пʼятниця, 30 грудня 2022 р.
неділя, 25 грудня 2022 р.
Майстер-клас по виготовленню новорічної іграшки в техніці орігамі.
23 грудня в Золочівській міській бібліотеці ім І. Франка пройшов майстер-клас по виготовленню новорічної іграшки в техніці орігамі.
середа, 21 грудня 2022 р.
Майстер-клас по виготовленню новорічного підсвічника
Зовсім небагато часу залишилося до настання Нового 2023 року. Усім нам хочеться , щоб новий рік приніс нам мир та перемогу. Усім нам хочеться спокою та мирного неба. А ще щоб в будинку панував новорічний дух!
неділя, 18 грудня 2022 р.
Свято для молоді «Йде до нас Миколай»
18 грудня у святому храмі Різдва Пресвятої Богородиці відбулося свято для молоді «Йде до нас Миколай» присвячене релігійному святу, яким вшановують благодійника, заступника дітей і дорослих, святого Миколая Чудотворця. Під час дійства навчали творити добро, бути чуйними до ближнього за прикладом Святого Миколая, який відзначився чистотою життя, за це він мав від Бога дар чудотворення, а також милосердя.
пʼятниця, 16 грудня 2022 р.
четвер, 8 грудня 2022 р.
Круглий стіл до 300-річчя з дня народження Григорія Сковороди
У рамках відзначення 300-річчя з дня народження Григорія Сковороди в Золочівській міській бібліотеці ім. І. Франка проведено круглий стіл на тему: «Григорій Сковорода: діалог через століття».
Захід відбувся за участі студентів Золочівського фахового коледжу НУ "Львівська політехніка" групи "Інженерія програмного забезпечення" (І курс- куратор Болюбаш Н.П., викладач історії Козюра А.А.).
Викладач Козюра А.А. розпочав зустріч вітальним словом і зазначив, що постать Сковороди суперечлива та неоднозначна, а його філософська концепція багатогранна та охоплює різні аспекти етичного й естетичного буття людини. Григорій Сковорода – один із найяскравіших представників української культури, дидактики, теології, гуманізму та народної філософії. Його спадок – безцінний, він не втратить своєї актуальності та важливості навіть через століття.
Учасники Круглого столу підготували різноманітну добірку доповідей про життя та творчість Григорія Сковороди.В Україні 7 грудня відзначається День місцевого самоврядування - це професійне свято всіх, хто працює в сільських, селищних, міських, районних та обласних радах, хто представляє багатотисячний загін народних обранців.
Українська хустка - роду берегиня
7 грудня, у світі відзначають День української хустки, яка об’єднує жіночі покоління і передається як родинна цінність від матері до доньки.
середа, 7 грудня 2022 р.
Плетіння патріотичних оберегів
У дружньому колі та з гарним настроєм присутні вчилися плетінню, поєднуючи патріотичні кольори.
Крок за кроком, відпрацьовуючи навики, учасники створили оригінальну яскраву прикрасу та патріотичний оберіг ангелика, які будуть передані нашим захисникам до Дня святого Миколая.
Провела майстер-клас талановита майстриня, волонтерка Оля Воронюк.
Увазі користувачів запропонована патріотична панорама « На варті Вітчизни», на якій експоновані художні і документальні твори про історію війн та збройних конфліктів, про військову символіку держави та становленням Збройних сил України.
четвер, 1 грудня 2022 р.
субота, 26 листопада 2022 р.
26 листопада 2022 року – День пам’яті жертв Голодомору в Україні
субота, 19 листопада 2022 р.
ВИСТОЯЛИ НА МАЙДАНІ – ПЕРЕМОЖЕМО У ВІЙНІ!
21 листопада ми відзначаємо День Гідності та Свободи – одне зі знакових офіційних свят, встановлене на честь двох революцій, які відбулися в Україні у 2004 та 2013 роках. Цього дня українці вшановують пам’ять про людей, які під час Революції Гідності та Помаранчевої революції стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини й громадянина, національних інтересів держави та її європейського вибору.
пʼятниця, 18 листопада 2022 р.
Міні-виставка вишитих ікон Андрія Доброносова
Творчість золочів’янина Андрія Доброносова якнайкраще підтерджує, що вишивання це заняття не лише для жінок.
17 листопада в читальному залі Золочівської міської бібліотеки ім. І. Франка відбулася презентація творчості Андрія Доброносова. На цей раз присутні мали змогу помилуватися міні-виставкою вишитих ікон.
Цей чоловік є справжнім майстром вишивального мистецтва. А ще Андрій не лише вишиває, а й малює, фотографує, пише вірші, багато читає. Дуже любить рідне місто, захоплюється історією, старовиною, закоханий в архітектуру. У 2013 році випустив підбірку авторських фотографій нашого міста у двох частинах.
Той, хто хоч раз побував в затишній оселі Андрія Доброносова, неодмінно скаже, що, відчиняючи її двері, наче потрапляєш у виставкову залу. На стінах – вишиті ікони та картини.
Андрій змалку приглядався до маминої праці, а згодом уже й сам почав вишивати. Спочатку – маленькі серветки, а потім «малював» нитками картини. Вишита колекція щоразу поповнювалася новими рукотворами. Красиве захоплення дедалі більше затягувало пана Андрія у свої міцні тенета.
З кожним роком це ремесло вдосконалювалося, з’являлися нові схеми та техніки, які мені хотілося освоїти якнайшвидше, – пригадує пан Андрій. – Тож вільну хвилину я завжди присвячував цій справі.
Але Андрій дуже прискіпливо відносився до вишитих облич. Він прагне, щоб робота була чіткою, не спотворювала людину у вишивці, особливо це стосується ікон.
Одного разу під час перебування в Музеї вишитих ікон отця Дмитра Блажейовського, пан Андрій зрозумів, що можна вишити гарну ікону, з природніми рисами обличчя. Вишивальнику захотілося створити свою ідеальну роботу – вишиту ікону.
Від цього часу вишив 14 ікон. Найбільша його ікона «Різдво Ісуса Христа» зайняла три місяці роботи. Менші ікони святих майстер вишиває два тижні.
На прикладі робіт Андрія Доброносова учасники зустрічі змогли побачити, що чоловіки як правило дуже добре вишивають. Всі роботи Андрія – це справжні витвори мистецтва, витончені, з ідеальним поєднанням кольорів, технік, з ідеальним виворотом.
У його колекції – сорочки, серветки, картини, ікони, які милують око своєї красою.
Ви також можете створювати власні вишивки на основі улюблених фотографій, картин. Такі вишиті роботи будуть прекрасними подарунками для сім'ї та друзів. Пан Андрій готовий ділитися досвідом та запрошує однодумців на майбутні майстер-класи.