середа, 24 квітня 2019 р.

"Знак біди: слідами Чорнобильської трагедії"


    Вже досить скоро настане 33-річниця трагедії, що сталася 26 квітня 1986 року на Чорнобильській АЕС. Як відомо, ця масштабна аварія відбилася негативними наслідками у багатьох країнах світу, особливо в Україні. 26 квітня на четвертому реакторі пролунало два вибухи. Причина катастрофи – перегрівання реактора і накопичення великої кількості газів, що з’явились під час неконтрольованої реакції. Внаслідок катастрофи в довкілля потрапило 7 тон ядерного палива.

      За різними даними, від 600 до 800 тисяч осіб зі всього СРСР брали участь у ліквідації наслідків на ЧАЕС. Від 4 000 до 10 000 осіб загинуло від наслідків вибуху. Понад 70 000 осіб – стали інвалідами. Під радіоактивне випромінювання внаслідок вибуху у Чорнобилі потрапило 1,9 млн людей в Україні. Загалом, 8,4 млн. осіб у Білорусі, Росії, Україні та інших країнах, зокрема, Європи. Було евакуйовано 47 500 жителів Прип’яті. Зараз у зоні відчуження проживає 140 осіб – так званих самопоселенців. Близько 7 мільйонам людей в Україні, Росії та Білорусі виплачують компенсацію.
   Кожен з нас повинен бути безмежно вдячний усім, хто поклав своє життя і здоров’я у нерівній боротьбі зі страшною катастрофою. Це справжні герої, які, без перебільшення, врятували життя мільйонів людей у всьому світі Нам потрібно про це пам’ятати і докласти максимум зусиль, щоб достойно оцінити відвагу та самопожертву цих людей.

В читальному залі Золочівської ЦРБ ім. І. Франка оформлено книжкову виставку : "Знак біди: слідами Чорнобильської трагедії"


     

Немає коментарів:

Дописати коментар