Новини літератури


Найкращі новинки літератури 
2019
березень -  2019


Завдяки державній програмі поповнення фондів публічних бібліотек " Українська книга" Українського інституту книги до Золочівської ЦРБ ім. І. Франка надійшло 422 нові книги. Пропонуємо Вам, ознайомитися  з найкращими  новинками.


100 експрес-уроків української : посібник / О. Авраменко. - Київ : ТОВ "Книголав", 2018. – 192 с.

Кишеньковий посібник містить 100 експрес-уроків, які в доступній формі навчають норм сучасної української мови.
Для читачів, які прагнуть підвищити рівень свого мовлення.


Яковлева, А. Сучасний тлумачний словник української мови  / А. М. Яковлева, Т. М. Афонська. - Харків : Навчальна література : Торсінг, 2017. - 672 с.

Пропонований тлумачний словник містить 55000 реєстрових слів і словосполучень найуживанішої лексики розмовної мови, книжної сфери, термінологічної лексики. До багатьох термінів абр іншомовних слів подано українські відповідники. У словник введено також значну кількість слів іншомовного походження, що зумовлюється загальною комп'ютеризацією й насиченістю ефіру й періодичних видань інтернаціональною лексикою і термінологією, яку можна почути у щоденному спілкуванні, прочитати в газетах або журналах, побачити на рекламних щитах і вивісках крамниць.
     Основний принцип і оригінальність словника - це тлумачення основного слова синонімами, які з’ясовують найтонші його значення, та фразеологізмами. До багатьох слів подаються граматичні форми, що значно розширює сферу охоплення лексики української мови.


     Ярещенко, А. П. Сучасний фразеологічний словник  української мови / А. П. Ярещенко, В. І. Бездітко, О. В. Козир. – Харків : Навчальна література, 2018. – 640 с. 
       Словник відображає загальновживану фразеологію сучасної української мови. У ньому простежується граматичне використання, специфіка й сфера вживання фразеологічних одиниць. Фразеологізми розміщені в алфавітному порядку. Їх значення ілюструються цитатним матеріалом, який у більшості випадків раніше не використовувався. До деяких статей наводяться синоніми, антоніми та етимологічні довідки
Палій  О. Короткий курс історії України. - К.: А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2018, вид. 3-тє.- 464 с.
   У книзі викладено історію України з давнини до наших днів. Вичерпно подано найважливіші події української історії. Посібник стане в пригоді студентам,  викладачам, школярам, а також усім, хто цікавиться вітчизняною історією.


Ваврух М. Нариси з історії української культури: архітектура, образотворче мистецтво, музика, театр, кіно / М. Ваврух, Р. Гавалюк. - Львів : Світ, 2018. - 223 с.                                                       Нариси знайомлять читача із українською архітектурою, живописом, скульптурою, малярством, музичною та театральною культурою, а також кіномистецтвом. Характеристика основних культурних періодів та стилів супроводжується аналізом найвідоміших мистецьких пам’яток, музичних і театральних творів, численними ілюстраціями. Велика увага приділена видатним особистостям, які творили багату та різноманітну українську художню культуру. Для поціновувачів української культури, усіх не байдужих до багатої мистецької, музичної, театральної спадщини

Фіцич Н. Культ предків. Нетуристичні звичаї України  / Н. Фіцич. - Харків : Фоліо, 2017. - 169 с. 
Відома журналістка, авторка телевізійних проектів: документального циклу «Відкрита зона» (соціальні, історичні, культурологічні явища та персони), «Майстер-клас» (народні ремесла та майстри), «ПроОбраз» (видатні діячі культури), Наталка Фіцич цілий рік подорожувала Україною, фіксуючи за допомогою фото- і відеокамери старовинні обряди і традиції різних регіонів нашої країни. Ця книжка — результат роботи багатьох людей, яким не байдужа спадщина наших предків.Майдан. Свідчення. Допомога постраждалим. Міжнародна солідарність. За редакцією Леоніда Фінберга, Ірини Берлянд, Олени Андреєвої. - К.: Дух і Літера, 2018.- 816 с.
      У книзі зібрані свідчення учасників Майдану про допомогу постраждалим.
        Першу частину текстів складають спогади про медичну ( і менше - соціальну, психологічну, правову та іншу) допомогу майданівцям та їхнім родина у Києві та Україні. Зафіксовано безпрецендентний досвід самоорганізації людей, який має бути осмисленим і стати важливим для національної пам'яті сучасників, та майбутніх поколінь.
        У другій частині книги представлені розповіді про міжнародну солідарність в організації  допомоги постраждалим. Така взаємодія з іншими країнами не має аналогів у нашій історії і варта того, щоб бути зафіксованою - як вдячність і пам'ять для наших закордонних друзів.


Клімов, А. Славетні гетьмани України / Андрій  Клімов.–Харків: Віват, 2017. – 80 с., іл.

"Славетні гетьмани України" - науково-популярне видання, присвячене змалюванню видатних керманичів Війська Запорізького.  Історичні події викладені доступною мовою, оповідь супроводжується паралельною хронологією подій світової історії.
Генцмер, Г. Таємниці цивілізації. Непоясненні дива і загадкові явища / Г. Генцмер, У. Геллен бранд.  - Харків : Віват, 2017. – 319 с.
                         
     Історія людства сповнена загадок і таємниць, розгадати які намагається вже не одне покоління дослідників. Ніхто не може пояснити, як і коли були споруджені піраміди Гізи чи Стоунхендж, досі не знайдені таємничі континенти Лемурія та Му, а також легендарна Атлантида. Усе ще не можуть збагнути, як на тілі виникають стигмати і завдяки чому відбуваються чудесні зцілення. А що вже казати про паранауки та медичні феномени на кшталт рентгенівського зору й кришталевих сліз! Хто стоїть за тими неймовірними речами? Небесні сили, інопланетяни? Чи то, може, з-поміж нас є носії надлюдських знань? Пропонуємо читачам ближче познайомитися з непоясненними дивами і бодай краєм ока зазирнути за непрозору завісу таємничих знань. 


Оклі Б. Навчитися вчитися.Як запустити свій мозок на повну / Барбара Оклі; пер. з англ. Артем Замоцний. - К.: Наш формат, 2018.- 272с.
     Є люди, які не люблять учитися. Є ті, що ненавидять математику й природничі науки. Що між ними спільного? Насправді вони не вміють учитися та не здогадуються, як їх обдурює мозок. Барбара Оклі, як ніхто інший, знає цю проблему із середини. У школі вона ненавиділа математику, тому вступила на філологію. Але у двадцять із гаком відкрила для себе красу арифметики й поезію формул.  Нині вона допомагає багатьом людям учитися ефективніше. У цій книзі Барбара Оклі ділиться ефективними навчальними методиками, пояснює причини наших невдач, розкриває поведінку мозку. Авторка допомагає опанувати прокрастинацію, потоваришувати з внутрішніми зомбі, припинити істерити над складними завданнями й урятувати батьків віл передчасної сивини.

93/94 В’ятрович, В. (Не) історичні миті. Нариси про минулі сто років / Володимир В’ятрович. – Харків: КСД, 2018. – 174 с.

Це розповіді не про знайомі з підручників події минулого. Тут ідеться про ті, які можна назвати митями фокусування історії, коли в одній хвилині відбивається життя всього покоління.(Не)історичні миті, які лягли в основу цієї книжки, вихоплено з останнього століття української історії: потяг, що везе київських студентів під станцію Крути; хлопчик в українському селі, який вмирає від голоду 1933-го; останні бійці УПА в останній криївці; радянський концтабір, де гине поет, але лишаються жити його вірші…

Автор доводить свої оповіді до сьогодення — Майдану 2014-го й російсько-української війни. 38 нарисів-миттєвостей — маленьких уламків мозаїки, що вкупі творять велике полотно історії з яскравими й похмурими кольорами, тонами та напівтонами.

Келлі Кевін Невідтворне. 12 технологій,  що формують наше майбутнє / пер. з англ. Наталія Валевська. - К.: Наш формат, 2018. - 304 с.

Технологічна галузь не лише найдинамічніша в сучасному світі - вона здатна суттєво змінити наше життя в недалекому майбутньому. Які професії зникнуть, а які набиратимуть обертів? Які нові джерела прибутку з'являться в підприємців, а які бізнес- моделі перестануть працювати? Чого варто навчатися і в що інвестувати?  Ви можете отримати максимум від цих змін, дізнавшись, якими будуть наслідки безперервного технологічного потоку через 30 років. Аналізуючи тренди, що проявляються вже сьогодні, Кевін  Келлі окреслює напрямки, у яких неминуче рухатиметься світ. Він виокремлює 12 невідтворних технологій, які тісно переплітаючись, визначатимуть глобальні тенденції розвитку.

Тайсон Н. Астрофізика для тих, хто цінує час / Ніл Деґрасс тайсо; пер. з англ. Д. Пілаша та М. Сидоренка.- К.: Вид. група КМ-БУКС, 2018.- 200с.
 Яка природа простору і часу? Яка  місце  Всесвіту в наших життячх? Немає кращого провідника по цих усіх питаннях, аніж всесвітньо відомий астрофізик, популяризатор науки та автор бестселнрів Ніл Деґрасс Тайсон. Втім, мало хто з нас має час на споглядання зірок - тому Тайсон знайомить із ними чітко та лаконічно. Дотепний та цікавий текст поділено на невеликі порції, якими зручно підживлювати спраглий до відповідей мозок у перерві напруженого дня.
       Бенджамін, А. Магія математики. Як знайти Х і навіщоце потрібно / Артур Бенджамін; пер. з англ. М. Гоцацюка. – Київ: Вид. група КМ-БУ  2018. – 352 с. 

Магія математики - це підручник з математики, який ви хотіли б мати в школі. Використовуючи чудовий асортимент методів - від прикладів з кульками морозива до вимірювання гір і створення чарівних квадратів, ця книга охоплює основні математичні сфери, включаючи арифметику, алгебру, геометрію та обчислення, плюс числа Фібоначчі, нескінченність і, звичайно, математичні магічні трюки. Артур Бенджамін, відомий в усьому світі як "математичний чарівник", поєднує математику та магію, щоб зробити предмет веселим, привабливим і однаково легким у розумінні як для фанатів математики, так і для тих, кого вона лякає.

"Час від часу математичні та інші наукові періодичні видання проводять серед своїх читачів опитування на тему вибору найкрасивішого рівняння. І щоразу лідером виявляється це дивовижне рівняння, яке називають тотожністю Ейлера" 

   Мейс, Джеймс Комунізм та дилеми національного визволення: Національний комунізм у радянській Україні, 1918-1933 / Д. Мейс ; пер. з англ. М. Яковлєв. – Київ : Комора, 2018. – 496 с. 

Століття тому спроба реалізувати український національний проект у межах СРСР могла здатися досить вдалою: політика українізації зумовила швидке зростання рівня письменності, поширення української мови в містах, надзвичайне піднесення культури, а уряд УСРР мав широкі повноваження в галузі економіки. Але так було недовго: всеохопна насильницька колективізація та штучний голод у регіонах, населених українцями, арешти, розстріли й цькування українських політиків та інтелігенції, стрімке повернення до російськоцентризму та поширення шовіністичних настроїв засвідчили: СРСР – та сама Російська імперія під новою назвою. У класичній розвідці Джеймса Мейса читач знайде концентрований, послідовний і захопливий огляд ідей та подій 1918–1933 років — досвіду, що зараз актуальніший, ніж будь-коли.

Вокер, Тімоті Д. Як навчають у Фінляндії : найкраща шкільна освіта / Т. Д. Вокер ; пер. з англ. Н. Лавської. - Київ : КМ-БУКС, 2018. - 231 с.

Фінляндія неабияк здивувала світ, коли в 2001 році її п’ятнадцятирічні школярі, які взяли участь у Міжнародній програмі з оцінювання освітніх досягнень учнів (PISA), отримали найбільшу кількість балів під час тестувань з математики, природничих наук і читання. І сьогодні ця невелика північна країна продовжує лідирувати за якістю шкільного навчання. Тімоті Вокер, американський вчитель, що кілька років працював у Гельсінкі, докладно розповідає, яким чином побудовано систему освіти в Фінляндії (це, зокрема, нетривалі уроки, невеликі за обсягом домашні завдання, стандартизовані тестування), чому фінські школярі досягають найкращих результатів, і радить якомога ширше впроваджувати напрацьовані фінами методики та засоби навчального процесу. Це видання буде корисним усім, хто прагне змін у шкільній освіті.

Сіґел, Д., Брайсон, Т. Досить істерики! Комплексний підхід до гармонійного виховання дитини / Даніел Сіґел, Тіна Брайсон. – Київ : Наш формат, 2018. – 264 с. ( В опр.) : 129 грн.
Процес виховання досі виснажує вас? Дитина поводиться агресивно, вередує чи влаштовує істерики? Завдяки порадам Дена й Тіни ваше повсякденне спілкування з дитиною стане захопливим і допоможе їй зростати гармонійною особистістю. Потрібно лише усвідомити особливості роботи мозку дитини. Із книжкою, яку ви тримаєте в руках, це під силу і дорослим, і малечі. Захопливий текст і цікаві сюжетні ілюстрації допоможуть навіть дошкільнятам зрозуміти себе, свої почуття та поведінку, а отже — навчать їх самоконтролю. Ця книжка проведе вас лабіринтами лівої та правої півкуль, підніме з нижнього поверху мозку на верхній, ви знайдете схованку дитячих страхів і зазирнете у свідомість. А дванадцять дієвих стратегій підкажуть, як виховати успішних, турботливих, упевнених у собі дітей.

Робінсон, К., Ароніка, Лу. Школа майбутнього. Революція у вашій школі, що назавжди змінить освіту / Кен Робінсон., Лу Ароніка; перекл. з англ. Ганна Лелів. – Львів: Літопис , 2018 – 256 с.
У «Школі майбутнього» відомий експерт з питань освіти сер Кен Робінсон чий виступ на TED має понад п’ятдесят мільйонів переглядів пропонує практичні рішення критичної проблеми, що постала перед сучасним світом: як змінити недосконалу освітню систему. Робінсон закликає покласти край застарілій системі освіти й пропонує концепцію, яка спирається на індивідуальний підхід до учнів, сучасні технологічні досягнення й професійні ресурси, щоб зацікавити дітей у навчанні, підтримати їхню любов до пізнання й підготувати їх до викликів XXI століття. У цій книжці Ви знайдете безліч цікавих історій, спостережень, прикладів із практики, революційних досліджень та рекомендацій від фахівців зі всього світу, які змінюють освіту вже сьогодні. «Школа майбутнього» знадобиться вчителям та батькам і підкаже їм, як розпізнати справжнє покликання своїх дітей. Вона буде корисна чиновникам-освітянам і політикам, які матимуть добру нагоду переосмислити істинну природу й мету освіти.

Харарі Ю. 21 урок для століття / Ю. Н. Харарі. - Київ : BookChef, 2018. - 414 c
Минуле людства у низі Sapiens "Людина розумна". Далеке майбутнє у книзі Homo Deus "Людина божественна". Саме настав час замислитися над питаннями сьогодення.
   Що означає підйом Дональда Трампа? Що можна зробити з епідемією фейкових новин? Чому ліберальна демократія зазнає кризи? Чи наближається нова Світова війна? Яка цивілізація домінує в світі - Захід, Китай, Іслам? Чи варто Європі тримати відкритими двері для імігрантів? Чи може націоналізм вирішити проблеми нерівності й зміни клімату?  Що треба вчинити з тероризмом?
У третій книзі Ювала Ноя Харрі простих відповідей не буде. Проте захоплива подорож навколо глибокого смислу подій, що відбуваються сьогодні - гарантована.

Бебешко, Л. Українська вишиванка : Мальовничі узори, мотиви, схеми крою  / Л. Бебешко. - Харків : Клуб сімейного дозвілля, 2018. - 127 с.

      Вишиванка-перлина народної культури, візитівка українців та справжній культурний код, що зберігає в собі традиції наших предків. Чудові орнаменти, старовинні та сучасні крої сорочок, гармонійне поєднання кольорів… Це окраса українського традиційного одягу.

     Альбом-посібник стане справжнім подарунком для всіх, хто залюблений у вишивання!. Композиції для чоловічих та жіночих сорочок створено відповідно до старовинних колекційних зразків та сучасних модних тенденцій. У книжці є все необхідне щоб самостійно пошити і власними руками вишити український національний стрій.


Топська, Неллі.Артемій Ведель / Н. Топська. - Київ : Книжкова база "Альфа", 2018. - 63 с. : іл., портр. - (Золота доба української музики).
Золота доба української духовної музики подарувала світові сузіря пломенистих талантів - Максима Березовського, Дмитра Бортнянського й Артемія Веделя. Книга розповідає про коротке і трагічне життя геріального українського композитора Артемія Веделя, котрий творив духовну музику - найзагадковішу на землі. Ту музику, що веде від темряви до світла, від душевної сліпоти до мудрого прозріння, в якій органічно переплітається божественне і земне    Єрмоленко, В. Плинні ідеології. Ідеї та політика в Європі ХІХ – ХХ століть / В. Єрмоленко. – Київ : Дух і літера, 2018. – 480 с.
         «Плинні ідеології» – це детальна та несподівана історія ідей у Європі ХІХ-ХХ століть. Книга про те, як концепти і метафори, народжені в епоху Французької революції, продовжували жити в тоталітарних ідеологіях ХХ століття, як образи проходження через смерть, святого злочинця, жертви-месії, оновлювальної катастрофи живлять історії ідей останніх двох століть, надихаючи ідеологічних союзників та антиподів. Це також детальний і безжальний аналіз головних ідеологічних монстрів сучасності: расизму, комунізму, нацизму, фашизму, а також їхніх сумішей. Книжку написано на межі різних дисциплін: філософії, історії ідей, політології та історії літератури.

Ґейштор, А. Слов’янська міфологія / Александр Ґейштор перекл. з пол. – Київ: ТОВ «Вид-во «Кліо», 2018. – 416 с., іл.

У праці видатного польського історика Александра Ґейштора ( 1916-1999) представлено майже всеохопну картину розвитку вірувань слов'янських племен у дохристиянський період. В основі видання - перероблюваний і доповнюваний автором до останніх днів життя текст науково-популярної книжки, що вперше вийшла на початку 1980-х років і відтоді була тричі перевидана. вміщено також ряд виступів Александра Ґейштора на радіо і телебаченні для широкої аудиторії.

Для науковців та студентів-істориків, етнологів, релігієзнавців, фольклористів, а також усіх, хто цікавиться слов'янською міфологією.

Ґейман, Ніл. Скандинавська міфологія / Н. Ґейман ; пер.з англ. М.Бакалова. - Київ : КМ-БУКС, 2018. - 256с. 

Знайомтесь із майбутнім бестселером - майстер пера Ніл Ґейман представляє дивовижний переказ величних скандинавських міфів. Автор вже давно черпає натхнення для створення власних фантастичних світів у стародавній міфології. Тепер він звернувся до джерела і презентує майстерну обробку величних історій півночі. Для створення фантастичного царства у своїх романах Ніл Ґейман неодноразово звертався до давньої міфології. Та тепер він звертається до самого витоку своєї творчості, представляючи нам неймовірну версію величних північних казок. Автор залишається вірним міфам та пантеону скандинавських богів: Одін, головний бог, розумний, сміливий і хитрий; Тор, син Одіна, неймовірно сильний та не наймудріший з богів; Локі - син велетнів - кровний брат Одіна, ошуканець і неперевершений маніпулятор. Історія розпочинається з генезису легендарних дев'яти світів, занурюючи нас у подвиги божеств, карликів і велетнів. Для того, щоб повернути собі викрадений славнозвісний молот, Тору необхідно замаскуватися у жінку, що дуже важко зробити, беручи до уваги його бороду і величезний апетит. Гірка доля спіткає Квазіра - найпрозорливішого з богів - кров якого перетворюється в мед. Врешті все завершується Рагнароком, сутінками богів і відродженням нового часу та людей.


Терен, Т. Прості речі. Вісім розмов з Адою Роговцевою : [кн-інтер'вю] / Т. Терен, А. Липківська. - Київ : Pabulum, 2018. - 260, [1] с.

     «Прості речі» — це відверті діалоги великої акторки про її життя, родину, близьких людей, покликання, професію і країну з журналісткою Тетяною Терен і театральним критиком Анною Липківською.
    У цих текстах перед нами постає не лише жива легенда українського театру та кіно, а й гранично щира жінка, якій випав непересічний життєвий шлях. У розмовах згадуються знакові події та відомі особистості нашої культури, які для Ади Роговцевої були і залишаються друзями чи колегами.
    До видання увійшли архівні та сучасні фотографії, багато з яких публікуються вперше.
Книга-інтерв’ю буде цікава всім, хто захоплюється творчістю Ади Роговцевої та стежить за світом театру й кіно.
Ґомперц, Вілл. Думай як митець и живи на повну [Текст] / В. Ґомперц. - Київ : ArtHuss, 2018. – 175 с.
Книга Вілла Гомперца «Думай як митець» - підкаже, як перетворити вир ідей у своїй голові на щось варте уваги. Як редактор мистецтв BBC, Гомперц інтерв’ював і спостерігав за багатьма провідними світовими художниками, режисерами, романістами, музикантами, акторами та дизайнерами, помітивши певні спільні риси мислення і сприйняття світу. Тож не дивно, що пізніше він зміг адаптувати практики митців (класиків і сучасників), розробивши у своєму впізнаваному дотепному стилі 10 уроків, які розворушать нашого внутрішнього Пікассо, допоможуть генерувати блискучі ідеї та сприятимуть розквіту нашого таланту, незалежно від того, чим ми займаємось. Кожна людина – потенційний художник і може досягти надзвичайних результатів або, як мінімум, отримати задоволення від творчого переосмислення дійсності.

Черчілль, Вінстон Спогади про Другу світову війну . Т. 1 / В. Черчілль. - Київ : Вид-во Жупанського, 2018. - 494 с.

Спогади про Другу світову війну» – найвагоміший доробок відомого політичного і та державного діяча Вінстона Черчілля у царині літератури, за який він 1953 року отримав Нобелівську премію.
Аналізуючи перебіг Другої світової війни, а також усі її ключові події, Вінстон Черчілль подає напрочуд широку і детальну панораму останньої великої війни, яка охопила майже увесь світ. Зайве казати, що дуже багато акцентів у цій праці розставлені геть інакше, ніж до цього звикло радянське і навіть пострадянське суспільство.
Тому це видання буде особливо корисним не лише для вивчення подій і механізмів Другої світової війни, а й для кращого розуміння різниці в їхній інтерпретації, яка широким історично-культурним ровом і досі пролягає між російсько-радянським табором і рештою цивілізованого світу.


Черчілль, В. Саврола: роман / Вінстон Черчілль; Перекл. з англ. Владислав Носенко. – Київ: Вид-во Жупанського, 2017. – 240 с. Вінстон Черчілль відкрився для українського читача з вельми несподіваного боку – ще з радянських часів за ним міцно закріпилося реноме могутнього стовпа британської колоніальної імперії, поборника всього, що в розумінні комунізованих націй пов'язувалося з демократією і прагненням народів до свободи, такого собі герольда холодної війни. Але своїм твором "Саврола" автор, напевно, подивує всіх, хто цікавиться його величезною літературною спадщиною, адже дотепер його знали як яскравого публіциста й мемуариста, а тут він подарував нам не менш яскравий зразок прози. "Саврола" змусить навіть найприскіпливіших читачів поставити під сумнів імперіалістичну сутність автора, адже він недвозначно стає на бік усього прогресивного і демократичного, виразником чого виступає головний герой роману. Не менш переконливо в творі затавровано спроби правлячого в країні Лавранія режиму придушити виступ народу проти тиранії і обмеження демократичних свобод, і тут дивним чином проявляються алюзії-порівняння двох майданів, лавранійського і київського, розділених величезним часовим простором, а проте споріднених завдяки боротьбі за однакові для обох цінності – громадянські свободи й людську гідність.


Сміт Д. Думати, як Вінстон Черчиль / Даніел Сміт; перекл. з англ. Н. Мочалової. – Київ: Вид. група КМ-БУКС, 2018. – 224 с.    Вінстон Черчилль, який двічі був прем'єр-міністром Великої Британії, назавжди залишиться в пам'яті як видатний лідер, що привів свою країну до перемоги у Другій світовій війні. Його девіз - "Ніколи  не здавайтесь!"- та палкі промови по радіо надихали британців чинити запеклий опір нацистській загрозі, коли Британія опинилась сам на сам з ворогом, який окупував усю Європу. Надзвичайно успішний політик був також офіцером збройних сил Великої Британії,  журналістом, істориком, письменником, лауреатом Нобелівської премії з літератури.

Ширер В. Злет і падіння Третього Райху. Історія нацистської Німеччини . У 2-х т. Т. 1 / В. Ширер ; пер. з англ. К. Диса. - Київ : Наш формат, 2017. - 704 с.
Книжка «Злет і падіння Третього Райху» — це монументальне дослідження найнебезпечніших подій ХХ століття. Нині, коли після закінчення Другої світової війни минуло понад 70 років, нам здається неймовірною та загроза, яку несли у світ Гітлер і його імперія. Багаторічна робота з першоджерелами, особисті спостереження автора за підйомом нацистської Німеччини, 485 тонн документів від Міністерства закордонних справ Німеччини, безліч щоденників, записів телефонних розмов, ретельно збережених німцями, — усе це стало основою масштабної праці Вільяма Ширера. Поєднання особистих спогадів та історичних фактів вирізняє цю книжку з-поміж решти праць, присвячених історії нацистської Німеччини. У першому томі дослідник подає максимально об’єктивну інформацію про зародження Третього Райху, політичний зліт Гітлера, детально описує всі згубні кроки, які призвели до війни, і зрештою показує, як польська війна переросла у Другу світову.


Ферґюссон, Н. Еволюція грошей. Фінансова історія світу / Н. Ферґюссон. - Київ : Наш формат, 2017. - 381 с.
Шотландський історик Ніл Фергюсон досліджує гроші, розповідаючи про еволюцію фінансів в історії людства.Гроші - це рушійна сила прогресу, але люди про них так мало знають. Фінансове невігластво шкодить не менше на природні катастрофи. У книжці висвітлено основні фінансові поняття та концепції, розтлумачено причини останньої потужної світової економічної кризи. Що таке гроші? Що роблять банки? Яка різниця між акціями та облігаціями? Навіщо купувати страхові поліси чи нерухомість? Що саме робить гедж-фонд? Це фінансова історія людства від її витоків у давній Месопотамії часів Хаммурапі до останніх потрясінь на так званій Планеті Фінансів.


Фергюсон Н. Цивілізація. Як Захід став успішним / Н. Фергюсон ; пер.з англ. В'ячеслав Циба. - 2-ге вид. - Київ : Наш формат, 2018. - 488с.
Ніл Фергюсон,  британський історик і журналіст, зауважує: " Ще на початку ХV століття сама лише думка про те, що наступні п'ять століть Захід домінуватиме над Рештою світу, здавалося б дуже дивною. А втім, це сталося". І нині могутність Заходу вражає навіть найбагатшу уяву....
То чому ж так трапилося? Чому Європа, яка на 1500 рік поступилася Сходу за багатьма показниками - економічними, технологічними, демографічними, - зуміла різко рвонула уперед і досягти безперечно світового панування? Які складові успіху Західної цивілізації? Свме ці дражливі питання украй сміливо, часом навіть зухвало, а проте надзвичайно захопливо висвітлює  Ніл Ферґюсон, один із найвпливовіших людей світу за версією журналу Тime.


        Андерсон, К. Успішні виступи на ТЕД . Рецепти найкращих спікерів / Кріс Андерсон, Пер. з англ. Олександра Осташова. – Київ: Наш формат, 2018, 256 с.

«Ідеї, варті поширення» — гасло, що охоплює світ з 2001 року. А щоб висловити подібні ідеї, необхідно всього 18 хвилин — у цьому впевнений Кріс Андерсон, президент TED та автор «Успішні виступи на TED. Рецепти найкращих спікерів». Ця книга — не просто збірка порад щодо ораторського мистецтва та прийомів для вдалої презентації. Вона про розробку ідеї, пошук натхнення та серйозну роботу над особистістю. Як стати оратором, вартим всесвітньо відомої TED? Щоб дізнатися, читайте книгу Кріса Андерсона.

Пажак, Фредерік. Ван Гог. Іскріння / Ф. Пажак. - Київ : Нора-Друк, 2018. - 269 с.
     У життєписі Вінсента Ван Гога автор переповідає самотній шлях видатного художника — з рідної Голландії до французького містечка Овер-сюр-Уаз. Ця писана і мальована біографія наголошує на маловідомих та хибно витлумачених епізодах з життя Ван Гога.


Гаврош, О. Останній опришок Микола Шугай / Олександр Гаврош. – Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2018. – 160 с.

У книжці зібрані документальні розповіді відомого журналіста і письменника Олександра Гавроша про одного з останніх українських опришків Миколу Шугая ( 1898-1921). Постать закарпатського розбійника досі є творчою інспірацією для наших сусідів - чехів та словаків. за кордоном про нього видають книжки, ставлять пєси, знімають фільми. В Україні про Миколу Шугая все ще знають мало. Досі документальної книжки про нього для широких читацьких кіл у нас не видали. Значна частина у нашому виданні приділена чеським першоджерелам, які вперше оприлюднюються українською.
                Мусаєва, С.       Мустафа Джемілєв. Незламний / Севгіль  Мусаєва. – Харків : Віват, 2018. – 256 с. 
   Як це — бути персоною нон ґрата на рідній землі? Витратити роки наполегливої боротьби, все втратити, але не здаватися? Як ніхто інший про це знає Мустафа Джемілєв — колишній політв'язень, активіст, борець за права людини. У 1991 році він зміг вперше за довгі роки повернутися на батьківщину. У 2014 році він знову її втратив. Але «Мустафа Джемілєв. Незламний» — не просто біографічний роман. Це розповідь про Крим та життя Мустафи Джемілєва, які тісно пов'язані один з одним. Дана робота молодих кримськотатарських журналістів актуальна як ніколи. Вона дає уявлення про долю кримських татар та боротьбу цієї нації за вільне життя, а також їх особисте бачення цієї боротьби. Чому варто купити книгу «Мустафа Джемілєв. Незламний» Аліма Алієва та Севгіль Мусаєвої? «Мустафа Джемілєв. Незламний» — книга життя та спогадів одного з найяскравіших представників кримськотатарського народу, який продовжує свою діяльність й у наш час. Він став невіднятною частиною історії Криму, його анексії та кримських татар по обидві сторони кордону. У виданні читач знайде п'ятдесят годин інтерв'ю, журналістські розслідування, історичні хроніки та фотографії з архіву, деякі з яких друкуються вперше.

Степовик, Д. В. Візантія : Крізь одинадцять століть її історії : нове вид. / Дмитро Степовик. – Київ : Дніпро, 2017. – 280с

      Після поновлення Незалежності України 1991 року візантологія здобула нарешті українську прописку. В тоталітарному самодержавному Московському царстві і в його наступнику Радянському Союзі візантійською проблематикою дозволяли займатися тільки росіянам, бо Росія, мовляв, не тільки «родіна слонов», але й єдина спадкоємиця Візантійської імперії.
Дочинець М. Напутні дари – для дітвори від карпатського мудреця Андрія Ворона / М. І. Дочинець. – Мукачево : Карпатська вежа, 2017. – 172 с.
      Любий читачу! Ця книжка відкриє тобі світ чудової живої природи, розкриє дар унікального людського досвіду, навчить краще розуміти природу  сущого. Повідає про захоплюючі пригоди і цікаві відкриття. А ще - прилучить до звичаїв і традицій нашого народу, до скарбів духмяної української мови.
Нехай це читання буде приємним і корисним. Читай і розмірковуй. Бо кожен із рядків цієї книжки цінний у своїй мудрості. А скільки ще загадкового ховається між рядками!


              
Россі, П. Їсти. Потреба, бажання, одержимість / Паоло Россі; перекл. з італ. Л. Котляр. – Львів :Вид - во Анетти Антоненко, 2018. – 152 с. 

Як виникають і закріплюються у громадській думці певні ідеї та вірування? І яку ціну заплатило людство, перш ніж у тій чи тій людській цивілізації з’явилася усталена система культурних кодів, які вже вийшли за межі національного розвитку й керують людською поведінкою? Одвічна потреба «їсти» зіграла фундаментальну роль в історії людства, його культах, ритуалах, таємних і явних, традиціях, відмерлих і сучасних, соціальних устроях, загартованих війнами, катаклізмами, еволюціями й революціями, голодом, канібалізмом, епідеміями та хворобами, з якими людство бореться досі. Культура як система правил і табу, до формування яких долучилися найсвітліші уми, водночас збагачуючи людське буття, тож Паоло Россі, італійський філософ культури, автор цієї мандрівки століттями «Їсти» готує свою вишукану й захопливу історію, майстерно компонуючи науку і мистецтво. Він стверджує: епоха, коли питаннями їжі та харчування займалися лише антропологи та психологи з університетськими дипломами, добігла кінця. У постінформаційну еру тілесне й духовне, культура фізичного й інтелектуального споживання – дуальні процеси в нерозривному поєднанні й взаємопроникненні – є невід’ємною частиною нашого життя. Навіть неможливість встановити, де «правильно», а де ні, лише засвідчує, що в лабораторії не існує невдалих експериментів, і ці експерименти тривають, а кожен із нас – їх учасник. Якщо ви не чули досі про смак №5 – «умамі», то це не означає, що ви його ще не пізнали. Те, що ми з вами називаємо смаком, є формою чуттів, яка управляється окремою системою чуттів і яка лежить в основі смакових відчуттів, як-от: солодке, солоне, кисле та гірке (та інших, у яких немає назв). Але, як стверджує автор книжки, існує ще ціла низка відчуттів, притаманних ротові та носові, які не можна віднести ні до смаків, ані до запахів. Чи є правдою те, що колись їжа була «натуральною», що те, чим харчувалися наші діди та прадіди, було «справжнім» і «смачнішим»? Автор шукає і знаходить відповіді на безліч питань і розвінчує небезпечні міфи масової культури, адже він десятиліттями досліджував історію ідей та культур, тож його надзвичайно цікаві й неординарні міркування на (для когось) буденну тему споживання їжі – голод та ожиріння, піст і святість, їжа як манія, глобалізація й апокаліпсис, «натуральна» та «ненатуральна» їжа, анорексія, фобії, мода – дадуть змогу подивитися на історію цивілізації під іншим кутом, стануть одкровенням і справжнім відкриттям для великого кола читачів.

Ворона, Т. В. Стартап на мільйон. Як українці заробляють статки на технологіях / Тімур Ворона; пер. з рос. Г. Сологуб. – Харків: Віват, 2017. – 224 с. Нове покоління українців Яке воно? Більшості з його представників не виповнилося й сорока, проте на їхніх рахунках — мільйони доларів, а створеними ними продуктами користуються люди в усьому світі. Джерело їхнього капіталу — не батьки-олігархи і не поцуплені на держпосаді гроші, а технології. Depositphotos, Genesis, Jooble, Grammarly і десяток інших IT-компаній — саме вони сьогодні є гордістю країни, її обличчям, яке не хочеться ховати, за яке ніколи не буде соромно. Як українці здобувають мільйонні статки завдяки своїм знанням, розуму, наполегливості і хисту? Дізнайтеся із цієї книжки.


Ганіоглу   Ш. М.    Ататюрк: Біографія мислителя /Шюкрю М.  Ганіоглу. - Львів : Вид-во Анетти Антоненко, 2018. - 239 с. 
Книжка відкриває походження ідей Мустафи Кемаля Ататюрка ( 1881-1938), на яких повстали Турецька Республіка та сучасна турецька нація. Деякі з цих ідей були зумовлені подіями дитинства та навчання, а далі військовою кар'єрою та політичною діяльністю. Інші з'явилися під впливом реформ, воєн, повстань і революцій у  шестисотлітній Османській  імперії, що невпинно хиріла. Значну увагу автор приділяє книжкам  та журналам, європейським і турецьким, з яких Мустафа Кемель засвоїв популярні на Заході, хоч і вельми сумнівні та утопічні теорії кінця ХІХ- початку ХХ ст., зокрема, вульгарний  матеріалізм, моральний дарвінізм, позитивізм, націоналізм, расову антропологію, авторитаризм. У дослідженні також наведено галерею осіб, з якими Ататюрк ділився задумами або, навпаки,  сперечався, від яких навчався, кого використовував. У  підсумку Ататюрк постає не творцем оригінальних ідей, а політиком, який спромігся втілити утопічні проекти маргінальних західноєвропейських інтелектуалів  свого часу.
Вдумливому українському читачеві з європейськими амбіціями  ця книжка дасть унікальну можливість помислити, чому Туреччина майже через століття узятого Ататюком курсу ще й досі стоїть на порозі західної цивілізації.


Аккерман, Г. Пройти крізь Чорнобиль / Галя Аккерман; пер. з фр. П. Таращука. – Київ : Либідь, 2018. – 168 с.

Книжка Галі Аккерман - це подорож письменника крізь драму Чорнобиля в різноманітних її людських, соціокультурних, професійних аспектах. Це проходження крізь очисний вогонь нового знання, трашічних відкриттів, крізь драму людських доль. Ця книжка також про Чорнобиль як про один з найстрашніших злочинів радянської системи. Незаперечна цінність видання і в тому, що це погляд людини з іншої культури, з інших культур - адже авторка суміщаєж в собі європейську, російську і французьку культури, родинно повязана з Україною.   Алексієвич С. У війни не жіноче обличчя / Світлана  Алексієвич; пер. з рос. В. Рафєєнка. – Харків  Віват,    2016. – 400 с.

                               
«У війни не жіноче обличчя» – це документ людської пам’яті, запис історій жінок, яких війна змусила взяти в руки зброю для захисту рідної землі від фашизму. Ця книга – результат кількарічної кропіткої праці: авторка розшукувала учасниць Великої Вітчизняної війни і записувала їхні свідчення, які цілковито відрізнялися від свідчень чоловіків-ветеранів та від офіційної форми викладу спогадів про ті події. Письменниця досліджує духовний світ жінок, які виживали в нелюдських умовах війни. У книзі зображено їхнє ставлення до смерті і необхідності вбивати, стосунки з чоловіками-соратниками і командирами, про побут на війні; про бажання жити після всього побаченого і пережитого, а ще – про повоєнну необхідність повернутися до жіночності, яка виникала не лише з внутрішньої потреби, але й через тиск суспільства,бо навіть найближчі люди вимагали якнайшвидше витіснити пережитий жах із свідомості.

        Андрухович, Ю. Ворохтаріум : літературний тріалог з діалогом і монологами / Юрій Андрухович,  Олександр Бойченко, Орест Друль. – Київ :  Пабулум, 2018. – 240 с. 

       «Ворохтаріум» — це неквапливі розмови трьох давніх друзів. Розмови настільки відверті та влучні, що хочеться сидіти поряд, слухати і долучатися — коментарем, посмішкою, мовчазним розумінням. Бо цю бесіду ведуть Юрій Андрухович, Олександр Бойченко та Орест Друль.
    Про народження книжок, про критиків і літературні премії, про навчання літературному ремеслу. Про ритм і чуття мови, про добрий текст, про поезію та прозу. Про російську літературу і про переклад Біблії. Про життя — своє і чуже.
               Підслухати ці бесіди — значить глибше пірнути у творчість митців, зазирнути у внутрішню кухню літературного процесу і, можливо, стати його учасником. Хай і дистанційно.Андрухович Ю. Коханці Юстиції: роман/ Юрій Андрухович. - Чернівці: Меридіан Черновіц, 2018. - 304с.
"Коханці Юстиції " - паранормальний роман, у якому окремі життєписи з притаманною автору композиційно-стилістичною майстерністю об'єднуються в художню цілість і аж волають  про восьми-з половиною- серійну кінематографічну реалізацію. Родинно- побутові і політичні вбивства, зґвалтування і грабунки, розбещення малолітніх і загадкове відокремлення голови, ідейні зради і зради заради ідеї, закладені різним дияволам душі й не завжди справедливі, а часто жахливі покарання. Чого ще треба, щоб читач відчув себе благим і з насолодою усвідомив свою моральну перевагу над нещасними коханцями примхливої Юстиції? Та вже - за старою доброю традицією - й над автором, якому спало на думку увічнити таких пропащих істот.


Вітер М. Літопис Революції Гідності / М. Вітер. - Львів : Піраміда, 2017. - 280 с. : 16 с. Євромайдан став логічною історичною крапкою у багатовіковому свідомому виборі українського народу - поверненні в європейську сім’ю. Це - епохальна подія, адже більшість населення молодої держави серцем і розумом зробила рішучий цивілізаційний крок до європейської демократичної матриці життя. Небесна Сотня навіки розписалася за нього кров’ю. Так дуже коротко можна охарактеризувати той багатомільйонний народний рух з епіцентром у Києві, що тривав з листопада 2013-го до лютого 2014-го. Мирний рух, що ставав боротьбою. Людська взаємодопомога, що ставала жертовністю.
Волков О. Шпиталь : роман / О. М. Волков. – Київ : Нора-Друк, 2018. – 400 с.

     Таємниці старого монастиря, на території якого розміщується звичайна районна лікарня, не дають спокою колективові хірургічного відділення, адже в цих стінах в різні епохи побували і лицар-тамплієр, і особистий хірург Наполеона, і польський магнат… Чи стане медикам сил та наснаги розплутати ці таємниці і дістатися захованого скарбу?
Олексію Волкову вдалося майстерно поєднати в новому романі драматизм людських стосунків, заплутаний
сюжет, щирий добрий гумор та злу іронію.

Воронина, Л. Суперагент 000. Таємниця золотого кенгуру : іронічний детектив / Л. Воронина. - Харків : Ранок, 2018. – 224 с.

Нездоланний Супергерой 000, як і годиться всім супергероям, розплутує найзагадковіші злочини, перемагає найпідступніших ворогів і рятує світ від неминучої загибелі. Іронічний детектив знаної сучасної української письменниці Лесі Ворониної вже й сам став легендою. Сповнені жартів, іронії та смішних натяків, повісті про Гриця Мамая зацікавлять не тільки дітей та підлітків, а і їхніх батьків, якщо раптом вони не читали перші, вже раритетні, видання книжки. 
Гуцало, Є. Лось  : вибрані твори / Є. П. Гуцало. - Київ : Знання, 2018. - 272 с.
До цієї книжки увійшли твори відомого українського письменника, лауреата Шевченківської премії Євгена Гуцала (1937—1995), тонкого лірика, визнаного майстра психологічної прози. Герої його оповідань — діти, котрі відкривають для себе красу навколишнього світу, пізнають дивовижне багатство рідної природи й водночас вчаться захищати її. Адже саме в дитинстві формується сві­тогляд людини, уміння приймати самостійні рішення та обстоювати власні переконання.
Дочинець, Мирослав Іванович. Зряче перо : роман із аркушем / М. І. Дочинець. - Львів : Література та мистецтво, 2018. - 288с.

     " Поспішай до мене, а до себе - насамперед", - казали давні мудреці. Отся книжка письменника духовного наративу, лауреата Шевченківської премії Мирослава Дочинця - особливого роду. Це плід пересівання насінини для дерева. Життя, збирання леліток світла, пильнування над чарами письма. Це - щоденник духовної виправи, сповідь перед самим собою, занурення в таїни письма. Одним словом це - роман Зрячого пера з Аркушем. Освячений любов'ю до людини, до світу, до слова, до Бога. А ще це-  книжка, що читається  з будь-якої сторінки і в будь-якому керунку...


 Сняданко, Н. Охайні прописи ерцгерцога Вільгельма : роман / Наталка Сняданко – Львів : Вид –во Старого Лева, 2017. – 544 с. ( В опр. ) : 107 грн.
 У центрі роману особиста історія одного з найекстравагантніших членів імператорської родини Габсбургів - Вільгельма, більше відомого в Україні за бойовим псевдонімом - Василь Вишиваний. У романі його українську ідентичність розширено уявою - ймовірною - частиною біографії. У ній він не помирає у стінах Лук'янівської в'язниці, як відбулося насправді, а опиняється в радянському Львові, одружується, виховує сина й онуку, разом із дружиною, котра походила з давньої львівської родини, намагається пристосуватися до нової суворої дійсності.

Курков, А. Щоденник Майдану та Війни / А. Ю. Курков. – Харків : Фоліо, 2018. – 330 с. 
«Щоденник Майдану та Війни» – це перевидання книги «Щоденник Майдану», що 2015 року вийшла у видавництві «Фоліо». Це не агітаційний текст, не роман на тлі революції – це особистий щоденник письменника, фіксоване відображення життя у Києві та країні – до листопада 2014 року, включаючи окупацію Криму, і далі – початок і розвиток Євромайдану, наступних подій. Нині ж він доповнений записами автора про перипетії на сході України, роздумами про війну, про те, як і чим, за його баченням, живе окупований Донбас чотири останні роки... «Щоденник Майдану» був перекладений і опублікований багатьма мовами – англійською, німецькою, французькою, японською та іншими. І
ось у видавництві «Фоліо» вийшла його україномовна розширена версія.Брати Капранови. Майдан. Таємні файли.- К.: Нора -Друк, 2017.- 320 с.
     Настав час дізнатися правду про Майдан. У Революції брали участь мільйони, але що насправді сталося тоді, й досі залишається таємницею.
Що відбувалося за лаштунками Майдану? Хто платив за революцію? Як ділили владу переможці? Хто і чому здав Крим та Донецьк? Яким дивом встояли Одеса і Харків?
       Герої цього журналістського розслідування не тільки ті, хто стояв на сцені, але й ті, хто ховався за лаштунками, хто їздив до Януковича і хто сперечався з Європою, захоплював адмінбудівлі, сидів у буцегарнях, а також воював, лікував, працював для того, щоб Революція перемогла.

Лис В. і прибуде суддя: роман / Володимир Лис. - Харків: Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2018.- 240 с. 
       Знайомство з містечком Стара Вишня для молодого випускника юрфаку Георгія виявилося моторошним. На його руках померла провідниця потяга Людмила. Незабаром знаходять задушеною дівчину Нілу. Георгій відчуває: в Старій Вишні коїться щось дивне і жахливе. Останньою краплиною стає раптове самогубство судді, після чого містечко поринає в темну круговерть... Але виявляється, що саме Георгій має стати наступником загиблого. Він одержимий жагою справедливості ,  бажанням нещадно карати винних та нарешті розплутати всі темні історії.


Камиш, Маркіян. Чормет : повість / М. Камиш. – Київ : Нора-Друк, 2017. – 160 с.
«Чормет» – повість про людей, які живуть біля кордону Зони відчуження і збирають металобрухт. Про суворих і п’яних чоловіків з металевими зубами і монохромними тату на руках, які здають в брухт-прийомки авіабомби вермахту в мішках та поцуплені в сусідів металеві огорожі, аби обміняти їх на денатурат. Це історія про людей, які мріють здати на метал все навколо них, навіть ядро Землі.

Кокотюха, А. Легенда про Безголового : детективний роман / А. Кокотюха. – Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2018. – 256 с. 
Дія роману відбувається у містечку Дунаївцях на Поділлі. Тут орудує маніяк, котрий убиває людей, відрубує їм голови та заховує невідомо де, а тіла нещасних залишає у людних місцях. Як виявилося, нинішні жахливі події перегукуються, більше того — безпосередньо пов’язані з давнього легендою про Безголового — жорстокого мучителя простого люду пана Ржеутського, якого колись покарали за численні кривди, відтявши голову. Волею долі у центрі подій опиняється київський адвокат Лариса, завдяки котрій місцева поліція розплутує ці страшні й загадкові убивства. Для шанувальників детективного жанру.
Кокотюха А.Останній контракт : кримінал. роман / А. Кокотюха. – Тернопіль : Богдан, 2018. – 192 с.

    Київський «авторитет» наймає двох професійних убивць — Антона й Віту — виконати замовлення на ліквідацію непоступливого бізнесмена у Сполучених Штатах. Пара майстерно «розв’язує» проблему, однак лише імітує загибель товстосума. Коли замовники-мафіозі дізнаються про це, професійні «мисливці» самі опиняються в ролі дичини, на яку полюють. Застосовуючи всю свою винахідливість, кмітливість і зухвалість, головні герої розправляються із переслідувачами, але й самі зазнають утрат...
Для шанувальників детективного жанру.


Курков, А.Ю. Остання любов президента: роман / Андрій Курков; перекл. з рос. В. С. Бойка. - Харків: Бібколектор, 2018.- 570 с.
"Остання любов президента" - майже детективна історія, яка сталася з людиною, що прийшла на вершину влади і заплатила за це своїм серцем у прямому та переносному сенсі.  У президента чуже серце, більш того, це серце можна зупинити в будь-яку хвилину. Хто за цим стоїть і кому це вигідно? Що може врятувати президента і повернути йому здатність відчувати і любити?...Курков А. Ю. Приятель небіжчика: романи / Андрій Курков; пер. з рос. Л. Герасимчука, В. С. Бойка; худож.-оформлювач І.В.Осипов. - Харків: Фоліо, 2018.- 234 с.
До книги увійшли два гостросюжетних романи Андрія Куркова. У першому - " Приятель небіжчика" - головний герой шукає найманого вбивцю, щоб замовити ... власне вбивство. Здавалося б, усе передбачено. Та наслідки його рішення виявилися драматичними і несподіваними ( а інакше) у Куркова й не буває). Другий роман - " Не приведи мене в Кенгаракс" - містичний трилер. Його  герой, студент, наймається супроводжувати таємний вантаж, за яким починається справжнє полювання...

 Курков А. Ю. Львівська гастроль Джимі Хендрікса: роман / А. Ю. Курков; пер. з рос. В. С. Бойка; худож.- оформлювач О. Г. Жуков.- К.: ДОВЖЕНКО БУКС, 2018.- 442 с.
    " У житті найцікавіше - це життя", - сказав одного разу Андрій Курков, звертаючись до своїх  читачів.  І його новий роман  "Львівська гастроль Джимі Хендрікса", де переплітаються дійсність і вигадка, де немає межі між реальністю і сюрреалізмом, яскраве тому підтвердження. Над сухопутним Львовом літають чайки, і в місті часом пахне морем. Колишні хіпі в компанії з екс-капітаном КДБ збираються на Личаківському цвинтарі біля  могили... американського рок-співака і гітариста Джимі Хендрікса. А по стародавніх вулицях міста носиться ночами старенька іномарка з людьми, жадаючими вилікуватися....
Курков А.Ю. Закон равлика: роман/ А.Ю. Курков пер, з рос. Л. А. Герасимчука;  худож. - оформлювач І. В. Осипов. - Харків: Фоліо, 2017.- 459 с.
     Книга продовжує розпочату автором у романі "Пікнік на льоду" розповідь про долю журналіста Віктора Золотарьова. Рятуючись від смерті  в Антарктиді або беручи участь у передвиборчій кампанії в Києві, переживаючи жахи " добровільного" чеченського полону, він усвідомлює справедливість народженого самим життям Закону равлика: без власного будиночка, даху, ти , як равлик без мушлі, - безпорадний слимак. І будь-хто, мимохідь, може просто тебе розчавити  " носаком молодої тупоносої туфлі"...


Кідрук М. Де немає Бога : роман / Макс Кідрук.- Харків: Книжковий Клуб " Клуб Сімейного Дозвілля", 2018.- 480 с.
Доведена до відчаю українка великою сумою грошей, яка ігнорує дзвінки від чоловіка.  Росіянин-пілот, який намагається приборкати аерофобію після загибелі коханки в катастрофі рейсу МН17. Найвідоміший політик Баварії на пікові кар'єри, який ненавидить свою роботу. Гравець американської Національної футбольної ліги, життя якого розвалилося після одного невдалого розіграшу. Таємний папський кардинал, який прямує до країни, де офіційно не існує Католицької церкви... Незнайомці з різними долями. Єдине спільне для них - рейс 341, і він веде до найбільшого випробовування в їхньому житті.
 " Де немає Бога" - спроба збагнути, чи є всередині нас те, що втримує від перетворення на звірів у місці, де не діє мораль, у місці, де немає Бога.


Малик, В. Таємний посол  : тетралогія. Т. 1. Кн. 1. Посол Урус-Шайтана;  Кн. 2. Фірман султана / В. Малик. – Київ : КМ-БУКС, 2017. – 576 с. 
     У тетралогії В. Малика (Справжнє прізвище Сиченко) "Таємний посол!" розповідається про боротьбу українського народу за свободу і незалежність у другій половині XVII століття.
     До першого тому ввійшли романи "Посол Урус-Шайтана" і "Фірман султана". Молодий козак Арсен Звенигора, виконуючи за дорученням кошового отамана Івана Сірка секретну місію в Болгарії, потрапляє в полон. Разом зі своїми друзями Арсен тікає з рабства. До їхніх рук випадково потрапляє фірман султана. Арсен намагається якнайшвидше потрапити додому, щоб попередити про небезпеку, яка очікує його рідну Україну. На шляху до України йому допомагають вправне володіння зброєю та його винахідливість.
 

Малик, В. Таємний посол  : тетралогія. Т. 2. Кн. 3. Чорний вершник;  Кн. 4. Шовковий шнурок / В. Малик. – Київ : КМ-БУКС, 2017. – 640 с. 

   Другий том тетралогії містить романи "Чорний вершник" і "Шовковий шнурок". Арсен Звенигора нарешті повертається додому, проте війна змушує його вирушити в похід. Продовжуючи боротьбу проти ворогів, він дізнається, що його кохана дівчина потрапила в полон, і разом зі своїм другом їде її визволяти.            Мельничук, А. Посол мертвих : роман / Аскольд Мельничук; перекл. з англ. Ганни Яновської. – Львів : Вид - во Старого Лева, 2018. – 304 с.               

Ким є «посол мертвих», як не живою людиною, привабливою і сильною жінкою, яка тримає в собі багато жахних таємниць, своїх і чужих, яка іде проти вітру, намагаючись увійти в нове життя, в нове суспільство, але болісний досвід минулого сильніший. Аскольд Мельничук, американський письменник, професор Массачусетського університету, людина, глибоко інтегрована у світову літературу, зробив те, що мало кому під силу: написав родинну сагу як роман про українську душу емігранта, розірвану між світами, травмовану злочинами минулого, біженством, втратою ідентичності. Але водночас цей роман і про те, що навіть зламані гілки мають шанс прорости, пустити коріння і стати новим деревом.


Мимрук О. Олег Сенцов / О. Мимрук. – Харків : Фоліо, 2017. – 397 с. 

Напевно, зараз немає людини, яка не чула б ім'я Олега Сенцова - аж надто гучним був суд над ним і неймовірним вирок: двадцять років ув'язнення. Кінорежисер, сценарист, письменник був засуджений за нібито терористичну діяльність. І незважаючи на протести громадськості, звернення до найголовнішого керівництва країни, яка звинувачує Сенцова, він до цих пір перебуває в неволі.
Ця книга складається зі спогадів людей, які добре знали Олега, з уривків його книг і сценаріїв до фільмів, а ще з витягів протоколів допитів свідків, які проходять у цій сфабрикованій справі. У ній багато фотографій - і з домашнього архіву, і з залу суду.
Хоча, як стверджують рідні та друзі, Сенцов ніколи не любив говорити про себе, за нього говорять його твори, і перш за все практично автобіографічні розповіді. А ще до свого затримання він написав книгу, назва якої повністю відповідає змісту - «Купіть книгу - вона смішна». Вона вийшла у видавництві «Фоліо» і російською, і в перекладі українською.

Содомора А. Історія одного перекладу, або моя перша книжка  / А. О. Содомора. - Львів : Літопис, 2017. - 292 с
 У книжці - розповідь про вихід у світ українського перекладу новознайденої тоді комедії давньогрецького драматурга Менандра "Відлюдник" (1962); про тих, хто сприяв перекладачеві і в праці над його першою книжкою, і в її опублікуванні; тут - роздуми про переклад, про слово загалом, про вічне. Автор, перекладач і письменнник Андрій Содомора, здійснивши новий переклад цього твору й зіставмвши його з давнім ( між ними - 55 років), унаочнює шляхи вдосконалення своєї перекладацької майстерності.

Содомора, Андрій Усміх речей  : етюди, образки, новели, есеї / А. Содомора. - Львів : Піраміда, 2017. - 172 с. 

'Усміх речей'' і ''Сльози речей'' - це своєрідний двотомник Андрія Содомори, знаного українського письменника і перекладача. Та якщо у ''Сльози речей'' - ''речі'', що належать місту занурені в атмосферу Львова, то в новій книзі, передусім, у початкових, пов'язаних із дитинством, етюдах та образках переважає усміх, бо ж дитинство все-таки - всміхнене; тут - настрої села, здебільшого родинного Вирова; тут, у новій редакції, - новели й есеї, писані раніше, у яких домінує світ природи, подих села, куди повертаємося, щоб відпочити серцем, оживити його пам'ять. Ця книга і про те як письменник серцем бачить щось найважливіше, як, зокрема, намагається розгадати механізм запам'ятовування...

Соловей, Е. Притча про поетів / Е. Соловей. - 2-е вид. - Київ : ДУХ І ЛІТЕРА, 2018. - 279 с. Жанр "маленької еврестичної повісті" виник сам-собою зі спонуки повернутися до деяких дослідницьких "сюжетів", дати їхню ретроспективну історію, не оминувши і моменти особисті - драматичні, ліричні, а також підсумкові "роздуми з приводу". Спогади долучилися доволі органічно: адже і в "повістях" присутній іноді елемент мемуарний, натомість спогади-портрети, спогади-епізоди та спогади-історії містять подекуди дрібку евристики, а часом таки чимало її. Свідченням тієї органічності може бути факт, що єднальна ланка між частинами - повість-спогад "Бережіть своїх поетів".


Пагутяк Г.Сентиментальні мандрівки Галичиною та інші історії  : книга мандрів / Г. Пагутяк. - Львів : Піраміда, 2018. - 304 с. 
До нового видання подорожніх нотаток Галини Пагутяк ««Сентиментальні мандрівки Галичиною», суттєво доповненого, ввійшли також повість ««Лебедин» та нарис про холеру 1831 року в Галичині «Зажинки смерті». На шляху незвичної мандрівки углиб історії письменниця намагається збагнути таїну зниклого міста Лебедина біля Львова та осмислити трагедію холерної епідемії, яка спричинила спалення опирів. відгомін про які зафіксував навіть Іван Франко. Мандрівки Східною Галичиною, вважає авторка, відроджують у нашій пам’яті занепаді та спустошені галицькі міста і села, повертають їх безцінні пам’ятки з забуття.

Павлюк І. Білий Попіл : роман / І. Павлюк ; пер. з рос. Михайла Бриниха. - Львів : Вид-во Старого Лева, 2018. - 352 с.

Приватному детективу Тарасу Білому замовляють розслідувати вбивство панночки. Обвинувачують такого собі семінариста Хому Брута, й справа ніби геть зрозуміла... Втім, хутір, де сталося вбивство, приховує таємницю. І ця таємниця — страшніша за всі оповідки про панночку, яка встала з гробу.

«Білий попіл» — це надзвичайно цікавий, атмосферний та водночас динамічний трилер у стилі нуар. У ньому повно загадок, що їх до останнього кортить розкрити. І, згідно з законами жанру, найменша деталь свого часу неодмінно отримує блискавичне пояснення. Але особливість роману в тому, що кожна таємниця врешті-решт матиме не одне, а відразу два трактування — логічне і містичне.
Тому, залежно від світосприйняття читача, роман стає чи то детективним трилером, чи то містичним. А втім, саме про це і хочеться поміркувати наприкінці книжки...

   
       Памук, О. Химерність моїх думок: Пригоди і мрії Мевлюта Караташа, торговця бозою та його друзів, а також життя у Стамбулі в 1969-2012 рр., змальоване з багатьох різн. точок зору / Орхан Памук; пер. Н.В. Третякової. – Харків: Фоліо, 2017. – 509 с.

Чи можна стати щасливим, випадково викравши замість коханої дівчини наречену, з якою  ніколи раніше не зустрічався? Це настьки ж імовірно, як і прожити нещасливе життя з дружиною, яку начебто колись кохав. Але химерність, яку відчуваєш, усвідомлюючи, що тепер зобов'язаний одружитися  з цією незнайомою і негарною жінкою, залишиться у твоїх думках назавжди... "Химерність моїх думок" - історія про кохання і про життя. Це історія про місто Стамбул, яке є повноправною дійовою особою книги, та про людей, що приїхали до нього із села в пошуках кращої долі.

    Бату, Д. Франческа. Повелителька траєкторій: хроніки / Джордж Бату. – Львів: Вид-во Старого Лева, 2018. – 304 с.
 
У минулому Андрій Васильєв працював ведучим новин і готував репортажі з гарячих точок. А сьогодні він — оператор корекції траєкторій Центру керування польотами Національного управління з аеронавтики та досліджень космічного простору США. Герої його книжки, працівники НАСА, відповідають за траєкторії і орієнтацію сателітів, а також за підведення космічних кораблів на підхідні орбіти до міжнародних космічних станцій. У часі космічних робочих буднів з Доржем, його напарницею Франческою, полковником Вескоттом, Сарою, професором Расселом та іншими постійно трапляються кумедні та незвичайні історії. Найчастіше у різні халепи потрап­ляє сицилійка Франческа. Усе, до чого вона торкається, вибухає, горить і розбивається... А космос близько.


Борхес, Хорхе Луїс. Книга вигаданих істот / Х. Л. Боргес ; пер. з ісп. С. Борщевський. - Львів : Вид-во Старого Лева, 2017. - 239 с. 

«Книга вигаданих істот» Хорхе Луїса Борхеса та його співавторки Маргарити Герреро — це вишукане плетиво правди й вигадок, легенд і фантазій, цитат і фактів, правдивість яких годі з’ясувати. Адже реальність за Борхесом — це те, що ми погоджуємося нею вважати. Художній твір, написаний у формі енциклопедії, уже понад півстоліття захоплює, інтригує та спонукає до роздумів шанувальників містифікацій. А тепер цей світ фантастичних створінь втілився й українською.


Воттс, П. Сліпобачення : роман / Пітер Воттс; перекл. з англ. А. Пітик, К. Грицайчук. – Київ: Вид - во Жупанського, 2018. – 384 с.
Роман "Сліпобачення" є одним із найвідоміших і найважливіших творів Пітера Воттса, а читачі і критики одностойно вважають його головним і вершинним здобутком письменника.
Кінець ХХІ століття. Розбалансоване людство, яке і без того стоїть на порозі багатьох викликів і невідтворних змін, зіштовхується з новою проблемою принципово іншого рівня -  перший контактом. Та чи так легко контактувати з тим, хто, роздивляючись тебе  майже упритул, сам не бажає з'являтися у фокусі твого зору? Надто, якщо і зір, і всі  інші чуття, на які людство покладалося протягом мільйонів років  своєї земної еволюції, виявляються нічого не вартими, коли справа доходить до комунікації з "іншими", які формуються за геть інших умов, і для яких всі людські поняття і концепції поведінки нічого не варті, як позбавлене сенсу навіть саме розуміння контакту.

            Драйзер, Т.     Фінансист: роман / Теодор Драйзер; перекл. з       англ. О.В. Концевич. – Київ: ДОВЖЕНКО             БУКС, 2017. – 635с. 


«Фінансист» (1912) — перший роман циклу «Трилогія бажання» видатного американського письменника Теодора Драйзера (1871— 1945), в основу якого покладено історію життя американського мільйонера Чарлза Йєркса.

Головний герой роману Френк Ковпервуд починає займатися комерцією ще в школі, а ставши дорослим, переходить до біржових спекуляцій. І хоча його судять за порушення закону, і він попадає до в’язниці, герой анітрохи не почувається винним. Вийшовши з тюрми, він використовує свій шанс заробити дуже багато грошей під час банківської кризи. Тепер він почуває себе справжнім переможцем.

Доббс, Майкл. Картковий будинок  / М. Доббс ; пер. з англ. Б. Превіра. - Київ : КМ-Букс, 2017. - 383 с. 

Як колишній керівник виборчого штабу Маргарет Тетчер, Майкл Доббс знав усі його входи й виходи у Вестмінстерському палаці, знав усі його підводні течії і таємниці. От і не дивно, що його політичний трилер "Картковий будинок" миттєво став бестселером, за яким двічі знімали серіали. Головний герой роману, Френсис Уркгарт, заради кар’єри готовий піти по головах, та чи насмілиться він переступити останню межу - зважиться він на вбивство?Ірвінг, Д. Доки я тебе не знайду . Т.ІІ роман / Джон Ірвінг,          перекл. з англ. О.Тільна. – Харків: Вид-во  «Ранок»:         Фабула, 2018. – 448 с.

Джон Ірвінг — майстер психологічної прози, блискучий сценарист, сучасний класик, і роман «Поки я тебе не знайду» — найбільш автобіографічна з його книг. Герой роману, голлівудський актор Джек Бернс, виріс, не знаючи свого біологічного батька. Мати оточила його образ мовчанням і містифікаціями. Пошуки батька, якими починається і завершується ця епопея, визначають все життя Джека. Красень, улюбленець жінок, обдарований артист,— всі свої ролі він грає для одного-єдиного глядача… Це дивовижна книга про втрату цнотливості у всіх сенсах, а ще — про подорожі, музику, повій, кіно, сакральний сенс татуювань, театр, психіатрів, церкви, насильство, егоїзм, а головне — вдячність.


Мартін Дж. Р.Р. Битва королів: Роман / Джордж Р.Р. Мартін; Пер. з англ. Н.Тисовської. - К.: Видавнича група КМ-БУКС, 2018.  - 864 с.

    Фантастична сага "Пісня льоду і полумя" давно завоювала серця читачів у всьому світі, перекладена більш як на 20 мов і продається мільйонними накладами. Друга книга циклу - "Битва королів" - це історія зради й підступу, хаосу й руїни, бо вже почалася братовбивча війна за стародавній Залізний трон, від якої здригнеться земля.
Гантер, Е. Північ / Ерін Гантер; перекл. з англ. К. Дудки, О.       Українця. – Харків: АССА, 2019. – 320 с. (Коти- вояки).

      Четверо котів із різних Кланів отримують  загадкове пророцтво: вони мають разом вирушити в далеку подорож і почути, що їм скаже північ. Та чи правильний вибір зробили зоряні предки? Чи  зможуть обрані коти забути про власні суперечки і зрозуміти, що тепер майбутнє всього лісу в їхніх лапах?

Ґейман, Н. Зоряний пил: роман / Ніл Ґейман; перекл. з англ. Д. Кушніра. – Київ: Видавн. група КМ-БУКС, 2017. – 240 с.
     Трістран пообіцяв повернути зірку, що впала з неба. Він вирушає у подорож, щоб здійснити бажання коханої, прекрасної Вікторії Форестер — і опиняється у зачарованому світі, що лежить за муром простого англійського селища.
"Зоряний пил" — безмір пригод і магії, прекрасна казка майстра художнього слова Ніла Ґеймана, що полюбилася багатьом читачам. За мотивами книжки відзнято легендарну кінострічку.


Ґейман, Н. Обережно, тригери: збірка оповідань / Ніл Ґейман; перекл. з англ. М. Бакалова. – Київ: Вид-ча група КМ – БУКС, 2018. – 368 с.
Володар численних нагород, автор книжок, визнаних бестселерами №1 за версією " New York Times", Ніл Ґейман повертається, щоб вразити, полонити, схвилювати та розважити третьою збіркою короткої прози.
"Обережно, тригери!" торкається теми масок, за якими криється наше справжнє "я", щоб показати вразливі сторони людства і виявити, ким ми є насправді. Дивовижне поєднання історій про почвар і привидів, наукової фантастики і казок, магічного реалізму та поезії, що відкривають перед читачем царство вражень та емоцій.Гессе, Г.    Нарцис і Гольдмунд: роман / Герман  Гессе;  перекл. з нім. І.С. Андрієнко-Фрідріх. – Харків:            Фоліо, 2017. – 383 с.
      В основі роману - протистояння двох героїв : Нарциса, вченого-богослова, який присвятив себе служінню Богу та наукам, та його учня Ґольдмунда, що є втіленням  наївності та безпосередності. І Нарцис , і сластолюбний красунчик Ґольдмунд намагаються розгадати таїну буття і віднайти сенс життя. Тільки засоби у них різні...

Ґолден, А. Мемуари гейші: роман / Артур Ґолден; перекл. з англ. Д. Островської. – Харків: КСД, 2018. – 560 с.

   Дівчинка із бідної японської сім’ї Нітта Саюрі, рятуючись від злиднів, потрапила до світу гейш. Тоді вона не могла й подумати, що колись її назвуть найвідомішою гейшою ХХ століття. Її шлях буде важким і довгим, повним безнадійних розчарувань і романтичних почуттів. Вона нікому не розповідатиме про своє життя, а тим більше — про дитинство, проведене у маленькому містечку Йороідо на узбережжі Японського моря, бо ж людям подобається легенда про те, що і її мама, і бабуся були гейшами…

   Саюрі порине у цей закритий від сторонніх очей світ з головою, зазнає і страшних страждань, і чарівної насолоди, вона зустріне людей, які дуже вплинуть на її життя, а, може, і подарують справжню любов…

  Ґрасс, Г. Моє сторіччя: роман / Ґюнтер Ґрасс; пер. з нім. Наталки Сняданко. – Львів: Вид-во Старого Лева, 2017. – 400 с
Це моє сторіччя, моя країна, моя історія — ніби каже різними голосами й інтонаціями «збірний» герой Ґюнтера Ґрасса, який вплів свій голос і власне життя у панорамну розповідь про ХХ століття його рідної Німеччини. Сто коротких новел, названих за роками цього кривавого сторіччя — від 1900 до 1999-го — і так чи інакше присвячених світовим і приватним подіям цих років-дат, по-новому віддзеркалюють історію великого народу — значних постатей і «маленьких» людей, які творили цю історію, жили в ній, були її заручниками чи жертвами.

Читач однозначно відкриє для себе іншу Німеччину, побачивши й почувши її через призму світосприйняття й самоусвідомлення її громадян, яким випала одна з найскладніших доль у світовій історії минулого сторіччя.


Етвуд М. Сліпий убивця: роман / Марґарет Етвуд ; перекл. з англ. О. Оксенич.- Харків: Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2018.- 512 с.
     Лора завжди була дивачкою, Айріс - стриманою, не схожою на сестру. Та попри всі розбіжності вони мали спільну долю, спільну історію, прикрості, розділені на двох.... А потім у їхньому житті зявився ексцентричний письменник Алекс, а з ним прийшло й  дещо інше... Те фатальне, що змінило життя сестер і стало причиною зникнення Лори. Єдине, що лишила по собі молодша сестра, - скандальна й загадкова книжка про стосунки жінки й чоловіка, який розповідав своїй коханці  фантастичні історії про світ, де мешкають сліпі вбивці...


Капоте Т. Інші голоси. Інші кімнати / Т. Капоте. – Харків : Віват , 2017. – 221 с.
Напівавтобіографічний роман «Інші голоси, інші кімнати» Трумена Капоте, одного з найвідоміших прозаїків ХХ століття, — це історія тринадцятирічного хлопчика, котрий, дорослішаючи, намагається розгадати таємниці любові і смерті. Після втрати матері Джоел вирушає в маєток батька, якого ніколи не бачив. Натомість він знайомиться з мачухою та її кузеном. Також доля зводить його із сестрами Айдабель і Флорабель — такими однаковими і такими різними… В оточенні старих стін і нових людей минають Джоелові дні, упродовж яких він пізнає себе й світ, дні між дитинством і юністю…


Кафка, Франц Замок  : роман / Ф. Кафка. – Харків : Фоліо, 2017. – 379 с. 

«Замок» — останній, незакінчений і найбільш загадковий роман Франца Кафки (1883—1924), в якому відобразилися всі теми і конфлікти, що непокоїли письменника протягом його життя.

У центрі роману, як майже в усіх творах Кафки, — втаємничені, незбагненні, алогічні взаємини людини зі світом, з системою, з владою, з іншими людьми. Так, головний герой, опинившись у чужому йому середовищі, намагається порозумітися з тими, від кого тепер залежить його доля. Але ж ці зусилля вимагають і невиправданих жертв: поступитися власним достоїнством, щирими почуттями. Історія героя нагадує перипетії долі самого автора і так само трагічно передає самотність і безпорадність людини в її протистоянні жорстокості й абсурдності життя.Кафка, Ф. Процес : роман / Франц Кафка; перекл. з нім. – Харків : Фоліо, 2017. – 314 с. 
Творчість видатного австрійського письменника Ф. Кафки (1883—1924) можна вважати автобіографічною. Події особистого життя письменника, його взаємовідносини з нареченою знайшли своє літературне втілення в романі «Процес», де заручини автора перетворюються на арешт героя, а «суд» над ним, тобто розрив заручин, обертається стратою…

Світ творів Кафки дивовижний тим, що в ньому всі — невільники. Ні герої, ні читачі не мають змоги виплутатися з невідступного абсурду життя. 
Кафка, Ф. Оповідання / Франц Кафка; перекл. з нім. Н.            Сняданко, П. Таращука. – Харків : Фоліо,  2017. – 123 с. 

Оповідання відомого австрійського письменника Франца Кафки (1883—1924), що зібрані в цьому виданні, як і його інші твори, просякнуті абсурдом і страхом перед зовнішнім світом та вищим авторитетом і здатні пробуджувати в читачеві почуття тривоги. Герої «Вироку», «Перетворення», «Голодомайстра» та інших оповідань — це люди, яких благополучне і байдуже суспільство відторгає, бо вони — інакші, а значить «хворі», тому їм немає місця серед звичайних людей. Вони повинні піти… На жаль, саме це в реальному житті відчував і сам Кафка.
           Кіз, Д. Війни Міллігана : роман / Даніел Кіз; перекл. з англ. Т. Івченко. – Харків : КСД, 2018. – 384 с.    
     
Про Біллі Мілліганом не знає, напевно, тільки ледачий... Майстерно розказана письменником Деніелом Кізом, історія цієї реальної людини свого часу вразила багатьох читачів до глибини душі! Важко було уявити, що можна співчувати гвалтівнику, але факт залишається фактом - ця людина пережила жорстоке знущання, стала найвідомішим злочинцем в США і страждала розщепленням особистості. Всього у Біллі було 24 альтер-его. В "Війнах Міллігана" описаний період життя Біллі, коли його після цілком вдалого лікування, але за порушення режиму, відправили в більш сувору клініку, ніж та, де він лікувався. І ці описи наскрізь просякнуті протистояннями системи і людини, яке більшість, м'яко кажучи, не любить і боїться.      
Кінг, С. Керрі: роман/ Стівен Кінг; пер. з англ. В. Ракуленка. - Харків: КСД, 2018. - 224 с. 
Вона була з тих, кого називають аутсайдерами, " непопулярними" підлітками. Кпини та знущання однокласників стали частиною її життя. Коли інші тінейджери зустрічалися, ходили на вечірки та поступово дорослішали, вона жила в справжньому пеклі, яке створила схиблена на релігії мати- фанатичка. Здавалося, світ ненавидів розгублену дівчину й не хотів помічати її страждань. Покинута всіма, вона несвідомо виплекала в собі силу, здатну знищити кривдників. Силу, яка одного дня змусить усіх назавжди запам'ятати її ім'я. "Керрі" - останнє, що вони встигнуть сказати перед смертю...Кінг, Стівен. Серця в Атлантиді : роман / С. Кінг ; пер. з англ. С. Берлінець. – Харків : Книжковий Клуб, 2018. – 624с.

Боббі Ґарфілд живе зі своєю мамою Ліз. Одного разу він  знайомиться з новим сусідом - Тедом Бротіґеном. Старий подобається Боббі, хлопець часто заходить до нього в гості та слухає його неймовірні історії. Він помічає, що в Теда  є надприродні здібності, але вирішує про це мовчати : мама й без того дуже вороже ставиться до нового мешканця... Через певний час Ліз доведеться залишити Боббі з Тедом, А після її повернення розпочнеться справжнє жахіття....Дойл, А. К. Долина страху / Артур Конан Дойл; пер. з англ. Є. В. Тарнавського; худ. – оформ. О. А. Гугалова. – Харків : Фоліо, 2018. – 185 с.

"Долина страху" — детективна повість відомого англійського письменника Артура Конан Дойла (1859—1930), яка вийшла друком 1915 року. Шерлок Голмс отримує зашифрованого листа, в якому йдеться про підготовку нападу на містера Дугласа. Але вже за п’ять хвилин по тому у будинку на Бейкер-стрит з’являється інспектор Скотленд-Ярду з повідомленням, що містера Дугласа вбито у власному маєтку. Справа здається Голмсу цікавою, і він береться за її розслідування. Після обстеження місця злочину й опитування свідків він доходить висновку, що вбито зовсім не містера Дугласа, а того, хто хотів його вбити...


Дойл, А. Етюд у багряних тонах: повісті / Артур Конан Дойл; перекл. з англ. Є.В. Тарнавського.– Харків: Фоліо, 2018. – 281 с.
До книжки відомого англійського письменника Артура Конан Дойла (1859—1930) увійшли дві повісті – «Етюд у багряних тонах» (1887) та «Знак чотирьох» (1890). Перша з них відкриває цикл творів про знаменитого сищика Шерлока Голмса та його компаньйона доктора Ватсона, – це жаліслива історія кохання і помсти, що завершилася кількома вбивствами у Лондоні, які завели у глухий кут поліцію. У повісті «Знак чотирьох» Голмс і Ватсон займаються розслідуванням справи бідної дівчини Мері Морстон, яка раптом виявилася багатою спадкоємицею, однак ненадовго.
Крісті А. Свідок обвинувачення та інші історії: роман / Агата Крісті;  пер. з англ. Н. Хаєцької; передм. С. Фелпс.-  Харків: Книжковий Клуб " Клуб Сімейного Дозвілля", 2018.- 288 с. 
До відомого адвоката звертається чоловік на імя Леонард Воул, якого звинувачують у вбивстві однієї літньої пані. Чоловік присягається, що нікого не вбивав. Стає відомо, що він мав приязні стосунки із загиблою, часто бував у неї  вдома. За заповітом жінки містер Воул - головний спадкоємець її майна. А це серйозний мотив для вбивства. Під час судового слухання його дружина раптово починає свідчити проти чоловіка... Але навіщо, якщо вона знає, що Леонард не винен? ( "Свідок обвинувачення")

Крісті А. І не лишилось жодного : роман / А. Крісті ; пер. з англ. Н. Хаєцька. – Харків : Клуб сімейного дозвілля, 2018. – 288 с.
    Роман «І не лишилось жодного» було екранізовано безліч разів, зокрема відомим є двосерійний фільм «Десять негренят».
    Десятеро незнайомців опинилися на далекому Солдатському острові: усі отримали дивне запрошення приїхати сюди, до розкішного будинку.      Однак поки вони не розуміють, хто і для чого їх викликав… Згодом починається жахіття: хтось жорстоко й вигадливо вбиває гостей, а зі столу, на якому стояло рівно десять порцелянових статуеток, перед кожним убивством зникає одна… Як ця моторошна історія пов’язана із дитячою лічилкою? І, головне, хто наступний?

Рой А. Бог Дрібниць: роман / Арундаті Рой; переклад з англ. Андрія Маслюха. - Львів: Видавництвр Старого Лева, 2018. - 432 с.
 "Бог Дрібниць" - це перший роман Арундаті Рой, індійської письменниці та громадської активістки, який одразу здобув світове визнання і отримав Букерівську премію. Події розгортаються в південноіндійському штаті Керала, у мальовничому, але й грузькому світі невеликого містечка на берегах могутньої ріки. У світі каст, традицій, комуністичного руху, занедбаної краси та понівечених людських доль. На тому строкатому тлі Амму, розлучена молода матір двох близнюків, Рахелі та Ести , повернулася до батьківського дому і якось уночі покохала чоловіка, якого її діти любили удень.  І порушила основоположні закони функціонування тамтешньої громади. І була покарана, разом зі своїми дітьми.

Май, Карл. Віннету I : роман / К. Май ; пер. з нім. Н. Сняданко. – Львів : Астролябія, 2017. – 591 с.

«Віннету І» є першим романом з пригодницького циклу відомого німецького письменника Карла Мая (1842–1912) про вождя апачів-мескалеро Віннету. Події циклу розгортаються в другій половині ХІХ століття в США під час колонізації Дикого Заходу. Шляхетний і відважний Віннету героїчно протистоїть спробам позбавити його народ права на життя на власній землі. І в цій нерівній боротьбі він знаходить собі білого союзника — землеміра Західної залізниці на ймення Вбивча Рука.
Май, Карл. Віннету III : роман / К. Май ; пер. з нім. Н. Сняданко. – Львів : Астролябія, 2017. – 607 с. 

«Віннету ІІІ» завершує пригодницький цикл відомого німецького письменника Карла Мая (1842–1912) про вождя апачів-мескалеро Віннету. Події трилогії розгортаються в другій половині ХІХ століття у США під час колонізації Дикого Заходу. У цій частині Вбивча Рука продовжує свою мандрівку західними територіями Північної Америки. Тут він знайомиться з відомими вестменами, стикається з бандою грабіжників, а також з індіанцями племен команчі, оґлала та кайова, йому навіть вдається вирятуватися від, як здавалося, неминучої смерті на стовпі тортур. Але йому також судилося пережити гіркоту втрати близької
людини.


Маккалоу, Д. Брати Райти / Д. Маккалоу. – Київ : КМ-Букс, 2017. – 255 с
Книга "Брати Райти" розповідає реалістичну драматичну історію про мужніх братів, які навчили світ літати: Вілбера та Орвілла Райт. Одного зимового дня 1903 року два сина місцевого єпископа з Огайо змінили історію. Проте усьому світу знадобився деякий час, щоб повірити в те, що сталося: почалася нова ера в історії людства, час, коли люди піднялися в небо. Хто були ці два невідомих брата та як вони досягли того, що зробили?
Книга "Брати Райти" - це дивовижна історія про те, як скромні власники велосипедної майстерні сконструювали та випробували перший в світі літак. Вони були людьми виняткової сміливості і рішучості, мали високий інтелект та були дуже допитливими. Не зважаючи на те, що брати Райти виросли в небагатій родині та отримали тільки шкільну освіту, це не зупинило їх здійснити свою місію та піднятися в повітря.
В своїй книзі "Брати Райти" історик Девід Маккалоу використовує особисті щоденники, записні книжки, альбоми для вирізок та більше тисячі листів з особистого листування для того, що розкрити вражаючу історію двох американських авіаконструкторів та льотчиків Вілбера та Орвілла Райт.

Мартен-Люган, А. Щастя в моїх руках : роман / Аньес Мартен-Люган ; пер. з фр. Л. Кононович. – Львів : Вид-о Старого Лева, 2018. – 250 с. 

У юності Іріса мріяла шити одяг, проте її батьки зробили все можливе, щоб їхня дочка здобула пристойніший фах. Тепер її життя рухається за найгіршим сценарієм – зі щоденною рутиною буднів і свят, у якій навіть почуття коханого чоловіка в’януть просто на очах. І, здається, вже ніщо не може цього змінити. А проте одного дня Іріса зважується на відчайдушну спробу оживити свою давню мрію. Так вона потрапляє до Парижа. Нові враження, нові люди, нове життя. Та чи зможе Іріса зберегти своє справжнє кохання? Чи зможе знайти себе справжню? Чи зможе прийняти виклик і вийти переможницею?

Мак’юен, І. Амстердам / Ієн Мак’юен; пер. з англ. Ольги Смольницької. – Київ : Вид – ча група КМ - БУКС, 2018. – 224 с. Холодного лютневого дня двоє старих друзів зустрічаються  на околиці Лондона в крематорії, щоб провести в останню путь Моллі Лейн. І Клайв, і Вернон обидва були колись її коханцями, й після похорону вони укладають угоду, яка призведе до геть непередбачуваних наслідків. Дружба їхня зазнає  серйозного випробування, і  кожному з них доведеться  приймати  фатальне рішення. Ця гостра й сучасна повчальна притча, замаскована під  трагікомедію, 1998 року завоювала Букерівську премію.
Мак’юен, Ієн. Горіхова шкаралупа  / І. Мак’юен ; пер. з англ. О. Смольницька. – Київ : КМ-Букс, 2018. – 207 с. 

Труді зрадила чоловіка, Джона. Вона й досі живе у його помешканні — дорогому, але занедбаному лондонському будинку, — та Джона тут немає. Натомість сюди навідується його брат, неймовірно банальний Клод, і змовляється із Труді. А ще у їхнього підступу є свідок: допитливий дев’ятимісячний мешканець Трудіної утроби.
Ієн Мак’юен — лауреат Букерівської премії за роман «Амстердам», автор «Спокути», що отримала оскароносну екранізацію, — переповідає безсмертну трагедію з іще ніколи не баченої точки зору.
Для широкого кола читачів.


Морріс, Г. Татуювальники Аушвіцу / Гізер Морріс; перекл. з англ. Ольги Захарченко. – Київ : КНИГОЛАВ, 2018. – 240 с.
Дебютний роман австралійської письменниці Гізер Морріс про силу кохання, віри й внутрішнього спротиву, завдяки яким можна пройти крізь найтяжчі випробування. Книжку написано на основі реальних подій. У 1942 році у концентраційному таборі «Аушвіц» зустріли одне одного Лалі Соколов та Гіта Фурман. У неї стерлося татуювання з порядковим номером, він мав набити новий номер. Це було кохання з першого погляду. Молодим людям судилося пережити страшні випробування, розлуку й омріяне возз’єднання, яке переросло у 56 років щасливого подружнього життя. Їхню історію кохання записала Гізер Морріс зі слів самого Лалі, з яким авторка випадково познайомилася 2003 року. Ця зустріч змінила долі обох. Відчуваючи до Гізер довіру, літній чоловік наважився розповісти їй найпотаємніші подробиці свого життя під час Голокосту. Спочатку Гізер написала історію Лалі у формі сценарію, який був високо поцінований на міжнародних конкурсах, а згодом перетворила його на свій дебютний роман «Татуювальник Аушвіцу».

Сент-Екзюпері, А. Цитадель  : роман / А. Сент-Екзюпері ; пер. з франц. П. В. Таращук. - Харків : Фоліо, 2017. - 283 с. 

Даний роман видатного французького письменника — людини яскравої, дивовижної і воістину героїчної долі — філософія опанування світу розумом, не марна, але безрезультатна спроба осягнути безкінечне й вічне минущим і смертним, бо світ — нездоланна цитадель, що потребує для свого осягання інструменту, набагато тоншого за розум і гострішого від усякої зброї. Роздуми спостережливого знавця людської душі допоможуть кожному з нас знайти свій упевнений шлях у величному безмірі людського життя і любові. Ця головна книга життя письменника дозволяє гідно оцінити масштаб його творчої спадщини.
Скорочене видання, підготовлене французьким літератором Мішелем Кенелем на прохання родини Сент-Екзюпері.

 Саган Франсуаза. Bonjour, печале! : повісті / Франсуаза Саган; пер. з фр. Ярема Кравець, Віктор Омельченко. - Київ:  РІДНА МОВА, 2018. - 240 с.
 У психологічних повістях відомої французької письменниці Франсуази Саган звучить туга за щирими глибокими почуттями, співчуття і ніжність до героїв її творів.
"Bonjour, печале!" - перша повість пистменниці, яка стала бестселепром і перекладена багатьма мовами. Героїня, юна Сесіль, по-своєму розуміє, що таке Добро і Зло, і легковажить не тільки почуттями, а й долями близьких їй людей
У повісті "Чи любите ви Брамса? - здавалося б, класичний трикутник - жінка і двоє чоловіків. Однак вибір, який роблять вони, фатальний для кожного...

Саган, Ф. Охоронець серця / Франсуаза Саган; перекл. з фран. В. Шовкуна. – Львів: Вид-во Старого Лева, 2017. – 416 с.
Книга об’єднує три романи Франсуази Саган: «Охоронець серця», «Сигнал до капітуляції», «Невиразна усмішка» — твори із витриманою інтригою, сповнені психологізму та пристрасті. Франсуаза Саган вивела жанр жіночого роману на новий рівень, адже для неї не існує стандартних схем у відтворенні чуттєвого світу взаємин чоловіків та жінок, натомість її цікавлять любовні трикутники та чотирикутники, парадоксальність і багатогранність кохання.

Стиль письменниці емоційно наснажений, піднесений, дещо манірний й витончений. Вона пише про любов так, що її не можливо не відчути повною мірою.


Сакс, О. Чоловік, який сплутав дружину з капелюхом, та інші історії з лікарської практики / Олівер Сакс; перекл. з англ. Олена Опанасенко. – Київ : Наш формат, 2017. – 288 с.

    О.Сакс перераховує історії хвороб пацієнтів, які загубились в химерному світі неврологічних розладів. Він розповідає історії людей, які страждають від порушень сприйняття світу та розумових аберацій, а саме тих, хто:
втратили пам’ять, а разом з тим більшу частину свого минулого;
не здатні впізнавати людей та розпізнавати оточуючі об’єкти;
страждають від нервових тіків;
були звільнені з роботи через відсталість в розвитку, але будучи обдарованими художніми або математичними талантами.

      Книжка містить 24 есе, об‘єднані в 4 розділи, кожен з яких описує окремий аспект функції мозку.

       Немислимо дивні історії в розповідях Сакса повні глибокого сенсу. Це сердечне послання про те, що робить нас людьми. Це дослідження боротьби за життя, що дозволяє нам зрозуміти людей, уражених неврологічними розладами, відкрити серця, стати більш милосердними та усвідомити як це - жити їхнім життям. Сакс ніколи не відкидає відповідальність медицини в цьому питанні.

      Автор має на меті з‘ясувати та пояснити деякі з найбільш відомих неврологічних розладів, з якими він зустрічається впродовж своєї практики, наголошуючи на щоденній боротьбі пацієнтів з емоційними та фізичними вадами. Інформативне та емоційне наповнення книги робить її корисною та науково обґрунтованою для студентів напрямку неврології, а також всіх, кого цікавить як функціонує наш мозок.
Сапковський, Анджей. Відьмак. Сезон гроз : роман / А. Сапковський ; пер.з пол. С. Легезин. - Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2018. - 352с. 
Відьмак, Ґеральт із Рівії продовжує свою боротьбу. У королівстві Керак на нього чекають нові випробування. Зараз він – мисливець за чудовиськами, якого найняли для вбивства. Після знищення чергової небезпечної потвори, троє вдягнених у чорне мосьпанів арештовують Ґеральта. Тепер і він у біді: його позбавили двох відьмацьких мечів. Він змушений докласти усіх зусиль, аби повернути зброю…
Стейнбек Дж. На схід від Едему / Джон Стейнбек; Пер. з англ. Тетяни Некряч. - К.: Видавнича група КМ-Букс, 2018.- 736 с.
У своєму щоденнику лауреат Нобелівської премії Джон Стейнбек назвав роман " На схід від Едему" своєю першою книжкою", і цей  грандіозний твір іі справді вражає своєю простотою ісилою. Роман розкриває сплетіння доль двох каліфорнійських родин - Гамільтонів і Трасків, які вже багато поколінь поспіль відтворюють падіння Адама і Єви й лихе суперництво Каїна і Авеля. Понад півстоліття справжній шедевр Стейнбека лишається однією з найбільш читаних книжок.Сеґре Дж. звичайні генії: як два диваки творили сучасну науку/ Джіно Сеґре; з англ. пер.: О.Гординчук, Г. Лелів. - Киїів: К.І,С., 2017. - 392 с.
Багато в чому завдяки відкриттям Макса Дельбрюка і Георгія Гамова,  сьогодні ми склали карту геному людини і зрозуміли Великий вибух. Але вони ніколи не були такими загальновідомими, як їхні колеги Айнштайн і Гайзенберґ, бо Макс і Джо активно проводили дослідження, не модні для свого часу. Це історія двох великих науковців їхньої тривалої дружби, а також захопливий погляд зсередени на те, як люди роблять науку, за її лаштунки - на співпрацю і конкуренцію, дивацтва і невдачі, роль інтуїції і талану, а також почуття подиву і зацікавлення, що надихали ці надзвичайні уми.


Пратчетт, Т. Колір магії: роман / Террі Пратчетт; перекл. з англ. Юлії Прокопець. – Львів: Вид-во Старого Лева, 2017. – 320 с.                       «Колір магії» — перший роман із серії «Дискосвіт» (підцикл «Ринсвінд») майстра інтелектуального фентезі Террі Пратчетта. Написаний у 1980-х роках, роман пародіює штампи тогочасної фантастики і дотепними натяками, грою слів та жартами закладає основи неповторного Пратчеттового стилю, який у пізніших творах проявить себе витонченою гострою сатирою. Роман відкриває один із циклів серії — «Ринсвінд» та є своєрідним ключем-підказкою до багатьох явищ Дискосвіту. Маршрут туриста Двоцвіта і його гіда Ринсвінда, чарівника-невдахи, малює своєрідну карту розмаїтого неозорого світу, з міфічними істотами, дивовижними рослинами, таємничими чарами й особливою ма­гією. Якого ж кольору ця магія, чи справді світ плаский, чи можна змінити свою долю і втекти від Смерті, якщо ти всього-на-всього фігурка у настільній грі, і ставки вже зроблено?

Наступна книжка з підциклу «Ринсвінд» серії «Дискосвіт» – «Химерне сяйво». До серії також належать підцикли «Відьми» (книжки «Право на чари» та «Віщі сестри») та «Смерть» (книжка «Морт»).Орвелл, Д. Данина Каталонії : історична мемуаристика / Дж ордж Орвелл; перекл. з англ. Ірина Савюк. – Київ : Вид – во Жупанського, 2019. – 240 с.
Джордж Орвелл (1903–1950) – англійський письменник і публіцист, який став знаменитим завдяки найвідомішому роману в жанрі антиутопії «1984», де він змалював жахливе тоталітарне суспільство майбутнього.
Проте у творчому доробку Орвелла є ще одна дуже важлива книжка – спогади письменника про його участь у громадянській війні в Іспанії. У певному сенсі ідеаліст, Джордж Орвелл, як і багато хто в ті часи, відгукнувся на заклик іспанського республіканського уряду допомогти у боротьбі проти заколоту генерала Франко. Але, прибувши до Іспанії і поступово занурюючись у місцеві події, а також безпосередньо беручи участь у військових діях, Орвелл розуміє, що не все так просто та однозначно, як може видатися збоку, а надто, якщо намагатися оцінювати перебіг громадянської війни в Іспанії, послуговуючись лише газетними статтями різного пропагандистського забарвлення. Якраз тоді Орвелл уперше зіштовхується з лицемірною і облудною пропагандою, якою Радянський Союз та його проплачені закордонні маріонетки примудрилися обплутати увесь світ, він бачить, як радянська внутрішньопартійна колотнеча і боротьба за владу ширяться, виходять далеко за межі СРСР і зачіпають навіть далеку Іспанію, таким чином приводячи до поразки іспанську революцію і, врешті-решт, допомагаючи Франко здобути перемогу над республіканськими демократичними силами, які нібито підтримував СРСР.


     Письменник з властивою йому глибиною і проникливістю розмірковує над проблематикою світового соціалістичного руху, про лицемірство і шкоду радянського комунізму, про інструменти нівелювання революцій, а також про те, що війна завжди залишається війною і що для безпосередніх її свідків та учасників патетичні героїзм та слава завжди програють неодмінним супутникам війни – голоду, бруду, вошами у штанях, каліцтвам, смертям побратимів та врешті-решт хитрим підмінам кінцевої мети війни.


Орвелл, Джордж У злиднях Парижа і Лондона : художня мемуаристика / Д. Орвелл ; пер. з англ. Є. Поляков. - Київ : Видавництво Жупанського, 2017. - 232 с. - (Майстри світової прози).
Свій творчий шлях Орвелл розпочав із несподіваного за тематикою і вражаючого за своєю відвертістю автобіографічного роману “У злиднях Парижа і Лондона”, в якому він з притаманною йому проникливістю і майстерністю описує досвід власних поневірянь серед соціальних низів двох тогочасних світових столиць – Парижа та Лондона. Напівголодне життя, тяжка праця по вісімнадцять годин на добу, всілякі шахраї та шляхетні обірванці – Орвелл знайомить читача зі світом, який “добропорядний член суспільства” зазвичай воліє не помічати, але який, водночас, завжди поруч нас


Рільке, Р. М.     Сто поезій / Райнер Марія Рільке;  перекл.    з нім. М. Фішбейн. – Київ : Либідь, 2018. – 272 с. 
     Це видання - неоціненний дарунок тим, хто прагне високого поетичного Слова. Творчість великого австрійського поета. Р.М. Рільке (1875-1926) належить до найвищих здобутків світової поезії. Вона являє собою "поетичний синтез усебуття". У цій книжці - і німецькомовні оригінали поезій Рільке, і їх  українське відтворення - переклади визначного українського поета й перекладача Мойсея Фішбейна. Ці два поетичні світи, зливаючись, утворюють,нову мистецьку реальність. Поєднана із символічними візіями Мікалоюса Константінаса Чюрльоніса, що його твори використано в оформленні книжки, вона постає могутньою симфонію.
Сто поезій. Сто перекладів. Сто шедеврів.


Фолкнер, Вільям. Притча  : роман / В. Фолкнер ; пер. з англ. О. Мокровольського. - Київ : КМ-Букс, 2017. - 448 с. 
1955 року роман " Притча" отримав одразу дві нагороди - Пулітцерівську премію і Національну книжкову премію. Твір, у якому дія відбувається у роки Першої світової війни в окопах Франції, став одним з найвидатніших досягнень Вільяма Фолкнера. Війна під пером Фолкнера описана настільки правдиво, адже автор і сам воював, що за словами американського письменника Малкольма Коулі, деякі зі сцен у романі - найсильніші з усього, що написав ФолкнерФіцджеральд Ф . Я віддав би життя за тебе : збірка / Ф. С. Фіцджеральд ; ред. Е. М. Даніел ; пер. з англ. О. Король. - Харків : Клуб сімейного дозвілля, 2018. - 448 с.

«Я віддав би життя за тебе» — збірка оповідань, які Фіцджеральд написав протягом 1930-х років і раніше. Вони побачили світ тільки за 80 років після написання. На той час, коли письменник створив оповідання, журнали й видавництва відмовлялися публікувати їх. Причиною були занадто провокаційні, суперечливі та відверті теми. Авторові пропонували переробити сюжети, аби твори могли продаватися. Та письменник вирішив, що в такому разі нехай краще вони залишаються неопублікованими, аніж він зрадить себе і свій талант.
       Оповідання збірки, написані в характерній авторській манері, є тими штрихами, які зображують повну картину сміливої та безкомпромісної історії творчості Френсіса Скотта Фіцджеральда.


Фоенкінос, Д. Ніжність: роман / Давід Фоенкінос; перекл. з франц. І.Серебрякової. – Львів: Вид-во Старого Лева, 2018. – 192 с.

«Ніжність» — книжка, що підкорила мільйони читачів у всьому світі. Глибокий, витончений і несподіваний роман про кохання та втрату. Словникове визначення «ніжності»: тендітність, крихкість, слабкість. Про ці дивовижні риси й про парадоксальність життя — в історії Давіда Фоенкіноса.
Наталі пощастило зустріти ідеального чоловіка, але ідилія раптово уривається. Вона загортається у кокон болю і страждання, повністю віддається роботі і, здається, вже ніколи не зможе бути щасливою. Одного дня під впливом якогось химерного імпульсу Наталі цілує свого нудного колегу, найпересічнішого на світі чоловіка, й миттєво забуває про цей дивний вибрик. Наталі і Маркус — на перший погляд, зовсім не пасують одне одному, та той випадковий поцілунок перевертає їхні життя.
За мотивами книжки вийшов однойменний фільм, режисерами якого стали брати Фоенкіноси.


Форд, Г. Моє життя та робота / Г. Форд ; пер. з англ. У. Джаман. - Вид. 7-ме. - Київ : Наш формат, 2018. - 344 с.

       Автор цієї книги, що в наш час сприймається як мотиваційний посібник з філософії та психології великого бізнесу був генієм інженерії, а його єдиним університетом стало саме життя. Генрі Форд - відомий інженер-конструктор, батько компанії «Ford Motors», один з найуспішніших і найвпливовіших бізнесменів за всю історію людства. Його шлях сповнений захоплюючих і неординарних подій, багато фактів досі до кінця не досліджені, залишають безліч запитань. Невтілена мета, на реалізацію якої Генрі поклав багато років - створити вічний автомобіль, який працював би без збоїв. У прагненні втілити мрію в реальність, він зробив неможливе - кардинально змінив світогляд і мислення всіх, хто був причетний до його розробок. Форд вважав, що саме мислення і є роботою, але коли люди любили працювати? Як стверджує батько фордизму у своїй єдиній книзі, це і є тією причиною, чому в світі існує так мало мислителів. Здатні змінити життя всього людства думки виявляються передчасними, їхня реалізація стає призванням і, водночас, прокляттям непересічних особистостей. До вашої уваги - унікальні спостереження, глибокий аналіз епохи становлення сучасного капіталу, а головне - практичний досвід створення найбільшої в історії людства індустрії від першої особи.


Чапай, А. Авантюра XL : збірка / Артем Чапай. – Харків: Віват, 2017. – 352 с.


               «Авантюра» – це півтора року реальних мандрів автостопом, без грошей, без плану й деколи без необхідних документів. Кинувши роботу й навчання, український студент їде «дизелями до Нью-Йорка», а далі, заробляючи на дорогу під час подорожі, проїжджає Мексикою, Кубою, Гватемалою, Гондурасом, Сальвадором, Нікарагуа. Він знайомиться з десятками чудових людей, знаходить близьких друзів, завдяки дорозі по-новому розуміє світ, та й самого себе.


- 2018 -
грудень 2018


 Матеріали другої Науково-Філософської загальноосвітньої конференції Філософів Синтезу в Україні, Основи освіти людини – творця 31 березня 2018 р. – Львів 2018. - 95 с.
   У збірнику викладені матеріали другої науково-філософської конференції Філософів Синтезу в Україні.
Спеціалісти різних напрямків діяльності - від вчених, освітян, психологів, лікарів, економістів, - до фахівців атомних електростанцій, поділитись досвідом використання методик Синтезу.
    У доповідях новаторів та професіоналів висвітлені нові підходи до питань освіти, культури. оздоровлення, виховання. взаємовідносин у сім'ї та суспільстві, економічного росту та розвитку Людини Нової епохи. Ці підходи базуються на цілісному уявленні про Людину та світ, більш свідомому ставленні до громадського обов'язку.

Нурсі С. Двадцять п’ять піків/ Б. С. Нурсі. - Корсунь-Шевченківський: ФОП Майданченко І.В. 2018.- 65 с.
Бадіуззаман Саід Нурсі (1877-1960) - це ім'я великого вченого-богослова, якого виросла прекрасна турецька земля (батьківщина) як зразок всього людства. Бадіуззаман Саід Нурсі здійснив значний вплив на розвиток Ісламу в сучасній Туреччині, а також у всьому світі. Він є одним з ісламських діячів, якого найбільше вивчають та поважають у Туреччині та ісламському світі. Незважаючи на те, що із дня смерті Саіда Нурсі пройшло вже декілька десятиліть, його ідеї є актуальними і в сучасному світі, а його книги популярні і в сьогоденні. 
Книга "Двадцять п'ять ліків" - це насамперед послання для людей,у якому кожен, хто потребує, знайде для себе підтримку, співчуття та розуміння самого автора.
Автор називає свою книгу рецептом духовного  очищення, і з цим важко не погодитися.

Кириченко Б.Й. Планида і Зоря Плютинського/ Б. Й. Кириченко, - Київ: ПП Фірма «Гранмна», 2017. - 64 с.
Сюжетна канва книги відстежує діяльність і долю неординарного організатора економіки В.А.Плютинського з Рівненщини. За соціалізму він створив агрофірму світового рівня.Аналізуються причини розвалу господарства останнім часом. 


Дражниця С. А. Електронна комерція: навчальний посібник/ С. А. Дражниця. - Львів: "Новий Світ.- 2000", 2018. - 182с.

   У посібнику детально висвітлюються основні поняття та завдання електронної комерції, особливості електронного ринку, платіжні та фінансові інтернет-системи , діяльність віртуальних підприємств та проблеми і засоби забезпечення безпеки інформації при електронній комерції.
Для студентів, аспірантів.


Вовк О.Б. Інтелектуальна власність в галузі компютингу: підручник/ О. Б. Вовк, В. В. Пасічник, Н. Б. Шаховська, В. С. Якушев. - Львів: "Новий світ - 2000", 2018 . - 317 с.

Підручник розрахований  на поглиблене вивчення правових  відносин  у сфері інтелектуальної власності, особливостей реєстрації права власності на комп'ютерну програму,  опанування правового механізму її регулювання, отримання необхідних  навичок кваліфікації результатів твочої діяльності, захисту майнових і особистих немайнових прав авторів та власників як в Україні, так і за її межами.

Калинова пісня: збірник українських пісень з нотами/ Упоряд. О. В. Попадюк ЧСВВ. - Жовква: Місіонер 2015. - 432 с.

Збірник “Калинова пісня” містить 200 найкращих українських пісень, які мають велику популярність серед простого народу, правдивих патріотів своєї Батьківщини, небайдужих до своєї історії та свого майбутнього. 
Співаник особливий тим, що взявши його до рук, ви побачите, що майже всі пісні вам добре відомі і любі. 
Це видання присвячується 70-й річниці створення Української Повстанської армії, як шана і пам’ять усім полеглим героям за волю України


Горбатюк Є. О. Технологія машинобудування: навч.посібник/ Є. О. Горбатюк, М. П. Зенкін, В. Д. Каразей. - Львів: "Новий Світ.- 2000". - 2018. - 358 с.
Навчальний посібник підготовлено на основі робочої  програми з курсу " Технологічні основи машинобудування" професійного напряму "Інженерна механіка", для студентів, які навчаються за спеціальностями приладобудування, легкої і харчової промисловості, та студентів, які не вивчають предмети, що забезпечують вивчення курсу "Технологія машинобудування". У навчальному посібнику надані основні відомості з основ технології машинобудування, способів механічної обробки деталей машин на металорізаних верстатах, конструкції і матеріалів інструментів та розробки типових технологічних процесів складання складальних одиниць машин і механізмів.

Носов Ю.М. Проектування технологічних процесів у тваринництві та птахівництві: навч. посібник/ Ю. М. Носов. - Львів: "Новий Світ. - 2000", 2019. - 496 с.
 В навчальному посібнику розглянуто найбільш важливі питання з дисциплін "Проектування тваринницьких підприємств", "Проектування технологічних процесів в тваринництві", "Проектування машинновикористання в кормовиробництві  та твариництві", "Курсове та дипломне проектування з механізації тваринництва".
Розглянуто концепції розвитку новітніх технологій потокової організації виробництва, розрахунку ПТЛ заготівлі та роздавання кормів; видалення та утилізації екскрементів, машинного доїння і первинного обробітку молока; питання оптимальних розмірів технічних та виробничих модулів, розміщення тварин, об'єктів  генплану і підприємств на території. Приведені детальні розрахунки технічних засобів, ПТЛ та їх оцінки, розрахунку кормоцехів і комбікормових заводів,  стригальних пунктів; автоматихованих і компютеріхованих робочих місць. 


Босак А.О. Митне обслуговування  транспортних перевезень: навч. Посібник/ А. О. Босак, О. Ю. Григор’єв,  О. С. Скибінський,  А. В. Тодощук. -  Львів: "Новий світ. – 2000", 2018. – 483 с.
      Розглянуто  сучасні підходи до здійснення міжнародних транспортних перевезень, зокрема у частині митного оформлення товарів, вантажів та транспортних засобів, пропуску пасажирів, здійснення експедиторського  обслуговування тощо. Узагальнені законодавчі вимоги до здійснення міжнародних перевезень, проаналізовано основні  міжнародні конвенції та внутрішні законодавчі акти. Розглянуто діяльність міжнародних  та національних організацій в галузі автомобільного транспорту та міжнародних автомобільних перевезень.

Костюкова Т.І. Інженерна графіка( практикум): навч.посібник/ Т. І. Костюкова.- Львів: "Новий світ.- 2000", 2018.- 367с.
Навчальний посібник містить теоретичну частину для підготовки  до виконання практичних робіт з інженерної  графіки, а також збірник завдань до практичних робіт та методичні рекомендації щодо їх виконання, тести та контрольні роботи для  перевірки теорититчних знань з інженерної графіки.Бондар А. Церебро: мала проза/ Андрій Бондар.- Львів: В-во Старого Лева 2016.- 120с.

"Церебро" - нова збірка малої прози Андрія Бондаря, яка впроваджує читачів у химерний світ маленьких людських пригод. Випадкові зустрічі, типові ситуації, які трапляються в кожного, спонукають замислитись, ухвалити рішення, діяти. Особливість цих текстів у тому, що деякі з них списані з реального досвіду, а інші - цілком вигадані - суцільна вигадані - суцільна макабра і фантасмагорія. Горбатюк В. Кринична вода. Оповідання. :/ В.Горбатюк.- К.: Брайт Стар Паблішинг 2017.- 128с.

Взаємини, спілкування - між дорослими й дітьми, між людьми та природою, між чоловіком і жінкою - це основні теми оповідань відомого українського письменника Василя Горбатюка, що складають цю книгу. Прочитати їх, поринути в їхній світ, перейнятися почуттями й переживаннями героїв цих творів - ніби напитися чистої, свіжої криничної води.

821.161.2 І слово і пісня, Матусю,  Тобі!.- Львів: Растр-7 2017.- 136с.
821.161.2 Кириченко Б.Й. Мій час. Т.1/ Б.Й. Кириченко.- К.: ПП Фірма Гранма, 2017. – 640с.
Кириченко Б.Й. Притча академіка Юриншина/ Б.Й. Кириченко.- Київ: ПП Фірма Гранма 2017.- 112с.

Кокотюха А. Темні таємниці: роман/ Андрій Кокотюха. - Харків: КСД 2018. - 288 с.
Піщане -  селище з поганою славою. А все тому, що в його околицях вже давно зникають люди, і найголовніше - молоді. Одного разу поліція знаходить там само тіло 26-річного Євгена. Це шокує Ольну, адже Євген був хлопцем її доньки Яни, з ним вона втекла з дому. Ольга відчуває, що донька в небезпеці, та поліція не квапиться шукати дівчину. Тому Ольга звертається до колишнього правохоронця Вадима Чотара. Його вже давно цікавлять дивні події, шо відбуваються поблизу Піщаного, особливо в зачиненому старому пансіонаті...
Ольга і Вадим заглиблюються у пошуки Яни, але хтось навмисне збиває їх зі сліду. Той, хто боїться, що вони розкривають усі темні таємниці Піщаного... 

         
   Лис В.С. Графиня [Текст]: роман./ В.С. Лис.- Х.: ХСД, 2017. - 224 с.
 У нашу добу - цілком автоматизованого і компютеризованого  1998-го року - хтось намагається відтворити загадкові події, які відбувалися  у волинському  містечку Густий Луг року божого 1762-го. Але чи вдасться це йому і чи можливо взагалі реконструювати час?.. Вічність і нерозривність сасоплину з його історичними колізіями, проблемами і таємницями, з його особливими колізіями,  проблемами і таємницями, з його особливими колоритом і ароматом, проходять  через весь роман, через образи головного героя, провінційного вчителя і художника Платона, його учениці, відомої художниці, інших персонажів, зокрема таємничого убивці собак, провідника  "Природного Євангелія" і ще таємничішої "білої графині" Венцеслави, єдиний портрет якої зберігається  в місцевому музеї. Роздуми про сенс життя, болісні пошуки цього сенсу, моральний і мистецький вибір, складні, але глибокі почуття головних героїв, які вони намагаються приховувати , - все це створює яскраве поліфонічне тло твору.
   
Лис В. І прибуде суддя : роман/ Володимир Лис.- Харків: КСД, 2018.- 240 с.

Знайомство зі старою Вишнею в молодого випускника юрфаху Георгія виявилося моторошним. На його руках померла провідниця потяга Людмила, Незабаром знаходять задущеною дівчину Нілу. Георгій відчуває: в Старій Вишні коїться щось дивне і жахливе. Останньою краплею стає раптове  самогубство судді, після чого містечко поринає в темну круговерть. Але прибуває новий суддя. Ним стає сам Георгій. Він одержимий майже маніакальною  жагою справедливості. бажанням нещадно карати винних та нарешті розплутати цю темну історію. Однак чи має право виносити вирок той, хто сам мусить бути покараний? Адже він знає, що також винен...

     Львів. Пані Панянки [Текст]: Збірка/ Уклад. І передм. Н. Мікалео.- Х.: КСД 2018.- 320 с.
Львів - місто, відоме своєю давньою історією, яка пахне кавою, шоколадом та... вишуканими парфумами львівських пані. Тих надзвичайних жінок, які прославляли свою Батьківщину далеко за її межами. Але, будучи відомими акторками, співачками, мисткинями, кожна з них залишалася в душі звичайною жінкою, яка прагне бути коханою і щасливою.
Про це мріяла зірка українського театру ХІХ століття Марія Заньковецька, закохана у  Миколу Садовського. Ніжністю дихали листи Соломії Крушельницької до Володимира Лісницького. А легендарна воячка Олена Степанів йшла в бій, окрилена безмежним коханням до свого Романа. І так само, як і сотні років тому, суіасні львівянки поринають у химерне сплетіння любовних тенет. Адже епохи минущі, а кохання - вічне.

Нікалео Н. Черешні з коньяком [Текст]: роман/ М.Нікалео.- Х.: КСД, 2017.- 192с.

Журналістка Олена неочікувано для себе опинилася у складній ситуації. У неї руйнується сім’я, і, здається, шлях до особистого щастя закрито. Це змушує робити непростий вибір: боротися або шукати всьому заміну. Олена намагається відволікти себе від проблем і від свого чоловіка. Шукаючи втіхи в однокласника, вона приймає запаморочливе запрошення і вирушає до Рима. Це помилка чи крок у нове життя? Шлях до мрії чи слідування за спокусою і гріхом? Свобода чи нові кайдани? А може, шанс повернути собі щастя?…Прохасько М. Нестримна сила води: оповідання/ Маркіян Прохасько.- Львів: В-во Старого Лева, 2018.- 160с.

Серед безлічі можливих урбаністичних пейзажів, часів, вимірів, потенційних сюжетів та альтернативних світів тут розгортаються історії розквіту та занепаду, відчаю та надії, безпеки та переховування, виникнення запитань та віднайдення відповідей, тріумфу, поразки та рутинного переживання найбільшого щастя.
Дев’ять текстів книжки, які сповнені різною мірою напруги та сюжетності, переплітаються між собою за допомогою спільних ідей, а інколи і персонажів.
       Ці тексти розкривають фраґменти та напівтони світу, центром якого є місто – найвиразніша ознака людської цивілізації. Його образ – ідеальний, тож неможливий, хоч бажаний.

Одного разу... Роздобудько І. Одного разу : роман/ І.Роздобудько.- Х.: КСД, 2017.- 224с.
       
Книжка-сповідь, книжка-спогад, книжка-роздум... Кожен знайде в ній щось для себе, про себе. Вона і для молодих — аби вони зрозуміли, що життя прекрасне і... короткеКириченко Б. Й. Корсунь-Шевченківський – Корсунь-Сошеннківський. - Корсунь-Шевченківський: ФОП Гавришенко В. М., 2016. - 85 с.
Сюжетною лінією книжки аналізуються історичні і літературні першоджерела про вплив не байдужих сучасників на полегшення долі Тараса Шевченка. Аргументовано доводиться необхідність належно шанувати пам'ять художника і педагога   Івана Сошенка. В студентські роки він здійснив національний  подвиг:  задумав і тактовно організував представників еліти  суспільства на викуп Тараса Шевченка з кріпацтва на волю імператорською родиною. Заслуговує світової пам'яті нащадків і Варфоломій Шевченко, який придбав ділянку землі під поховання Тараса Шевченка на Чернечій горі та фінансував траурний ритуал. Він же - поховав Івана Сошенка в Корсуні.

Кириченко Б. Й. Мій час. Том 1. - К.: ПП "Фірма "Гранмна", 2017. - 640 с.

Ця книга - перша у трилогії публіцистичної розвідки інженера, ученого, політика, журналіста і письменника в одній особі. 
У багатогранних роздумах наводяться причини чверть столітнього спаду українських економічних і соціальних параметрів аж до показників недорозвинених африканських країн. Вказуються об'єктивні та  суб'єктивні фактори, що призвели до втрат двох третин економіки.
червень 2018

Пономарів О.Д. Українське слово для всіх і для кожного/ Олександр Пономарів. -  Київ.: Либідь, 2017. - 360 с.          У виданні містяться спостереження над традиційними й новими явищами в українській літературній мові, даються поради щодо вибору найкращих варіантів висловлення  думки в галузі лексики, вимови, наголосу, морфології, синтаксису, стилістики, фразеології. Наводяться способи відтворення українських топонімів, антропонімів, етнонімів як окремих лексичних одиниць та як складників фразеологізмів. Розділ "Роздуми й коментарі" відбиває різні  етапи становлення української мови як державної та функціонування її в незалежній Україні. Для науковців, редакторів, лекторів, журналістів, викладачів, студентів широкого загалу читачів.

Тріщук О.В. Посібник з українського правопису для фахівців видавничо-поліграфічної галузі: навч.посіб./ О.В.Тріщук, Н.М.Фіголь. -  2-ге вид., переробл. та доповн. - Київ.: НТУУ "КПІ", Вид-во "Політехніка", 2016. - 164с.      Посібник найголовниші правила українського правопису, зокрема написання ненаголошених голосних,  апострофа, мякого знака, префіксів, суфіксів, подвоєних  приголосних, складних слів, великої літери, слів іншомовного походження, відмінкових закінчень різних частин мови, прізвищ тощо.                                        Для студентів-редакторів, журналістів, філологів усіх курсів і спеціальностей, усіх, хто цікавиться питаннями правопису сучасної української літературної мови. 


Возняк М.  Історія української літератури/М.Возняк; упорядкування, передмова М. Гнатюва. -  2-ге вид., випр. - Львів.: Світ,  2012. - 872с.      
   Фундаментальна праця відомого українського філолога, академіка М.Возняка висвітлює періоди розвитку української народності, української літературної мови, оригінального і перекладного письменства, літописну літературу. Докладно проаналізовано всі аспекти утвердження національної самобутності українського народу в XVI-XVII ст., активну роль у цих процесах. Усебічно досліджено своєрідність української шкільної драми, комедії, духовної та світської лірики, історичних пісень козацького епосу. 

Герус  Л.М. Українська народна іграшка/ Людмила Герус. -  Київ.: Балтія-Друк, 2017. - 63 с.      Українська народна іграшка є особливим, яскравим і самобутнім видом декоративно-прикладного мистецтва. Вона здатна зацікавити і дітекй як безпосередніх учасників гри, і дорослих в якості потужного засобу виховання, а також як спогади про власне дитинство. Вона захоплює тематикою, довершеною простотою  форми, конструктивною вигадливістю, лаконічним декором, емоційною налаштованістю. З іграшками, створеними з тканин і ниток, з глини, з дерева, трави, соломи і навіть з сиру, з їх локальним розмаїттям знайомить читача це видання, багато ілюстроване на основі експонатів Музею етнографії та художнього промислу при Інституті народознавства НАН України (м.Львів), Музею Михайла Грушевського (м.Київ), приватних збірок, авторських творів тощо.

Топська  Н. Зачарована квітами/Неллі Топська  . - К.: ТОВ "Книжкова база "Альфа" , 2017. - 64с.                                             Книга розповідає про життя видатної художниці Катерини  Білокур, котра своїми полотнами виспівала дивовижну красу України. Її доля не скупилася на випробовування. Маючи від народження самобутній талант, майстриня була змушена все життя відстоювати своє право малювати, додати непрості обставини  та тяжкий побут, терпіти людський осуд і переживати неприйняття  рідних. Утім навіть   у найскрутніші миті не відмовилася від свого покликання, невтомно працюючи, подорожуючи власний, феноменальний квітковий всесвіт.
Видання адресоване  дітям середнього та старшого шкільного віку, а також усім, хто кохається в українському мистецтві.

Ліховський І.  Шевченківський національний заповідник/ Ігор Ліховський, Василь Пилип'юк .- Львів.: Світло й тінь, 2016.-281  с.  
  Ідея  окремого видання, присвяченого Шевченківському національному заповіднику, виникла у процесі спілкування двох залюблених у Тараса Шевченка та рідний край українців, один з яких проживає у Києві, а інший - у Львові. Але обидва вважають себе земляками та духовними нащадками Великого Кобзаря і сприймають Тарасову Гору українським Еверестом, сходження на який має здійснити кожний хоча б раз ужитті.

Яворський Ф. Львів Давній / Францішек Яворський, Адам Краєвський, Александер Чоловський. - Львів: Видавництво "Апріорі", 2017.-256 с.  

 У книзі "Львів давній" представлено переклади трьох найцікавіших фрагментів "Львівської Бібліотеки" - книжкової серії початку ХХ століття про історію Львова. Топська Н. Батько українського театру/ Неллі Топська.- Київ: ТОВ"Книжкова база "Альфа",    2017.- 64с.

Книга розповідає про життя Марка Кропивницького - видатного драматурга і режисера, керівника й організатора театральних труп, композитора, музиканта, поета, актора. Його називають батьком українського театру , і це визначення у повній мірі відзеркалює багатогранну натуру творця і людини. Мистецький шлях Кропивницького є прикладом високого професіоналізму, громадянського подвигу і самовідданого служіння національному культурному відродженню.
Видання адресоване дітям середнього та старшого шкільного віку, а також усім, хто кохається в українському мистецтві.

Національний академічний український драматичний театр імені Марії Заньковецької/ упор. Козак Б. -Львів: Каменяр, 2016.- 530 с.
   У книзі, підготовленій групою театрознавців, відтворюється історія (від створення до наших днів) одного із найцікавіших українських театрів- Національного академічного українського драматичного театру імені Марії Заньковецької. Перша книга тритомного видання охоплює період 1917-1914 рр.
Березка А.  Відомі композитори України / Андрій Березка  . - Київ: ФОП"Мунін Г.Б." - , 2016.  -368 с.: іл.
  У виданні представлено відомих композиторів, які здійснили помітний внесок у розвиток музики в Україні, чиї здобутки у сфері музичної культури виходять на суто національні межі. У стислій формі наведено відомості про життя та творчий доробок композиторів, які працювали і працюють для України від давніх часів до наших днів.
Рубенс Е.В.та ін.. Життя Бетовена/Е.В.Рубенс, Р.Роллан . - Львів: Тріада плюс, 2016.  - 88 с.                                             Пропонований  читачеві есей про великого фламандця Рубенса класика бельгійської французькомовної літератури Еміля Вергарна (1855-1916) є оригінальним та своєрідним розумінням і тлумаченням натхненної постаті фламандського художника.
  "Життя Бетовена" Нобелівського лавреата 1916 року Ромена Ролана (1866-1944) належить до обширного біографічного циклу " Життєписи славетних людей", створеного видатним французьким письменником понад століття тому. 
Словник музичних термінів . Київ:  Видавець Карпенко В.М., 2017.  - 312с.,    іл.                                
   Пропонований  Словник  містить основні терміни, що стосуються музики, співу, танцю, хореографії, та концертної діяльності, а також назви музичних інструментів, їх основних частин та деталей. Видання включає значну кількість ілюстрації, дібраних на основі різних, вітчизняних та зарубіжних джерел.
Призначений для широкого кола читачів.
Мельник Я. ... І остання часть дороги. Іван Франко в 1908-1916 роках/ Ярослава Мельник/ Вид. 2-е, випр. і доп. - Дрогобич: Коло, 2016. - 440 с  .                                                  У  монографії  на основі джерельного матеріалу, значна частина якого вперше введена в науковий обіг, зроблено спробу висвітлити постать Івана Франка  останніх років життя, біографічну зумовленість його творчої  спадщини, залежність її від життєвої основи, особливостей психофізичної  структури особистості автора.  Сатер Д. Доба безумства. Занепад і кінець Радянського Союзу. / Девід Саттер. Пер. з англ. Наталії Комарової . - К: ДУХ І ЛІТЕРА, 2017. - 528 с  .                                                        Радянський Союз став першою в історії державою, в якій офіційна ідеологія пронизувала всі сфери й рівні життя, перетворюючи громадян на безликі та взаємозамінні гвинтики колосальні системи. Американський журналіст Девід Саттер, який у 1970-1990-ті роки працював кореспондентом в СРСР, в своїй книзі показує життя радянських людей і трагічні для  широкого загалу читачів.


Алексієвич  С.  Останні свідки. Соло для дитячого голосу./ Світлана Алексієвич; Пер. з рос. Л.Лисенко. Вид.2-е.  - Київ: ДУХ І ЛІТЕРА,  2016. - 368 с.                                                    Друга  книга славнозвісного художньо-документального циклу Світлани Алексієвич "Голоси Утопії". Спогади про Другу світову війну на теренах СРСР тих, кому під час  війни було 6-12 років - найменш заангажованих і водночас найвразливіших її свідків. Війна очима дітей виявилася ще страшнішою, ніж та, яку закарбував жіночий погляд у книжці " У війни не жіноче обличчя". "Останні свідки" - це подвиг дитячої пам'яті.

Аджемоглу Д.  Чому нації занепадають/ Д. Аджемоглу; Д.Робінсон;  Пер. з анг. О.Демянчука. - Київ: Наш формат, 2017. - 440 с.                                                                  Дарону Аджемоглу і Джеймсу Робінсону вдалося, здавалося б, неможливе - відповісти на питання, яке до них безрезультатно вивчали століттями: чому одні країни багаті, а інші - бідні?
Грунтуючись на п'ятнадцятирічних дослідженнях у галузі історії, політології та економіки, автори легко і доступно пояснюють, чому економічний успіх держав не залежить від культури, клімату чи географічного положення.  
Аджемоглу та Робінсон переконані: країни стали найуспішнішими через те, що їхні громадяни повалили владну еліту і створили суспільства, де головною цінністю стали рівні економічні та політичні права кожного. На їхню думку, саме свобода робить світ багатшим.                                                                       Книга " Чому нації занепадають" - створює посібник, який допоможе краще зрозуміти причини, що сприяють процвітанню держав та їхньому занепаду.

Коваль П.  Діти берегів часу: акція "Вісла". Спогади/ П.Коваль; пер. з пол. та передм. Л.Івасюк.  - Львів: Світ,  2016. - 464 с.                                                                                                  Видання допоможе читачеві пізнати правду про українсько-польські відносини на міжособистісному рівні до 1947 року в південно-східній Польщі, у Вармії та Мазурії. Тема важлива з огляду на те, що ці стосунки подавалися тенденційно, їх спотворювали і ними маніпулювали на політичному рівні упродовж усіх повоєнних десятиріч.
Согади Петра Коваля є одним із життєписів, який допоможе зрозуміти і відчути пульс часу в контексті однієї долі - долі жертви акції "Вісла", такої репрезенттативної для своєї доби і водночас такої особливоїШурхало Д.  Міфи Другої світової війни/ Дмитро Шурхало. - Львів: ПАІС,  2011. - 140 с.                                                  Чому  кавалеристи не знали, що танк даремно рубати шаблею? Де насправді відбулася найбільш танкова битва? Скільки німці вивезли чорнозему з окупованих територій?...
У цій книжці розповідається про поширені уявлення про війну 1939-1945 років, які насправді не відповідають дійсності. Про те, як ці міфи зявилися і яким є їхнє реальне підгрунтя.
РуФ М. Малолітні в'язні фашизму: життєві історії українських і польських примусових робітниць і робітників в Австрії/ Маргарете Руфф. - Львів:  Універсум,  2016. - 174 с.                                                      
            Як відомо, між 1939 та 1945 роками понад мільйон людей з майже усієї Європи перебували на примусових роботах на території Австрії, з них 15000 у Форальбергу - частині Австрійської Республіки.                                                               Авторка книги д-р Маргарете Руфф уже понад 20 років займається дослідженням теми примусових працівників зі Східної Європи в цьому регіоні Австрії. У книзі зібрані інтерв'ю та описані життєві історії "цивільної роботи сили" , примусово вивезеної з Польщі й України (з Київської, Черкаської, Луганської, Полтавської, Донецької областей, з Галичини та інших регіонів України), які показують, в яких жахливих умовах змушені були перебувати ці люди, навіть якщо дехто з їхніх працедавців і ставився до них відносно непогано, адже щодня існувала загроза потрапити до в'язниць, концентраційних таборів чи навіть бути засудженими до смерті - навіть за найменшої провини чи непослуху. І кожен, хто насмілювався не миритися зі статусом "безпраних рабів", зазнавав кари. Окрім того,  у своїй праці авторка висвітлила й проблеми, з якими зустрічалися вимушені переселені після свого повернення на Батьківщину, та описала утиски з боку влади та громадськості, яких їм довелося зазнати, оскільки їх називали не інакше як "зрадниками Батьківщини". Не залишилися поза увагою і спогади тих колишніх примусових робітниць та робітників з України та Польщі, які після закінчення війни залишилися в Австрії.
Велика кількість людей, вивезених на примусові роботи з України, були неповнолітніми. "Українська спілка колишніх малолітніх в'язнів фашизму", так само, як і ряд інших організацій, - випустила на підтримку колишніх примусових робітниць і робітників. Тому назва книжки книжки пов'язана з цим визначенням. 

Горак Я. Огонь в одежі слова. Нарис про франкіану Святослава Максимука/ Яким Горак . - Львів: Апріорі, 2016. - 224с  .                                                                                                          Книга присвячена діяльності актора Львівського національного академічного драматичного театру ім. М. Заньковецької, народного артиста України, майстра художнього читання, відомого інтерпретатора української літературної класики Святослава Максимчука.Простежено творче становлення артиста, окреслено його напрацювання у фонографічному доробку - аудіозаписах української літературної класики. Детально охарактеризовано його виконання творів Івана Франка, зокрема трьох філософських поем, із залученням джерелознавчого аналізу самих творів, узагальнено риси виконавського стилю артиста.
    Нарис рекомендований шанувальникам мистецтва художнього читання, акторам-декламаторам, культосвітнім працівникам, педагогам-філологам і всім, кому Святослав Максимчук відкриває красу і силу української літературної класики. 

Чухліб Т.В. Донеччина та Луганщина- козацькі землі України ( XVI- XVIII ст.) . Тарас Чухліб. - Видання друге.-  К: Видавець Олег Філюк, 2017. - 117 с  .                                               Давнє минуле Донецької та Луганської областей, як невід'ємної складової історії України, насичене різними цікавими та маловідомими сторінками, головні з яких стосуються часів Козаччини. З XVI ст. землі Дніпрово-Донецького межиріччя були полем протистояння між Польсько-Литовською державою, Московським царством,  Кримським ханством та Османською імперією, а в другій половині XVII-XVIII ст. увійшли до складу Української козацької держави.                                                                     На основі оригінальних архівних та опублікованих джерел з України, Польщі, Росії і Туреччини, свідчень сучасників та наукової історичної літератури автор розкриває історію військово-господарського освоєння українцями  від початку 1500-х років і до кінця 1700-х років території сучасних Донеччини та Луганщини.
  Книга оформлена ілюстраціями, які відображають сучасні військові дії на сході України.


Ткач В.І. Війна і міф "Велика українська стіна" / В.І.Ткач.- Чернівці: Букрек, 2016.-244с.: іл.
  Життя людства супроводжується міфами. Унаслідок фундаментальних трансформацій в Україні наша Україна опинилася на зламі, коли старі міфи перестають діяти, а нові ще лише народжуються. Деякі давні міфи йдуть у небуття, а народженні прецеденти стають витоками нових міфів, які ще будуть формуватися довгими роками і різними поколіннями та які треба негайно відобразити  в  формальному просторі законів і норм.
      У своїй книзі "Війна і міф" Валентин Ткач розглядає ці процеси з історичної точки зору, аналізуючи при цьому глобальний контекст подій, в яких опинилась Україна. Підзаголовок книги - " Велика українська стіна" - підкреслює значимість періоду, в якому перебуває країна, - це час її цивілізаційного вибору.  Яким буде цей вибір, таке наповнення отримають нові міфи, що супроводжуватимуть життя майбутніх поколінь українців.
Читачеві буде цікавою оцінка автора буденних фактів, які визначають  нові смисли країни.

Корона, або Спадщина Королівства Руського/. За загальною редакцією Л. Івшиної. - Видання друге, стереотипне . Київ: ТОВ "Українська прес-група", 2017. - 696 с  .                                                                                                                      Без сумніву, книга стане відкриттям навіть для заглиблених в історичні контексти. Не варто боятися закидів, що історію "переписують". Важливо те, що її треба "передумувати".... Чому корона, а не "ярлик"? Республіка чи монархія? Звідки йде наше державне " літочислення"?тМожливо, від київського князя Святослава, який у 971 році уклав мирний договір з візантійським імператором Іоанном Цимісхієм? Або ж від Ярослава Мудрого, тисячоліття утвердження якого на престолі будемо відзначати у 2019 році? Корона Данила Романовича. Чому саме проголошення цього володаря Королем Руським є однією з ключових, знакових подій нашої історії? в україні надто довго домінувала радянська "народницька2 історіографія, в якій не було місця еліті й загалом тим, хто своїми вчинками, моральними й інтелектуальними якостями, підіймався над загальною масою. Ми ж пропонуємо принципово нову оптику.


Шаповал Ю.І. Торнутись історії/ Ю.І.Шаповал.- 2-ге вид., допов.  - Київ: Парламентське видавництво,  2017. - 504 с    Історія залишається в Україні предметом щонайгостріших дискусій, щонайнесподіваніших відкриттів і щонайглибшого читацького зацікавлення. Юрій Шаповал - знавець її таємниць, дослідник архівів, публікатор незнаних фактів і документів, учений із міжнародним імям. І водночас він талановитий популяризатор історичних знань, автор незмінно цікавих телевізійних програм, документальних фільмів, радіопередач і газетних оповідей.
Його книжка присвячена саме таким, злободенним проблемам нашої давнішої й зовсім недавньої історії, сповненої не лише "білих плям", а й суперечливих інтерпретацій і непростих питань, на які нелегко знайти переконливу і прийтну для всіх відповідь.

Мельниченко Н. #ЯНеБоюсьСказати: найвідвертіша книжка для підлітків/ Настя  Мельниченко; худож.-оформл. Андрій Сміт. - Харків:Фоліо,  2017. - 213 с  .        Настя Мельниченко   народилася у 1984 році в Києві. Громадська діячка,   в минулому журналістка, мама двох синів - Ярослава і Северина.
  У липні 2016 року мережу Інтернет підірвала потужна акція # ЯНеБоюсьСказати, в якій тисячі жінок і чоловіків розповіли свої історії. Це були дуже сильні і важкі історії - історії про насильство. Ця акція прогриміла не лише в Україні, але й за її межами. Тоді ж почалися розмови про те, що робити, аби не допустити такої кількості насильства в світі. Настя Мельниченко, ініціаторка акції, вирішила написати книжку, в якій розповісти підліткам про те, як не допустити сексуальне насильство зі свого боку, а також як поводитися і до кого звертатися, коли насильство вже сталося.


Пекар В.О. Різнобарвний менеджмент: Еволюція мислення, лідерства та керування/Валерій Пекар; худож.-оформл. В.І.Харченко. - Київ:ДОВЖЕНКО БУКС,  2017. - 191 с  .  
   У книзі популярно викладено  теорію еволюції людського мислення, організації та великих соціальних систем, за якою останнім часом у професійній літературі і закріпилася назва "інтегральна динаміка". Ця красива і практична модель надає не лише ключ до розуміння стилів лідерства та управлінських культур, але й інструменти їх зміни. Текст грунтується на курсі лекцій, який автор читає у провідних українських бізнес-школах, але суттєво перевищує його за обсягом. Книга розрахована на підприємців та керівників-практиків, зацікавлених у розвитку власних навичок менеджменту та вдосконаленні  своїх компаній та організацій.


Давидович М. Високий Замок у Львові (Замок Руських Королів). Видання третє, виправлене та доповнене. - Львів:"Тріада плюс",   2017. - 120 с  .       
      У Книзі "Високий замок у Львові" автор досліджує і розповідає про унікальне історичне минуле України та закликає читача поглянути на власну історію очима українців. Вже сама титульна обкладинка символічно промовляє про забуту славну історію Високого Замку, яка кинута на бруківку. Дослідження розповідає про минуле нашого краю, якій у XIII столітті відомий під назвою Королівство Руське. Цитуються та коментуються руські літописи, давні хроніки Львова, праці сучасних дослідників, вимальовується діяльність правителів краю в умовах золотоординської експансії.  Мета видання книг -показати славне минуле нашого Краю та Країни у яких ми живемо.                                    
Коллінз Джим. Від хорошого до величного. Чому одні компанії прориваються, а інші - ні / Джим Коллінз; пер. з англ. Оксана Савчин. - К.: Наш формат, 2017. - 368. с. 
      У цій книжці Коллінз аналізує діяльність і структуру компаній, яким вдалося здійснити прорив у вищу лігу бізнесу. Він відібрав фірми, які, попри всі кризи, п'ятнадцять років поспіль показували найкращі результати у своїй галузі. Як Gillette? Kimberly-Clark? Philip Morris та іншим вдалося взяти настільки високу планку? Джим Коллінз вивів формулу - дев'ять кроків, які допомагають розкрутити маховик успіху до швидкості, яка приносить шалені прибутки.  


Сєнцов О.Г. Купіть книгу - вона смішна. Науково-популярний роман з елементами гумору / Олег Сєнцов; пер. з рос. В.С.Бойка,  худож.-оформлювач Л.П.Вировець. - Харків.: Фоліо, 2016. - 220. с. 
       Цікаво, а що б ви зробили, якби з'явився, ну скажімо, Хтось і запропонував загадати одне - тільки одне! - бажання, яке мало би виповнитися? Герої цього роману думають недовго, бо вважають цю пропозицію звичайним жартом. Ось і замовляє один вагон діамантів, другий - ціле поле коноплі, ну а третій...  З третім складніше, адже він чомусь дуже серйозно поставився до цієї неймовірної пропозиції. Як же розпоряджаються молодики цими дарами, що звалилися на них? Прочитайте цей роман і ви зрозумієте ( зрештою, як і наші герої), що є щось коштовніше за діаманти. І ще: жодної повчальності, жодного моралізаторства, жодних висновків ви у тексті не знайдете. І тим не менш...
"Купіть книгу - вона смішна" - це той випадок, кол назва твору цілком відповідає його змісту. Це дуже веселий, дуже смішний, дуже легкий для читання роман.Яремко І. 100 персон львівського спорту/Іван Яремко.- Львів: Тріада Плюс, 2011.- 392с.  .                                                             До книги увійшли розповіді про представників львівського спорту - спортсменів, тренерів, керівників, журналістів, які своїми успіхами принесли спортивну славу нашому містові. Автор хотів залишити пам'ять не тільки про зірок світового спорту але й маловідомих нині персон, знаних попереднім поколінням львів'ян. книга щедро ілюстрована рідкісними світлинами, а також цікавими дружніми шаржами з колекції автора, багато з яких підписані героями малюнків.
            Більша частина розповідей присвячена львівським олімпійцям, які здобули дотепер 46 нагород різного гатунку. 2012 року виповниться сто років від першого старту львівського спортсмена на Олімпійських іграх сучасності.  Книга унікальна тим, що вперше в Україні в одному виданні зібрано таку кількість знаменитостей спорту, і може бути цікава не тільки історикам, вчителям чи тренерам, але й широкому загалу прихильників спорту.
Драч І. Сатирикон/  Іван Драч; уоряд.І.С. Рябий; передм. І. Славінської; худож.-оформлювач О.А.Гулагова.- Х.: Фоліо, 2017.- 415с.  - Мукачево: Карпатська вежа, 2016. - 352 с  .                                                                                                                            Ім'я Івана Федоровича Драча (нар.1936р.) відомо не лише в Україні, а й далеко за її межами. Поет, кіносценарист, драматург, перекладач, мисливець, громадський діяч, перший голова Народного Руху України (1989), лауреат Шевченківської і Державної премій СРСР, кавалер ордену князя Ярослава Мудрого V ступеня (1996), Герой України (2006). Поезія Івана Драча виразно сучасна, масштабна, інтелектуальна, емоційно насичена, вона дозволяє читачеві повернутися в минуле, зазирнути в майбутнє, спонукає перейнятися тривогами нашого часу.
До видання увійшли поезії із книжок " Противні строфи" (2005), "Із майбутньої книги" ( 2007), "Сивим конем" (2011),  "Saтириконn/ Pro i contra" (2015), в яких поет чуйно вловив найтонші вібрації сучасності.

Франко.Перезавантаження./ Упоряд. Б Тихоліз., А.Беницький. - Дрогобич: Коло, 2013. - 276 с  .                                          Пропоновану  книгу-мозаїку склали 22 авторських візії постатті Франка сучасних українських пистменників, критиків, есеїстів, літературознавців, об'єднаних прагненням " перезавантажити" образ класика у суспільній  свідомості, перечитати свіжими очима його твори та наново відкрити  читачам - і самим собі - Його правдивий Профіль. Тексти, що увійшли до збірки  ( студії, спогади,  есеї, новели...) кристалізують суб'єктивний досвід наближення до живого, справжнього, незнаного Франка - завжди цікаво  й завжди актуально .
Видання адресоване всім зацікавленим читачам, яким небайдужі власна історія - і власне майбутнє.


Дзюба І. М. "Гармонія крізь тугу дисонансів..."/ Іван Дзюба, Ліна Костенко, Оксана Пахльовська. - Київ: Либідь, 2016. -584 с  .                                                                               
  Це книжка про письменника в Часі - і про Час у житті й творчості письменника. Перед читачем розгортається ніби писаний на окремих аркушах літопис долі Ліни Костенко - і долі країни в часи тоталітарної  системи та в період боротьби за Незалежність, захисту її здобутків. Глобальні історичні події перетинаються зі щасливими й сумними моментами родинного життя, драматичні передчуття й іронічні коментарі переплітаються, голоси рідних і друзів творять поліфонію, яка з хаосу дисонансів вичакловує гармонію, світло, любов. 
 
Дочинець М. Мафтей. Книга написана сухим пером : роман/  Мирослав Дочинець. - Мукачево: Карпатська вежа, 2016. - 352 с  .                                                                                  В основу нового роману лауреата Шевченківської премії Мирослава Дочинця лягли неймовірні події в Мукачеві, про які писали європейські газети серидини ХІХ століття. Для чого переповідаються історії? Може, з волі блукаючого відлуння, а   може, тому, що діла проминулі срібними нитками вплітаються в мережу сучасної доби...                                                                                        Всі дивляться в дзеркало і майже ніхто не заглядає за скло, за срібний покрив. А головна ж тайна там. Мафтей зазирнув і ...

Сеник Л. Доба розстріляного відродження. Роман опору. Національна ідентичність. Література в час тоталітаризму/  Любомир Сеник. - Львів: ЛНУ імені Івана Франка, 2016. - 418 с  .                                                                                  У збірник вибраних праць увійшла монографія про роман опору, а також статті, що були опубліковані в наукових збірниках і присвячені різним аспектам літератури доби "розстріляного відродження".
  Книжка призначена для спеціалістів, студентів гуманітарного профілю і читачів, зацікавлених проблемами розвитку українського письменства в ХХ столітті.


Содомора А. Афористичні етюди/  Андрій Содомора. - Львів: Апріорі, 2016. - 360с  .                                                                    Зібрані у цій книжці афористичні етюди - це звязна, в есеїстичному ключі, бесіда про вічне: про світ і людину в ньому, що за ненастанних, упродовж тисячоліть, змін усе-таки в чомусь найсуттєвішому залишаються незмінними, впізнаваними, "про речі, що кожній людині вкрай потрібні, близькі" (Горацій), людині античній - і сучасній.... Низка латинських сентенцій, що служили тут заголовками для етюдів, впроваджено в обіг уперше. 


Положій Є. П'ять секунд, пять днів. Роман/  Євген Положій. - Київ: Нора- Друк, 2016. - 176 с  .                                             П'ять  секунд, п'ять днів, п'ять років, вічність - такий часовий алгоритм нового роману Євгена Положія. Головний герой, який все життя - у Вільних профспілках, на обох Майданах - бореться за справедливість, зрештою,  коли посинається війна, йде на фронт і там потрапляє в "Іловайський котел". Тяжко поранений, у складі групи з тринадцяти бійців, намагається вижити в безнадійній ситуації. Після піврічного лікування, восьми операцій, емоційно виснажений, він приймає рішення, що вже зробив свою справу і прийшов час відпочити. Але коли  старий товариш - народний герой, той хто разом  з ним пліч-о-пліч боровся за правду, тепер силою і страхом створює в рідному місті свою бізнес-імперію, стає очевидним: якщо не борешся зі злом, опиняєшся на темному боці. Тож боротьба триває...

Коробчук П. Священна книга гоповідань./  Павло Коробчук.  - Київ: ТОВ"Видавничий дім "Освіта", 2017. - 220 с  .                                                                                                    Павло Коробчук - один з найцікавіших письменників молодого покоління, автор п'яти поетичних збірок та одного роману, лауреат багатьох конкурсів та літературних слемів. Його твори перекладено англійською, німецькою, італійською, польською, литовською, білоруською, словацькою, російською мовами. Народився й виріс у Луцьку, мешкає в Києві.
           "Священна книга гоповідань" - історія життя трьох братів, які потрапляють у парадоксальні кримінальні та вуличні перипетії - викрадання дітей, махінації з нерухомістю, торгівля внутрішніми органами, пограбування банку і товарного поїзда, підробка наукових ступенів, підпал будинку, парламентські вибори, розгін Євромайдану тощо.
                    Ця книжка - своєрідний реквієм за "гопниками". Книжка про віднаходження релігійності , про фікцію "своєї землі", про кризу середнього віку, про примирення зі старістю, зрештою - про любов.


Суходуб З. Ліна Костенко: Любов'ю-Пам'яттю Причастя/  Зиновій Сузодуб.  - Львів: Апріорі, 2016. - 148 с  .                                                                                                    Пропонований комплект-диптих ( книга разом із компакт-диском) - це вислід спілкування автора Зиновія Суходуба ( члена НСПУ, Заслуженого журналіста України) із поетесою Ліною Костенко у переломні, віхові моменти української історпії середини 2010-х років. Тут зафіксовані "великим планом" солідарність Ліни Костенко із протистуючими проти тоталітарного режиму студентами Києво-могилянської академії, а також - із голодуючими тележурналістами восени 2004 року..., а ще - її роздуми про українську молодь, зворушливі спогади про друзів- побратимів, зокрема Василя Симоненка, Івана Миколайчука....

Хомич М.Є. Територія брехні/  Микола Хомич. - Київ: Юніверс, 2016. - 256 с  .                                                                       Київська  Русь, ХІ століття. Князь Володимир і Рогнеда, Ярослав Мудрий і його наречена - шведська принцеса Інгігерда. Насскільки правдиво відображені події минулого в літописах і скандинавських сагах? З упевненістю можна стверджувати лише те, що в минулому люди відчували, страждали і любили, як у наш час.                                Прочитавши стародавні графіті на стінах київського собору Святої Софії і розгадавши їхню таємницю, герої роману "Територія брехні"  вирушають у подорож до Скандинавії - батьківщини нареченої Ярослава Мудрого Інгігерди.
Герої роману - наші сучасники. Випадкова зустріч змушує їх зануритися в тисячолітню таємницю.Бажання докопатися  до правди минулого несподівано розкриває загадки їхнього особистого життя. минуле нікуди не зникло. Носіями яких генів є ми, нащадки Київської Русі?
  Історичний детектив, написаний у кращих традиціях цього жанру, розкриває маловідомі сторінки давньої української історії.

Курков А. Шенгенська історія/  Андрій Курков; худож.-оформлювач Л.П. Вировець. - Харків:Фоліо, 2017. - 715 с  .              21 грудня 2007 року лпівночі Литва приєдналася до Шенгенського простору. Уцю ніч молоді пари, які подружилися на рок-фестивалі, зібралися на хуторі Пієнагаліс, щоб відсвяткувати "Шенгенську ніч" і поділитися одне з одним планами на майбутнє. Інгрида та Клаудіюс говорили про свій переїзд до .Лондона, Андрюс і Барбора збиралися до Парижа, а Рената і Вітас- до Італії. Вони не знали і навіть припустити не могли, чим їм доведеться там займатися. Вони довіряли Європі і були впевнені, що вона їх не підведе. І поки вони сиділи за столом і очікували на "шенгенську північ", далеко від Пієнагаліса до шлагбаума, який перекриває дорогу на литовсько-польському кордоні, підійшов старий з дерев'яною ногою, який знав Європу як свої п'ять пальців. Він дочекався півночі і, як тільки прикордонники підняли назавжди смугастий шлагбаум, став першим литовцем, який перейшов кордон без пред'явлення паспорта. Перед ним теж лежала далека дорога, а в схованці його дерев'яної ноги вирушили в подорож разом зі своїм власником шість його паспортів. І все на одне ім'я - Кукутіс...

Кононович Л. Чигиоинський сотник/Леонід Кононович. -  Харків: Видавництво"Ранок" : Фабула", 2016. - 528 с  .                      Леоніда Кононовича звикли вважати основоположником кримінального жанру в українській літературі, але його новий роман "Чигиринський сотник" - щось зовсім інше. Це гостросюжетна оповідь про маленького козака, що немов зринув із надр стародавньої легенди, безтурботного мандрівника в нетрях язичеської демонології, і в той самий час - теперішній лицарський роман, "козацьке фентезі", де національна традиція перегукується із чужоземними містичними практиками, а чудове багатство мови сполучається з бойовою динамікою історичної саги. Це по-справжньому екстремальне читання, несподіваний і гострий погляд на наше минуле й "український мир".
Йовенко С.   Жінка у зоні /С.А.Йовенко . - К.:  Укр. пропілеї, , 2016. - 484с.  - ( Серія In corpore").                                             До  книжки "Жінка у зоні" увійшли вірші, оповідання та повісті, присвячені подвигу українців у жертовній боротьбі з наслідками Чорнобильської катастрофи та протистоянні імперським злочинам влади і Кремля на  Майдані. Обидві трагедії обємно розкриваються перед читачем у глибинному екзистенційному вимірі авторської рефлексії.
Також видання містьиь різножанрові поезії різних років - від 60-их до сьогодні. 
Нотомб Амелі.   Подив і тремтіння:роман /Амелі Нотомб; переклад із фр. Віктора Шовкуна. - Львів:  Видавництво Старого Лева,  2017. - 128с.                                                                
  Це найвідоміший роман бельгійської, удостоєний премії Французької академії, перекладений багатьма мовами.
       В основі роману- глибокий конфлікт двох традицій і культур: Сходу й Заходу. Героїня народилася в Японії й тепер повернулася туди працювати й великій токійській компанії. Дівчина робить спроби приносити користь, але ментальне провалля,яке пролягло між нею й роботодавцями, постійно призводить до неприємностей.

Таран  Л. Крила Магдалин /Л.  Таран  . - Чернівці: Букрек, 2017. - 2 32с.                                                                                                        Вона не ангел, вона - Магдалина. Рішниця? Свята? Вона - як усі, вона - особлива. Уляна, Інна, Галина, Ліна - це також її імена. Впізнаєте?  Може з котроюсь із них вас зводила доля. Може, якась промайнула у вашому сні...
     На завершення - цикл любовної лірики 2 Вірші, надіслані  Сапфо": як своєрідний щоденник серця.
Для широкого кола читачів.                                                                                            


Чумарна М.  Стражі: роман-притча /Марія Чумарна. - Львів: Апріорі, 2017. - 304 с.                                                                        " Стражі" - роман-притча про шлях людської свідомості до осягнення правди в собі. Його безіменні герої, як шахові фігури на шахівниці людських доль, відображають різноликість Істини, різмаїття поглядів на сенс життя і призначення людини в земному світі. Роман зітканий з притч, міфів, філософських розмислів мудреців різних епох.
В суголоссі з романом - "Новели про Безсмертя": це поезія в прозі, що розкриває таємниці трансформації світу і людської свідомості. Для широкого кола читачів.Дяченки М. та С.  Варпн / Марина та Сергій Дяченки; пер. з рос. Я. Житіна; худож.- оформлювач Н.С. Галавур. - Київ: ДОВЖЕНКО БУКС, 2017. - 316с.                                 Дивовижний світ зі своїми законами. Маги, які творять  дива і знають наперед думки простих людей. Захоплюючі пригоди, неймовірні тварини, живіт поля і ліси- у романі М. та С. Дяченків "Варан" є все, що потрібне "справжньому" фентезі.  Але є і те, що відрізняє прозу Дяченків від інших,-філософський зміст, одвічні питання, на які можливо, немає відповіді, але які повинна поставити собі кожна людина...
Дяченки М. та С.  Темний Світ. Рівновага: роман/ Марина та Сергій Дяченки; пер. з рос. О.Негребецького; худож.- оформлювач Н.С. Галавур. - Київ: Фоліо, 2017. - 283с.               Мене звуть Даша Лебедєва. Філфах МДУ, другий курс. Я безтолкова і загалом середнячок. Коли роздавали таланти, мене явно відтіснили кудись у кінець черги... До того, як усе це закрутилось, я гадки не мала, що срібний кулон, який дістався мені від батька, - потужний артефакт і з його допомогою можна бачити Тіней. Я й уявити собі не могла, що ці жахливі безсмертні створіння, які висмоктують із людей радість, любов і життєві сили, будуть загрожувати моїм близьким. І, звичайно, навіть не підозрювала, що на мене можуть звернути увагу відразу двоє хлопців - самовпевнений мажор Сем  і чесний добряга Міша
Але про все по порядку. А почалася ця історія з того, що я померла...Дяченки М. та С.  Ключ від Королівства: роман/ Марина та Сергій Дяченки;  худож.- іл. Ю.Є.Нікітін; худож.-оформл.Н.С.Галавур. - Харків: Фоліо, 2017. - 283с.               "Ключ від Королівства" - перший роман трилогії про пригоди школярки-семикласниці Ліни Лапіної (до трилогії також входять романи "Королівська обіцянка" і "Зло не має влади"). Ця трилогія вийшла в новій серії видавництва "Фоліо" "Світи Марини та Сергія Дяченків", у якій будуть опубліковані майже всі твори (понад 20 томів) письменників, перекладені української та чудово ілюстровані. Також у цій серії 2017 року вийшов друком роман "Страта".
Ліна поверталася зі школи додому - втомлена,  з важезним рюкзаком за плечима Незвичайний випадок у тролейбусі привернув до неї увагу дивного чоловіка. Його звали Оберон і, як потім з'ясувалося, він був королем мандрівного Королівства. Ліну, що не одразу погодилася стати бойовим магом, чекають розчарування і перемоги, страх і радість, дружба і зрада...


Дяченки М. та С. Королівська обіцянка: роман/ Марина та Сергій Дяченки;  худож.- іл. Ю.Є.Нікітін; худож.-оформл.Н.С.Галавур. - Харків: Фоліо, 2017. - 284с.               "Королівська обіцянка" - другий  роман трилогії про пригоди школярки - семикласниці Ліни Лапіної ( до трилогії також входять романи "Ключ від Королівства" і "Зло не має влади"). Ця трилогія вийшла в новій серії видавництва "Фоліо" "Світи Марини та Сергія Дяченків", у якій будуть опубліковані майже всі твори ( понад 20 томів)  письменників, перекладені українською та чудово ілюстровані. Також у цій серії 2017 року вийшов друком роман "Страта".
Ліна несподівано для себе знову птрапляє у чарівне Королівство, доля якого напряму залежить і від неї. Чи не злякається дівчинка, хоч вона і маг дороги, карколомних небезпечних пригод, що на неї чекають у світі, звідки немає вороття?... ЇЇ супутники - людожер Уйма, некромант Максиміліан, на кожному кроці - пастка, йдеться про життя на краю від загибелі... Але Ліна не відступає від даної нею обіцянки... 


Дяченки М. та С. Зло не має влади: роман/ Марина та Сергій Дяченки; худож.-іл. Ю.Є.Нікітін; худож.-оформл. Н.С.Галавур. - Харків: Фоліо, 2017. - 316с.              
"Зло не має влади" - останній роман трилогії про пригоди школярки семикласниці Ліни  Лапіної ( до трилогії також входять романи "Ключ від королівства" і "Королівська обіцянка"). Ця трилогія вийшла в новій серії видавництва "Фоліо" "Світи Марини та Сергія Дяченків", у якій будуть опубліковані майже всі твори ( понад 20 томів) письменників, перекладені українською та чудово ілюстровані. Також у цій серії 2017 року вийшов друком роман "Страта".
Що чекає Королівство, мешканці якого забули свого короля? Звісно, воно приречене на загибель та запустіння. Тим більше коли його осаджує Сарана - жахлива стонога і сторука навала змітає й витоптує все на своєму шляху, і немає від неї порятунку. У Ліни, мага дороги, є лише три дні, щоб урятувати Королівство.... Дяченки М. та С.  Самум: роман, повість, оповідання/ Марина та Сергій Дяченки; пер. з рос. О.Негребецький;  худож.-оформл.Н.С.Галавур. - К: ДОВЖЕНКО БУКС, 2017. - 316с.              
Вона - сучасна відьма-авантюристка, ворожить і знімає причину на вроки, проте вірить в гроші. Він - демон, що вселився в неї.
Вона - одержима. Він - жорстокий хазяїн.
Двоє ненавидять одне одного і повязані спільною місією. Варто хоч раз помилитися, спізнитися, схибмтм і відьма, ідемон опиняться  в пеклі. Однак у такій важкій справі помилка - це тільки справа часу...
До нової книжки Марини та Сергія Дяченків, крім роману "Одержима", увійшли нові повісті та оповідання: "Електрик", "Самум", "Хрущ".

Чумарна М. Камінь навернення: афоризми і притчі про людину і світ /М.Чумарна  . Львів: Вид-во АПРІОРІ, 2015. - 240с.     
     Притча  - це маленька піщинка, в якій відображено  унівесальні  закони океану людського буття. Вона пробуджує розум, душу і уяву людини, аби навернути її серце до істинних цінностей життя.
"Камінь навернення" - третя книжка Марії Чумарної, яка продовжує поетичний діалог автора з носіями древніх знань, розпочатий у книжках   "Озеро істини" та "Фоліант мудрості". Вона відкриває читачам нові грані магічного кристала людської мудрості. 
                                                                                                             

Скрябін К. Я.Шонік і Шпіцберген/ Кузьма Скрябін; худож.-оформлювач Л.П. Вировець. -Харків: Фоліо, 2017. - 122с. - (Графіті)                                                            Кузьма  Скрябін ( справжнє ім'я Андрій Кузьменко)  народився в місті Самбір Львівської області 17 серпня 1968 року. Закінчив  музичну школу за класом фортепіано. У 1989 році записав першу пісню у складі музичної  групи "Скрябін". З того  часу  став відомим як співак, автор музики і текстів багатьох десятків пісень, а також  ще і як талановитий письменик. У видавництві "Фоліо" вийшли друком його книжки "Я, "Побєда" і Берлін" ( українською та російською) і "Я, Паштєт і Армія".
2 лютого 2015 року Кузьма Скрябін загинув в автомобільній аварії.
     У повісті "Я, Шонік і Шніцберген", а також у піснях 2006 - 2014 років, що увійшли до видання, якнайкраще розкривається яскравий талант Кузьми з його іскрометним гумором, тонким ліризмом, чіткою громадянською позицією. 


Винничук Ю.П. Аптекар: роман/ Юрій Винничук; худож.-оформлювач Л.П. Вировець. - К: ДОВЖЕНКО, 2017. - 318с.                                                                                                                 Події  нового роману Юрія Винничука  "Аптекар" відбуваються у 1646- 1648  роках спочатку у Венеціанській республіці, а далі - у Львові. Історичне тло уміло використане для захопливої гри в дійсне-недійсне, де персонажі історичні сусідять з вигаданими, а  їхні стосунки формуються у любовні трикутники.                                  Фантазійні описи звучать як реальні, авторська вигадка відходить на другий план, змушуючи читача вірити у світ, витканий зі сну. 
Проза     Ю. Винничука - це завжди  інтригуюча  оповідь завдяки бурхливій уяві майстра вишуканих стилізацій. 
     Автор знову дивує тим, що новий роман, який поєднує у собі метафоричність і гострий сюжет, не схожий на жоден попередній. Хоча окремі натяки й алюзії єднають його з " Тангом смерті"
Винничук Ю.П. Лютеці: роман/ Юрій Винничук; худож.-оформлювач О.А.Гугалова. - Харків: Фоліо, 2017. - 314с.          Роман "Лютеція" - черговий постмодерний витвір Юрія Винничука з елементами містики, детективу, еротики, гумору і смутку. Автор зупиняється, як колись Данте, "на півдорозі", щоб озирнутися назад і довідатися, хто він насправді, прагнучи звести порахунки зі своїм молодечим бунтом проти  навколишньої совєтської дійсності, розкопати щось більше про свою родину. І все це на тлі нестримних любовних пригод не тільки автора,  але й львівського Дон Жуана 1840-их років Івана Вагилевича.
Таємничу Лютецію, дівчину зі снів, розшукують герої роману. На перепоні цих пошуків стоїть не менш таємнича організація, члени якої носять імена карт. А десь поза цим світом триває Велика Битва, звістки про яку приносять ціною свого життя мужні Листарі, до яких належить Лютеція.Талеб Н. Чорний лебідь. Про (не) ймовірне у реальному житті/ Насім Ніколас Талеб; пер. з англ. Микрла Климчук. - К: Наш Формат, 2017. - 392 с.                                                        Цілком очевидно, що життя - це сумарний ефект небагатьох важливих потрясінь. Згадайте своє життя. Перерахуйте важливі події й технологічні винаходи, що припали на ваш вік, і порівняйте з колись напрогнозованим.  Скільки їх "Приїхало за розкладом"  ? Подивіться на особисте життя, згадайте, як вибирали професію, зустріли свою половинку, емігрували, стикнулися зі зрадою, несподівано розбагатіли або впали у злидні. Чи часто ці події відбувалися за планом?
     Малоймовірну подію, яка справляє колосальнийефект, колишній трейдер Насім Талеб влучно називав Чорним лебедем. Його книжка про філософію, психологію і математику рідкісних подій стала свідомим бестселером перекладена на три десятки мов світу і розійшлася колосальним тиражем. 

Кідрук М./ Любов і піраньї: роман/ Макс Кідрук. - Харків: Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2017. - 288с.: іл, кольор.вкл.                                                                         Будь-хто у своєму житті тікав від проблем. Але мало хто робив це буквально, покинувши всі непорозуміння з коханою та вирушивши у подорож Бразилією! Цього разу в Макса вперше не було плану подорожі, заброньованих хостелів та квитків, а натомість була компанія київських "білих комірців", які вирішили, що зимова відпустка з фотополюванням на кайманів і піраній у  Пантаналі більш екзотична, ніж на пляжі Єгипту чи лижні траси Карпат. Тепер найбезлюдніша у світі та водночас сповнена життям волога савана щомиті  насміхатиметься з офісної пихи та вражатиме горе-мандрівників зустрічами зі своїми екзотичними мешканцями. І нехай для когось покусаний піраньєю палець стане найбільшою пригодою в житті. Бо ще є ті, для кого пригода - це нові пригоди й нове кохання!


Кідрук М. Зазирни у мої сни: роман/ Макс Кідрук. -  2-ге вид. - Харків: Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2018. - 528с.: іл.                                                                       На що здатний батько заради порятунку сина, якого поглинає примара, котра оселилася у снах? Мирону Белінському доведеться шукати відповідь на це запитання самому: його батько покинув родину дуже давно і без пояснень, його друзі не здогадуються про те, що відбувається з маленьким Тео. Мирон проковтне зраду найблищої людини, знехтує порадами лікарів, відмовиться від карєри і навіть дозволить учиним зазирнути в мозок свого сина. Та чи допоможе це здолати силу, яка заволоділа думками Тео? Силу, яка поза життям і смертю, поза добром і злом? І чи не занадто високою буде ціна? 


Жадан С. Інтернат: роман /Сергій Жадан. - Чернівці: Меридіан Черновіц 2017. - 336 с.                                                            ...Одного разу, прокинувшись, ти бачиш за вікном вогонь. Ти його не розпалював. Але гасити його доведеться й  тобі...
...Січень 2015 року. Донбас. Паша, вчитель однієї зі шкіл, спостерігає, як лінія фронту неухильно наближається до його дому. Стається так, що він змушений цю лінію перетнути. Щоби потім повернутись назад. І для цього його щонайменше потрібно визначитись,  на  чиєму боці його дім... 


Винничук Ю.П. Діви ночі / Юрій Винничук; худож.-оформлювач В.М. Карасик. - К.: ДОВЖЕНКО БУКС,  2017. - 314с.                                                                                 Повість "Діви ночі"  - один з найвідоміших бестселерів української літератури. Він був надрукований ще 1992 року, декілька разів перевидавався, але знову швидко зникав із полиць.                                                                                     ... Події книги розгортаються у 1978 році. Герой повертається з армії і з головою поринає у шалений вир життя - такого, якого він ще не знав. " Фарцовка", друзі-сутинер, проститутки, стара пані, що у своїй "школі" готує дівчат для певних послуг, - за всім цим світом герой спочатку лише споглядає. Але швидко стає у ньому "своїм"...                                                                                                                               
Ульяненко О. Син тіні: роман/ Олесь Ульненко; худож.- оформлювач Д.О.Самойленко. - Харків: Бібколектор, 2017. - 282с.                                                                                              Олесь Ульяненко (справжнє ім'я Олександр  Ульянов; 1962-2010) - найрадикальніший і найжорстокіший, скандальний і непередбачуваний український письменник, автор понад 20 романів.
     У романі " Син тіні" ( 2001) розповідається про тіньовий бік бізнесу. "Куди б ти не перевів погляд, - пише Олесь Ульяненко, - ти можеш, не маючи совісті, а маючи меткий практичний розум, уміння рахувати, використовуючи психологію і вдачу крадія, вийти, як не крути, в люди".  Саме так і жив головний герой цього твору - вбивав, зраджував, отруював атмосферу навколо себе і кайфував від власної безкарності. Але дечого він не врахував - що над нами є Бог, чиї жорна мелють помалу, зате певно...


Дереш Л. Спустошення. Роман/ Любко Дереш. - Львів: Видавництво Анетти Антоненко, 2017. - 376с.         Реставрація  імперії і проект надлюдини, воля й обумовленість, герої креативного класу і нова Орда, що жене своїх коней із розвезлих надр свідомості. Спустошення шириться світом...                                                          Спекотний серпневий день. Троє чоловіків опиняються на одній лінії подій. Кожен здійснює відчайдушну спробу змінити власний сценарій, сценарій людей навколо, сценарій історії. Відомий журналіст Федір Могила влаштовується помічником серйозного інвестора, який бажає вкрай швидко сформувати ринок психотехнологій. Вони вступають в альянс із колишнім працівником радянських закритих лабораторій, професором Гуровим, щоб  здійснити інноваційний прорив. Однак кожен із учасників цього союзу, як виявляється, має приховані мотиви. Що це? Сценарії, запущені з аномальної Зони? Постінформаційний апокаліпсис? Чи жадоба сенсу, щоби вистояти у боротьбі зі Звіром, якого Гайдеггер називав Ніщо?                                                                                                                                                          Новий роман Любка Дереша " Спустошення" - про межу, з-за якої не повертаються. 

Кузів О. Назови мене своєю/ О. Кузів - Львів: Апріорі, 2017. - 328 с.                                                                                                                Пристиглі важкі грона винограду промовисто глипають на мене з-поміж листя. Обережно зриваю їх, стараючись не зранити бодай ягідки чужої душі, а вдома вже чавлю-витискаю з нього сік, що аж бризкає навсібіч.
У величезний бутель із грубого скла, що стоїть на видному місці, вперлося, аби перепочити, сонце - і сік заграв, зашумів, заговорив, забулькав... День, тиждень, місяць, а там, гляди, і вино вистоялося, очистилося, посвітліло та стало міцне й ароматне.
Пригублюю - і згадую кожну ягідку зокрема, кожну чужу мелодію, кожне словечко, що вибродило, викристалізувалося у посудині моєї душі і вилилося благодатним хмільним напоєм на папір.
Осьде і вас пригощпаю духмяним напоєм, спробуйте - смачно ж...


 Романчук О.К. Зоряний кристал: Наук.-фантаст. роман. - Третє видання, змін. і доповн. - Львів: Універсум, 2016. - 276 с.                                                                                                                      З перших сторінок роману  читачі стають свідками загадкових подій що сталися на знаменитому англійському аукціоні "Сотбіс". Під час розпродажу антикваріату на очах враженої публіки  один із найцікавіших  експонатів - чаша-кристал, відома як Чаша Святого Грааля, - несподівано піднявся  в повітря й щез. Через деякий час на екранах військових радарів були зафіксовані три нерозпізнані об'єкти,   ідентифікувати які не вдалося...                                                                                                                                          Загадка Чаші Святого Грааля веде читача від стану сучасної археологічної експедиції професора Бандури під покрив пальм Стародавнього Єгипту, Індії та древньої Еллади. історія таємничих реліквій, знайдених вченими, становить другий план роману. Сліди їх приводять  до Індії періоду визвольної війни проти англійського панування під орудою  легендарного Шіваджі. Читачі зустрінуться з мужніми козаками-запорожцями, а також з Д'Артаньяном і Сірано де Бержераком...
Роман відзначають пильна увага до історичних і наукових  і документів, сміливість і несподіваність художніх і наукових гіпотез, гостра сюжетна інтрига.   

Братунь Р. Глибини часу не міліють. Вибране/ упоряд.Н колісніченко-Братунь. - Львів: Світ, 2012. - 280 с.            Книга вибраних творів Ростислава Братуня не випадково має назву "Глибини часу не міліють". З плином часу монументальна постать Братуня - громадського діяча, одного з лідерів національного відродження, провідника у боротьбі за незалежність України, першого демократичного, по-справжньому народного депутата Львівщини до Верховної Ради СРСР відтіснила Братуня - поета, в творах якого оригінальна метафоричність і щирість ліричної сповіді переплелись з епічністю та сміливо-провокативним для його часу пошуком модерного слова. У глибинах часу загубилось для загалу й авторство текстів пісень, які стали духовним скарбом нашого народу. Читачам пропонується захоплююча  мандрівка хронологічною течією зростання поетичного таланту видатного українського поета Ростислава Братуня. До книги ввійшов також досі неопублікований щоденник цієї неординарної особистості.                                                                         Для широкого кола читачів.

Калитко К.  Земля Загублених, або Маленькі страшні казки: оповідання/ Катерина Калитко. - Львів: Видавництво Старого Лева,  2017. - 2 с.                                               Земля Загублених щодня дрейфує морями альтернативної географії строго паралельно із нашою щоденною, звичною географією. Земля Загублених виникла для того, щоб надто інші люди, витіснені  з "нормального" світу, мали куди піти. Виросла з потреби в укритті та оперті. Вона перероджується і розростається щоразу, коли  черговий інакший переживає свою відкинутість, і тому постійно оточена  водою, як ембріон. Тому й усі неймовірно різні люди цього малого світу - так чи інакше родичі, так чи інакше повторюють долі одне одного. Ця книжка в ритмі дихання - про них. Кожна історія - як міст через воду, щоб пройти і навчитися дихати в унісон з іншими.

O'Коннор-Вільчинська В. На еміграції: роман/Валерія О' Конор-Вілінська; Львів: Світ,  2005. - 232 с.                       Валерія О'Коннор-Вільнська (1867-1930) - письменниця і активна громадська діячка (член Центральної Ради) народилася у Кремензькому повіті, з 1919 р. - на еміграції у Відні, а згодом у Чехословаччині.  У співпраці з О. Олесем і Л.Старицькою-Черняхівською написала п'єси  "Сніговий баль" та "Візит" (1910), авторка імпресіоністичних драм "Інститутка"(1911), "Сторінка минулого" (1912), новели "Скраб" (1924), спогадів "Лисенки й Старицькі" (опубліковані  після смерті письменниці в 1936 р.), дитячих п'єс, перекладала твори французьких класиків. Друкувалася у часописах "Сяйво", "Львівський науковий вісник", "Нова Україна" та ін. З роману " На еміграції" були надруковані тільки окремі розділи ( "Автомобіль", "Криничка"). Повністю цей роман друкується вперше.

Мориквас Н.  Меланхолія Степана Чарнецького: Есей/ Надія  Мориквас. - Львів: Світ,  2005. - 384 с., іл.                                 Розповідається про непросту, навіть трагічну долю одного з найцікавіших представників львівських молодомузівців Сткпана Чарнецького (1881-1944), автора дотепних і гострих  новел і файлетонів, компетентного та спостережливого театрально-музичного критика, автора актуального і в наш час нарису " Історія українського  театру в Галичині". Широко використані цікаві архівні матеріали, спогади  сучасників поета, зокрема його дочки Олександри. Книга вражає майстерно вписаним колоритом львівського богемного життя 20-30-х років ХХ ст.

Лойко С.  Рейс/ Сергій Лойко. - Київ: Брайт Стар Паблішинг,  2017. - 432 с.                                                                          В основу  роману-трилера відомого письменника, автора світового бестселера "Аеропорт", покладено реальні події. Головний герой самостійно розслідує обставини загибелі його дружини й доньок, які летіли в "Боїнгу", збитому над Донбасом. Захопливий сюжет не відпускає уваги читача до останньої сторінки.


Алексієвич  С.  Час  SECOND-HAND ( кінець червоної людини)/ Світлана Алексієвич; Пер. з рос. Л.Лисенко. Вид.2-е.  - Київ: ДУХ І ЛІТЕРА,  2016. - 464 с.                                          Ця книга стала останньою в циклі з п'яти праць   Світлани Алексієвич під загальною назвою "Червона людина. Голоси утопії".                                                                                      "Комунізм мав божевільний план, розповідає авторка у передмові  до книги, - переробити "стару" людину, "ветхого Адама". І це здійснилося... може, лише це й здійснилося. За сімдесят з гаком років у лабораторії марксизму-ленінізму створили окремий людський тип - " homo soveticus". Хтось вважає, що це трагічний персонаж, а хтось називає його "совком". Мені здається, я знаю цю людину, вона добре мені знайома, я з нею поруч, пліч-о-пліч, прожила чимало років. Вона - це я. Це мої знайомі, друзі, батьки".
Монологи, що потрапили до книги авторка записувала протягом останнього десятиріччя, мандруючи всім колишнім Радянським Союзом.
"Час секонд-хенд" - це  мій діагноз нам, що ми зробили за 20 років, нашому злочинному романтизмові та, як я зараз вважаю, нашій мовчанці, нашій теперішній німоті й мовчанню еліти. Ми поступилися владою бандитам. Я навіть не знаю, як назвати. Це вже навіть не політики, а такий орден тих, хто має доступ до російського пирога. Ось вони його розділили, і це такий своєрідний орден".
Альєнде І.  Японський коханець. Роман/ Переклад з іспанської Сергія Борщевського. - Львів: Видавництво Анетти Антоненко,  2017. - 248 с.                                              Альма Беласко  й Ірина Базілі, різні за віком, походженням, соціальним станом - не мали б ніколи зустрітися. Однак доля ( чи воля письменниці) звела їх одного дня в інтернаті для літніх людей у Каліфорнії. Ця зустріч зумовила низку подій, які наче розсунули часові та географічні межі, відбуваються у різних куточках світу сьогодні й у минулому.                                                                        "Японський коханець"  Ісабель Альєнде, як і інші її твори, не відпускає читача до останньої сторінки, зворушує і зачаровує, дивує і приголомшує, магія слів зі сторінок книжки просякає в реальне життя тих, хто її читає.            

    Сосьє Ж. Дощило птахами. Роман/  Жослін Сосьє; переклад з французької І. Рябчія. - Львів: Видавництво Анетти Антоненко,  2017. - 160 с.                                              Навіщо жінка-фотограф прямує до таємничого лісу? Хто такий Тед Бойчук? Як йому вдалося вижити під час жахливої катастрофи? Цього фотограф так і не дізналаяс, адже Бойчук помер якраз перед її прибуттям до маленького хутору посеред хащ. Два літні мешканці хутору - Том  і Чарлі - ще не знають, що поява фотографа повністю змінить їхнє життя. Так само, як і поява іншої старенької леді..." Дощило птахами" (2011) - не лише масштабна історична драма, а й лірична оповідь про маленьких людей, які втекли від гомінкого світу у праліс. Надзвичайно зворушливий роман Жослін Сосьє відзначено премією "П'ять континентів Франкофонії" (2011), Літературною премією колежів, премією ім. Ренге Літературної академії Квебеку, преміями "Франція-Квебек" та читачів "Радіо Канада", а також читацькою премією Книжкового салону у Монреалі (2012). Роман перекладено німецькою, шведською, англійською та нідерландською мовами.                                                                                                                                                          
Адамс Р. Небезпечні мандри: роман/Річард Адамс; з англ.  Олександр Мокровольський. - Київ: РІДНА МОВА,  2017. - 544с. : іл. - (Серія "Великий роман")  .                                "Небезпечні мандри" - найзнаменитіший роман сучасного англійського письменника Річарда Адамса (1920-2016) в жанрі героїчного фентезі. автор описує пригоди кількох відчайдухів - молодих диких кролів, які, рятуючись, покинули свою домівку в пошуках ліпшої долі. Кожна мить для них сповнена небезпек , і нікому невідомо, чи досягнуть вони заповітної мети..
Це одна з найкращих книжок, написаних у ХХ ст., що посідає достойне місце в одному ряду з твормами Антуана де Сент Екзюпері, Рея Бредбері, Річарда Баха та інших знаменитих письменників.


Ренд А. Атлант розправив плечі. Частина перша. Несуперечність/Айн Ренд; з англ. А. Переверзєва, В.Стах.-т5-те вид. - Київ: Наш формат,  2017. - 392 с.                       Іноді дитячі мрії збуваються. Дагні Таггарт керує найбільшою в країні залізницею. Генк ріарден запроваджує революційну технологію в металургії. Елліс Ваятт перетворює Богом забуту землю на промисловий рай. У їхніх руках - наймогутніші крпороції, що від них залежить доля країни. вони - сучасні атланти. Їхня  релігія - економіка, їхня відповідальність - тягар усього світу. Колись вони мріяли змінити життя суспільства, а тепер їм доводиться чути, що вся їхня праця лише помножує несправедливість. Що всім людям потрібні однакові права і можливості.
Спершу атланти лише знижували плечима. Але настане той день, коли їм остаточно набридне тримати цей світ на своїх плечах. І вони підуть. 


Ренд А. Атлант розправив плечі. Частина друга. Або-або/Айн Ренд; з англ. А. Переверзєва, В.Стах.-т5-те вид. - Київ: Наш формат,  2017. - 432 с.                                                           Країна  стрімко летить у прірву : моторошна криза охоплює всі царини людського життя. Псевдовчені наполегливо пропагують: мислення - це  ілюзія, пошук будь-якого сенсу - абсурд, і зрештою уряд оголошує мораторій на розум. Талановиті підприємці безслідно зникають, кидаючи своє виробництво напризволяще або знищуючи його. Головні герої роману - Дагні Таггарт і Генк Ріарден - відчайдушно намагаються відвернути катастрофу. Дагні переконана, що в країні з'явився таємничий  Руйнівник, ціль якого - крах економіки і тотальна деградація людей. Жінка не покидає надії відтворити досконалий двигун, але перспективний молодий науковець, який погодився допомогти їй, відмовляється працювати на благо невігласів. Дагні не хоче відмовлятися від свого задуму, тож їде на зустріч зі зневіреним дослідником, а в дорозі знайомиться з волоцюгою. Свого часу він працював там, де й зародилося "чисте зло", яке зараз пожирає країну...
Друга частина роману містить блискучі світоглядні монологи, вкладені в уста Франциско Д'Анконії та Генка Ріардена.    


Ренд А. Атлант розправив плечі. Частина перша.
А є ААйн Ренд; з англ. Софії Андрухович. - 5-те вид. - К.: Наш формат, 2017.-658 с. 
      Країна, яку залишили її творці, винахідники та мислителі, приречена на війну, голод і смерть. Владу захоплюють невігласи, корупціонери й мародери. Історія триває бодай  тому, що одна вольова жінка на ім'я Дагні Таггарт переконана, що досконалий світ справжніх цінностей існує. Вона намагається зламати сценарій неминучої катастрофи. Її Атлантида не міф. У світі ще є сміливці, спроможні створити суспільний лад, де немає конфліктів, не виникає потреби в самопожертві, жодна людина не становить загрози для мети інших. Бунтівні атланти знають, що розум таки переможе.
         В останній частині свого фундаментального роману ідей Айн Ренд змальовує цілісну філософську систему, яка досі викликає палкі дискусії, де від захвату до обурення-один крок.    
                                                                                                               
Канг Х. Вегетаріанка: Роман/ Хан Канг; пер. з  англ. А. Асман. - Київ: Видавнича група КМ-БУКС,   2017. - 176 с.             Одного ранку Джінг-хай  прокинулася з усвідомленням, що вона більше ніколи не їстиме м'яса. На цьому й завершується звичний для читача класичний сюжет. Жанр роману південно-корейської письменниці Хан-Канг балансує між домашнім трилером, притчею про трансформацію і деревофільною медитацією, а оповідь ведеться від імені нікчемного чоловіка героїні, який працює в офісі, одержимого свояка-художника і заклопотаної старшої сестри. Ці герої працюють, відчувають муки творчості, облаштовують власне життя, а от сама Джінг-хай припиняє робити будь-що взагалі. Бернс  Р. Моя любов: Вибрані твори/ Роберт Бернс ; пер. з  англ. ; упорядник та автор приміток Василь Габор. - Львів: ЛА "Піраміда",   2016. - 416 с.             
Славетний шотландський поет Робертс Бернс ( 1759-1796) став поетичним символом рідного краю. В своїх творах він славить невгасиму життєлюбність свого народу та оспівує життя простих людей, любов і дружбу, ніжність і мужність, злагоду і мир.

Келлі М.Х. Бузкові дівчата: Роман/ Марта Холл  Келлі ; пер. з  англ. В.Горбатька. - Київ: Нора-Друк,   2017. - 544 с.             Кароліна Феррідей працює у Французькому консульстві у  Нью-Йорку. Але її життя кардинально змінюється, коли гітлерівська армія вторгається до Польщі у вересні 1939 року, а  невдовзі у 1940 році окуповує Францію.
Польська дівчина Кася Кужмерик розуміє, що її безтурботна молодість закінчилася, коли, після окупації Польщі нацистами, починає виконувати доручення підпільного руху опору. у напруженій атмосфері одинн хибний крок може мати згубні наслідки. 
Для амбітної молодої німецької лікарки Герти Оберхойзер оголошення про роботу у перевиховному жіночому таборі здається квитком у нові професійні сфери. Але вона опиняється в пастці нацистського концтабору і стає однією з лікарів-злочинців, що робили досліди над живими людьми.
Життя цих трьох жінок неймовірним чином перетинається. Їхні історії розгортаються на різних континентах: від Нью-Йорка до Парижа, Німеччини та Польщі. Кароліна і Кася прагнуть відновити справедливість для тих, кого історія забула.

                                                                                   
                                 
лютий 2018 р


 Караванський С. Практичний словник синонімів української мови.4-те вид., опрацьоване і доповн/ С. Караванський. - Львів: БаК, 2012. - 536 с.                                                           Практичний словник синонімів української мови  - це лексикографічний довідник для підшукування синонімів, тобто слів з однаковим чи приблизно однаковим значенням. Лексика словника охоплює всі сфери людської діяльності, надаючи користувачам широкий вибір можливих синонімів та варіянтних форм. Крім твердо запроваджених у практику лексичних одиниць, словник фіксує також рідковживані та безпідставно занедбані терміни й вирази української мови. Подекуди цитовано й оказіоналізми: новотвори та слова-пропозиції. Словник послуговується правописом 1928 р., але наводить і форми усталені колоніяльним правописом.

 Федоришин М. Англо-український словник  з українською транскрипцією/ За ред. Н.Гайдук і П.Корнеса. - Львів: БаК, 2009. - 248с.                                             Цей словник виходить другим виданням, переробленим та доповненим. Він зосереджує увагу на одному з найважчих аспектів вивчення англійської мови - читанні та вимові слів. Запропоновано оригінальну систему транскрипції звуків англійської мови українськими літерами й подано таблицю її відповідності знакам міжнародної фонетичної транскрипції. Словник містить близько 7000 найуживаніших слів англійської мови і має покажчик українських слів ( понад 3000), яким можна користуватися як українсько-англійським словничком.         Розрахований на всіх, хто вивчає англійську мову.             
                               Історія релігії в Україні: Науковий щорічник/ Інститут релігіїзнавства - філія Львівського музею історії релігії; Упоряд. О. Киримчук, М.Омельчук, І.Орлевич. - Львів:Логос, 2005.- Книга І. - 638 с.                                                             
Вміщені у збірнику наукові праці охоплюють широке коло питань з Історії релігії в Україні з дохристиянських часів і до сьогодні. Зокрема розглядаються теми про   вірування слов'ян і висвітлення археологічних  досліджень у вивченні поховального обряду на терені Давньоруської держави, християнізація Русі-України, історія християнських та інших конфесій в Україні, включаючи  східні релігії, а також досліджуються питання збереження духовного і культурного надбання та впливи християнства на розвиток сакрального мистецтва. 

 Історія релігії в Україні: Науковий щорічник/ Інститут релігіїзнавства - філія Львівського музею історії релігії; Упоряд. О. Киримчук, М.Омельчук, І.Орлевич. - Львів:Логос, 2005.- Книга ІІ. - 892 с. 

Вміщені у збірнику наукові праці охоплюють широке коло питань з Історії релігії в Україні з дохристиянських часів і до сьогодні. 
   Історія релігії в Україні: Науковий щорічник/ Інститут релігіїзнавства - філія Львівського музею історії релігії; Упоряд. О. Киримчук, М.Омельчук, І.Орлевич. - Львів:Логос, 2006.- Книга І. - 765 с.                                                             
     Вміщені у збірнику наукові праці охоплюють широке коло питань з Історії релігії в Україні з дохристиянських часів і до сьогодні. Зокрема розглядаються теми про   вірування слов'ян і висвітлення археологічних  досліджень у вивченні поховального обряду на терені Давньоруської держави, християнізація Русі-України, історія християнських та інших конфесій в Україні, включаючи  східні релігії, а також досліджуються питання збереження духовного і культурного надбання та впливи християнства на розвиток сакрального мистецтва. 

 Історія релігії в Україні: Науковий щорічник/ Інститут релігіїзнавства - філія Львівського музею історії релігії; Упоряд. О. Киримчук, М.Омельчук, І.Орлевич. - Львів:Логос, 2006.- Книга ІІ. - 824 с.                                                  Вміщені у збірнику наукові праці охоплюють широке коло питань з Історії релігії в Україні з дохристиянських часів і до сьогодні. Зокрема розглядаються теми про   вірування слов'ян і висвітлення археологічних  досліджень у вивченні поховального обряду на терені Давньоруської держави, християнізація Русі-України, історія християнських та інших конфесій в Україні, включаючи  східні релігії, а також досліджуються питання збереження духовного і культурного надбання та впливи християнства на розвиток сакрального мистецтва. 

 Історія релігії в Україні: Науковий щорічник/ Інститут релігіїзнавства - філія Львівського музею історії релігії; Упоряд. О. Киримчук, М. Омельчук, І. Орлевич. - Львів:Логос, 2007. - Книга І. - 964 с.                                                             

Вміщені у збірнику наукові праці охоплюють широке коло питань з Історії релігії в Україні з дохристиянських часів і до сьогодні. Зокрема розглядаються теми про   вірування слов'ян і висвітлення археологічних  досліджень у вивченні поховального обряду на терені Давньоруської держави, християнізація Русі-України, історія християнських та інших конфесій в Україні, включаючи  східні релігії, а також досліджуються питання збереження духовного і культурного надбання та впливи християнства на розвиток сакрального мистецтва. 


 Історія релігії в Україні: Науковий щорічник/ Інститут релігіїзнавства - філія Львівського музею історії релігії; Упоряд. О. Киримчук, М.Омельчук, І.Орлевич. - Львів:Логос, 2007.- Книга ІІ. - 736 с

Вміщені у збірнику наукові праці охоплюють широке коло питань з Історії релігії в Україні з дохристиянських часів і до сьогодні.

 Історія релігії в Україні: Науковий щорічник/ Інститут релігіїзнавства - філія Львівського музею історії релігії; Упоряд. О. Киримчук, М. Омельчук, І. Орлевич. - Львів: Логос, 2008. - Книга І. - 879 с.                                                             
        Вміщені у збірнику наукові праці охоплюють широке коло питань з Історії релігії в Україні з дохристиянських часів і до сьогодні. Зокрема розглядаються теми про   вірування слов'ян і висвітлення археологічних  досліджень у вивченні поховального обряду на терені Давньоруської держави, християнізація Русі-України, історія християнських та інших конфесій в Україні, включаючи  східні релігії, а також досліджуються питання збереження духовного і культурного надбання та впливи християнства на розвиток сакрального мистецтва. 


 Історія релігії в Україні: Науковий щорічник/ Інститут релігіїзнавства - філія Львівського музею історії релігії; Упоряд. О. Киримчук, М.Омельчук, І.Орлевич. - Львів:Логос, 2008. - Книга ІІ. - 823 с.   

Вміщені у збірнику наукові праці охоплюють широке коло питань з Історії релігії в Україні з дохристиянських часів і до сьогодні
Історія релігії в Україні: Науковий щорічник/ Інститут релігіїзнавства - філія Львівського музею історії релігії; Упоряд. О. Киримчук, М. Омельчук, І. Орлевич. - Львів: Логос, 2009. - Книга І. - 1008 с.                                              Вміщені у збірнику наукові праці охо плюють широке коло питань з історії релігії в Україні з дохристиянських часів і до сьогодні. Зокрема розглядаються теми про вірування словян і висвітлення археологічних досліджень у вивченні поховального обряду на терені Давньоруської держави, християнізація Русі-України, історія християнських та інших конфесій в Україні, включаючи східні релігії, а також досліджуються питання збереження духовного і культурного надбання та впливи християнства на розвиток сакрального мистецтва. 
        Не залишилися поза увагою актуальні проблеми сучасного релігійного становища в державі. Історія релігії в Україні: Науковий щорічник/ Інститут релігіїзнавства - філія Львівського музею історії релігії; Упоряд. О. Киримчук, М.Омельчук, І.Орлевич. - Львів:Логос, 2009.- Книга ІІ. - 786 с. 

    Вміщені у збірнику наукові праці охоплюють широке коло питань з Історії релігії в Україні з дохристиянських часів і до сьогодні.

 Історія релігії в Україні: Науковий щорічник/ Інститут релігіїзнавства - філія Львівського музею історії релігії; Упоряд. О. Киримчук, М.Омельчук, І.Орлевич. - Львів:Логос, 2010. - Книга І. - 936с.                                                                         Вміщені у збірнику наукові статті охоплюють широке коло питань релігієзнавства: особливості дохристиянських вірувань, історії розвитку конфесій, богословської думки, філософії, державно-церковних відносин, та сакрального мистецтва.                Зокрема у книзі І розглядаються різноманітні аспекти  становлення християнства в Київській Русі, становища християнських церков (православ'я, римо- і греко-католицизму), потестантизму) на українських землях, що  в різні часи входили до складу Першої та Другої Речі Посполитої, Габсбурзької та Російської монархії, Радянського Союзу. З'ясовуються актуальні проблеми національного релігійного відродження ХХ ст.    


 Історія релігії в Україні: Науковий щорічник/ Інститут релігіїзнавства - філія Львівського музею історії релігії; Упоряд. О. Киримчук, М.Омельчук, І.Орлевич. - Львів:Логос, 2010.- Книга ІІ. - 1064с.                                          Вміщені у збірнику наукові статті охоплюють широке коло питань релігієзнавства: особливості дохристиянських вірувань, історії розвитку конфесій, богословської думки, філософії, державно-церковних відносин, та сакрального мистецтва.               
 Зокрема у книзі ІІ з'ясовуються актуальні проблеми  сучасного релігійного розвитку в Українській державі. Філософськи осмислюється суспільне призначення релігії. Не залишилися поза увагою історія вірменських та європейських релігійних громад, розвиток мусульманства та східної традиції в Україні.                                                                   Досліджуються особливості сакрального мистецтва, проблеми збереження духовного і культурного надбання. Висвітлюються питання краєзнавства, сакрального туризму, історії християнських комплексів тощо       Історія релігії в Україні: Науковий щорічник/ Інститут релігіїзнавства - філія Львівського музею історії релігії; Упоряд. О. Киримчук, М. Омельчук, І. Орлевич. - Львів:Логос, 2011. - Книга І. - 782 с.                                                           Наукові статті збірника охоплюють широке коло питань історії розвитку конфесій  та державно-церковних відносин. Розглядаються різноманітні аспекти зародження християнства в Київській Русі, становища християнських церков (православя, римо- і греко-католицизму, протестантизму) на українських землях, що в різні часи входили до складу Першої та Другої Речі Посполитої, Габсбурзької та Російської монархії, Радянського Союзу. Зясовуються актуальні проблеми національного релігійного відродження ХХ-  початку ХХІ ст.

                                              
 Історія релігії в Україні: Науковий щорічник/ Інститут релігіїзнавства - філія Львівського музею історії релігії; Упоряд. О. Киримчук, М.Омельчук, І.Орлевич. - Львів:Логос, 2011. - Книга ІІ. - 666 с.                                                           Наукові статті збірника охоплюють широке коло питань релігієзнавства: богословської думки, філософії, міфології, сакрального мистецтва та музеєзнавства. Розглядаються проблеми збереження сакральних пам'яток.
 Історія релігії в Україні: Науковий щорічник/ Інститут релігіїзнавства - філія Львівського музею історії релігії; Упоряд. О. Киримчук, М. Омельчук, І. Орлевич. - Львів:Логос, 2012. - Книга І. - 840 с.                                                         Наукові статті збірника охоплюють широке коло питань історії розвитку конфесій та державно-церковних відносин. Розглядаються різноманітні аспекти зародження християнства Київській Русі, становища християнських церков ( православ'я, римо- і греко-католицизму, протестантизму) на українських землях, що в різні часи входили до складу Першої та Другої Речі Посполитої, Габсбурзької та Російської монархії, Радянського Союзу.Історія релігії в Україні: Науковий щорічник/ Інститут релігіїзнавства - філія Львівського музею історії релігії; Упоряд. О. Киримчук, М.Омельчук, І.Орлевич. - Львів:Логос, 2012.- Книга ІІ.Частина 2: Філософія. Політологія. Частина 3: Сакральне мистецтво. - 662 с.                  Наукові статті другої частини збірника охоплюють широке коло питань релігієзнавства, богословської думки, філософії; з'ясовуються актуальні проблеми національно-релігійного відродження кінця ХХ - початку ХХІ  століття, сучасних державно-конфесійних відносин в Україні. У третій частині збірника розкрито питання збереження сакральних пам'яток, теоретичні засади іконографії, храмового інтер'єру і декору. Історія релігії в Україні: Науковий щорічник/ Інститут релігіїзнавства - філія Львівського музею історії релігії; Упоряд. О. Киримчук, М.Омельчук, І.Орлевич. - Львів:Логос, 2013.- Книга І. Історія. - 834с.                                    Наукові статті збірника охоплюють широке коло питань історії розвитку конфесій та державно-церковних відносин. Розглядаються  різноманітні аспекти  зародження християнства в Київській Русі, становища  християнських церков ( православ'я, римо-і греко-католицизму, протестантизму)  на українських землях, що в різні часи входили  до складу Першої та Другої Речі Посполитої, Габсбурзької та Російської монархії, Радянського Союзу. З'ясовуються  актуальні проблеми національного релігійного відродження ХХ - початку ХХІ століття. Історія релігії в Україні: Науковий щорічник/ Інститут релігіїзнавства - філія Львівського музею історії релігії; Упоряд. О. Киримчук, М.Омельчук, І.Орлевич. - Львів:Логос, 2013.- Книга ІІ. Частина 2: Соціологія і політологія. Частина 3:Філософія та етнологія. Частина 4: Музейництво, сакральне мистецтво. - 638 с.                           Наукові статті другої частини збірника з'ясовують актуальні проблеми національно-релігійного відродження кінця ХХ- початку ХХІ століття. Третя частина збірника охоплює широке коло питань релігієзнавства, богословської думки, філософії. У четвертій частині розкрито питання збереження сакральних пам'яток, теоретичні засади іконографії, храмового інтер'єру і декору.


Історія релігії в Україні: Науковий щорічник/ Інститут релігіїзнавства - філія Львівського музею історії релігії; Упоряд. О. Киримчук, М.Омельчук, І.Орлевич. - Львів:Логос, 2013.- Книга І. Історія. - 834с.                              Наукові статті збірника охоплюють широке коло питань історії розвитку конфесій та державно-церковних відносин. Розглядаються  різноманітні аспекти  зародження християнства в Київській Русі, становища  християнських церков ( православ'я, римо-і греко-католицизму, протестантизму)  на українських землях, що в різні часи входили  до складу Першої та Другої Речі Посполитої, Габсбурзької та Російської монархії, Радянського Союзу. З'ясовуються  актуальні проблеми національного релігійного відродження ХХ - початку ХХІ століття. Історія релігії в Україні: Науковий щорічник/ Інститут релігіїзнавства - філія Львівського музею історії релігії; Упоряд. О. Киримчук, М.Омельчук, І.Орлевич. - Львів:Логос, 2014. - Книга І. - 808 с.                                                  Наукові статті збірника охоплюють широке коло питань  історії розвитку християнства від найдавніших часів до кінця ХХ ст. Розглядаються різноманітні аспекти політичного, правовового, правового і культурного становища православ'я, римо- і греко-католицизму, протестантизму.


Історія релігії в Україні: Науковий щорічник/ Інститут релігіїзнавства - філія Львівського музею історії релігії; Упоряд. О. Киримчук, М.Омельчук, І.Орлевич. - Львів:Логос, 2014.- Книга ІІ. - 642 с.                                                  Наукові статті збірника охоплюють широке коло питань  історії розвитку християнства від найдавніших часів до кінця ХХ ст. Розглядаються різноманітні аспекти політичного, правовового, правового і культурного становища православя, римо- і греко-католицизму, протестантизмуІсторія релігії в Україні: Науковий щорічник/ Інститут релігіїзнавства - філія Львівського музею історії релігії; Упоряд. О. Киримчук, М.Омельчук, І.Орлевич. - Львів:Логос, 2015.- Книга ІІ. - 540 с.                                                  Статті збірника охоплюють широке коло питань релігієзнавчої та богословської тематики, у т. ч. релігійної міфології й космогонічної теорії сучасного світу. Розглядаються також різноманітні проблеми історії храмової архітектури, іконопису, сакральної музики, музейництва тощо.
 Історія релігії в Україні: науковий щорічник світлій памяті професора Ярослава Дашкевича (1926- 2010)/ Інститут релігіїзнавства - філія Львівського музею історії релігії; Упоряд. М.Капраля, О. Киримчук, І.Орлевич. - Львів:Логос, 2016.- Книга І: Церковна історія. - 734 с. 
 Публікуються статті, повідомлення, публікації документів, огляди та рецензії з  актуальних проблем історії релігійних вірувань та конфесій, філософії, етнології, політології та соціології релігії. Досліджуються сакральні пам'ятки України, іконографія, архітектура, сакральна музика.
Історія релігії в Україні: науковий щорічник світлій памяті професора Ярослава Дашкевича (1926- 2010)/ Інститут релігіїзнавства - філія Львівського музею історії релігії; Упоряд.М. Капраля, О. Киримчук, , І.Орлевич. - Львів:Логос, 2016. - Книга ІІ: Філософія, соціологія, політологія релігії; Частина 3: Сакральні пам'ятки. - 686 с.                                                                                    Публікуються статті, повідомлення, публікації документів, огляди та рецензії з  актуальних проблем історії релігійних вірувань та конфесій, філософії, етнології, політології та соціології релігії. Досліджуються сакральні пам'ятки України, іконографія, архітектура, сакральна музика.Історія релігії в Україні: Науковий щорічник / Інститут української археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського; Інститут філософії ім. Г.С. Сковороди; КЗ ЛОР "Львівський музей історії релігії; Упоряд. М.Капраля, О. Киримчук, І.Орлевич. - Львів:Логос, 2017. - Випуск 27. - 716 с.                     Публікуються  наукові дослідження з актуальних питань історії та філософії релігії, розвитку теології та релігіїзнавства, релігійні пам'ятки матеріальної культури.


Історія релігії в Україні: Науковий щорічник / Інститут української археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського; Інститут філософії ім. Г.С. Сковороди; КЗ ЛОР "Львівський музей історії релігії; Упоряд. М.Капраля, О. Киримчук, І.Орлевич. - Львів:Логос, 2017. - Випуск 27.- Ч.2. - 540с. 

        Публікуються дослідження пам'яток сакрального мистецтва; аналізуються сюжети іконографії, музейні колекції. Розглядаються актуальні питання історії та філософії релігії та державно-церковних відносин.


 Караванський С. До зір крізь терня, або хочу бути редактором/ С.Караванський. -  Львів: БаК, 2008. - 120с.                
"До зір крізь терня, або хочу бути редактором" - це серія популярних бесід, свого часу публікованих у журналі "Книжник-ревю", присвячених різним сторонам редагування українських текстів. Бесіди ці у популярній формі розв'язують низку складних питань, які виникають перед редактором у його праці з українськими текстами. Легкість та доступність викладу робить зміст бесід своєрідним  вступом до редакторської професії і може правити за дороговказ для тих, хто ще не є редактором, але планує бути ним у майбутньому.


  Караванський С. Гумористичний самвидав/ С.Караванський.- Львів: БаК, 2013. - 140с.                                               "Гумористичний самвидав" - це збірка анекдотів, оброблених у віршованій    формі колишнім в'язнем Гулагу. Збірка зацікавить усіх любителів гумору, а надто молоде покоління, незнайоме із сміховинним у своїй суті "безкласовим" суспільством Соловецького Союзу

 Вітошинський Л. Про мистецтво гри на гітарі/ Пер. з нім. Л.Мельник . - Львів: БаК, 2006. - 284с.                                            Путівник у світ музики - і гне лише для гітаристів - у якому досвідчений виконавець та педагог описує не лише вирішення технічних та інтерпретаційних проблем, а й дає аналітичний зріз нотної літератури для гітари та на високому рівні розглядає загальні питання філософії музики повчально й захопливо водночас.         
    Видання доповнене "Фрагментами автобіографії" автора, який веде свій родовід з України.                                        Микулинський І. Під проводом Української Центральної ради. - Чернівці:Прут, 2013. - 704с.            В даній книзі описаний стан українського національно-визвольного  руху на теренах як Російської, так і Австро-Угорської імперії, в час розв'язання і ведення протиборчими державами Першої світової війни та в добу революційних потрясінь.  Ці потрясіння 1917 року призвели до падіння цaрської влади у Росії  і розповсюдження широкими просторами багатонаціональної  імперії революційної "Великої хвилі" на гребені якої українськими революційно-демократичними силами була заснована об'єднавчого характеру організація -- Українська Центральна рада.                У виданні аналізується діяльність різноманітних українських  і неукраїнських політичних сил, розкриваються  спільні ідеологічні основи на яких  у різні етапи революційного процесу базувалися їх взаємодія, вказується  на їх протиріччя, що стали причиною взаємопоборювання.  Автор зосереджує велику увагу на державотворчому процесі в Україні, показує об'єктивні і суб'єктивні  труднощі становлення державності. проводить грунтовні дослідження давно відомих фактів революційної  доби, на основі яких робить нові висновки, часто  відмінні від висновків пануючих в даний час у суспільстві. Цитує велику кількість  різнопланових документів виданих Українською Центральною радою, українським урядом, українськими громадськими організаціями і партіями,Російським Тимчасовим урядом, пізніше Радою народних комісарів Росії та українським більшовицьким урядом. У своїх висновках він часто опирається на дослідження вітчизняних істориків, а також на праці російських і західних вчених. Кралюк П.М. Богдан Хмельницький: легенда і людина/ Петро Кралюк; худож.-оформлювач О.А.Гугалова. - Харків:Фоліо, . -  2017. - 282 с.                                                        Петро Кралюк ( нар. 1958р.) - доктор філософсоьких наук, професор, перший проректор Національного університету "Острозька академія". Є автором численних робіт з історії  культури України, зокрема її філософської думки. Створив власну концепцію історії філософії України,  яка різниться від загальноприйнятої. Відомий також своєю історичною  публіцистикою на шпальтах газет " День", "Дзеркало тижня", та сайті радіо "Свобода". Його  перу належить низка книг ( "Шестиднев", "Лицар і смерть", "Діоптра", "Віднайдення раю", "Козацька міфологія України: творці та ерігони"), де він подає дещо незвичний погляд на  роль елітарних верств та козацтва в історії України.                                                                                                                                                  У цій книзі йдеться про гетьмана Богдана-Зіновія Хмельницького. Але це не є традиційна біографія. Автор у першій частині говорить про те, як образ цього козацького ватажка трактувався в українській, польській, російській, єврейській, турецькій і татарській культурах. Показано, як відбувалася міфологізація цього історичного діяча. Друга частина книги -  спроба подати неміфологізовану біографію Хмельницького, відобразити його  діяльність як у широкому геополітичному контексті, так і в контексті подій на українських землях першої половини й середини ХVII ст. Також розглядається питання про те, які реальні наслідки мала Хмельниччина для українських земель і для Європи загалом.
Мазепа Т. Лєшек Мазепа: біо-бібліографічні відомості та інші матеріали. - Львів: БаК, 2006. - 202с. 
    
У збірнику відображено основні віхи життя, науково-педагогічної та громадської діяльності кандидата мистецтвознавства, професора Лєшека Мазепи. Видання адресоване дослідникам-музикознавцям, студентам музичних і педагогічних закладів, усім тим, хто цікавиться науково-культурним життям нашого краю.      Караванський С.Книга-журнал одного автора/ С.Караванський. - Львів: БаК, 2010. - 240с. 
" Книга-журнал одного автора" - новий вид друкованої продукції:  у форматі книги здійснено видання, яке має всі ознаки журналу за винятком того, що всі матеріали книги-журналу належить одному автору. Книга- журнал містить твори різних жанрів, що їх звичайно публікують журнали: поезію, прозу, публіцистику, гумор тощо, і це все одного автора. Цю книгу-журнал зладив С. Караванський Книгу-журнал розраховано на шанувальників українського слова, зокрема читачів літературних журналів.
                         

 Все про серце: науково- популярне видання клініки Мейо/ Пер. з анг. Наук. ред. перекладу В. Крижанівський. - Львів: БаК, 2005. - 432 с.                                                                                                                У книзі, написаний провідними фахівцями  всесвітньо відомої американської клініки Мейо,  детально висвітлені профілактика, діагностика та лікування серцево-судинних захворювань. Наведені основи нормальної анатомії та фізіології серця. Особлива увага приділена найновішим методом лікування та результатам найбільших клінічних досліджень у  кардіології. Запропонавано численні практичні поради стосовно того, як зберегти здоров'я змолоду. Книга написана живою мовою, добре ілюстрована.                                                                                        Для широкого кола читачів, студентів-медиків та лікарів-інтернів. Може бути корисна для санітарно-просвітньої  роботи у практиці терапевтів, кардіологів, серцево-судинних хірургів, лікарів швидкої допомоги, дільничих та сімейних лікарів.


  Гата Е. Тут і там, або стежка між Парнасом і Олімпом. Три чесноти або казка про оріхалк/ Е. Гата. - Львів: Бак, 2012. - 300 с. 

        Кожен з нас приходить сюди з особливою метою і має унікальне завдання, яке потрібно втілити упродовж життя. Більшість людей від народження і до самої смерті перебувають у стані лялечки і не здогадуються, що їхнім покликанням є перетворитися на метелика. Що для цього потрібно? Відповідь проста - зробити впевнений неординарний крок, який розірве усі перепони на шляху до щастя. 
Книга розповідає про життя успішних людей, які не усвідомлювали своєї унікальної ролі на землі, аж поки не зустрілися. Для кожного героя ця зустріч стала доленосною, змінила закостенілі погляди на життя, зруйнувала стереотипи.
           Мешканці Краю провадять сіре, нецікаве, сповнене фальші життя. Як повернути колишню славу батьківщині, що потонула у мороці забобонів? Чи може одна людина вплинути на перебіг подій? Що треба зробити кожному задля покращення життя в країні? Відповідь на ці  та інші запитання дає роман-феєрія "Три чесноти, або казка про оріхалк".

                                                                                                                                                                       

 Гата Е. Народжена в джерелі, або шлях від царства до Корони/ Е. Гата. - Львів: Бак, 2016. - 224 с.                                         Багато  таємниць ховає в собі земля. Де народжуються чудодійні джерела? Лише в єдності з природою людина може відповісти на одвічне запитання: "Хто вона і для чого прийшла в цей світ". У романі "Народждена в джерелі, або шлях від Царства до Корони" описано нелегку долю молодої співачки. Втрачено все. Попереду безвихідь. Однак завдяки силі мистецтва героїні вдається підняти голову, йти далі й одягти корону.                                                                 Гата Е. Стати сонцем/ Е. Гата. - Львів: Бак, 2014. - 288с.         

Людина приходить у цей світ творити свій унікальний всесвіт. Інколи видається, що обставини надто могутні, а людина безсила. Та це не так. Усе залежить від внутрішнього світогляду. Побудувати простір Любові можна, лише змінивши себе. Це цілком не складно. Досить розширити власні горизонти, і тоді неподолане стає нікчемним і мізерним.
Книжка "Стати Сонцем" складається з оповідань про різних людей: зовсім юних, молодих, зрілих і літніх. Зробити крок назустріч Сонцю не пізно у будь-якому віці. Варто лише забажати, і осяяння неодмінно прийде.Гата Е. Ave Eva/ Е. Гата. - Львів: Бак, 2012. - 136с.            
В романтичній новелі "AVE EVA", події якої розгортаються в міжвоєнному Львові, легко зауважити цілісність світів, які є нероздільною частиною Великої Єдності. Кожна причина має свій наслідок і навпаки. Тому, які б Доля не дарувала сюрпризи, не варто засмучуватися. Пам'ятаймо, що найбільшим Даром Божим є Життя. Крапки ж не буває, хоча інколи її ототожнюють зі Смертю. Але й це ілюзія! Подивіться на все з погляду вічності: крапка є лише проекцією нескінченного тире у цей простір.                                              Це унікальне двомовне видання - одночасно українською і польською мовами.

.
Вовк В. Знамено: повісті і романи/ В. Вовк. - Львів:БаК, 2011. - 520 с. 

У книзі Україна і світ загорнені в міти, сни, видіння, що кидають свої персонажі у різноманітні життєві нюанси: жах, чужинність, самотність, надію, героїзм, любов, красу, одухотвореня. Авторка вірить у принцип добра в людині і всесвітній план Творця.


Вовк В. Ораторія хвали/ В. Вовк. - Львів:Бак, 2015. - 168 с. 

"Ораторія хвали" скомпонована у двох самостійних частинах: дійстві "Прелюдія" і ліричний "Ораторії", що огортає всесвіт людини. В "Ораторії хвали" вжито багато призабутих слів, значення яких додається у "Словнику" при кінці книжки.
Вовк В. Чар-писанка/ В. Вовк. - Львів:Бак, 2012. - 120 с.              У книзі зібрані казки, легенди та оповідання різноманітної тематики, лауреата Шевченківської премії - Віри Вовк, які не залишать байдужим читачів різного віку. авторка намагається донести до кожного всю світлість та позитив дитячих мрій.                   Книга адресована дітям шкільного віку, та усім хто цікавиться творчістю письменниці.                                                                                  Вовк В. Казки і містерії/ В. Вовк. - Львів:Бак, 2013. - 152 с.                                                                                       "Казки і містерії" Віри Вовк побудовані на народних українських віруваннях, звичаях і розповідях.                                       При сценічних постановках проситься не вживати баяна ні акордеона.                                                                        
Вовк В. Вогонь і купала/ В. Вовк. - Львів:Бак, 2014. - 140 с.                                 Кожен із трьох розділів книжки має своє обличчя: МАЙДАН створений у стилі історичного щоденника; ВОГОНЬ КУПАЛА - інтимна лірика в містичному одязі; ЗІ СКРИНІ ЗАБУТИХ ПРЕДКІВ- епічно-лірична розповідь на тлі ТІНЕЙ ЗАБУТИХ ПРЕДКІВ Коцюбинського. Авторка щедро черпає з криниці народної  забутої лексики.                
 Дочинець М. Дами і Адами: Афоризми/ М.Дочинецт. - Мукачево: Карпатська вежа, 2011. - 103 с.                                                         Книжка с кладає цикл афористичних мініатюр Мирослава Дочинця. Це лаконічні,  влучні, глибинно- дотепні філософсько-дотепні філософсько- психологічні акварельки здебільшого про стосунки ДВОХ. Власне - ескізи, штрихи, але за вуаллю думок-образів стільки цікавого, несподіваного, спокусливого...

       - 2017 -      

    Найкращі новинки літератури   

грудень 2017р.

Короткий словник говірки села Ублі /Й.Сірка, А. Баушенко. - Львів: Галицька видавнича спілка, 2017. - 96с. 
Над словником ублянської говірки ще у 80-тих роках почав працювати А.Баушенко (1936-1980). 1990 р. була невдала спроба видати "Короткий словник говірки села Ублі" (Й.Сірка, Ю.Муличак, А.Баушенко). на жаль, з друку вийшла праця повна різних помилок. Це було причиною її нерозповсюдження. Після 16-ти років видано виправлену версію. Автори сподіваються, що над цим почином помножиться зусилля науковців, які досліджували унікальну ублянську українську говірку. 


Тарас Я. Мікроренгени української пам'яті/  Ярослав Тарас. - Львів: Апріорі, 2017. - 112с.: іл. 
Висвітлюється діяльність комплексної історико-етнографічної  експедиції  в 1994-2003 рр. у радіоактивно забруднених територіях Полісся,дається характеристика зони відчуження, описується життя поліщуків в екстремальних  умовах, висвітлюється враження від окремих сіл, висвітлюється робота міліції, влади , водіїв у зоні, змальовані окремі портрети членів експедиції, показано природнє самовідновлення екосистем, зафіксовано новітній фольклор, що витворився під час роботи членів експедиції з респондентами.


Стеблій Ф.І. Галичина на перехрестях історії. Постаті/ інститут українознавства ім. І. Крипякевича НАН України. - Львів, 2011. - 304с. 
До книги відомого українського історика Феодосія Стеблія "Галичина на перехрестях історії. Постаті" увійшли бібліографічно-історіографічні розвідки про визначних діячів національного відродження в Галичині першої половини ХІХ ст. (зокрема членів Перемишлянського культурно-освітнього осередку та "Руської Трійці"), репрезентів польсько-українського політичного партнерства епохи романтизму, працівників на  ниві національної музики. Два останні розділи присвячено дослідникам історії українського національного відродження, які заклали та зберегли традиції українознавчих студій у Галичині.

Стеблій Ф. Шевченкознавчі студії/ Феодосій Стеблій/ інститут українознавства ім. І.Крипякевича НАН України. - Львів, 2014. - 120с. 

У збірці, присвяченій 200-річницю від дня народження Тараса Шевченка, публікуються статті і матеріали, які відтворюють національно-відроджувальну  місію Кобзаря, засвідчену  шануванням поета і реалізацією його ідей силами української еліти Галичини.
Видання адресується науковцям, студентам, педагогам, краєзнавцям- шанувальникам Великого Кобзаря.


Стеблій Ф. Сподвижник Маркіяна Шашкевича: Яків Головацький - діяч українського національного відродження/ Інститут українознавства ім. І.Крипякевича НАН України. Шашкевичівська комісія. - Львів, 2004. - [Бібліотека Шашкевичіани, №3(8).- 96с. ]
У книзі, присвяченій 190-й річниці від дня народження Якова Головацького, висвітлюється його діяльність як співзасновника і одного з чільних представників громадсько-культурного угруповання "Руської Трійці", сподвижника Маркіяна Шашкевича, співвидавця славнозвісного альманаху "Русалка Дністрова, автора першогопублічного викладу головних програмних засад українського національного руху в Галичині (1846), покладених згодом в основу діяльності першої української легальної політичної організації у Львові - Головної Руської Ради ( 1848- 1851).
У додатках - стаття Я. Головацького "Пам'ять Маркіяну Руслану Шашкевичу", фрагменти із його  спогадів і листування з визначними діячами українського та слов'янського відродження, документи.

Погорецький В. Україна іде...Вірші/ Василь Погорецький. - Тернопіль: "Крок", 2016. - 96 с. 
Криваві події Євромайдану і війна на Донбасі потрясли не тільки українське суспільство, а й увесь світ. Україна знову стала перед дилемою: бути чи не бути? Василь Погороцький у поетичній формі структурно осмислює  нинішню трагічну дійсність, намагаючись зрозуміти, що ж відбулося. Тож ця збірка віршів, думається, зацікавить усіх небайдужих читачів.
Хоткевич Г. Там, де колеться трава/ Галина Хоткевич. - Львів: Апріорі, 2017. - 224с. 
Ця книжка - як лист з минулої епохи, епохи живої пам'яті  про Гната Хоткевича та перехресні й неперехресні долі його родини. Її авторка, наймолодша донька українського класика Галина Хоткевичівна, яка, здавалося, була вирвана з України з корінням, є останнім носієм тієї пам'яті.  Читати її спогади навдивовижу легко. І навіть захопливо спостерігати, як крізь пів столітню товщу часу та неприсутності в рідних просторах  у цих її текстах  неймовірним чином проростають незнищенні гени батькового письменницького хисту, любові до всього рідного та ота його невсипуща охочість до діла культурного й громадського. Запасу Хоткевичового таланту з вершком вистарчало й на його родину. Якби не жорстока епоха, в яку усім їм  довелося жити, ті творчі дари могли б рясно зародити. 


Місевич В. Солодкий присмак лободи: поезія/ Василь Місевич. - Чернівці: Букрек, 2010. - 200с. 
"Солодкий присмак лободи" - нова книга відомого поета  Місевича. Вона - про безбатченків і солдатських вдів, їх трагічні долі. Вагомо представлена також інтимна та пейзажна лірика.
У творах знаного автора переважає буковинська тематика, однак усій його лаконічній поезії притаманні обшир мислення, виразність думки, невимушено образне і чисте, як джерельна вода, витончене слово. Поет вболіває за долю й навколишній світ маленької батьківщини, через своє оголене світосприйняття прагне розповісти про покоління ровесників, роки минулі й сьогодення, неголосно, без  патетики, вивищити святе для нього поняття - Україна.
Окрім традиційних форм віршування, авторові легко підкорюються складніші - сонети, ронделі, хоку, рубаї, що надає його поезії ще більшої стрімкості й оригінальності. Певна частина віршів уже знайома читачеві з попередніх видань та публікацій у періодиці. Пропонована книга значно розширить його творчу уяву, покличе до глибоких роздумів про сутність нашого буття.                                                                      листопад 2017 р.


  Золочівщина. Край Маркіян Шашкевича: [фотоальбом] / упорядники: Ольга Кіс, Наталя Блажейко. - Львів: Манускрипт , 2017. -105с.                             Мандруючи сторінками цього фотоальбому, ми неодмінно натрапимо на найцікавіші місцини, найдавніші пам'ятки, найдосконаліші мистецькі витвори зодчих цього краю. А це і сакральна архітектура Золочівського краю  (дерев'яні та кам'яні храми, дзвінниці, каплиці, придорожні хрести),  замки, пам'ятки історії та архітектури, багато відомих постатей Золочівщини та ін. 

     
  Марухняк Й. Відлуння творів Маркіяна Шашкевича / Йосип Марухняк, Надія Пастернак. - Львів: Камула, 2017. - 108 с: іл.  
    Нова фотокнига із серії "Великі ювілеї" львівського фотохудожника Йосипа Марухняка і журналістки Надії Пастернак - про Будителя Галичини Маркіяна Шашкевича. Як і в книжці про отця і композитора Михайла Вербицького, автори  пройшлися дорогами Маркіяна Шашкевича - від мальовничого Підлисся на Золочівщині, де він народився, й до села Новосілки Буського  району, де він відійшов у вічність, а поміж тим були місця, пов'язані з  його навчанням, становленням як особистості, парохії, де він донос У фотокнизі "Відлуння дзвонів Маркіяна Шашкевича" відтворено його життя і діяльність через призму сучасних і архівних світлин, текст лише доповнює фотоджерела. Донині в галицьких селах збереглись ті церкви, де правив Маркіян Шашкевич, ті дзвони, які кликали людей на Службу Божу. Світлини цих дзвонів ніби хаотично, а водночас закономірно розкидані по сторінках фотокниги, вони є її своєрідним лейтмотивом. Вони будять українців зі сну, кличуть на важкий шлях боротьби - за свою мову, незалежну державу, - як це робив греко-католицький священик і великий український партіот, поет Маркіян Шашкевич. 
Маркіян Шашкевич і Золочівщина. Історико-культурні нариси/Інститут українознавства ім. І.Крипякевича
У книзі, присвячений 200-річчю від дня народження Маркіяна Шашкевича, вміщено нариси про славного сина Золочівської землі, визначного письменника і громадсько-культурного діяча, фундатора "Руської Трійці", речника і символу національного відродження  на західних землях України та втілення в життя його національно-визвольних ідей багатьма поколіннями патріотів Золочівщини, а також про виникнення на її теренах і відродження в незалежній  Україні традицій всепогодного вшанування пам'яті національного Будителя.

Крип'якевич І. Статті, рецензії, публікації/ Інститут українознавства ім. І.Крип'якевича НАН України. Шашкевичівська комісія. Упорядник Феодосій Стеблій. - Львів, 2012. - 94с.: іл. [Бібліотека Шашкевичіани: нова серія, 12(417)].
У книжці вміщено шашкевичезнавчі статті визначного українського історика І.Крипякевича з періодичних видань, окремі підрозділи, присвячені "Руській Трійці", в його узагальнюючих працях з історії України, а також матеріали з нагоди 100-х роковин від дня народження М.Шашкевича із редагованого ним "Часопису "Дзвінок".Маркіян Шашкевич на заході/ уорядкування редакція і вступ Ярослав Розумний.- Вінніпег.: Інститут- Заповідник Маркіяна Шашкевича, 2007. - 384 с.

Збірник включає короткий нарис історії цього осередку шашкевичезнавства поза межами України; статті й есеї досліджень літературної, фольклорної та мовознавчої спадщини Шашкевича; матеріяли до його біографії й культу особи в в українській діяспорі на Заході; теоретичні дослідження джерел цього культу та культурно-політичних процесів, які відбувалися  в австро-угорській Україні в 19 ст. й виступи на різних  роковинах Маркіяна Шашкевича

       Мельник А. Чудотворні джерела України / Антон Мельник. - Львів: Свічадо, 2013.- 236 с.         
     Україна багата унікальними прочанськими місцями, коло яких зазвичай є цілющі джерела, освячені Божою благодаттю. У тих місцях часто впродовж століть відбуваються чуда зцілення, навернення,  оздоровлення душі і тіла.                                                                                                                                                     

 Комова М.В. Діловодство. Третє видання/ Національний університет "Львівська політехніка", Інститут гуманітарних і соціальних наук. - Львів, Тріада плюс. - 2009. - 220 с.                                                                  У підручнику висвітлено основні напрямки діловодства як діяльності з питань документування та організації роботи з документами в процесі управлінської діяльності. Книга адресована студентам, викладачам вищих навчальних закладів, фахівцям діловодної сфери


     Притчі про милосердя; пер. з італ. О.Бодак. - Львів: Свічадо, 2016. - 88с. 

     Усе в Ньому говорить про милосердя і ніщо в ньому не позбавлене співчуття." (MV8). Ця прекрасна фраза із Біблії задає напрям у роздумах, викладених на сторінках цього душпастирського посібника, кий пропонує притчі про милосердя. Їх читання буде спонукати до роздумів і дій. Мабуть, саме притчі найкраще допомагають читачеві осягнути той життєвий сенс, який у них проглядається. Саме вони, притчі, на думку автора, відкривають  шлях до змін людського життя.
                                         
   Шах Т. Народжений для подвигу: Докум. розповідь про Миколу Лемика/ Тарас Шах . - 2-ге вид., доп. - Львів: Каменяр, 2016. - 99 с.: іл.   
                                                                                        У виданні, підготовленому відомим на Львівщині краєзнавцем, багаторічним педагогом, що проживає в місті Бібрка Перемишлянського району, висвітлюється життєвий шлях Миколи Лемика, який в 1933 році на знак протесту проти хижацької політики комуністичної влади в Україні здійснив атентат на працівника радянського консуляту у Львові.

Гринів О. Законинаціональної памяті: Непретензійні нотатки/ Олег Гринів.- Львів: Каменяр, 2017.-267 с.
Національна пам'ять українців проявляється насамперед у нашій класичній літературі, що підтверджують нові дослідження творчості Тараса Шевченка, Івана Франка, Михайла Коцюбинського, Лесі Українки, Олександра Довженка. Порушення її законів мали тяжкі наслідки для розвитку нації в минулому столітті.  Без збереження національної памяті не може бути мови про утвердження національної ідентичності в період посилення глобалізаційних процесів. Науково-публіцистичний виклад складних проблем національного відродження   дає змогу осягнути їх незалежно від фаху й рівня ознайомлення з проблемами політології, психології,й літературознавстваКодекс законів про працю України: чинне законодавство із змінами та доп. на 20 вересня 2017 року: Офіц. текст. - К.: Алерта, 2017. - 98 с.                    


У виданні представлений Кодекс законів про працю України станом на 20 вересня 2017 року із змінами та доповненнями.


Земельний кодекс України: чинне законодавство із змінами та доп. на 08 вересня 2017 року: Офіц.текст. - К.: Алерта, 2017. -118 с.


У  виданні представлений Земельний кодекс України станом на 08 вересня 2017 року  із змінами та доповненням.

Український пісенник. - Львів:"Тріада плюс", 2015. -104 с.
До пісенника увійшли народні пісні, колядки, щедрівки.

Збірка стане у нагоді всім,хто любить українську пісню,  хто відчуває душу співучого народу.
Струни серця: Пісенник / Упоряд. Островський В.М.- Тернопіль: Навчальна книга- Богдан, 2016. - 352 с.

Місце української пісні в духовному житті нації годі переоцінити. Збірка народних пісень - романтична повість на тему української історії. Це самобутні думки, художні образи, філософські роздуми, мистецькі форми й засоби, неповторні мелодії.

Усім,хто закоханий в українську пісню.


Ховзун В. Короткий парафіяльний літопис с.Велика Вільшаниця ( до 90-х років ХХст.) / прот. Василій Ховзун. - Львів: ЛА"Піраміда", 2015. - 240 с.

У книзі йдеться про географію с. Велика Вільшаниця. Описано у різних версіях появу села та найдавніші письмові згадки, що вдалося сьогодні віднайти.Коротко згадано про появу греко-католицької Церкви на теренах Галичини і зокрема у Львові. Зображено життя парафії та священників, які служили на парафії с. Вільшаниця. Наведено відомості про старий дерев'яний Богоявленський храм та коротку його характеристику і побудову нового мурованого храму та його посвячення. Згадано і про цвинтарі та їх розташування. Висвітлено життя парафії села від найдавніших часів із біографічним описом священиків. Також ідеться про священиків - вихідців із с. Велика Вільшаниця.

Для науковців, учителів, краєзнавців, усіх зацікавлених історією рідного краю.

Антологія української поезії ХХ ст.: Від Тичини до Жадана/ Упоряд. Іван Малкович.- К.:А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2017. - 2016 ст., 2-ге вид., доповн.:серія "Українська поетична Антологія"

До антології увійшли знакові поезії найпомітніших українських поетів ХХ ст. - від Тичини до Жадана. Це найкомпактніша за формою і одна з найповніших за тектами українська поетична антологія.Воробкевич Ю. Краса природи  і пригоди кличуть нас/ Ю.Воробкевич.-  Львів: Ліга- Прес, 2017. - 312 с.
Ця туристична, історико-географічна, краєзнавча, біографічна книжка розповідає про подорожі автора з рідними та друзями на всі чотири сторони світу і навіть увись. наведено описи цікавих подій каякових (байдарочних) походах річками України., Молдавії, Білорусії, Литви, у подорожах роверами, мотоциклами, автомобілем, на лижах за Полярним колом, у піших походах Карпатами, у польотах на планері та ін. Рекомендована всім, хто любить туризм та досліджує історію рідного краю.
Гартмат Ф. Др. Чоловік чи жиє по смерти?/ Др.Франц Гартман . - Львів.:  "Простір-М", 2016.-  100с.
Можна сказати, що ця книжка іде до нас впродовж трьох. Спочатку була написана німецькою доктором Францом Гартманом у у ХІХ столітті.
Потім Йосиф Коник переклав українською в ХХ столітті.
Мабуть, вона його дуже зацікавила, бо захотів поділитися з іншими, залишити нащадкам.


Христинич Б. На шлях до волі. Підпільна організація "Об 'єднання" (1956-1959). Львів, 2004. -  416 с. 
Пропонована Читачеві книга відзначається вмотивованою композиційною стрункістю. Основна (фактографічна) частина твору приваблює  не лише історичною вірогідністю, логічною послідовністю викладу подій та інформативною повнотою, а й закладеною в самому предметі дослідження інтригою, несподіваними поворотами долі підпільників, унікальними фактами щодо мотивації їх вчинків, оригінальною класифікацією поколінь кагебістів, задіяних у слідстві, за їх психологією, поведінкою та способом мислення. 
Важливу частину книги становлять документи  "Об 'єднання", які переносять нас у неповторну атмосферу активного опору тоталітарному режимові, засвідчують високість духу його учасників, глибінь їх теоретичної думки  і мудрість тактичних дій, успадковані з материнським молоком моральні засади, незнищенність діяльності любові до гвалтованої Вітчизни. Вони надають виданню особливої переконливості та правдивості.

Zarys literatury ukrainskiej. Podrecznik informacyjny Bogdana Lepkiego.- Warszawa.:Pracownia. 2014. - 272c.
Kramar R. W miejskich podworkach-studniach/ Rostyslaw Kramar.-Krakow.:Miniatura. 2015. - 100c.


Сірка Й. Актуально 8/ Й.Сірка, - Львів: Галицька Видавнича Спілка, 2017.-128с.
Йосиф Сірка – доцент Зіґенського Університету та Українського Вільного Університету (Німеччина). Почесний доктор філософії Ужгородського Національного Університету, лауреат премії Корона Карпатика, автор численних наукових і науково-популярних праць,  а також підручників. Його заслугою стало введення в навчальні програми Зіґенського Університету вивчення української, польської, сербської, хорватської, чеської і словацької мов. Крім того вчений є засновником німецько-українського товариства «Діалог», яке займалося гуманітарною допомогою Україні (понад сто вантажів доправив особисто).
Останні 60 років відомий як активний публіцист, статті якого з’являються в багатьох українських виданнях. 2007 року побачила світ перша збірка статей «Актуально!», а та, яку Ви тримаєте в руках, є вже восьмою. У своїх публіцистичних працях автор привертає увагу до багатьох актуальних проблем сучасної України, враховуючи свій міжнародний досвід.
Гоголь М.В. Тарас Бульба/ Шкляр Василь, переклад. - Львів.: "Апріорі", 2017. - 136 с.,іл.
А ви читали справжнього "Тараса Бульбу"? Він у ваших руках. Це первісний варіант шедевру Миколи Гоголя, який згодом було спотворено під тиском ідеологів московської імперії. Читаймо "Тараса Бульбу", який не згорів.
 Гаррісон А.С.А. Мовчазна дружина/ А. С. А. Гаррісон; Пер. з англ. О. Лобастової. - К.: Вид. група КМ - БУКС, 2017. -312 с.   
      
     Важко передбачити, як поводитимуться навіть цілком  успішні люди, у яких руйнується  життя, кого вони звинуватять  у своїх  бідах і які методи захисту оберуть. Подружнє життя героїв цього роману, в яких усе пішло шкереберть, змальоване так майстерно, з такого ракурсу, події у ньому розгортаються так неочікувано, що читач ще довго роздумуватиме  над прочитаним після того, як перегорне останню сторінку.       Ця вражаюча розповідь про темний бік сімейних стосунків, про обман та обопільну помсту зацікавить усіх, хто любить розуміти книги.
                                            
        Вейр Е. Марсіянин: Роман/ Енді Вейр; пер. з англ. В.Назаренко. - К.: 2017.  - 448с.    

      Усі вважвють астронавта Марка Вотні мертвтм, адже вся команда бачила, як його проштрикнула антена, яку зірвало піщаною бурею на шостий день після висадки " Ареса-3" на Марс. Потрапивши в бурю, команда "Ареса-3" змушена евакуюватися, покинувши тіло Марка. От тільки ніхто не міг і припустити, що Марк виживе й тепер опиниться на Марсі в пастці, сам-один, без зв'язку з Землею,   без достатнього запасу харчів і води, щоб протриматися до прибуття наступної місії - "Ареса-4". Хто врятує Марка Вотні? Чи йому доведеться покладатися тільки на власну винахідливість?                                                                                                                
           Чейз Д.Реквієм блондинкам: детектив/ Д.Чейз; пер. з англ. І.Бондаренко. - Тернопіль: Навчальна книга - Богдан, 2017.-280 с.( Серія "Чейзіана").     

    В невеличкому американському містечку одна за одною зникає четверо дівчат. Усі вони блондинки. Це відбувається напередодні виборів мера міста. На посаду мера є кілька претендентів - недавній промисловий магнат Кульф, колишній картчр Старкі - людина шефа поліції Мейсі, та власник похоронного бюро Еслінгер. Що сталось із дівчатами? Це викрадення яи вбивства? І чи причетні до зникнень претенденти на посаду мера? За цю заплутану справу береться столичний детектив Марк Сп'юек. Він дізнається дивовижні речі... 

  По Е.А. Оповідь Артура Гордона Піма: роман, оповідання/  Едгар Аллан По; пер. з англ. В.Й.Шовкуна; перем. та прим. Н.Д. Білик; худож.-оформлювач О.А Гугалова. - Харків: Фоліо, 2017. - 284с.  

   Творча спадщина видатного американського поета і письменника Едгара По ( 1809-1849) багата і різноманітна. За майже два десятиліття він написав крім віршів і поем близько 70 оповідань, в яких поєднкється гумор   і трагедія, романтика і містика, науковість і фантастика, таємниці і пригоди.
    Одна з характерних властивостей прози По - психологізм. І хоча його єдиний закінчений роман " Оповідь Артура Гордона Піма", найбільш спірний та загадковий твір письменника, був сприйнятий сучасниками як звіт про справжню подорож до Південного полюса, автор показує історію головного героя насамперед як своєрідне сходження до пекла , а морську подорож - як подорож до таємних глибин людської психіки.
    Новели "Серце виказало" й "Барильце амонтильядо" належить до кращих й найвідоміших психологічних оповідань письменника. В них По так само сфокусований на людині, душу якої сучать нею ж породжувані демони.

     О.Генрі останній листок : оповідання / пер. з англ. Ю. Іванова, В.Горбатька, М.Рябової; худож. -оформлювач В. Карасик. _ Харьків: Фоліо, 2017. - 156с.                                               
      О.Генрі ( 1862-1910) - псевдонім Вільяма Сіднея Портера, одного з найпопулярніших класиків світової літератури. Комусь потрібно написати тисячі сторінок, щоб стваорити геніальний твір, а комусь потрібен для цього лише клаптик паперу. Саме на клаптику  паперу банківський службовець Портер, засуджений на три роки за нестачу грошових коштів, створив у в'язниці своє перше оповідання  під псевдонімом О.Генрі, надихнувшись історіями співкамерників. А далі було близько 280 новел, роман "Королі і капуста" численні фейлетони.                                                                                                     
     Його твори - це маленькі історії простих людей: клерків, продавчинь, невідомих художників, дрібних авантюристів, фермерів, навіть волоцюг... Лаконічність викладу, тонкий гумор, незвичайність сюжету і завжди непередбачувана розвязка уже більше ста років привертають увагу читачів до малої прози О.Генрі, великого письменника " маленьких людей." 

    Гофман Е.Т.А. Золотий горнець; Малюк Цахес/ Ернест Теодор Амадей Гофман; пер. з нім. С. Сакидона; перем. та прим. К.О. Шахової; іл. Л. Д. Киркач-Осіпової; худож.-оформлювач О.Д.Кононученко. - Харків: Фоліо, 2015. - 185 с.                                    
    До книги видатного німецького письменника, композитора і художника ернеста Теодора Амадея Гофмана ( 1776-1822) ввійшли два найвідоміших його творів, у яких втілився дух німецького романтизму. У фантастичних повістях-казках письменника присутні романтична іронія, теми безумства, реальності ілюзорного, ірраціональності буденного....
  Блискуча фантазія в поєднанні з суворим і прозорим стилем забезпечили Гофману особливе, почесне місце в німецькій і світовій літературі. 


Вайлд О. Портрет Доріана Грея: роман, пєси/ Оскар Вайлд; пер. з англ., передм. та прим. Р.І.Доценка; худож. - ілюстратор Л.Д.Киркач-Осіпова; худож.-оформлювач Г.В.Кісель. - Харків: Фоліо, 2017. - 398 с.
Єдиний роман письменника Оскара Вайльда - "Портрет Доріана Грея", створений у рекордно короткий термін - за три тижні, приніс авторові карколомний успіх і скандальну славу. Головний  герой - юнак, наділений неймовірною красою. Милуючись своїм портретом, Доріан висловлює бажання,  щоб портрет старів, а він завжди залишався молодим. Відтоді жодної зморшки не зявилося на вічно юному обличчі джентельмена Грея, який жив у пороці розпусти, а старів і вмирав портрет. А за все треба платити...

НЕБО НАСУЩНЕ: Польська релігійна поезія періоду Понтифікату Івана Павла ІІ / Упорядкування і переклад з польської Р.Крамара. - Жовква:Місіонер, 2010.- 160с.

Небо насущне – переклади з польської поезії 1980-х років – початку ХХІ століття, натхненної євангельським духом. У збірку ввійшли вірші поетів різних вікових поколінь, різних стилістичних напрямків, написані священиками, монахами та світськими особами у період, коли на духовному житті польського народу відчутно позначилась присутність Папи Івана Павла ІІ. 

Мойєс. Дж. Останній лист від твого коханого: роман / Джоджо Мойєс; пер. з англ. Т.Заволоко.  - Харків: Книжковий  Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2017. - 400 с.
Зім'ятий аркуш, слова, що линуть від серця: ніжні, пристрасні, щирі... Вони вразили Дженніфер. Після жахливої автокатастрофи вона нічого не могла пригадати: ані обставин аварії, ані рідних, ані чоловіка.А ці рядки пробудили в її душі якуюсь згадку, і...
Через півстоліття ті самі слова на пожовклому аркуші прочитає журналістка Еллі Говорт. Хто написав цього листа і що сталося з Дженніфер? Розпочинаючи пошуки чужого кохання, Уллі й гадки не мала, що зробила крок назустріч власному.

Карре ле Дж. Нічний адміністратор: роман/ Джон ле Каре; переклад з англ. Тетяни Савчинської. - Львів: Видавництво Старого Лева, 2017. - 688с. 
"Холодна війна" скінчилася, розпочалася нова ера британської розвідки. Чергова мішень правосуддя - Річард Роупер - харизматичний та інтелегентний британський джентельмен, віртуозний маніпулятор, безжальний і дуже розумний злочинний геній. Хитромудрі оборудки із нелегальною зброєю, наркотиками і відмиванням грошей він провертає так, що й комар носа не підточить. Перед законом він чистий, втім, таки існують люди, для яких Роупер - це "найгірша людина на Землі". Чи зможе йому протистояти завербований спецслужбами нічний адміністратор розкішного готелю Джонатан Пайн? Чи зможе Пайн, колишній солдат, бездоганно виконати роботу під прикриттям, забувши про свої почуття і слабкості? Що ховається за бездоганно ввічливою й приязною усмішкою готельєра? І як, врешті, "шпигунські ігри" здатні вплинути на гравців та "пішаків"?
                        
       Ферреро  Б. Квіти просто квітнуть/ Пер. з пол. Е.Главацька. - Львів: Свічадо, 2015. - 96 с.                                                  
       Ця книжечка містить коротенькі притчі, що супроводжуються кількома думками - маленькими "пігулками" духовної мудрости. Достатньо однієї "пігулки" на день, аби замислитися над минущим і вічним, фальшивим і справжнім. Замислитися - і змінити на краще себе    і світ довкола.                              
   Франко І.Я. Смерть за плечима: Кримінальні повісті/ Іван Франко. - К.: 2017.- 432с.       У видання війшли дві кримінальні повісті видатного Каменяра, котрі лягли в основу сюжету фільмів Олега Бійми" Злочин із багатьма невідомими" та Бориса Савченка "Для домашнього вогнища" 
Нечуй-Левицький І.С. Кайдашева сімя: повісті, оповідання, роман/ Іван Нечуй-Левицький ; передм., комент. М.П. Бондаря; худож.-офорлювач Б.П. Бублик. - Харків: Фоліо, 2016. - 605с.                                                                                                                         До книги відомого українського письменника-реаліста Івана Нечуя-Левицького (1838--1918) увійшли повісті й оповідання з народного життя ("Кайдашева сімя", "Микола Джеря", "Баба Параска та баба Палажка", в яких автор створив колоритні постаті з усіх верств населення, а також роман "Хмари", що присвячений темі української інтелегенції і зображує людей широких, прогресивних поглядів, які своєю гуманною просвітницькою діяльністю  відкрили народу перспективи нового, вільного і розумного буття.                                                                                                                                                                                                                                   
   Роздобудько І. Зів'ялі квіти викидають. Роман. - 2-ге вид., дол. - К.: Нора-Друк, 2017. - 288с. : іл.             

      Зів'ялі квіти, які зберігаються в душі у вигляді жалю за минулим або нездійсненним, треба викидати. Про це - історія двох актирс, колишніх "зірок" радянського кіно, і однієї молодої жінки, яка доглядає за ними в притулку для самотніх акторів. Все життя ці актриси запекло ворогували між собою, адже були суперницями в коханні до чоловіка, який виявився не вартим любові та самопожертви. І тільки наприкінці життя обидві зрозуміли, що могли б бути ... найкращими і найвірнішими подоугами. Молода головна героїня роману так само переживає особисту драму, але завдяки мудрості своїх підопічних усвідомлює, що життя, яким би воно не було, - прекрасне, його не варто марнувати на тимчасову метушню. І... стає переможницею престижного європейського кінофестивалю. Сентиментальна історія з глибоким підтекстом, притаманним творчості Ірен Роздобудько.                                                                                                                        
     Волков О. Гра у три руки: роман/О. Волков.- Тернопіль: Навчальна книга - Богдан, 2016. -312с.   
     У романі "Гра у три руки", на відміну від попередніх, уперше за багаторічну практику "доктгора детективних наук" Олексія Волкова головну партію виконує жінка, яка намагається розплутати клубок обставин, здатних запросто зламити хребет і сильному чоловікові. Втім, існують жінки, здатні пограти в "чоловічі" ігри. Комбінації в їхньому виконанні елегантніші, удари влучніші, а відчуття жалю чи прояви пощади іноді взагалі відсутні. але як би там не було, дві жіночі руки  слабші від чоловічих. Чи не забракне їм сили у найбільш вирішальну мить?
Однак цим не вичерпується головна інтрига роману! Паралельно зі своєю героїнею автор наважується на спробу самотужки проаналізувати процеси, що відбуваються в її душі та свідомості. Ризикована і невдячна справа, адже збагнути жінку до кінця не вдавалося ще нікому. Що вийшло? Судіть самі... 
                         
  Забужко О. Після третього дзвінка вхід до зали забороняється. оповідання та повісті.- К.: КОМОРА, 2017. 416с.                                                                                                                                    Зібрання найяскравіших зразків малої прози за три десятиліття -  від найуспішнішої української авторки. читач знайде тут як визначні шедеври, перекладені багатьма мовами та поставлені на численних європейських сценах ( "Інопланетянка", "Дівчата", "Казка про калинову сопілку"), так і маловідомі юнацькі спроби письменниці і різних прозових жанрах. Завершує книжку нова, щойно дописана повість, у якій драма непорозуміння між матірю й дочкою стає своєрідним підсумком історії цілого покоління - "покоління відкладеної війни".
                      
   Талан С. Спокута:роман / Світлана Талан. - Харків: Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2017. - 304с.                                                                                                                                    
      Що робити, коли життєва стежина веде до труднощів і негараздів? Як їх подолати? Ця книжка - про найдорожчих, найрідніших, найважчих - про сім'ю. Вчинки батьків і дідів мають безпосередній вплив на сьогодення нащадків. Часто діти несуть хрест замість старшого покоління і, опиняючись у скрутних ситуаціях, змушені спокутувати гріхи рідних... Сімейні зв'язки, складні взаємини, переплетіння доль, надія на краще майбутнє і  сила любові - усе це чекає на читача на сторінках роману.

Пагутяк Г. Новий рік у Стамбулі: Повість/ Галина Пагутяк. - Львів: ЛА"Піраміда", 2015. -84с. 
Українська письменниця потрапляє перед Новим роком у Стамбул, у якому пять днів поспіль ідуть такі холодні дощі, що мерзнуть не лише руки, а й душа. І в цьому суцільному тумані з дощем і вітром всі її рани раптом почали кривавити. Стамбул змусив авторку задуматися над межовими ситуаціями власного життя і боротися з чорною тінню смерті, яка нависла над нею і її рідною Україно.


Журба Г. Доктор Качіоні: / Галина Журба.- Львів: Апріорі, 2017. - 248с.
Сенсаційна повість Галини Журби (1888-1979) "Доктор Качіоні", що була видана у 1943 році в Кракові, мала велику популярність. Історія трагічного кохання, переплетена інтригами, зрадами і плітками, тримає читача в напрузі від першої до останььої сторінки. А в самому кінці підстерігає несподіваний фінал.
Цей мелодраматичний бестселер чесу війни читається, наче сучасний.


Малярчук Т. Забуття : роман/ Таня Малярчук. - Львів: Видавництво Старого Лева, 2016. - 256с. 
Що таке час, як не кит, який поглинає все, зрівнюючи у бездонному череві геніїв і невдах, шляхетних добродіїв і політичних злочинців. Скільки людських життів непересічних українців стали тим заковтнутим планктоном. Їх неможливо дістати із забуття, хіба що хтось із живих відчує нагальну потребу згадувати. У цьому романі  Місевич В. Ковток роси живої.Вибране: поезія/ В.Місевич.- Чернівці: Буккрек, 2014. - 308с.,іл.
Порушуючи пов'язану з тривогою за сучасне і майбутнє України актуальну тематику, автор звертається у цій книзі також до вітчизняної давньої й новітньої нашої історії. В його роздуми й переживання приходять діти війни, воїни УПА, прості краяни з їхніми непростими в минулому та сьогоденні селянським  долями.
Поетика Василя Місевича  багата на формотворчі засоби. Тут природно сусідують узвичаєний класичний вірш і складніші взірці світової літературної традиції: сонет, рондель, рубаї, хоку.

Місевич В. Під тінню бджоли: поезія/ В.Місевич.- Чернівці: Букрек, 2012. - 104 с., іл.
У новій збірці поезій Василь Місевич продовжує і розвиває провідну тему своїх попередніх книг - з висоти прожитих літ осмислити наше минуле і сьогодення. Про це засвідчує символічна назва - "Під тінню бджоли"
            -          -          -          -           -          -                                          
                                             
                                                               вересень 2017 

    
  Словник польсько-український, українсько-польський: 120.000 слів та словосполучень / укладач О.Мазур. - Київ: Глорія, 2015. - 1104 с.

 Даний словник призначений для  щоденного користування людей різних професій, школярів і студентів, туристів, а також усіх інших, хто цікавиться польською мовою. Словник допоможе усім бажаючим перекладати українські та польські тексти середньої складності. 
 Шевченко Л.І. Сучасний німецько-український, українсько-німецький словник: понад 100 000 слів і словосполучень / укл.: Л.І.Шевченко, Д.В.Дергач. - Київ: Арій, 2016. - 943 с.

    Словник містить загальновживану лексику, деякі найпоширеніші терміни, а також географічні назви. Книга розрахована на широке коло користувачів.
    Корній Д. Крила кольору хмар: роман / Дара Корній, Тала Владмирова. - Харків: КСД, 2015. - 320 с.
    День і ніч, світло і темрява, життя і смерть... Мабіть світ взагалі існує завдяки тонкій рівновазі між двома боками - темним і світлим. та в зламні моменти цей баланс може порушитися, і тоді доля світу завмирає на шальках терезів... Зеленоока львів'янка Ада - з роду сірих янголів, які існують на межі між добром і злом. Та настає час, коли потрібно робити вибір. Вона може урівноважити темні і світлі сили або схилити ваги на чийсь бік, усе залежить від того, який колір крил вона обере.

   

    

   


---------------------------------------------------------- 


Джерело: http://nashformat.ua/catalog/knygy/khudozhnya_literatura_1/zhinocha_proza/knyga_kateryna_daryna_gnatko/
Бідна кріпачка Катерина змалечку не знала любові, бо ще в три рочки залишилася без мами. Відтоді в хаті правує зла мачуха Килина, яка зненавиділа дівчинку з першого погляду. Вона ж хоче видати пасербицю заміж за огидного сотника Яковенка, який обіцяє щедру винагороду за дівчину. Катерина в розпачі: весілля не за горами, а єдиний захисник, закоханий у неї друг дитинства Микола, трагічно загинув. Звідки чекати порятунку? Однак життя дівчини назавжди змінює зустріч із графом Криштофом Гнатовським! Вона вперше в житті закохується, і пан відповідає тим самим почуттям. Простолюдинка стає дружиною графа! Та чи зможуть бути щасливими колишня наймичка та нащадок знатного роду?
Джерело: http://nashformat.ua/catalog/knygy/khudozhnya_literatura_1/zhinocha_proza/knyga_kateryna_daryna_gnatko/

Бідна кріпачка Катерина змалечку не знала любові, бо ще в три рочки залишилася без мами. Відтоді в хаті правує зла мачуха Килина, яка зненавиділа дівчинку з першого погляду. Вона ж хоче видати пасербицю заміж за огидного сотника Яковенка, який обіцяє щедру винагороду за дівчину. Катерина в розпачі: весілля не за горами, а єдиний захисник, закоханий у неї друг дитинства Микола, трагічно загинув. Звідки чекати порятунку? Однак життя дівчини назавжди змінює зустріч із графом Криштофом Гнатовським! Вона вперше в житті закохується, і пан відповідає тим самим почуттям. Простолюдинка стає дружиною графа! Та чи зможуть бути щасливими колишня наймичка та нащадок знатного роду?
Джерело: http://nashformat.ua/catalog/knygy/khudozhnya_literatura_1/zhinocha_proza/knyga_kateryna_daryna_gnatko/
Бідна кріпачка Катерина змалечку не знала любові, бо ще в три рочки залишилася без мами. Відтоді в хаті правує зла мачуха Килина, яка зненавиділа дівчинку з першого погляду. Вона ж хоче видати пасербицю заміж за огидного сотника Яковенка, який обіцяє щедру винагороду за дівчину. Катерина в розпачі: весілля не за горами, а єдиний захисник, закоханий у неї друг дитинства Микола, трагічно загинув. Звідки чекати порятунку? Однак життя дівчини назавжди змінює зустріч із графом Криштофом Гнатовським! Вона вперше в житті закохується, і пан відповідає тим самим почуттям. Простолюдинка стає дружиною графа! Та чи зможуть бути щасливими колишня наймичка та нащадок знатного роду?
Джерело: http://nashformat.ua/catalog/knygy/khudozhnya_literatura_1/zhinocha_proza/knyga_kateryna_daryna_gnatko/
Бідна кріпачка Катерина змалечку не знала любові, бо ще в три рочки залишилася без мами. Відтоді в хаті правує зла мачуха Килина, яка зненавиділа дівчинку з першого погляду. Вона ж хоче видати пасербицю заміж за огидного сотника Яковенка, який обіцяє щедру винагороду за дівчину. Катерина в розпачі: весілля не за горами, а єдиний захисник, закоханий у неї друг дитинства Микола, трагічно загинув. Звідки чекати порятунку? Однак життя дівчини назавжди змінює зустріч із графом Криштофом Гнатовським! Вона вперше в житті закохується, і пан відповідає тим самим почуттям. Простолюдинка стає дружиною графа! Та чи зможуть бути щасливими колишня наймичка та нащадок знатного роду?
Джерело: http://nashformat.ua/catalog/knygy/khudozhnya_literatura_1/zhinocha_proza/knyga_kateryna_daryna_gnatko
                                                  
                                         

Немає коментарів:

Дописати коментар