пʼятниця, 5 квітня 2019 р.

М.Лемик. 105 років з дня народження

    Українська історія знає багато особистостей, які цінували ідеали української державності вище за своє життя. Однією з таких  постатей був наш земляк Микола Лемик, який народився у с. Солова Золочівського району 105 років тому.


     Микола Лемик ( 1914-1941), український політичний діяч, член ОУН. 21 жовтня 1933 року Лемик за наказом проводу Організації Українських Націоналістів убив начальника канцелярії ( і одночасно - висопоставленого агента НКВД) консульства СРСР у Львові  Олексія Майлова на знак протесту проти  штучно організованого радянською владою голодомору 1932-1933 рр. в Україні.  Негайний суд у Львові, який відбувся в жовтні-листопаді 1933 року, засудив Лемика до смертної кари. Через деякий час вирок був замінений на довічне ув'язнення.  На початку Другої світової війни був звільнений з тюрми, став одним з організаторів Похідних груп ОУН та їх діяльності в Україні. В жовтні 1941 року був заарештований гестапо і розстріляний у  Миргороді (Полтавська обл.)

      За сприянням бібліотекаря ЗОШ №1 Блозовської Л.Б. в читальному залі Золочівської ЦРБ ім. І.Франка для старшокласників школи (кл. керівник Цюпка Люба Іванівна), було  проведено годину патріотизму "М. Лемик. Атентат, що  розбудив світ",  оформлено виставку-портрет " " Постріл в обороні мільйонів".


Немає коментарів:

Дописати коментар