четвер, 10 квітня 2025 р.

МАГІЯ ВЕЛИКОДНІХ ТРАДИЦІЙ

Весна в Україну приходить не лише з сонцем і теплом, а й з особливим очікуванням Великодня, коли оживають наші прадавні традиції, а душа прагне краси, миру і світла.

Саме в такій атмосфері - щирій та натхненній у Золочівська міська бібліотека ім.І.Франка 9 квітня відбувся особливий захід, який включив у себе презентаційну мандрівку "Давній Пліснеськ - місто, що зникло під землею" та творчу майстерню з декорування вербової гілки, що їх провела молодший науковий співробітник історико-культурного заповідника "Давній Пліснеськ" ТЕТЯНА ТИШКО.

середа, 9 квітня 2025 р.

НАШ ЧАС І ВСЕСВІТ ГЕНІЯ БАХА

6 квітня у Золочівська міська бібліотека ім.І.Франка відбувся мистецький захід, присвячений 340-річчю від дня народження Йоганна Себастьяна Баха - німецького композитора, органіста і скрипаля, представника стилю бароко, одного із творців світової музичної класики.

ЗДОРОВ’Я - ПЕРША СХОДИНКА ДО ЩАСТЯ

Саме під такою назвою у Золочівська міська бібліотека ім.І.Франка діє виставка-консультація, присвячена здоровому способу життя, профілактиці хвороб і гармонії тіла та душі.

Майстер-клас "Малюємо писанки"

Вчора у Золочівська міська бібліотека ім.І.Франка панувала особлива атмосфера. Разом з талановитою майстринею Галиною Курило ми провели майстер-клас із розпису писанок для вихованців КЗ "ЦНСП" відділення комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю.

вівторок, 1 квітня 2025 р.

Книги з гумором

Книги з гумором – читай і смійся від душі!

Сьогодні, 1 квітня – День сміху, тож саме час додати трохи радості та гумору в своє життя! І що може бути кращим за книгу, яка змушує сміятися до сліз?

Презентація поетичної збірки "Ритми і рани" Ольги Кіс

Презентація поетичної збірки ОЛЬГИ КІС "РИТМИ І РАНИ" – вечір емоцій, глибини та натхнення!

30 березня, у читальній залі Золочівська міська бібліотека ім.І.Франка відбулася літературна подія, яка зібрала всіх, хто цінує слово, ритм і душевну відвертість.

вівторок, 25 березня 2025 р.

Знайомство з бібліотекою

20 березня до Золочівська міська бібліотека ім.І.Франка завітали курсанти гуманітарного факультету Національної академії Національної гвардії України (викладач кафедри соціально-гуманітаних дисциплін майор Лілія Василенко).

Пісня тисячі голосів

Література, й поезія зокрема, дозволяє нам сприймати суспільство цілісно, не стираючи унікальність кожного досвіду. Вірші стають способом знайти слова для пережитого, відчути підтримку та взаєморозуміння. Адже поезія – це спосіб почути одне одного.

Силу поетичного слова, його здатність об’єднувати та надихати відзначають з 17 по 23 березня 2025 р.

ЇЇ ПОЕЗІЯ - ДУША НАРОДУ (ЛІНІ КОСТЕНКО - 95)

Золочівська міська бібліотека ім.І.Франка вкотре стала осередком поетичного слова, мудрості та натхнення. 19 березня тут відбулася літературна імпреза, присвячена 95-річчю з дня народження сучасної української поетеси Ліни Костенко для курсантів Національної гвардії України.

пʼятниця, 14 березня 2025 р.

День українського добровольця

14 березня в Україні відбувається вшанування добровольців – людей, які не були військовими за професією, але в критичний для держави момент без повісток чи примусу, добровільно «поставили на паузу» своє попереднє життя й узяли до рук зброю, щоб захистити країну.


В Золочівська міська бібліотека ім.І.Франка оформлена виставка-вшанування " Добровольці – феномен українського суспільства". Добровольці – феномен українського суспільства".
Виставка містить матеріали, що розповідають про героїзм, відвагу та самопожертву українських добровольців, які з перших днів війни стали на захист рідної землі.
Тут мона знайти книги, фотографії та інші ресурси, які висвітлють історію добровольчого руху в Україні, а також відомості про героїв, які стали символами цієї боротьби.

четвер, 13 березня 2025 р.

Майстер-клас “Весняні мотиви”

 Майстер-клас “Весняні мотиви” по розмальовуванню природніх матеріалів акриловими фарбами, який проводила Галина Курило, пройшов у Золочівська міська бібліотека ім.І.Франка і став справжнім святом творчості для учасників. Всі охочі могли навчитися мистецтву розпису каміння, використовуючи акрилові фарби, і створити власні шедеври, натхненні весняними пейзажами та квітами.

Галина Курило, як досвідчена майстриня, детально пояснила техніки нанесення фарб, підготовки каменів до розпису та створення гармонійних композицій.
Учасники мали змогу випробувати свої сили в створенні маленьких картин на каменях — від ніжних квітів до яскравих весняних сцен. Цей майстер-клас не тільки дозволив учасникам відкрити для себе нові можливості для самовираження, але й дав змогу поринути у творчу атмосферу, спільно працюючи та обмінюючись ідеями.
В кінці заходу кожен учасник забрав додому свій власний розписаний камінь, що став чудовим сувеніром, а також чудовим нагадуванням про весняне натхнення.









Українському письменнику, перекладачу Юрію Андруховичу- 65

 Цьогоріч сучасному українському поету, прозаїку, перекладачу та есеїсту Юрію Андруховичу виповнюється 65 років.

Творчість Ю.Андруховича має значний вплив на перебіг сьогоднішнього літературного процесу в Україні. Його твори перекладені понад 20 мовами. Вірші «Алхiмiя», «Єхидна», «Ваня Каїн», «Грифон» та чимало інших покладені на музику.

Поезія Юрія Андруховича посідає чільне місце в творчості легендарних українських рок-гуртів «Плач Єремії», «Мертвий півень», «Siгал Sпожив Sпілка», «Знову за старе».

Для тих, хто бажає ближче познайомитись із творчістю ювіляра  запрошуємо завітати до Золочівської міської бібліотеки ім. і. Франка. У читальному залі бібліотеки оформлена ювілейна присвята «Художник слова Ю. Андрухович»

Творчість Андруховича має значний вплив на перебіг сьогоднішнього літературного процесу в Україні, з його іменем пов'язані перші факти неупередженого зацікавлення сучасною українською літературою на Заході.

"Я письменник, а не дипломат. Тож дозволяю собі мову ненависті, але всіма силами намагаюся пильнувати, щоб вона не перемогла всі інші мови”.

                                                                                               (Юрій Андрухович.)

 

" Кожен роман треба писати так самовіддано, ніби він останній і найкращий."

                                                                                                 (Ю. Андрухович)













пʼятниця, 7 березня 2025 р.

Творчий вечір до Шевченківських днів

Студенти групи ІПЗ-1 Золочівського фахового коледжу НУ "Львівська політехніка" з куратором

Ковалик І.Г. завітали до Золочівської міської бібліотеки ім. І.Франка, де провели змістовний міні-захід, сповнений поезії, пісень та інтерактиву до Шевченківських днів.
У програмі виступу прозвучали поетичні рядки у виконанні Вовнянки М., Чучман А., Бень С., Семираз А., Семчук О., Жуковського В. та Фочук В. Атмосферу заходу доповнила прониклива пісня «Думи мої» у виконанні Плотиці А., а також зворушлива композиція «Така її доля», яку представили Козюра А.А., Москва С. та Драбчак Я.
Окрім творчої частини, бібліотекарі підготували цікаву вікторину, яка зробила зустріч ще більш інтерактивною та захопливою.
Захід пройшов у теплій атмосфері, залишивши приємні враження у студентів.









вівторок, 4 березня 2025 р.

2025 рік на Львівщині проголошено роком Михайла Вербицького!

 4 березня 2025 року вшановуємо 210 років з дня народження Михайла Вербицького – видатного композитора, диригента та отця УГКЦ, який розвинув хоровий стиль на Галичині. Він є автором близько 143 різножанрових творів.

Михайло Михайлович Вербицький (1815-1870) – видатний український композитор, хоровий диригент, священник і громадський діячавтор музики до Державного Гімну України «Ще не вмерла України…». Його творчість залишила глибокий слід у національній культурі, а головний музичний твір став символом боротьби за незалежність.
У Золочівській міській бібліотеці ім. І. Франка до ювілейного року Михайла Вербицького оформлено історичний портрет "На службі молитви і пісні. М. Вербицький", де представлені різноманітні видання, що охоплюють як біографічні факти про життя Вербицького, так і його музичні твори, зокрема хорові композиції, що є невід'ємною частиною українського фольклору. Також розміщені літературні дослідження, статті та роботи про роль Михайла Вербицького в історії музики та духовної культури.
Більше інформації ви можете почерпнути з рекомедаційної пам'ятки читачеві, що підготували для вас працівники бібліотеки:



Екскурсія в бібліотеці, Шевченківські дні

 4 березня до Золочівської міської бібліотеки ім. І. Франка на екскурсію та літературну годину "Шевченко у моєму серці" завітали першокурсники групи "Компютерні науки" (КН-1) Золочівського фахового коледжу НУ "Львівська політехніка" з куратором Козюрою А.А.

Студенти ознайомились з фондом бібліотеки, книжковими виставками та стали її користувачами.
Під час заходу бібліотекарі також розповіли про маловідомі факти з життя Тараса Шевченка, які ще більше розкривають постать великого поета.
Після цього відбулася захоплююча вікторина, в якій студенти першого курсу коледжу могли продемонструвати свої знання про Шевченка та його внесок у культуру України. Вікторина стала чудовим способом активізувати увагу молоді до творчості Кобзаря та заохотити їх до глибшого вивчення його творчої спадщини.
Маловідомі аспекти життя і творчості Шевченка допомогли учасникам заходу побачити поета не тільки як культурного діяча, але і як людину з пророчим баченням майбутнього, чия творчість і сьогодні має величезне значення.
Такі візити надихають студентів на подальші відкриття і підкреслюють важливість знань та саморозвитку.






















пʼятниця, 28 лютого 2025 р.

Зустріч у бібліотеці

В останній календарний день зими до Золочівської міської бібліотеки ім. І. Франка завітали курсанти Командно-штабного факультету Національної академії Національної гвардії України на бібліотечну екскурсію  та  презентаційну зустріч працівників НПП "Північне Поділля."
Під час екскурсії бібліотекарі розповіли про історію книгозбірні, ознайомили з  її фондами та роботою відділів. Майбутні військові дізналися про можливість використання бібліотечних ресурсів, як додаткоовго джерела інформації під час навчання та подальшій професійній діяльності. 
Працівники НПП "Північне Поділля"   провели  презентаційну зустріч "ТУРИСТИЧНІ ЛОКАЦІЇ, ЕКОЛОГІЧНІ СТЕЖКИ, ФІТОВІТАЛЬНЯ" .











четвер, 27 лютого 2025 р.

Книжкова котоманія


27 лютого в Золочівській міській бібліотеці ім. І. Франка відбулося неймовірно цікаве і незабутнє свято «Книжкова котоманія», яке зібрало безліч любителів котів та книг.

Програма свята була насиченою і різноманітною. Учасники мали змогу взяти участь у вікторинах, де перевіряли свої знання про котиків та літературні твори, у яких вони виступають головними героями. Крім того, були представлені цікаві відомості про котів, їхню історію та роль у різних культурах, що додало атмосфері свята ще більше чарівності.

Бібліотекарі Інна Джегур та Віра Шафранська розпочали святкову програму, поділилися не лише загальними фактами про котів, але й дивовижними історіями та цікавими подробицями з життя цих тварин. Цікаво розповіли про різноманітність порід котів, їхні звички та взаємодію з людьми.

Бібліотекар Роксолана Леськів у свою чергу поділилася віршами про котиків, які передають не лише милі ігри та забавні ситуації, а й глибше розкривають тему відданості, самостійності та вірності цих тварин.

Виступ Андрія Доброносова, краєзнавця, поета, художника безумовно додав святу особливої глибини. Його розповідь про котів у літературі та мистецтві охопила безліч цікавих аспектів. Пан Андрій розповів про котів у творчості відомих поетів і художників, таких як Едгар Аллан По, Ернст Гофман, Редьярд Кіплінг, Карл Керол, Сюзан Герберт, Віктор Хомяк, Євгенія Гапчинська.

Особливою родзинкою свята стала виставка картин та скульптур котиків з домашньої колекції Андрія Доброносова. Відвідувачі мали змогу побачити унікальні роботи, які вражали своєю деталізацією, витонченістю та любов’ю до тварин. Кожен експонат був створений з великою увагою до деталей і виражав не тільки естетичну красу, а й глибоку повагу до тваринного світу.

Однією з найцікавіших частин програми став майстер-клас з розмальовування паперових котиків з майстринею Галиною Курило. Діти та дорослі могли проявити свою творчість, декоруючи котиків яскравими фарбами та створюючи оригінальні і неповторні роботи.

В рамках свята була присутня майстриня Любов Пеля, яка представила виставку з вʼязаних гачком різноманітних котиків що викликала інтерес і захоплення у відвідувачів. Такі роботи завжди привертають увагу своєю майстерністю.

Також була організована виставка книг "Коти книжкового світу", присвячених котикам і їхнім пригодам.

А ще на свято завітав справжній кіт Мурчик. Його присутність створила чудову атмосферу для взаємодії з гостями.

Згадали й про бездомних котів, зібрані кошти будуть направлені на допомогу безпритульним тваринам.

Чаювання з печивом у форм котиків стало гарним завершенням свята. Ці печеньки - милий і смачний аспект, який підняв настрій гостям та завершив подію на позитивній ноті.

Свято «Книжкова котоманія» стало справжньою подією для всіх, хто любить котиків та книги. Це була чудова нагода не тільки відпочити і провести час з друзями, але й знайти нових знайомих, що розділяють спільну пристрасть до котів, літератури та мистецтва.