Бібліотеки-філії


              ВІСТІ  З  БІБЛІОТЕК          

2018

****************


13.05.2018 року в  бібліотеці с. Зарваниця спільно з Народним домом провели свято Матері " Устами вдячно притулюсь до материнських рук". На святі виступили діти 1-4 класів, які розказували вірші, співали пісні, розказували гуморески. Активними учасниками були: Ковалик Вадим, Дриботій Віка, Нечипор Юлія, Гулик Настя і інш. Вокальний ансамбль виконав пісні "Мамина світлиця", "Рідна мати моя", "О Мати Божа" і інш.
/Files/images/celo/zarvanitsya/2018/1/20180513_151024.jpg 
/Files/images/celo/zarvanitsya/2018/1/20180513_151708.jpg 
/Files/images/celo/zarvanitsya/2018/1/20180513_152246.jpg


**********
В неділю 20.05.2018 року в приміщенні бібліотеки відбулася година спілкування з дітьми " Я і моя родина". Мета заходу: розповісти дітям наскільки важлива сімя для кожної людини. Після спілкування діти намалювали малюнки, як вони бачать свою родину. Після заходу дітям були вручені книжки- розмальовки.





В бібліотеці с. Мала Вільшанка  оформлена  тематична  поличка.  "Герої  нашого  часу"
20  лютого  було  проведено  разом  із  школою, народним  домом  урок  історичної  правди  " Вони  полягли  на  Київськім  майдані" Учні  школи  вшанували  загиблих  хвилиною  мовчання. Звучали  різноманітні  вірші  присвячені  Небесні  сотні.


Їх  називали  Небесною  сотнею - українців , які  загинули  в  Києві  на  Майдані,  вулицях  Грушевського,  Інститутській.


Бібліотекар  Солотва  Н.В. 





***********************************

День рідної мови

Рідну мову легко розпізнати 

В колисковій ніжності верби.
В українській білій тиші хати ,
В барвах стяга жовто-голубих.

Рідна мова - це скарбниця народної мудрості,криниця живої води, невичерпне джерело добра, нескінченна річка слів, струмок надії. Українська мова – це мова віршів, пісень, казок, прислівїв, приказок, скоромовок, легенд нашого краю. Це наше багатство.
21 лютого бібліотекарі нашої бібліотеки взяли участь в святі «Мови нашої слова, наче музика жива», яке було проведене в Глинянській школі. Свято розпочала вчитель української мови та літератури Вербінська М. Я. Про історію свята та значення рідної мови для кожної людини присутнім розповіла бібліотекар Петрова Н. Є. Вірші про мову декламували учні школи та учасниця районного конкурсу читання поезій В. Сосюри та В. Стуса Віолетта Сагайда. До заходу було оформлено книжкову виставку «Барвистість одвічна української мови».
















21 лютого у Народному домі с. Верхобуж відбувся флешмоб присвячений Дню рідної мови. Оформлено книжкову виставку " О мово, моя, душа голосна України". Учасники художньої самодіяльності читали вірші про нашу рідну українську мову.








***************

Світ не знав такої поетеси. Безсмертна іскра Прометея запала глибоко в її серце і загорілася ясним вогнем. В промінні цього вогню світ пізнав творіння української поетеси, пройняті філософськими роздумами про людину очікуваного майбуття, сповнені незборимої сили заперечення зла і ствердження добра. Ця поетеса – Леся Українка.


Серце кожного сповнене щирої любові і поваги до великої зірки українського письменства – Лесі Українки. У бібліотеці-філії села Велика Вільшаниця проводився захід,  присвячений 147-ї річниці геніальної української поетеси, знаної у всьому світі – Лесі Українки – окраси і гордості української нації, а також був проведений огляд літератури та оформлена книжкова виставкаЦей захід «Такого великого вогню і смерть не погасила» за участю учнів 8 класу Великовільшаницької ЗОШ І-ІІІ ступенів.

 Школярі поповнили свої знання про життєвий і творчий шлях Лариси Петрівни Косач, продекламували її поезії та поезії дорослих і ще юних її земляків. Бібліотекар Зайло Віра Василівназазначила, що хоч Леся Українка не закінчила жодного навчального закладу, вона належала до найосвіченіших людей свого часу. Поетеса міцно утвердила світоглядну декларацію борця, сильної вольової особистості:
«Ні! Я жива! Я буду вічно жити!»
«Я в серці маю те, що не вмирає.»
«Нехай кожним словом, кожним променем думки живе в душі кожного українця людина, що ім'я їй - Леся Українка»,  – закликала своєю презентацією бібліотекар.
Про Лесю Українку можна багато цікавого розповісти і дізнатися. Бо її життя – героїчна легенда, і її творила вона, перемагаючи важку хворобу, здобуваючи знання самоосвітою і творячи для нащадків таку неповторно прекрасну поезію. Справжня донька Прометея ! Тож знаймо про неї, гордімось нею, берімо все найкраще від неї!!!





*******************

У неділю, 18 лютого 2018р., в Народному домі с.Хмелева відбувся флешмоб до Дня пам'яті Героїв Небесної Сотні. Учасники флешмобу запалили лампадки пам'яті ,читали вірші присвячені Майдану та вшанували пам'ять усіх загиблих хвилиною мовчання.








**************
21 лютого2018 р у сільській бібліотеці-філії №8 с.Білий Камінь Золочівського р-ну Львівської обл. бібліотекарем Бедрій Г.М. була оформлена розгорнута книжкова виставка на тему:Мова-жива скарбниця народу" для р.г.ч.,присвячена Дню мови.









*******************************

 У бібліотеці-філії№8 с.Білий Камінь Золочівського р-ну Львівської обл. 20 лютого 2018 р. пройшло вшанування хвилиною мовчання та година пам"яті на тему:"Слава!Слава! Слава! Полеглим Героям Майдану",присвячена Дню Па м"яті Героїв Небесної Сотні для р.г.ч.Присутні мали змогу послухати розповідь бібліотекаря Бедрій Г.М. про полеглих Героїв Майдану, які загинули в лютому 2014 рок



***************************
"Зірки не падають із неба, вони ідуть у небеса"
У Народному домі с. Верхобуж відбувся захід присвячений пам'яті Героїв Небесної сотні "Ми сотнею пішли на небо". Захід підготували спільно працівники Народного дому та бібліотеки.






******

28 cічня в Народному домі села Сновичі була проведена історична година "На шлях в майбутнє вкажуть Крути". І зроблена поличка "Крути-символ нації і честі".
Брали участь Петрик Христина, Попович Оля, Васьків Іванна.


*******

Різдв'яні свята 

бібліотека - філія села Зашків

В Україну завітало одне з найвеличніших свят Різдво Христове.Різдво - це прекрасне і чудове свято ,якого чекають усі. Різдво - це народження Ісусі Христа. Його народження було великим дивом. Для українського народу святкувати це свято стало гарною традицією Під час Різдв'яних свят ми прославляємо нашого Спасителя Ісусі Христа.Ось з дітьми булj проведене чудове свято,а саме: "Вертеп".





  -2017-  


Бібліотека-філія села Почапи 

14 жовтня в Україні відзначається одне з найбільших шанованих свят — Покрова Пресвятої Богородиці, в народі його ще називають Третя Пречиста. Цього дня ми з вдячністю і вірою приймаємо заступництво і клопотання за нас перед Богом Пресвятої Діви Марії, згадуємо історичні події далекої Візантійської епохи, з якої походить коріння національного українського свята.  Для нас, українців, це свято християнське і національне, воно символізує зв’язок поколінь, невмирущість героїчних традицій нашого народу. 
З цієї нагоди в народному домі с. Почапи було проведено історичну годину:  «Синів, Україно, твоїх не забули, які полягли у боях», яку підготувала бібліотекар бібліотеки-філії  спільно з Народним домом.
 З цієї нагоди також була підготовлена  викладка літератури «Покрова – свята покровителька».




-              -              -             -               -

Бібліотека-філія села Зарваниця

15 жовтня в народному домі с. Зарваниця відбулася історична година "УПА - нескорена сила українського народу", присвячена 75-річчю створення Української Повстанської Армії, яка була організована та проведена спільно з бібліотекою. Серед багатьох учасників заходу - Віра Дудар, дідусь якої - Ілля Волошин, воював у лавах УПА і загинув в одному з боїв з окупантами. Присутні почули багато цікавої інформації про визвольні змагання українського народу того часу. Звучали вірші патріотичної тематики, учасники виконували стрілецькі та повстанські пісні.



-            -           -            -            -           -

Бібліотека-філія села Золочівка
  
15 жовтня 2017 р. в народному домі села Золочівка  відбувся святковий вечір на тему: "Україно, молюся за тебе", в якому взяли участь люди різних вікових груп, а також учасник АТО М. Литвин. На честь свята була організована книжкова виставка "Покрова об'єднала всіх захисників"




 


  
 -               -               -               -                - 

Бібліотека-філія села Опаки

День Незалежності у селі Опаки. Літературно-музична композицію: "Боже, Україну збережи, Господи, помилуй нас"


  


-               -                -                -                 -
     
День Державного Прапора у селі Опаки

  




-                  -                 -                   -                  -

Бібліотека-філія села Сновичі

День Незалежності у селі Сновичі

Цього року свято до Дня Незалежності України "Держава наша є і вічо буде" в селі Сновичі проходило під своєрідним гаслом:
Довлі нам руїни і незгоди,
 Не сміє брат на брата йти у бій.
 Під синьо-жовтим прапором свободи
З'єднали весь великий нарід свій.
 Дійство відбулося за спільної підготовки народного дому та бібліотеки села, в якому взяло участь чи не все молоде покоління (ведучі Дарина Казьмір і Богдан Цвігун).



-                 -                  -                   -                 -

Бібліотека-філія села Підлипці

День Державного Прапора і День Незалежності України
 у селі Підлипці

              Прапор - це державний символ,
 він є в кожної держави; 
     це для всіх - ознака сили,  
      це для всіх - ознака слави.
        Синьо-жовтий прапор маєм;
      синє - небо, жовте - жито ; 
прапор свій оберігаєм,
      він - святиня, знають діти.

          Прапор свій здіймаєм  гордо,
    ми з ним дужі і єдині,
      ми навіки вже - народом,
  українським, в Україні.
                                                         
                                                                   Н. Поклад

Тернистим був і є щлях нашої держави до волі та Незалежності. Але сьогодні ми нарешті розуміємо те, "хто ми є" і "чиїх батьків діти". Приємно споглядати , як на приватних будинках ,  державних установах майорить такий рідний синьо-жовтий стяг. 
До Дня Державного Прапора України та Незалежності у бібліотеці-філії с.Підлипці проводились урочистості - години державності "Що знаєм ми про прапор наш і герб" та "Держава наша є і вічно буде". 




-               -              -              -               -              -

Бібліотека-філія села Коропець

День Державного Прапора і День Незалежності України
 у селі та бібліотеці с. Коропець
"Живи, Україно, для слави й краси!"

  

-                  -                   -                  -                   -

Бібліотека-філія села Золочівка

27 серпня 2017 р. в селі Золочівка відбулося святкове дійство, присвячене 26-й річниці Незалежності України та Дню села, на якому було присутнє чи не все село. 
Свято розпочали священики молебнем за Україну. Найголовнішими учасниками свята була, звичайно ж молодь та діти. У сільській бібліотеці до свята організована книжкова виставка "Живу тобою, Україно".





-            -             -             -            -            -

Бібліотека-філія села Майдан-Гологірський

День Незалежності України у селі Майдан-Гологірський


 -             -              -               -              -              -

Бібліотека-філія села Вижняни

14 -16 серпня 2017 р. у селі Вижняни пройшли" Веселі канікули" за участі дітей з м. Глиняни зі спільноти "Єдність сердець". Діти з великим задоволенням прийняли участь у змаганнях, іграх, розмовах про дружбу, ближніж, про Бога. Завітали також у бібліотеку. Усі дуже здружились.  


 
 -              -              -              -              -               -

Бібліотека-філія села Підлисся

Цього літа музей-садибу М.Шашкевича в с.Підлисся відвідало багато дітей та дорослих.В липні в наше село завітали діти з Християнського табору від церкви св.Софії. Вони відвідали музей, де прослухали цікаву розповідь про життя та творчісь М.Шашкевича. Також була запрошена бібліотекар села, яка розповіла історію цього мальовничого села Золочівщини.


 -               -               -               -              -              -

Бібліотека-філія села Кривичі 

2 липня 2017 року користувачі бібліотеки с. Кривичі, а саме учасники клубу за інтересами "Господарочка",  взяли участь у виготовленні власними руками народної іграшки - ляльки-мотанки. Майстер-клас провела майстриня Ольга КУЧИНСЬКА.



 

 

 

 -               -                -               -              -  

28 червня в Народному домі с. Кривичі відбувся конкурс читців патріотичної поезії, присвячений Дню Конституції України. Прозвучали вірші :  "Прапор" у виконанні Мисак І. (уч. 9 кл),"Державний гімн" -  Сапужак В. (уч. 8 кл), "Моя Україна" - Зелінська М. (уч. 7 кл), "Молитва за Україну" - Цесьців Х. (уч. 10 кл.) та ін.





  -             -               -                -               - 

Бібліотека-філія села Ясенівці

5 червня 2017 року  в НВК с. Ясенівці відбулося родинне свято: "Родина як зірка  єдина".  Свято було присвячене усій родині, тому цього дня на урочистості зібралися усі члени великих родин - батьки, діти, дідусі й бабусі. Батьки і діти висловлюють подяку в підготовці й проведенні свята класоводу Євгенії Марчук.

 



 -                   -                     -                    -                    -

Бібліотека-філія села Бужок
    
14 травня 2017 року в Народному домі с.Гончарівка пройшов огляд народної творчості "Мистецьке перевесло". Свої таланти тут представляли Народні доми з 12 сіл Золочівщини: Бужок, Білий Камінь, Черемошня, Розваж, Підлисся, Скварява, Гончарівка, Почапи, Жуличі, Бортків, Стадня, Скнилів. Бібліотекарі до свята підготували книжкову виставку "Чарівний серцю рідний край", яку мали змогу переглянути всі охочі. 
     Всі Народні доми представили чудові номери. Народний дім с. Бужок представляли вокальний колектив "Бужаночка", який виконав пісню "Мамина коса", озвучив вірш В. Симоненка "Лебеді материнства". Дует Ціж Н. та Алексевич Н. виконали "Пісню про маму". Учасники художньої самодіяльності відтворили на сцені вірш "На місячній доріжці" та уривок із твору "Кайдашева сім'я" на сучасний лад. Чудовим співом порадувала Чуприк Ліля.




  -                -                 -                -                -

Бібліотека-філія села Гончарівка

14 травня 2017 року в Народному домі с.Гончарівка відбувся звітний концерт сіл Золочівщини. На цьому св'яті були представлені таланти з кожного села. 
 До св'ята долучились бібліотекарі сіл: Гончарівка, Скварява, Бортків, Підлисся, Білий Камінь та Бужок, які брали участь в аматорських колективах.
На додаток до свята,  була організовна книжкова вітрина "Чарівний серцю рідний край".
                                                                                бібліотекар с. Підлисся  Ірина Крокіс.


 



-               -                -                -                -

 Бібліотека-філія села Перегноїв 

На крилах весни прилинуло до нас свято матері, яке кожного року ми святкуємо у другу неділю травня.  У бібліотеці до цього дня оформлена тематична викладка літератури "Місяць травень – місяць мами". 
12 травня 2017 р.  бібліотека спільно із Народним домом брала участь у проведенні свята на тему: "Серце мами зажди з нами" , яке проведено у Перегноївській ЗОШ із  учнями  2-9 класів. 
Ой, маю я три матері та всі три хороші. Три матері, як три квітки, як три краснірожі.
 Перша мати – Непорочна , як лілея біла. Із дитятком – немовлятком Пречистая Діва.
 Друга мати – найкраща на світі країна ,Земля наша, наша славна ненька Україна.
 Третя мати – що ж про неї гарного сказати. Це ласкава, люба, мила,рідна наша мати.
 Учасники свята вшановували Матір Божу, дякували ненці-Україні, а також низько вклонялися рідній матусі, читали вірші про бабусю. В кінці звучало многая літа:

Хай в житті вам радість буде
Процвітайте як той цвіт
Дай же, Боже нашим мамам
Многих, добрих, щасних літ!


 




 -              -               -               -               -

Бібліотека-філія села Підлисся

Ось і промайнули Великодні св'ята! В селі Підлисся також раділи Світлому Христовому Воскресінню. В бібліотеці розгорнута книжкова виставка "Світле свято Великоднє" 9 квітня спільно з Народним домом був проведений конкурс "Кращий малюнок на Великодню тематику". Усі малюнки були найкращими. 16 квітня біля церкви Преображення Господнього села Підлисся люди (як діти, так і дорослі) виводили гаївки. І спів їх лунав аж до небес: -
Христос Воскрес!
Воістину Воскрес!


-              -              -             -             -

 Бібліотека-філія села Сновичі   
  
24 березня 2017 р. у Сновицькому НВК І-ІІІ ст.  відбувся конкурс "Найкращий читач" бібліотекарем Г. І. Мищишин. Конкурс був проведений з учнями 6-7 класу у вигляді вікторини. Його переможцями  стали: Біль Юлія - 7 клас та Смолин Ярина - 6 клас.
 




 -             -              -             -  

 Бібліотека-філія села Колтів
  
 Літературна година "Мова наша солов'їна" з учнями 3 - 9 кл. (22.02.2017 р.)


 -               -             -            -             -

19 лютого у  бібліотеці-філії села Колтів до 3-ї річниці загибелі бійців Небесної Сотні спільно з народним домом провели годину пам'яті: "У нашій пам'яті вони назавжди залишились". Цього дня до бібліотеки завітали школярі 5 - 8 класів місцевої Колтівської загальноосвітньої школи.


  -              -              -               -              -  
 
Бібліотека-філія села Золочівка

    19 лютого 2017 р.  в бібліотеці с. Золочівка було проведено годину пам'яті "Герої не вмирають". Звучали патріотичні вірші, пісні, спогади про Майдан. Бібліотекар оформила виставку "Небесна Сотня. Слава Героям!", учасники, молодь вшанували пам'ять героїв хвилиною мовчання і молитвою. 


------------------------------------------------------------------- 

       - 2016 -           

Бібліотека-філія села Вижняни
 
День св. Миколая за католицьким стилем у селі 
та бібліотеці с. Вижняни (6.12.2016 р.)





-             -               -              -              -

Бібліотека-філія села Якторів 


     Голодомор – це страшний злочин проти українців... Близько 10 мільйонів безневинно загиблих людей... А у кожного з них була своя мрія і вони усі хотіли просто жити.., як і ми, ходити по землі, закохуватись та розчаровуватись, виховувати дітей, а вечорами пити теплий чай і чекати на приїзд внуків... Їх знищили, їм не дали жити.
     25 листопада у бібліотеці с.Якторів було проведено годину пам'яті жертв голодомору 1932-1933 років: "Голодомор – невиплакані сльози українського народу". Цього дня відвідувачі ознайомились зкнижковою виставкою, присвяченою цим трагічним подіям нашої історії. Ця жахлива подія назавжди залишиться у пам’яті українців як найстрашніша сторінка нашого минулого, адже Голодомор – це біль, який не мине з роками, це спогад, який не зітреться ніколи.



-              -              -             -              -

Бібліотека-філія села Білий Камінь
  
     Напередодні  Дня  пам'яті  жертв  голодомору  в сільській  бібліотеці  села  Білий Камінь, бібліотекарем  Г.М.Бедрій була  проведена  година  пам"яті під назвою:"Голодомор: світ  пам'ятає і шанує». Метою  заходу  було вшанування  пам"яті безвинно замучених голодом та політичними  репресіями 1933-1947р.р. та були  прочитані уривки  з книги В.Барки "Жовтий князь".




-               -               -              -               -

Бібліотека-філія села Бужок 


   Голодомор… Його жертви… Знищення українських синів і дочок – ця тема найболючіша з усіх, яких торкаєшся вдивляючись у ті страшні роки. Як потужний засіб, зброя для підкорення непокірних – голод, був широко застосованний з давніх давен. Якщо нападники не могли взяти ворожі міста штурмом, то вони брали його в облогу і оборонці, знесиленні голодом, врешті здавалися на ласку переможця, або гинули.
    25 листопада 2016 р. учні та педагогічний колектив Бужківської ЗОШ І ст. спільно з бібліотекарем бібліотеки-філії с. Бужок вшанували пам’ять постраждалих під час Голодомору 1932-1933 рр. Також бібліотекар Наталія Алексевич розгорнула  книжкову  виставку , присвячену цій трагічній сторінці нашої історії. Присутні переглянули тематичний відеоролик, вшанували загиблих хвилиною мовчання та запалили свічку пам’яті.
    Голодомор – явище, яке навіки викарбоване в книзі буття українців. Ці трагічні сторінки нашої історії – національне нещастя, яке поглинуло мільйони безневинних життів, а, значить, – не підлягає забуттю. 

                                                                                                                                Наталія Ціж  
 
                                              
                          
-             -              -              -              -

Бібліотека-філія села Словіта

Презентація книги віршів Дмитра Захарчука

    Серед багатої галицької природи, у мальовничому куточку Золочівщини розкинулось красиве село Словіта. Воно потопає у зелені садів і лісів, сповнене загадковості і чарівності.  Незвідані словітські стежки вивели у далекі світи Дмитра Захарчука,  який народився і виріс у Словіті, але  жити тут йому не судилося... У далекі 20 - ті роки змушений був емігрувати за океан  – у США, де прожив понад 60 років. Проте все життя мріяв повернутися на рідну землю – «у милий серцю край, у свій рай» – у  Словіту... 
    У бібліотеці-філії села Словіта відбулася  презентація книги поезій «Моя Словіта оспівана у віршах» Дмитра Захарчука, яку упорядкувала вчитель початкових класів - Галина Здоровега. 
    Учні та вчителі Словітського НВК декламували вірші, у  виконанні заслуженого артиста естрадного мистецтва  України - Віктора Гембари звучали пісні на слова земляка. Ведучими свята були завідувачка бібліотекою с.Словіта Б.Вібла  та бібліотекар  с.Якторів Т.Ониськів.

   «Приходьте до бібліотеки, читайте твори нашого земляка, поета-емігранта Дмитра Захарчука» - такими словами закликала присутніх Г. Здоровега і подарувала книгу для читачів бібліотеки.
 

-              -              -              -              -

Бібліотека філія міста Глиняни


День Свободи та Гідності
 
 Здобудем волю і свободу
Ми для онуків та дітей,
Здобудем славу і майбутнє
Для України та людей !



     Євромайдан, Єврореволюція, Революція Гідності - усі ці терміни сьогодні стали невід’ємною складовою побудови української державності. Україна – це територія гідності і свободи. Такими нас зробила не одна, а дві революції  - наш Майдан 2004 року, який був святом Свободи, і Революція  2013 року – Революція Гідності. Це був надзвичайно важкий іспит для України, коли українці продемонстрували свою європейськість, гідність, своє прагнення до свободи.
      До Дня Свободи і Гідності в бібліотеці розгорнуто книжково-ілюстративну виставку «Свободу не спинити» та 20 листопада проведено усний журнал: «Героїчна епопея Євромайдану». Участь у заході взяли учні Глинянської ЗОШ І-ІІІ ст. та вчителі Г.Гушак і О.Войтанович.


 
-              -              -               -              -

Бібліотека-філія села Гологори

      22 листопада в бібліотеці с.Гологори до Дня Свободи та Гідності розгорнуто книжкову виставку: "Це дивляться з темних небес всі ті, хто так вірив у світле майбутнє твоє".



-                -                -                -                -

Бібліотека-філія села Білий Камінь

День української писемності та мови у бібліотеці с. Білий Камінь




-                -                 -                  -                 -

Бібліотека-філія міста Глиняни

День української писемності та мови
  
 Як нема без зірок небозводу, 
Як блакиті без сонця нема, 
Так і мови нема без народу, 
І народу без мови нема. 
                                          
                    В. Забаштанський


Любити, шанувати і плекати рідну мову – святий обовязок кожного українця. А надто сьогодні, в такий неспокійний час для нашої держави. Щороку 9-го листопада Україна відзначає чудове свято - День української писемності і мови. Не стоїть осторонь і наша бібліотека. Ми оформили книжково-тематичну викладку «Мово моя, душа голосна України» та 13 листопада  провели свято: «Без мови немає України – мову, як матір, любіть».

Участь у заході взяли учні 10 класу Глинянської ЗОШ І-ІІІ ст. та вчитель Г.В.Гущак. 






-                 -                 -                 -               -

Бібліотека-філія села Перегноїв

«…О, Маркіяне, великий мудрець,
Душа українського роду.
Невмирущих поезій славетний творець,
Гордість і велич народу…»

      6 листопада 2016 р. бібліотека – філія с. Перегноїв спільно із Народним домом провели мандрівку літературними сторінками: «Маркіянове слово живе», присвячену  205-річчю від дня народження Будителя  Галичини Маркіяна Шашкевича.

    Мандрівку проведено в Народному домі за участю учасників гуртка художньої самодіяльності та користувачів бібліотеки (групи юнацтво). До цієї знаменної дати у бібліотеці поновлено новою літературою літературно-краєзнавчий куток: «Рідної землі кличе джерело», оформлена тематична викладка літератури «Золочівщина – земля Маркіяна Шашкевича».

     Маркіян Шашкевич, письменник, громадський і культурний діяч, та найперший священнослужитель у Галичині, що відправляв богослужіння українською мовою. Його вшановує не лише Золочівщина, а й всі свідомі своєї приналежності українці.






-                -                 -                 -                 -

Бібліотека-філія села Вижняни

     6 листопада у бібліотеці-філіі с. Вижняни відбулась презентація віршів А. Гвізди А. та В. Гладуна, присвячених нашій рідній мові. Мова - це наш генетичний код, наша національна ознака, в мові- наша культура, сутність нашої свідомості.
 Фрагменти поетичної творчості з презентації

МОВА КАЛИНОВА

Моя мова -калинова,
 ненько моя рідна ,
моя ніжна колискова,
 для душі потрібна.

Ти лікуєш серця рани,
 душу зігріваєш,
Ти свої широкі брами
людям відкриваєш.

Ти даруєш людям слово,
чисту крапельку роси.
Українська рідна мово,
з Украіною живи.
 
Без тебе, мово рідна,
жити тяжко на Вкраіні,
тож молю я, мово,
не покинь ніколи .
Бо краіна тоді бідна,
як немає мови.

РІДНА МОВА
 
У рідній мові всі слова барвисті,
купаються в росі, немов в намисті.
Біжить пречистих слів струмок,
лунає дзвінко, як дзвіночок.
Та серед нас такі є люди,
що прагнуть лиш накидать бруду
у мови чистий потічок .
Й через якийсь отам рочок
із джерела калюжа стане.


-        -         -          -         -        

Бібліотека-філія села Тростянець

    6 листопада у бібліотеції села Тростянець відбулася літературна година з нагоди 205-ї річниці з дня народження Маркіяна Шашкевича. У ній взяли участь учні 7-8 класу.     

 


-         -          -          -           -

     
Бібліотека-філія села Бужок
 
     6 листопада минає 205 років від дня народження будителя галицького краю, поета, священика, сподвижника української мови - Маркіяна Шашкевича.

     З нагоди цієї події 6 листопада урочистості відбулись і в с.Підлисся, у музеї-садибі М.Шашкевича.    

   Відслужено панахиду за о.Маркіяном та покладено квіти до його пам'ятника. Опісля відбулося літературно-мистецьке свято за участю вчителів та учнів Білокамінського НВК та Золочівської ЗОШ І-ІІІст №2, які носять ім'я М.Шашкевича. 
 
 


-               -                -                -               -

Бібліотека для дорослих м. Глиняни

До 205-х роковин від дня народження Маркіяна Шашкевича

 Він був і нема. Не зосталось портрета.
Який він - не знатимуть певне повік.
Це доля поета. Недоля поета,
Що нам його дав дев'ятнадцятий вік. 

Народила його галицька земля. Село Підлисся на Золочівщині. Під гомін велета-дуба у садибі діда, а далі й батька-священників зростав він. Мабуть оті дуби і виколисали в ньому той могутній Маркіянів дух, якому виміру не було. Священник за покликанням, він усе своє життя присвятив рідному народові. І ми, вдячні нащадки, вшановуємо пам’ять геніального співвітчизника. 
      До 205-ї річниці з дня народження Маркіяна Шашкевича в бібліотеці для дорослих м. Глиняни організовано книжкову виставку: "Світоч землі Золочівської" та 4 листопада проведено вікторину: "Стежками творчості генія". 
      Захід відбувся в Глинянській ЗОШ І - ІІІ ст. Вікторину провели бібліотекар читального залу Наталія Петрова та бібліотекар шкільної бібліотеки Н.Ю.Хиля. Учасниками також виступили учні 10 класу з класним керівником У.Кіндрат.
 





-                -                  -                 -                  -
 

ЗУНР
Перший листопад був, є і залишився в українському житті однією з найбільших подій української історії. Саме тоді, 1 листопада 1918 року, після шести століть іноземного поневолення західноукраїнських земель, виникла українська держава, яка на основі Тимчасової Конституції стала іменувати себе Західно-Українською Народною Республікою.

Коли перший сірий ранок листопаду

Понад межі простягнув своє крило,

Львів побачив українську, рідну владу,

Рідним прапором обвив своє чоло.

До 98-ї річниці створення ЗУНР в Глинянській бібліотеці для дорослих оформлено книжково-тематичну виставку «ЗУНР: вікопомний чин українського народу» та 1 листопада проведено історичну годину: «І став той день осінній весною українського народу».

Захід було проведено в Глинянській ЗОШ І-ІІІ ст. Запрошено учнів 9-А класу.




 


-            -            -           -          -

Бібліотека-філія села Бужок

Західноукраїнська Народна Республіка (ЗУНР) – вагома сторінка української державності

       Боротьба за незалежність України триває з давніх-давен. Ще в далекий 1918 рік українські землі належали Австро-Угорській імперії. Український народ і тоді прагнув незалежності і Українська Народна Рада поставила перед австрійським урядом питання про передачу їй всієї повноти влади у  Галичині та Буковині. Проте австрійський намісник Галичини генерал Карл фон Гуйн відповів категоричною відмовою делегації. 31 жовтня 1918 р. було вирішено взяти владу у Львові збройним шляхом. 
      В ніч з 31 жовтня на 1 листопада 1918 р. стрілецькі частини, очолювані полковником Дмитром Вітовським, зайняли всі найважливіші урядові установи. У місті та на Ратуші вперше замайорів синьо-жовтий стяг. З нагоди цієї події  1 листопада відзначають як День проголошення ЗУНР.
      Цьогоріч відзначали цю дату і в селі Бужок.  1 листопада вчителі  Бужківської ЗОШ спільно з бібліотекарем бібліотеки-філії села Бужок провели для школярів історичний бенефіс «ЗУНР – вагома сторінка української державності». Діти слухали розповідь учителів про події того часу, переглянули відеоролик, який підготувала бібліотекар. Опісля жваво обговорювали побачене та почуте.

 



Бібліотекар Наталія Алексевич

-              -              -              -              -

Бібліотека-філія села Гологори

У бібліотеці села Гологори до 98-ї річниці з дня утворення Західноукраїнської Народної Республіки оформлено тематичну поличку: "Листопадовий чин у Львові".
 

-                -                -               -                -

Бібліотека-філія села Зозулі

"Вітрила книг дарують нам знання"
(День інформації в бібліотеці)

     У неділю, 30 жовтня 2016 р.,  в бібліотеці села Зозулі відбулась  презентація нової літератури, яка надійшла у бібліотеку.




-                -                -                -               -

Бібілотека-філія села Білий Камінь

      23 жовтня 2016 р.    на Святій Горі чоловічого монастиря Покладення Ризи Пресвятій Богородиці відбувся ІІІ фестиваль, присвячений Дню Покрови: "Під твою милість прибігаємо, Богородице Діво". У цьому дійстві бібліотекар с. Б.Камінь Галина Бедрій  брала також участь спільно з вчителем Н.І. Козич  та учнями 7 - 9 класів Білокамінського НВК. Спільно з даним активом школи було підготовлено концертну програму та книжкову виставку на честь вшанування Богородиці та свята Покрови, як релігійного значення, так і національного свята. 






-                  -                    -                -               -

Бібліотека-філія села Золочівка


     16 жовтня 2016 р.   у народному домі с. Золочівка відбувся тематичний вечір: "Пам'яті українських повстанців", який спільно організували і провели завідувач народним домом Галина Рущак та бібліотекар Юлія Барило. Учасниками заходу були також школярі 7 - 9 класів та місцева студентська молодь. У їх виконанні звучали пісні визвольних змагань, натхненно виконані вірші патріотичної тематики українських поетів.
   Програму вечора доповнила книжково-ілюстративна виставка на однойменну назву. Її всі змогли оглянути по завершенні свята.






                                                  -                -                -                -                - 

 Бібліотека-філія села Сновичі

14 жовтня 2016 р. бібліотека спільно з церквою і Народним домом провели годину пам’яті "УПА: тернистими шляхами до омріяної України". На могилі січових стрільців була відправлена панахида. У виконанні хору прозвучали пісні: «Коли ви вмирали, вам дзвони не грали», «Ой заграла золота заграва», «Їхав козак на війноньку».



-             -             -             -           - 

Бібліотека-філія села Шпиколоси


*************************


Бібліотека-філія села Якторів 


      18 вересня    у сільській бібліотеці Якторова відбувся урок громадянської освіти серед підлітків: «Підліткова злочинність: причини і наслідки». Відвідувачі заходу ознайомились з основними причинами та умовами скоєння злочинів серед молоді та дізналися про відповідальність, яка настає за протиправні дії. Адже злочинність неповнолітніх є складовою частиною злочинності взагалі, проте має і свої специфічні особливості. У підлітковому, юнацькому віці в момент морального формування особистості відбувається нагромадження досвіду, в тому числі негативного, який може зовні не проявлятися або проявитися зі значним запізненням. Так, кожний 8-9-й злочин в Україні вчинюється неповнолітніми. Біля 11% серед осіб, які беруть участь у скоєнні злочинів, — неповнолітні. Тому запобігання таким діям повинно посідати одне з головних місць у подоланні цього негативного явища.


-                -                -               -               - 

Бібліотека-філія села Мала Вільшанка

Презентація поезії Любові Папроцької (18.09.2016)



-                 -                -               -                -

Бібліотека для дорослих м. Глиняни


      До 150 - річчя від дня народження М. Грушевського в міській бібліотеці розгорнуто книжкову виставку «Літописець історії України» та 25 вересня проведено ювілейний вернісаж: «Поборник незалежної, соборної України». Участь у заході взяли учні школи та користувачі бібліотеки. 


 

 

-             -             -


     Година ознайомлення: «Місце зустрічі - бібліотека». Вже традиційно у вересні місяці в міській бібліотеці проходить година ознайомлення з бібліотекою. Ось і 22 вересня 2016 р. сюди завітали учні 9-х класів Глинянської школи. Працівники бібліотеки ознайомили дев’ятикласників з правилами користування бібліотекою для дорослих, фондом бібліотеки, книжковими виставками, а також з правилами користування каталогами та картотеками. Після зустрічі кілька учнів стали користувачами бібліотеки. 







 -                     -                     -                     -                        -

Бібліотека-філія села Побіч

Очінні мотиви читання

     Ось такий осінній літ-арт-мотив презентує бібліотека села Побіч для своїх користувачів. Естетично, натхненно і корисно...


-               -                -               -                -

Бібліотека-філія села Мала Вільшанка

     4 вересня   у бібліотеці-філії с. Мала Вільшанка до 160-ї річниці від дня народження І.Я. Франка за участю учнів місцевої школи була проведена літературна година: "Вивчаємо літературну спадщину Івана Франка".



-              -               -                -              -

Бібліотека-філія села Білий Камінь 

І знову - в Країну знань, і знову - з нигою
(Екскурсія в сільську бібліотеку школярів Білокамінського НВК. 6.09.2016)





-               -                -               -               -

 Бібліотека-філія села Бортків

Відзначення ювілею І. Франка у Борткові

Спадщину Франка вивчаємо,
Мойсеєм називаємо,
Він за волю вчив стояти,
Гідність свою не втрачати.
Словом боронив свободу,
 Все життя жив для народу,
Закликав до боротьби
Проти рабства і нужди.

       На відзначення 160 - х роковин від дня народження І. Франка  4 вересня 2016 р. у бібліотеці села була проведена літературна година: "Читаємо твори І.Я. Франка", в якій взяли участь школярі 8 - 9 класів місцевої школи. 




-                -                -                -                -

Бібліотека-філія села Перегноїв


Більш, ніж меч,

І огонь і стріла, і коса.

Небезпечне оружжя - жіноча краса.

Ані мудрість, наука, ні старші літа

Не дають проти неї міцного щита.

Іван Франко



    28 серпня у бібліотеці села Перегноїв відбулося особливе свято -  літературна година на тему: «Кохані жінки Івана Франка», присвячена 160-річчю від дня народження письменника.

    Із вступним словом до людей звернулася завідувачка бібліотеки Дарія Джала. А зміст її промови можна було узагальнити так: «Вічна загадка любові, що лине із закоханого серця поета». 
     Як же найкраще можна зобразити лірику почуттів - звичайно ж, через особливу поетику Франкового слова, а ще - через його есеїстику. Учасники поетичного конкурсу-марафону  «Читаємо вірші Івана Франка мовами світу» читали вірші поета українською та англійською мовами. Зокрема, прозвучав вірш "Моя любов".
    Франкова збірка інтимних віршів "Зів’яле листя" - це хвилююча розповідь про страждання людської душі, зраненої життєвими негодами і нещасливим коханням.
      У літературній годині взяла участь і  бібліотекар із села Кривичі Ольга Панчишин. У її виконанні прозвучав вірш  «Тричі мені являлася любов».

   Господиня літературної світлиці розповіла присутнім деякі біографічні моменти з життя  Івана Франка, що стосуються жіночої половини. Присутні  мали також змогу ознайомитися із тематичною викладкою літератури про життя і творчість цієї великої особистості, яка мала назву: "Франко у нашому домі".





-                    -                  -                  -                  -

Бібліотека-філія села Підгайчики

    28 серпня цього року Україна  відзначала 160-і роковини від дня народження Івана Яковича ФРАНКА. З цієї нагоди  30 серпня у бібліотеці с. Підгайчики відбулася читацька конференція. Її програма охоплювала два питання:

  -  Життєвий і творчий шлях Івана Франка.
  -  Поетичне слово, осяяне любовю до України.
      У першій частині крнференції присутні ознайомилися зі сторінками життєвого шляху Каменяра, основними етапами його творчості. Друга ж частина була присвячена поезії Івана Франка. У виконанні школярів прозвучали вірші  "Пісня і праці" (Назар Стаховський, 8 кл.), "Кузня" (Вікторія Гера, 8 кл.), пісні «Не пора, не пора, не пора…» (Софія Снєжик, 9 кл.), «Ой ти, дівчино, з горіха зерня», «Червона калино, чого в лузі гнешся" (Христина Ходакевич).
   

 

 

     Таким чином, молодь змогла збагнути не лише суть і значення Франкового таланту, величину його особистості, а й пірнути у безмежжя поетичного всесвіту, через якого неодмінно бачиш і велич самого творця - Івана Яковича Франка.

-                 -                 -                -                   - 

Бібліотека-філія села Побіч
 
      В межах святкування 160-х роковин від дня народження Івана Франка, у бібліотеці села Побіч проведено годину творчості з молодшими користувачами на тему: "Сторінками казок Франкових"  (28.08.2016).




-                -                 -                  -                  -

Бібліотека- філія села Словіта

     У читальному залі бібліотеки-філії с. Словіта до 160-річчя з дня народження Івана Франка оформлена книжково-ілюстративна виставка «Із Франкової криниці». Відвідувачі бібліотеки мають змогу більше дізнатися про творчу спадщину Великого Каменяра. Ім’я Івана Франка – сина українського народ, письменника і вченого назавжди залишиться в  серцях теперішніх і майбутніх поколінь.


-              -                -               -                -

Бібліотека-філія села Бужок 


     Актор великого таланту. 27 серпня Богдан Ступка відзначив би 75-у річницю з дня народження. Це людина великого таланту, що увіковічнилася у багатьох фільмах.
    З нагоди цієї дати 28 серпня у бібліотеці-філії с.Бужок переглянули фільм Єжи Гофмана по книзі Генріха Сінкевича "Вогнем і мечем", де Б.Ступці відведено одну з головних ролей.

     Учасники заходу з цікавістю споглядали фільм, а пізніше радо обговорили сюжет та мастерність легендарного актора.






-              -                 -               -                 -

Бібліотека-філія села Ясенівці

День Незалежності у селі Ясенівці







-            -             -           -           -            -

    23 серпня 2016 р. в народному домі с. Ясенівці проведено історичну годину: "Державний прапор - символ Незалежності" (ведучі - зав. народним домом та зав. бібліотекою). З одноіменною бесідою виступив на ній Михайло Рак, авторські вірші прозвучали у виконанні Андрія Проця та Валентини Саїк.



 
-                -              -                 -               -               - 

Бібліотека-філія села Мала Вільшанка

25-річчя Української Незалежності 
в селі та бібліотеці Мала Вільшанка










-                 -                  -                  -                 -

Бібліотека-філія села Сновичі

День Прапора та Година державності  у бібліотеці с. Сновичі (23.08.2016)
"Блакить і золото у прапорі злились" 


 
-                -              -                 -               -               -

Бібліотека-філія села Підлипці 
 
    У бібліотеці села Підлипці 25 липня відбулася  краєзнавча година-подорож "Стежками рідного села". Багато цікавих місць є в цьому селі: це і поле Лоскотів , і гора Татарка, і легендарна липа, яка, як кажуть легенди,  бачила самого Богдана Хмельницького; це і вулиця Парцеляни, яка колись називалася - Переселяни, і Висока Гора... А щоб обійти всі інші куточки  села, замало буде і цілого дня. Все це - наша історія, і  ми повинні не тільки знати її, але й  побачити на власні очі його красу і неповторність. 






-            -             -            -            -

Бібліотека-філія села Білий Камінь

    З нагоди 205-річчя від дня народження М.Шашкевча та вшанування його пам’яті на Підлиській горі, сільський бібліотекар с. Білий Камінь Бедрій Г.М. спільно з бібліотекарем с. Підлисся Крокіс І.Р. організували в музеї М.Шашкевича, що знаходиться в с. Підлисся, краєзнавчу панораму. 
    В цей день на рушничок щастя стали молода пара Дудич М. та Гриневич В.. Бібліотекарі поєднали весільний обряд з розповідями екскурсовода Дудич В. всім присутнім гостям про життя та творчість м. Шашкевича.





-           -            -            -            -

Бібліотека-філія села Підгайчики

   В бібліотеці-філії с. Підгайчики відбувся вечір-портрет: "Поетеса вогняних меж", присвячений 110-й річниці з дня народження Олени Теліги.
     Для користувачів підготовлена книжкова виставка "Олена Теліга - поет, громадський діяч".
    З вступним словом до людей звернулася бібліотекар Іванна Ходакевич. Тема її промови звучала так: "Пішла, бо знала: повернеться". Вона також ознайомила  присутніх  з життєвим і творчим шляхом поетеси.
       Звучали такі поезії ОлениТеліги:
"Пломінний день";
"Сучасникам";
"Вечірня пісня";
"Літо"
.

 




 -            -            -            -           -

Бібліотека-філія села Сасів
 
    19 липня у бібліотеці-філії с. Сасів було проведено свято: "Моє село - моя святиня". На святі були присутні: голова районної ради Банах О.О. , депутат районної ради Гетьманчик М.А. , голова сільської ради Кармазин І.В. , бібліотекарі сіл Бужок, Побіч та Ушня : Алексевич Наталя, Петелицька Ольга та Щурко Оксана та жителі села Сасів.
    Історію села  прозвучала з уст завідувачки народним домом  Рудянин М.О. Також виступили з вітальними промовами Михайло Гетьманчик та Олег Банах. Свої вірші декламував поет Сасова І.Т. Бас . Олянюк Лілія заспівала пісні про Україну: "Ми- українці", "Ми -Україна". У дитячому виконанні прозвучали вірші вірші сасівських поетів Шибаєвої О.М. , Гирило І.І. , Банаха В.О. 
    Оскільки свято було присвячене річниці повернення Сасівської ікони Божої Матері на рідну землю, історію повернення Сасівської ікони  розповіла бібліотекар В.П.Александрович, а  діти зачитали вірші до Божої Матері. 
    Усі гості свята були задоволені та отримали багато позитивних вражень від свята. 







-              -              -              -              -

Бібліотека-філія м. Глиняни

Мораль і право, право і закон –
рушійні сили для життя людини.
А їх знання надасть вам вірний тон
у розвитку держави України.

 
17 липня в бібліотеці було проведено годину застереження «Неповнолітні: взаємозв’язок прав і відповідальності». Участь в заході взяли користувачі бібліотеки, учні школи, юнацтво та молодь.





-          -           -           -           -           -

Бібліотека-філія села Підлипці

   "Літературний вернісаж" - під такою назвою 7 липня була організована  книжкова виставка завідувачкою бібліотеки Бохонко Л.Й. у приміщенні сільської ради села Підлипці. В цей день тут було людно, адже проходила чергова сесія депутатів сільської ради. Книгами різноманітної тематики цікавились як  депутати, так і  відвідувачі цієї установи. А епіграф виставки звучав так: "...Відпочинок - це не тільки сонце, море, футбол, мандрівки... Повірте, без читання і літо не літо" .



 
-              -              -              -              -               -

Бібліотека-філія села Кривичі


     3 липня у бібліотеці с. Кривичі відбувся урок  пам’яті: «Кривичівська трагедія 2 липня 1941р». «Сьогодні ми зібралися для того щоб відзначити 75-ті роковини трагедії села» – розпочала свій виступ бібліотекар. Із розповідей старожилів Івана Колодія, Ганни Кріль, Ярослави Кравчук, Володимири Гнатів читачі дізналися про те, як фашистські загарбники вдерлися в село на 11 день війни. Було спалено 70 хат і вбито 22 людини, серед них старики, жінки, а найбільше – дітей і підлітків. 

«Село моє, село моє родиме
Спалене й зруйноване війною
Сумні згарища рідної хатини
На все життя стоять передо мною…»



     Це уривок з вірша поетеси села Євдокії Делевин, який прочитала Бойко Андріана (уч. 10 кл).
   До уроку пам'яті підготована тематична поличка «Такого не можна забути, ніколи», яку підготувала для читачів бібліотекар. Вона завершила свій виступ словами: «Той день назавжди залишиться в пам’яті односельчан, як незагойна пекуча рана.»




-              -             -              -             -             -


Бібліотека-філія села Словіта

Я хочу співати, а не спливати,
Іти крізь життя, але не минати,
Не поспішати і завжди встигати,
Забувши усе, лиш тебе пам'ятати...

    За сприяння відділу культури і туризму Золочівської РДА в бібліотеці-філії села Словіта відбулася зустріч читачів з львівською письменницею, журналісткою Людмилою Пуляєвою. Автор представила добірку своїх збірок: «Несвоєчасність», «Ми ще зустрінемось у часі», «Друзі мої, заньківчани». Зокрема, презентувала нову  книгу «Тест на вірність» - кохання і розлука, вірність і зрада, невідворотні удари долі – це головні теми її оповідань. У віршах, які гостя читала слухачам, лунали роздуми над одвічними питаннями сенсу життя, загадками людських почуттів, Всесвіту, духовності й пошуків дороги до свого храму і до Бога. 
   Завідуюча бібліотекою Б.П.Вібла щиро подякувала Людмилі Пуляєвій за незабутню годину поезії, побажала здійснення творчих задумів та подарувала книгу Ф.Кріля «Історія села Словіта». Читачі (Лемішка М., Діжак О., Захарчук Ю., Галушка З., Муха О., Інасарідзе В.,) декламували вірші поетів-земляків Ірини Михайловської,  Дмитра Захарчука, о.Романа Боруцького, а сільський голова Демський В.П. прочитав власну поезію. На зустрічі були присутні представник Департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА та директор Золочівської ЦБС Марчак І.Г.





-          -          -           -          -           -


Бібліотека-філія села Жуків

У селі Жукові водили Великодні ягілки (гаївки)









-                -                -               -                -                -


Бібліотека-філія села Бужок

  Стежками чорнобильського лиха.   Чорнобиль. Це назва невеличкого районного центру, що знаходиться за 130 км від Києва. Заснований ще за часів Київської Русі, стародавній Чорнобиль дав свою гірку назву потужній атомній електростанції, будівництво якої було розпочато в 1971 році. В 1983 році вже працювало 4 енергоблоки цієї АЕС із запланованих шести. Але в історію Чорнобиль увійде назавжди як місто, що дало назву одній з найбільших в історії людства катастроф.
   Для України, для всіх, хто прямо чи побічно причетний до трагедії Чорнобиля та її наслідків, час ніби розділився на дві частини: до 26 квітня 1986 року і після нього. Ту мирну весняну українську ніч на берегах Прип’яті люди ніколи не забудуть. Вона була, як зараз усім здається, найтихішою і найтеплішою. І не сповіщала про біду. Навпаки всім жителям містечка атомників ще звечора, під вихідний, жадалося отримати від природи хорошу погоду. Проте в ту саму ніч з 25 на 26 квітня відлік часу став уже не мирним, а бойовим і аварійним. Відлік пішов на хвилини і секунди. О першій годині 23 хвилини 40 секунд, коли всі спали безтурботним сном, над четвертим реактором Чорнобильської атомної електростанції несподівано велетенське полум’я розірвало нічну темряву. Жах тієї ночі люди з болем згадують і сьогодні. Скільки  болю і  страждань довелось пережити простим людям в мирний час. Скільки поламаних доль, втрачених життів, загубленого здоров’я через фатальну помилку. 

    Цього року ми вшановуємо 30-річницю з дня катастрофи. В Бужківській ЗОШ відбулась година скорботи, яку провели спільно з бібліотекою села Бужок. Діти дізналися багато про події, що сталися тієї ночі та оцінили масштаби наслідків катастрофи. Учні переглянули відеоролик, в якому були відображені події 1986 року та обговорили його. Опісля вшанували героїв, що віддали своє життя у боротьбі з пожежею хвилиною мовчання.

    Вивчаймо історію, щоб не повторити помилок.




 -                  -                  -                  -                 -                   - 


Бібліотека-філія села Сновичі

 
 Літературне свято "Нас єднає Шевченкове слово" у с. Сновичі та в бібліотеці (12.03.2016)







-             -              -             -             -             -             -


Бібліотека-філія села Опаки


Літературне свято: "Нас єднає Шевченкове слово"


 
-                -                 -                -                 -

Година пам'яті: "Вшануймо героїв Небесної Сотні"
 


 *           *          *

Літературна година: "Талант і мужність Лесі Українки"




-                -               -               -                -

Бібліотека-філія села Бортків

Літературне свято та літературна година у с. Бортків до 202-ї річниці від дня народження Т. Шевченка: "Вічний як народ"







-          -           -            -           -


Бібліотека-філія села Мала Вільшанка

Літературний диспут за книгою Т. Тихонової: "Заради життя" (6.03.2016)


Літературна година: "Мова - скарбниця духовності народу" (19.02.2016)


Бібліотечні миттєвості у с. Мала Вільшанка


-            -            -            -            -           -



Бібліотека-філія села Шпиколоси







                
  Бібліотека-філія села Опаки  

Виставкові  презентації у січні 2016 р.

"Ювіляри року - 2016 "



"Соборність рідної землі - основа нації й народу"




-       -        -        -         -         -         -

Різдвяні миттєвості у с. Опаки 







  -*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-

 --------------------------------------------------------
 ----------------------------------------------------

     
             - 2015 -                  

    Бібліотека-філія села Мала Вільшанка

     Свято Першого дзвоника у с. Мала Вільшанка
 

-              -              -              -               - 


     Бібліотека-філія села Сновичі

 День Державного прапора та День Незалежності України у селі Сновичі та бібліотеці

(після години державності "Українська держава та її національні символи",
 проведеної для молоді села)

(на сцені народного дому с. Сновичі. Свято до Дня Незалежності України "Пізнаємо історію Держави").

-             -             -             -               -             -

     Бібліотека - філія села Словіта   

     День Прапора та День Незалежності у бібліотеці с. Словіта. 

     У  бібліотеці-філії було проведено бесіду "23 серпня - День Прапора України", також оформлено розгорнуту книжково-ілюстративну виставку "В нашім серці -- Україна". Користувачі бібліотеки декламували патріотичні вірші, а також взяли участь у церемонії підняття Державного Прапора України.

 

 

 

 

 

 

 

День Незалежності у Словіті.
     Свято Незалежності  України у Словіті розпочалося молитвою за Україну біля пам’ятника Борцям за волю України, яку відслужили о.Олег Островський та о.Ярослав Малий. У святковому концерті взяли участь заслужена артистка естрадного мистецтва України Марія Юзьків, поет - пісняр, заслужений діяч естрадного мистецтва України – о. Ярослав Малий та поет, співак, композитор,  заслужений артист України – Ярослав Музика й учні Словітського НВК – активні читачі. Учасники заходу відвідали бібліотеку, де у межах акції «Подаруй бібліотеці книгу!» заслужений артист України Ярослав Музика подарував та  презентував свої книги «Рапсодії століть» та «Цілунок Дафни», а також декламував власні вірші. Користувачі бібліотеки щиро дякують гостям за незабутні враження!  

 

 

-           -           -          -           -

 

     Бібліотека - філія села Мала Вільшанка

 

   День Прапора та День Незалежності у бібліотеці с. Мала Вільшанка.

    В бібліотеці оформлена викладка літератури «Кольори прапора незалежної  України". Проведено вікторину «Небесно-земний символ свободи »З учнями 7-9 класів.


      В бібліотеці оформлена крижкова виставка «Моя Україна – зоря світанкова». Також проведено літературну годину Батьківщина - мальовнича й неповторна країна.



-          -          -         -          -

 

   Бібліотека - філія села Майдан-Гологірський

    День Незалежності  у народному домі та бібліотеці с. Майдан-Гологірський.

 

 


-           -            -            -            -  

 

       Бібліотека - філія села Гологори 

    

     Відзначення Дня Державного Прапора і Дня Незалежності в Гологорах.

     У неділю, 23 серпня, в с. Гологори відбулося відзначення Дня Державного Прапора і Дня Незалежності, в якому взяли активну участь працівники культури, священик Ярослав Павук, сільський голова та громада села.

 

 



-          -          -           -         -          - 

 

     Бібліотека-філя села Хильчиці

   День Прапора і свято Незалежності у селі Хильчиці.   До Дня Державного Прапора та Дня Незалежності України 23 серпня Народному домі села Хильчиці спільно з бібліотекою проведено літературний вечір: ,,Україно моя світанкова!",  оформлено книжкову вистанку ,,Cвою Україну любіть''.

 


   -         -           -           -          - 

 

    Бібліотека філія села Плугів
 
  День Незалежності у селі Плугів. У бібліотеці в цей день проведена година державності "Моя країна - Україна". Святково прибрана біблотека, змістовна книжково-ілюстративна виставка, підесений настрій присутніх , цікава лекція біблотекаря , декламування віршів - все це і є свято дня , свято душі.
Захід було проведено спільно з завідувачами біблотек сіл Підлипці, Плугів, Тростянець.



 -         -         -         -         -        -  

 

Бібліотека - філія села Словіта

 

        Митрополит Андрей Шептицький і Словіта.  В межах святкування 150-річчя від дня народження Митрополита Андрея Шептицького у бібліотеці с. Словіта було проведено цикл заходів з різними групами читачів.
      Завбібліотекою Богдана Вібла провела бесіду з мультимедійним супроводом «Богом посланий Україні», читачі декламували вірші про Митрополита. Вчитель Словітського НВК Здоровега Г.В. зачитала уривок з повісті Дмитра Захарчука «Час війни», де автор описує перебування Митрополита Андрея у Словітському монастирі ЧСВВ, а також уривки з книги Уляни Стеців-Тимчук «Свічка в руках Христових»:
«...Знаємо, що в цей час монастир обслуговував отець Климентій Шептицький, та й сам Митрополит Андрей був частим гостем Словітського монастиря...».
     Усі присутні переглянули фільм «Ісусе, йду за тобою».
 

 


 

 -           -           -           -            -


       Бібліотека-філія села Мала Вільшанка

 150-річчя від дня народження А. Шептицького у бібліотеці села.

 


-          -           -           -          -          - 

 

        Бібліотеки-філії сіл Білий Камінь та Розваж

      

    Сільська бібліотека села Білий Камінь співпрацює з Народними домами "Просвіта", що знаходяться на території сільської ради.  26 липня 2015 року   село Розваж щиро приймав гостей та жителів на урочистостях свята з нагоди Дня села. Завідувачкою Народним домом "Просвіта" села Розваж Л.Б. Пасельською було підготовлено велику концертну програму, де гостей розважали "Дзідзьо", "Лісапедний батальйон" та учні-виконавці Білокамінського НВК. Після концерту всіх частували гарячим кулішем та вітали зі святом "Дня села".

 


 




 

















-       -        -        -        -        -        -

      Бібліотека-філія с. Білий Камінь

        Фольклорно-етнографічне свято у с. Підлисся

     Нещодавно у селі Підлисся  Золочівського району бібліотекарями сіл Білий Камінь та Підлисся спільно проведене етнографічне свято "Їх благословляють батько й мати..." на мотив старовинного велільного обряду українців. Чаруюча  аура української природи, давньої архітектури спонукала присутніх цілковито поринути в атмосферу давнього весільного обряду наших пращурів.








  -           -            -            -            -           - 

 

      Бібліотека-філія с. Якторів

    
      Травень у селі Якторів. 

    8 травня 2015 року у бібліотеці проходив День інформації "День пам'яті та примирення" для учнівської молоді. У його проведенні взяли участь учні 6 - 8 класів. Цього дня було згадано про роки Другої світової війни та про великі втрати, які зазнала у ній Україна.

    15 травня у бібліотеці відбувся захід пам'яті і вшанування полеглих у минулій війні - краєзнавча година "Герої війни - наші земляки" для учнів 5 - 7 класів. Під час його проведення згадувалися також і воєнні події у селі Сасів Золочівського району (Колтівський коридор); вшанували односельчан, які брали участь на лінії фронту у лавах червоної армії та Української Повстанської Армії.

     24 травня,  з нагоди парафіяльного свята 100-річчя місцевої церкви св. Миколая у її стінах проходила година духовності "100-річчя святині рідного села" за участі дітей 2 - 9 класів та місцевого хору.

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 -           -           -           -           -           - 

 

     Бібліотека-філія с. Кругів
     День матері у селі Кругів.   








   -          -           -           -           -           -   

   

       Бібліотека-філія с. Красносільці

        День вишиванки у селі Красносільці.

 


 

 

 

 

 

 

 

 -            -             -             -             - 


      Бібліотека-філія с. Майдан Гологірський 

     День Матері у селі Майдан Гологірський

     10 травня 2015 року   бібліотекою  спільно з Народним домом  було проведено святкове дійство, приурочене до Дня Матері. У його підготовці та проведенні взяли участь завідувачка бібліотекою-філією Надія Іванівна САЙ та завідувачка Народним домом Галина Миколаївна ОЛЕКСІЙ. Цього дня учасниками свята стали школярі 1 - 9 класів, серед яких  Ірина Дворник, Соломія Гнип, Ірина Болюбаш та наймолодша учасниця - Аліна Довбуш. Ведучими були Христина АЛЬДИКЕВИЧ та Марія БОЛЮБАШ. Усі вони подарували  односельчанам та гостям свята незабутні враження.

 

 

   

 

 

 

 

 

 

 

 

   Доповненням до святкового дійства стала також тематична добірка літератури, представлена на книжковій виставці - "Жінка, кохана, мати очима поетів".

 

 -         -         -        -         -         -         -         -         -

 

         Бібліотека-філія с. Перегноїв

       Шевченківські 201- і роковини у селі Перегноїв

   201-у річницю від дня народження Тараса Шевченка бібліотека-філія села Перегноїв відзначила спільно з народним будинком та школою. «Уклін тобі, Кобзарю наш», - таку літературно-музичну композицію підготували читачі-учні 4-8 класів місцевої школи. Із вступним словом звернулася до присутні вчителька української мови та літератури  Марія Миколаївна Подусівська. 

Школярі представили театралізоване дійство за творами Т. Шевченка "Наймичка" та "Мені тринадцятий минало". 

 

 А завідувачка народного будинку розповіла про те, яке місце сьогодні займає літературна, суспільна і духовна спадщина Кобзаря у житті  нашого сучасника, і особливо молодого покоління.


    У виконанні дітей прозвучали пісні на вірші Т. Шевченка "Думи мої, думи мої", "Реве та стогне Дніпр широкий" та " Заповіт".  
   На завершення літературно-музичної композиції завідувачка бібліотеки Дарія Джала представила огляд літератури за темою: «Об'єднаймо Україну Шевченковим словом».



В підсумковому слові вона підкреслиила, що Тарас Шевченко словами своїх віршів закликає усіх українців, теперішніх його нащадків, до жертовної любові до Матері-України :

Свою Україну любіть,

Любіть її во время люте,

В останню, тяжкую минуту

За неї Господа моліть.

  -         -          -          -          -          -  

 

    Бібліотека-філія с. Зарваниця

   29 січня 2014 року в бібліотеці с. Зарваниця відбувся урок пам'яті "Їх було лише 300", присвячений героям Крут. Урок було підготовлено та проведено  для учнів середнього та старшого шкільного віку місцевої школи.  

    ...Січень 1918 року. На столицю України насуваються озброєні до зубів більшовицькі орди під командуванням колишнього царського генерала Муравйова. Київські студенти та гімназисти, прагнучи захистити молоду Українську державу, організували Курінь січових стрільців, щоб дати гідну відсіч загарбникам.

   Їх було триста – студенти та гімназисти. Проти них були тисячі – солдати, фронтивики та матроси більшовицької армії. Нерівний бій. Бій під Крутами, який на декілька днів віддалив захоплення Києва. Втрати сягали: до 250 юнаків, одна рота (до 30 людей) студентів і 10 старшин.

    Ця героїчна й водночас трагічна подія знаменувала початок нової епохи національного пробудження українців, усвідомлення нашого права жити на власній землі та святого обов’язку — боронити її. „Понад все вони любили свій коханий край”, — писав Павло Тичина. Визначально, що ця жертовна любов зародилася в серцях молодих людей, найкращих представників українського студентства. 

   Про це та багато іншого розповіла школярам завідувачка бібліотекою. Вірші українських поетів про подвиг крутянців прозвучали у виконанні Ірини Яблонської, Зоряни Колюбінської, Руслана Шимечко.

 

 -         -           -          -         -

     

                       - 2014 -                      


   Бібліотека для дорослих м. Глиняни

    Память - нескінченна книга, в якій записано все - і життя людини, і життя країни. Багато сторінок вписано криваво-чорним кольором. І однією з таких сторінок був голодомор 1932-1933 рр. 22 листопада Україна та світ вшанували пам'ять жертв Голодомору. 
    Вшановуючи мільйони безвинно загиблих, в читальному залі бібліотеки для дорослих м. Глиняни розгорнута книжкова виставка: "Скорботна свіча пам'яті святої", яку оформила Н.Петрова. Проведено усний огляд літератури "Землі моєї ревний біль і жаль". На виставці представлені документи, фотографії, публікації про геноцид українського народу, спогади і свідчення очевидців, тих, хто у своїй пам'яті крізь роки проніс страждання та біль, спричинений тоталітарним режимом.
 

 










   З нагоди цієї дати в Народному будинку м. Глиняни відбувся вечір-реквієм: "Голодомор: невиплакані сльози України", який провели працівники Народного будинку та бібліотеки. До реквієму підготована також книжкова виставка "Голододомор - трагічні сторінки історії". 
     Після заходу працівники культури взяли участь у загальній панахиді, яка відбулася біля каплички Божої Матері, біля церкви Св. Миколая та запалили свічу пам'яті. 

На підвіконні палахтить
Скорботи полум'я священне.
То свіча пам'яті горить
За всіх невинно убієнних.


 -         -         -         -        -        -        -


       Бібліотека-філія с. Княже

     23 листопада  у бібліотеці с. Княже відбувся урок історії на тему: "Чорна сповідь моєї Вкраїни". Ведуча та виступаючі наголошували, що дотепер ми не знаємо і не дізнаємося ніколи імена навіть не всіх, а більшості з тих, хто прийняв мученицьку смерть від страти голодом. Їх страчували голодом, бо потрібно було знищити стержень українства - селянство. А наступним поколінням стирали пам'ять... Але ж пам'ять знищити не можна і не можливо. І це - головний урок історії і життя.



    
 Книжкова виставка: "Пам'ять людська. Рік 33-й" 

-        -        -       -        -        -


       Бібліотека-філія с. Якторів

    21 листопада  у бібліотеці-філії с. Якторів проведена година пам'яті "Голодомор: невиплакані сльози України" для користувачів-учнів різних вікових груп. Хвилиною мовчання і символічним запалюванням вогню пам'ятної свічки присутні віддали останню шану загиблим у голодоморі-геноциді 1932-1933 років. 
     Усім запам'яталися виступи Богдана та Бориса Ониськівих (6, 2 клас), Іванки Дідух (6 клас), Дем'янка Квика (1 клас) та Віталіка Пацури (6 клас).





-        -         -        -        -        -

        Районна бібліотека для дітей


   У дні всеукраїнської скорботи за жертвами геноциду 1932-1933 років працівниками районної бібліотеки для дітей було проведено годину-реквієм "Чорна сповідь моєї Вкраїни" в ЗОШ №3 з учнями 5-6 класів.


 

   Захід розпочався з молитви. Потім, запаливши лампадку, учні передавали її з рук в руки, тим самим вшановуючи пам'ять тих, хто загинув голодною смертю.
    Слухаючи розповідь про страшне лихоліття, яке спіткало людей у 1932-1933 роках, учні не стримували сліз, адже і в деяких з них є дідусі й бабусі, які пережили голод.
   Як знак пам'яті за загиблими у голодоморі вчитель історії Тетяна Борисівна ТИХОНОВА роздала всім дітям маленькі кусочки хліба, якого в ті страшні роки так не вистачало дітям того покоління. 

 

Бо в людей забирали все. Все до останнього колоска, до останньої зернини. 
     Останню шану загиблим  школярі віддали хвилиною мовчання. 

-           -            -          -           -


          Бібліотека-філія с. Майдан-Гологірський

    У бібліотеці-філії с. Майдан Гологірський до відзначення 21 листопада Всеукраїнського державного свята Дня Гідності і Свободи підготована книжково-ілюстративна виставка "Життя як спалах".




 
   До уваги користувачів бібліотеки представлені біографії героїв Небесної сотні, а також література, присвячена боротьбі українського народу за Незалежність.

 -         -         -         -         -        -        -

        Бібліотека-філія с. Мала Вільшанка     
    
      У бібліотеці-філії с. Мала Вільшанка відбулася зустріч з учасником АТО на Сході України Ігорем Васильовичем Яремківим.


   Ігор Яремків брав участь у військових операціях під м. Волновахою у складі 1-го відділення 2-го взводу 24 бригади м. Яворова (командир відділення бойової машини БМП). 20 серпня під час військової операції у Волновасі був поранений "градовими" осколками в ногу, груди, таз. Спочатку госпіталізований у польвий госпіталь м.Благодатне, а потім м.Хатки, згодом  - проходив лікування у Києві. Реабілітація і ще дві операції були зроблені й у Львові.
  У воєнних операціях відзначився тим, що взяв у полон 3-х сепаратистів. 
  Під час цієї зустрічі Ігор розповів про місію бійців Української армії, поділився своїм баченням  подій, які відбуваються на східноукраїнських теренах. А ще - просив пам'ятати і ніколи не забувати, ща що боролися і борються українські солдати, пам'ятати про тих, хто не повернувся додому. І головне - вірити в нашу перемогу у цій війні, бо віра надихає і надає сил до боротьби. А мета цієї боротьби у нас усіх одна - Незалежна, Соборна, Єдина УКРАЇНСЬКА  ДЕРЖАВА.

  -     -      -      -      -     - 

     Бібліотека-філія с. Зарваниця 

    30 вересня в бібліотеці-філії с. Зарваниця відбувся тематичний захід
"У книзі відкриваємо світ", присвячений популяризації книги та читання серед людей і приурочений до Всеукраїнського дня бібліотек. Серед учасників і запрошених - культурно-просвітницька та мистецька інтелігенція села і району.



 

 -        -        -        -        -        -        -

 

     Бібліотека-філія с. Шпиколоси 

  Мистецтво слова, зокрема лірика, є одним із найдавніших мистецтв людської цивілізації, яке зародилося майже одночасно з виникненням людської мови. Поезію цінували в усі часи, адже лірика найточніше віддзеркалює душу людини. Бо силою слова з поетами могли позмагатися лише найкращі політики-оратори. Але на відмінну від останніх саме митці здатні торкнутися найглибших, найпотаємніших струн людської душі, викликати емоційний настрій, посіяти зерно неспокою, роздумів і прозріння.
  Ми живемо в нелегкий час розвитку української нації, української культури, штучно винищуваних упродовж століть її близькими й далекими підкорювачами.  І саме кожному із нас належить неабияка роль у процесі відновлення духовного потенціалу Батьківщини.
  25 вересня у бібліотеці с. Шпиколоси відбувся літератуно-поетичний захід на тему "Краса друкованого  слова".  Того дня юні користувачі  змогли поринути у дивовижний і неповторний світ української поезії і насолодитися чудесними плодами, що їх зростили такі наші поети, як П.Гулак-Артемовський, Є.Гребінка, М.Шашкевич, І.Франко, П.Тичина, М.Рильський, М.Вороний, В.Сосюра, О.Олесь, Є.Маланюк, А.Малишко та ще деякі інші. А сучасним читачам є над чим задуматися після прочитання таких віршів, бо вони наштовхують на певні , дуже актуальні як на теперішній час думки, а ще – спонукають до дії. 

 

  -       -       -      -      -      -      -

 

      Бібліотека для дорослих м. Глиняни

     7 вересня в бібліотеці для дорослих  відбулася презентація збірки поезій під назвою "Чужа" молодої поетеси, мешканки міста Глиняни Марічки Степчук.

     Народилася Марічка 23 квітня 1995 року в Глинянах. Поштовхом для написання поетичних рядків було захоплення предметом літератури. Читала книги найрізноманітнішої тематики багатьох авторів. Як вона сама сказала: "Вірші - це для мене ліки, це сумні та радісні хвилини мого життя, це безкінечні роздуми та пошуки вирішення проблем, пам'ять про минуле. Одним словом - все, що близьке моїй душі".




        ------------------------------

   В історії культури, напевно, мало є людей з таким розмаїттям інтересів, з таким багатством проявів свого духовного єства, як Іван Франко. Поезія і проза, публіцистика й літературна критика, дослідження економічного буття тогочасної доби, етнографія і соціологія, перекладацька й редакторська діяльність... Все це одночасно й разом. І скрізь він сягнув вершин.
     До дня народження І. Франка в Глинянській бібліотеці для дорослих оформлено книжкову виставку "Поет з відвагою борця" та організовано перегляд літератури "Перехресні стежки життя і творчості  І. Франка".


 

 -        -        -        -        -        -        -       -

 

       Бібліотека-філія с. Бужок

  29 серпня найменшим користувачам бібліотеки-філії с.Бужок (бібліотекар Наталія Алексевич) було представлено перегляд літератури "Крокуємо до школи разом", який був присвячений початку нового навчального року. Під час заходу діти ознайомились із новою літературою, яка може допомогти їм під час навчання, дізналися, які книги шкільної програми можна знайти у нашій бібліотеці.

 

 

 

 

 

 

 

 









  


    -      -     -     -     -      -     -      -      - 

 

     Бібліотека-філія  с. Білий Камінь

   День  Незалежності  у селі Білий Камінь

 




 




  -     -      -     -     -     -     -     -     - 


    Бібліотека-філія с. Княже

    У неділю, 24 серпня, в Народному будинку с.Княже відбувся тематичний вечір: "Моя Україна - зоря світанкова", присвячений 23-й річниці Незалежності Української держави. До цієї події також була презентована книжкова виставка "Моя країна - Україна". Організаторами вечора виступили бібліотекар Олександра Лилик та завідувачка Народним будинком Марія Орецька.

 

 -        -          -         -         -  


       Бібліотека-філія с. Ушня  

     27 серпня у селі Ушня знову відзначали день народження славного сина України, невтомного борця за справедливість, за світлу долю рідного народу Івана ФРАНКА.

    У цей день до читачів сільської бібліотеки завітав депутат Львівської обасної ради Тарас БАТЕНКО. Він розповів громаді про події, які зараз відбуваються на сході України, про ту допомогу, яку він надає нашим бійцям. Адже він, як, може, колись І.Франко, переймається проблемами свого народу, живе його надіями, свято вірячи в той час, коли настане Перемога. 

                                     Не ридать, а здобувати,

                                     Хоч синам, як не собі,

                                     Кращу долю в боротьбі.

                                                                    І.Я.Франко



- - - - - - - - - - - - - - -

   Цього року День Незалежності в с. Ушня відзначили по-особливому: із радісю і зі сльозами на очах. 

     Цей день розпочали із  молитовної акції, молебня за мир і спокій в Україні. Його відслужив священик о.В.Балаш. 

     На меморіалі "Борцям за волю України" було проведено годину пам'яті "З Україною в серці",

 під час якої з великою шаною і  скорботою в серцях згадали Героїв, які віддали і віддають свої життя за волю України.

 

       На урочистому заході були присутні сільський голова Михайло Гетьманчик і громада села Ушня.

                                        Господь нас всіх почує в молитвах,
                                        Щоб згинули навіки вороги.
                                        Герої не вмирають у битвах,
                                        Вони живуть і житимуть завжди.

Акція "Розмалюй своє село"

    Користувачі бібліотеки с.Ушня взяли участь в акції "Розмалюй своє село". В цей день у жовто-блакитний колір було розмальовано два мости на трасі Золочів - Броди. А в селі Ушня в жовто-блакитний колір вбралися назва-вивіска на зупинці, парканець в центрі села, електричні стовпи. У такий спосіб мешканці села приєдналися до Всеукраїнської акції.




 


  -        -        -        -        - 
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Бібліотека-філія с.Кругів 

    16 березня 2014 р. громада села Кругів відзначила 200-у річницю від дня народження Т.Шевченка. Тут відбувся урочистий захід під назвою: "Ми - з Кобзаревого роду". 

   У підготовці та проведенні святкового дійства взяли участь: голова сільської ради Любов Володимирівна Кальмук, діти та молодь села, місцевий хор, а також активні мешканці.



  -        -       -       -        -

        Бібліотека-філія с. Перегноїв

      Відзначення 200-річного ювілею громадою села Перегноїв. Вшановуючи великий ювілей від дня народження Т.Шевченка, громада села зібралася біля погруддя поета. Вчителі, учні школи, працівники культури, сільської ради, мешканці села прийшли сюди, щоб віддати належне і поклонитись великому Кобзареві.
     Про те, ким був Т.Шевченко для своєї епохи, в пізніші часи, а також ким він є для українців сучасної доби у своїх виступах розповідали директор місцевої школи, вчитель української мови та літератури, завідувачка народним будинком. 
     Школярі читали вірші Кобзаря, а також вірші українських поетів, що йому присвячені; звучали пісні й, звичайно ж, невмирущий "Заповіт".
     У бібліотеці села (завідувачка Дарія Джала) до 200-річчя Т.Шевченка підготована тематична книжкова виставка: "Велич Тарасового слова", для учнів старших класів проведено усний огляд літератури за книжковою виставкою: "Заповів нам Великий Тарас Україну як матір любити".

 


     Бібліотека-філія с. Гологори
    
    Відзначення 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка. 9 березня 2014 року бібліотека села Гологори (завідувачка Галина Василівна Олексій) спільно з Народним будинком та бібліотекою села Зашків (завідувачка Ганна Мар'янівна Білинська) провели тематичний вечір "Невмируще слово Кобзаря".
     Активну участь у цьому дійстві взяли: Ірина Сахман, Соломія Дуб, Марія Шеремета, Іванна Бирко. Вірші Т.Шевченка прозвучали у виконанні Олесі Ганець, Олега Ганця, Соломії Вовк, Віталія Боднаря, Богдана Білинського, Оксани Білинської. Пісні на слова Т.Шевченка прозвучали у виконанні працівників культури: Галини Олексій, Лесі Ганець, Ганни Білинської. На завершення вечора всі учасники святкового дійства разом з глядачами виконали вічно живий "Заповіт" Кобзаря.



 -       -       -       -       -       -       -       -       -       -       -       -       -       -       -      -       -       -       -         -  

- 2013 -

      Бібліотека-філія с.Струтин

 Щороку   10 грудня святкують Міжнародний день прав людини. З нагоди цього свята у бібліотеці філіал с.Струтин спільно з Народним домом відбулася виховна година «Права і свобода усіх людей». На свято були запрошені учні 6 класу Струтинської ЗОШ І-ІІст. з вчителем Муц І.В. Бібліотекар розповіла про виникнення цього свята. Учні дізналися про права і обов’язки громадян, про їх захист перед законом. В кінці масового заходу відбулась вікторина «А що я знаю про права громадян?», де учні відповідали на питання один одного.

     м.Глиняни

В бібліотеці-філіалі м.Глиняни відбувся вечір-реквієм "Не дамо згасити свічу пам'яті" (до Дня пам'яті жертв голодоморів і політичних репресій). Вечір-реквієм відкрила бібліотекар бібліотеки для дорослих Н.Петрова такими словами: 


                                               "Зроніть сльозу.Бо ми не мали сліз,
                                                 Заплачте разом, а не наодинці.
                                                 Зроніть сльозу, за тими, хто не зріс,
                                                 Що мали гордо зватись  - українці!


 

На фоні запису скорботної мелодії екскурс в минуле здійснили учні Глинянської школи: Боднар Анжела, Воловець Іра, Макар Христина, Федина Юля, Гураль Оля, Гураль Христина. Вони пройшли сторінками історії найстрашнішого великого, невблаганного голодомору в Україні 1932-1933 років.


   с. Білий Камінь 

      7 листопада 2013 року в бібліотеці села Білий Камінь відбулась літературно-поетична година "Не згасає пам'яті свіча", присвячена 202-й річниці від дня народження Маркіяна Шашкевича. Її підготувала завідувачка бібліотекою Галина Бедрій. У поетичній годині взяли участь активні відвідувачі та користувачі бібліотеки - молодші школярі місцевої школи. 

                                  


-       -       -       -       -       -       -       -       -

     місто Глиняни

     25 серпня нагоди 22-ї річниці Незалежності Української Держави та Дня міста у м.Глиняни відбулися урочистості та святковий концерт.

    Міська бібліотека для дорослих також спричинилася до організації свята й участі в ньому. А саме: поруч зі сценою було організовано книжкову виствку " Від імперії до суверенної держави", яку організувала бібліотекар читального залу Н.Є.Петрова. Проведено тематичний огляд літератури "Краса і гордість нашої держави".

 

 

    -------------------------

      селище Поморяни

    День Державного Прапора  у бібліотеці

  ---------------------------------------------

   c. Перегноїв

   25 серпня в селі Перегноїв відбулися урочистості з нагоди 22-ї річниці Незалежності Української Держави та  тематичне свято: "Єдини мій, коханий, рідний краю!". У ньому взяли участь діти та юнацтво місцевої школи, громада села.

     Усіх односельчан та гостей свята привітали сільський голова Б.Й.Щур і священик місцевої церкви о.Василь. Організували свято спільно завідувачка Народним домом с.Перегноїв Надія Швець та зав. бібліотекою Дарія Джала. 

    Радували своїми виступами односельчан юні учасники Ірина та Марта Чирки, Христина Джала, жіночий вокальний ансамбль села.

   Завідувачка бібліотекою Дарія Джала з нагоди свята розгорнула також книжкову виставку "Україна-мати" та взяла участь в проведенні свята.

 --------------------------------------------- 

    c. Коропець

   

 

     23 серпня в бібліотеці с. Коропець у День Державного Прапора України було проведено годину державності під назвою «Кольори що дають надію». На заході виступили наймолодші жителі села. Милуючи очі всіх присутніх барвистими вишиванками,  діти різних вікових груп  декламували вірші.  Поруч з ними красувалась  виставка з  символікою України «Україно моя світанкова».     

----------------------------------------    

  с. Словіта

      23 серпня в бібліотеці села Словіта проведено годину українознавства «Кольори прапора Незалежної України», приурочену до дня Державного Прапора та з нагоди 22-ї річниці Незалежності України. Завідувачка бібліотекою Вібла Богдана Петрівна репрезентувала присутнім  книжково-ілюстративною виставку «В нашім серці Україна» та представила короткий огляд літератури за її тематичними розділами.    

      А юні користувачі бібліотеки А.Суржикова, А.Макар, М.Гембара розповіли про символи України, зокрема розкрили історію Державного прапора та його значення для українців, читали напамять вірші національно-патріотичної тематики.   
 



   --------------------------------

   с. Майдан Гологірський 

Відзначаємо 22-у річницю Незалежності Української держави

 



 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

------------------------------------------  

 c. Ушня

      25 серпня у с. Ушня було особливо урочисто та піднесено, адже тут усією громадою відзначали 22-у річницю Незалежності Української держави. Цього дня у селі проходив святковий тематичний вечір: "Живи і міцній, Українська державо!", за спільної участі  Народного дому та бібліотеки. У ньому брали участь мешканці села, діти та молодь різного віку. 
   У концертній програмі вечора (під керівництвом художнього керівника Романа Стельмаховича) взяли участь колективи: хореографічний ансамбль "Калинонька" (керівник М.П.Щурко) та вокальний колектив Народного дому. Сподобалися людям і пісні у виконанні солістів Я.С.Уніжоного, Н.Я.Сушанської.
        Усіх присутніх та учасників святкового дійства привітав у цей день сільський голова Михайло Гетьманчик.

 



     А для шанувальників книги та доброго й мудрого слова у бібліотеці була презентована книжкова виставка під назвою: "Моя Україна квітуча, ти землями вічно родюча".


     Усього було вдосталь цього святкового дня в Ушні - і приємного, й радісного, й корисного, ну і, звичайно ж, - задоволення від всього побаченого й почутого. А головне - хорошого настрою й відчуття, що не все так погано в нашому Українському домі.
------------------------------------------ 

   c. Підлипці

    1 серпня в бібліотеці-філії с. Підлипці користувачам бібліотеки було презентовано літературний захід з нагоди 100-річного ювілею від дня смерті видатної української поетеси Лесі Українки. 
   Читачам представлено книжкову виставку "Це талант сильний та мужній" та літературний портрет "Сила незламного духу". Метою заходу було донести до людей, що поетеса прожила недовгий вік - 42 роки, але це було прекрасне життя людини, що весь свій хист, кожну хвилину свого свідомого існування віддала народові у боротьбі за соціальне і національне визволення. Слово було для неї зброєю в боротьбі, а без боротьби вона не уявляла життя.
    
Юні читачі почерпнули тут для себе багато корисного з огляду на навчальний матеріал шкільної програми нового навчального року. А він уже не за горами.    

 ---------------------------------------- 

     c. Ремезівці

  11 квітня  у бібліотеці-філії с.Ремезівці в межах семінару бібліотечних працівників Золочівської РЦБС за темою "Краєзнавство - патріотичний напрямок роботи публічних бібліотек" відбувся виховний літературний захід - усний журнал: "Релігійні і християнські мотиви у збірці Романа Завадовича "З буднів у свято". Цього дня у бібліотеку завітали учні молодших і старших класів місцевої школи під керівництвом вчителя української мови та літератури З.І.Лісової та шкільного бібліотекаря М.М.Замківської. Усний журнал підготувала і взяла безпосередню участь завідувачка бібліотекою Олександра Гарасимишин



 Метою літературно- краєзнавчого заходу було збагатити знання школярів про життєвий і творчий шлях Ромона Завадовича, розкрити релігійні і християнські мотиви митця рідного краю, наголосити на істотних моральних вартостях добра, любові, милосердя, правди, людської солідарності, справедливості у творчості поета.

     Учні мали змогу продемонструвати свої твворчі, музичні здібності, збагатити себе новими знаннями про рідне село та рідний край.

-    -     -     -     -     -     -    -    -    -    -

  с. Білий Камінь  

     У бібліотеці-філії с.Білий Камінь відбувся перший етап конкурсу "Найкращий читач року - 2013". В конкурсі взяли участь 10  з 15-ти зареєстрованих учнів 6 - 7 класів.

    Для проведення конкурсної вікторини були розроблені 22 питання по творах української та зарубіжної літератури.

    Підводячи підсумки вікторини,  журі конкурсу визнало учасників-переможців. Ними стали Т.Калітовська (6 кл.), Н.Король (7кл.). Також високими знаннями відзначились: Х.Ціж, О.Заєць, Г.Гавришків, Н.Петришин, С.Квасниця. конкурсанти призових місць готуватимуться до другого етапу районного конкурсу "Найкращий читач року - 2013", який відбудеться 28 березня у ЦРБ.

   -    -    -    -    -    -    -    -    -

 м. Глиняни

   В історії залишаються імена, які з гордістю вимовляє, памятає і шанує людство. До них належить ім'я великого українського поета Т.Г.Шевченка. Його ім'я, мов сонце, сяє поміж інших геніальних письменників і стоїть в одному ряду із визначними світочами світової літератури. 

   З нагоди шевченківських днів у Глинянській бібліотеці для дорослих відбувся усний журнал "Шевченко, якого не знаємо". 




    Свято підготувала бібліотекар читального залу Наталія Петрова. У ньому також брали участь завідуюча бібліотекою Галина Мазур та бібліотекар абонементу Галина Буткевич.

 

     У проведенні заходу приймали участь учні 9 класу Глинянської СШ. 
   За книжковою виставкою "Поет духовної свободи"   можна було ознайомитися з літературою шевченківської тематики, яка є в бібліотеці. 

 

 -    -     -    -    -    -    -    -     -     - 

  с. Білий Камінь

   В бібліотеці-філії с. Білий Камінь відбулось засідання клубу за інтересами "Берегиня", на якому обговорювалась програма засідань клубу на 2013 рік та проведення масових заходів.


-      -       -      -     -     -     -     -     -     -

     с. Скварява

  22 лютого в приміщенні бібліотеки-філії с.Скварява відбулася літературно-поетична година "Мово рідна, щира і багата" з учнями 9 - 11 класів. 

  Зав. бібліотекою Марія Степанівна Плотиця з учнями школи провела бібліографічний огляд літератури "Розквітай же, рідна мово!", де звернула особливу увагу на творчість видатних українських письменників та поетів Т.Шевченка, Лесі Українки, І.Франка, які своєю творчістю вибороли право на існування української мови.

 -     -     -     -     -

    с. Плугів

  Слово матері, слово народної пісні, історія, закодована в думах, піснях, переказах, поезії, - все це формує сввідомість дитини, свідомість майбутньої особистості. 

    Про все це та багато  іншого йшлося на літературній годині "О мово рідна, українська, в тобі історія і слава!", що проходила 22 лютого  у сільській бібліотеці с. Плугів (бібліотекар О.Дунська). на це невелике свято завітали учні 8 класу місцевої школи.

     

Немає коментарів:

Дописати коментар