З історії Золочівської ЦРБ

    Золочівська районна бібліотека створена в 1948 році. Працювало 2 чоловік: завідуюча і бібліотекар. Знаходилась вона у пристосованому приміщенні райспоживспілки по вул.Шашкевича ( колишня Леніна) на другому поверсі. Книжковий фонд поповнювався за рахунок бібліотек міста Львова.
    У 1954 р. книжковий фонд бібілотеки був розділений на дорослий і дитячий і була виділена 1 кімната. Працювало 4 чол.: завідуюча, бібліотекар дорослого відділу, бібілотекар дитячого відділу, зав. пересувним фондом.
  У 1955 році дитячий відділ бібліотеки перенесено в село Заріччя Єлиховецької сільської ради ( тепер м. Золочів, вул.Заріччя) у приватний будинок репресованих.
  У кінці 1957 року районну дорослу бібліотеку було переведено в приміщення будинку по вул. Лермонтова. Працівників переведено у штат міської дорослої бібліотеки , а саму бібілотеку переіменовано на районну бібліотеку для дорослих.
  У 1958 р. було приєднано до Золочівського району колишній Поморянський і частково Олеський райони. До складу районної бібілотеки увійшли сільські бібілотеки : Поморянська селищна бібліотека, Полянська, Сновицька, Ремезівська , Шпиколоська, Жуківська, Коропецька, Підгірянська, Бібщанська, Богутинська, Сасівська, Верхобужська, Колтівська, Почапівська, Ушнянська сільські бібліотеки.
    У 1972 році районну бібліотеку для дорослих було тимчасово перенесено в приміщення Золочівського радіозаводу ( до квітня 1974 року ).
   В кінці 1974 р. районну бібліотеку для дорослих було переведено у нове приміщення тодішнього районного будинку культури ( тепер районний Народний будинок "Просвіта" ).
  У 1975 році було проведено централізацію бібіліотек . Відкрито нові відділи: відділ зберігання , відділ комплектування та обробки книжкового фонду, методичний відділ.
  Золочівська центральна бібліотека сьогодні - це найбільша книгозбірня району; інформаційний, просвітницький, культурний центр Золочева, а також інформаційно-методичний центр для сільських бібліотек-філіалів.
   Колектив бібліотеки робить все для того, щоб користувачі одержували високий рівень послуг, щоб бібліотека стала невід'ємною частиною життя населення, місцем куди б приходити було б корисно і престижно.