текст]: роман/ Макс КІдрук. - Харків: Книжковий Клуб " Клуб Сімейного Дозвілля", 2019. - 560с.
Багато поколінь намагалися розгадати загадку загубленого міста інків Паїтіті. Згідно з легендами, саме в ньому старовинні племена заховали найбільші запаси золота. П’ятеро друзів вирушають на пошуки цього таємничого міста і, як не дивно, знаходять його. Та чи вони перші, хто доклав зусиль для того, щоб легко розбагатіти? Вони ще не знають, що з цих місць ніхто не повертався живим…
Кокотюха А. Чорний ліс: роман/ Андрій Кокотюха; передм. І. Патриляка. - Харків: Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 219. - 304с.
У Чорному лісі на Волині українці воюють відразу на три фронти та поляками. Головний герой - колишній міліціонер, зек, радянський диверсант - мусить розібратися в тому, хто друг, а хто ворог. У нього нині одна мета - зрозуміти, на чиєму боці правда, і відстоювати її зі зброєю в руках.
Курков А. В. Різдвяний сюрприз[Текст]: оповідання, роман/ Андрій Курков; пер. з рос. В.С.Бойка, Є.М.Тарнавського; худож.-оформлювач О.А.Гугалова-Мєшкова. - Харків: Фоліо, 2029. - 715с.
До цієї книжки увійшли два різдвяні оповідання Андрія Куркова — «Різдвяний сюрприз» та «Моя улюблена різниця» — і великий роман «Шенгенська історія».
...21 грудня 2007 року опівночі Литва приєдналася до Шенгенського простору. У цю ніч три молоді пари, які подружилися на рокфестивалі, зібралися на хуторі Пієнагаліс, щоб відсвяткувати «Шенгенську ніч» і поділитися одне з одним планами на майбутнє. Інґрида та Клаудіюс говорили про свій переїзд до Лондона, Андрюс і Барбора збиралися до Парижа, а Рената і Вітас — до Італії. Вони не знали, чим їм доведеться там займатися, і навіть припустити цього не могли, проте довіряли Європі і були впевнені, що вона їх не підведе...
Портников В. Дзвони Майдану[Текст] / Віталій Портников.- Харків: "Глобус", 2018. - 502с.
"Дзвони Майдану" є закінченням трилогії, що її започаткувала 2010 року "Богородиця у синагозі" та повела далі 2012 року "Тюрма для янголів2. Книжка охоплює тексти політичної публіцистики, написані упродовж жовтня 2011-го січня 2018 років.
Браун Д. Втрачений символ[Текст]: роман / ден Браун; пер. з англ. В. Горбатька. - 2-ге вид.- Харків: Книжковий Клуб " Клуб Сімейного Дозвілля", 2019. - 608с.
Інтелектуальний трилер із карколомним сюжетом, у якому сюрпризи очікують на кожному повороті!;Роберта Ленґдона, символознавця з Гарварду, терміново запрошують прочитати лекцію в будинку Капітолію у Вашинґтоні. Але замість вишуканої публіки професор знаходить п’ять таємничих символів, витатуйованих на відрізаній руці його наставника — масона Пітера Соломона. Ленґдон опиняється в центрі подій за лаштунками одного з найвпливовіших міст Америки. Усе, що здавалося знайомим, перетворилося на сповнений тіней таємний світ, у якому масонські секрети та доти невідомі одкровення неначе ведуть до однієї надзвичайної та неможливої правди.;Інколи потрібно змінити лише кут зору, щоб побачити світло.
Кіз Д. Таємнича історія Біллі Міллігана [Текст]: роман/ Деніел Кіз; пер. з англл. О. Стусенко. - 3-тє вид. - Харків: Книжковий Клуб "Клуб сімейного Дозвілля", 2019. - 512с.
Вперше в українському перекладі! Цього ранку він прокинувся від того, що лягаві вдерлися в будинок і звинуватили у зґвалтуванні трьох жінок. Але він впевнений, що не робив цього! Принаймні не пам’ятає. Але чому? Можливо, якась із двадцяти трьох особистостей, що мешкали у його свідомості, замовчувала цей факт? Психіатри ще не стикалися з такою хворобою. Чи скоїв Мілліган усі ці злочини, чи він талановитий актор, який пошив усю Америку в дурні? Таємнича історія, яка ґрунтується на реальних подіях. Деніел Кіз майже два роки особисто спілкувався з Біллі у психіатричній лікарні, а також з усіма, хто був причетний до цієї загадкової справи. Саме з нотаток, які автор робив під час зустрічей, і складено культову книжку, яка назавжди змінила уявлення світу про внутрішнє «я» людини.
Кізі К. Над зозулиним гніздом [Текст]/ Кен Кізі; Пер. з англ. Наталі Тисовської. - Київ: КМ -БУКС, 2018. -448с.
На початку 1960-х, під час навчання в університеті, Кен Кізі кілька місяців підробляв санітаром у психіатричному відділенні однієї з лікарень. Саме там, на нічних змінах, він почав писати свій дебютний роман — «Над зозулиним гніздом». Очима індіянця-напівкровки Вождя Бромдена, якого всі вважають глухонімим, читач побачить героїчну боротьбу веселого шахрая Рендла Патрика Макмерфі проти могутнього Комбінату, що підкорив уже собі все людське життя. Більш ніж півстоліття цей неперевершений роман приваблює нові покоління читачів.
2019
