28 листопада у Золочівській міській бібліотеці імені Івана Франка відбулись Народознавчі посиденьки, що приурочені до Дня Андрія. На посиденьки прийшли учасниці клубу «Берегиня» та учасники вайбер спільноти « Бібліотечні цікавинки».
четвер, 28 листопада 2024 р.
Народознавчі посиденьки до Дня Андрія.
субота, 23 листопада 2024 р.
До Дня пам’яті жертв голодоморів
Відкриті архівні документи ще і ще раз засвідчують, що авторами геноциду, штучного голодомору, фізичного знищення народу стали тодішня правляча влада, радянський політичний режим.
Народ України пам’ятає сторінки свого життя, але з часом відійдуть у небуття свідки тих трагічних подій Великого Голодомору. А тому варто робити все, щоб їх нащадки, особливо молодь, знали про ті лихоліття, свято берегли їх у своїй пам’яті в ім’я того, щоб таке страшне минуле ніколи не повторилось.
До Дня пам’яті жертв голодоморів в Золочівській міській бібліотеці імені Івана Франка оформлено інсталяцію-реквієм «Голодомор в Україні: злочин злочинів». До уваги користувачів пропонується добірка різноманітної літератури, яка стосується даної тематики.
.
четвер, 21 листопада 2024 р.
День Гідності і Свободи
Революція Гідності повернула людям віру у цінності свободи, гідності, та самопожертви, а також кинула виклик диктаторству, подвійним стандартам, корупції.
Значення тих подій неможливо переоцінити, адже протягом листопада 2013 – лютого 2014 років відбулося найважливіше для української нації – пробудження свідомості суспільства.
На сторінках багатьох сучасних книг закарбовано надзвичайно важливий період України і це допомагає всім нам згадати, побачити наскільки той час був епохальним кроком до зміни свідомості української нації.
Цій знаковій події присвячена літературна композиція « Майдан.- народження мрії. Перший бій», яка організована в читальному залі Золочівської міської бібліотеки ім.. І. Франка. Користувачі можуть ознайомитися з друкованими виданнями, представленими на даній експозиції.
Жага до свободи, єдність та мужність роблять нас непереможними. А завдяки силі та витримці крок за кроком виборюємо своє право на вільне майбутнє нашої країни.
Слава нескореним! Слава Нашій Укрнаїні!
середа, 20 листопада 2024 р.
Говорили про важливі речі – профілактику неінфекційних та інфекційних хвороб, про вакцинацію, здоровий спосіб життя та здорове харчування. Ми повинні дбати про своє фізичне та ментальне здоров’я, особливо в час війни.
вівторок, 19 листопада 2024 р.
1000 днів героїзму
Тисяча днів війни для України – це період величезних випробувань, але й непохитної рішучості. Початок війни змусив країну стикнутися з найважчими викликами в історії, але кожен день приносив нові перемоги, нові уроки і нову силу.
четвер, 14 листопада 2024 р.
ОСІННЬО-ГАРБУЗОВЕ СВЯТО В БІБЛІОТЕЦІ
Осінь… Гамірлива й сонячна, сумна й дощова, зоряна й барвиста – така вона, осінь. І ця чудова пора надихає на гарний настрій, коли прагнеш чогось прекрасного. І цар овочів гарбуз з'являється не лише на городах та прилавках осінніх базарів, а й… у бібліотеках.
середа, 13 листопада 2024 р.
135 років з дня народження Остапа Вишні – гумориста, сатирика
Сьогодні українське суспільство святкує 135-річчя з дня народження письменника, якого не зламала ані влада, ані життя, йдучи через важкі перешкоди з усмішкою на лиці – Павла Губенка, а точніше – Остапа Вишні.
Його творчість стала однією з найбільш
знакових сторінок української літератури ХХ століття. Завдяки його працям,
читач зміг поринути в повсякденне життя українців через призму гумору, який був
і лишається одним з найсильніших засобів народної творчості.
На відзнаку 135-річчя від
дня народження видатного українського письменника-сатирика Остапа Вишні в Золочівській
міській бібліотеці оформлена літературна
презентація «Остап Вишня: в обладунках гумору»
Експозиція,
яка висвітлює життєвий шлях і творчий спадок митця, містить широку палітру
видань творів Остапа Вишні, а також матеріали про нього.
субота, 9 листопада 2024 р.
9 листопада - Всеукраїнський день працівників культури та майстрів народного мистецтва
Українська культура, одна з небагатьох, яка змогла вистояти під могутнім натиском чужих агресивних впливів, зберегти свою самобутність, первозданну чистоту і незамуленість.
пʼятниця, 8 листопада 2024 р.
#Майстер_клас,#Малюємо_на_кленових_листочках,#zolochiv_library
Малювання акриловими фарами - це захоплюючий світ творчості та можливостей, де художники виявляють свій унікальний стиль та висловлюють емоції через кольори та форми.
середа, 6 листопада 2024 р.
Маркіян Шашкевич - світоч української культури
Коли з’явився Маркіян Шашкевич, Західна Україна перебувала у стані повного економічного та культурно-освітнього застою. І саме він висунув ідею піднести мову нашого народу на рівень літератури й науки. Духовно-подвижницька, культурно-громадська та освітня діяльність Шашкевича значно вплинула на національне відродження та розвиток української літератури в Галичині.
«Шашкевич – людина наскрізь симпатична, щира і проста, огріта неложною любов’ю до рідного народу і непохитна своєї дороги як у штуці, так і в життю», – ці слова великого Івана Франка дають, мабуть, найповнішу оцінку всієї подвижницької діяльності класика української літератури.