пʼятниця, 19 червня 2020 р.

Дорогами війни

22 червня - День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни.
Цього дня 1941 року попри таємну угоду про ненапад (пакт Молотова-Ріббентропа 1939 року) та тісну військово-економічну співпрацю із СРСР нацистська Німеччина атакувала радянські частини по всій лінії кордону від Балтійського до Чорного моря. Розпочалася німецько-радянська війна 1941-1945 років як складова, але основна частина Другої світової війни.
Німецько-радянська війна тривала від 22 червня 1941 року до 8 травня 1945 року. ЇЇ бої стали одними з наймасштабніших у воєнній історії ХХ століття.

Українці, що воювали на усіх фронтах Другої світової війни, виявили себе мужніми вояками та справжніми борцями проти будь-якого рабства. Могили українських героїв розсіяні по всьому світу.

Трагічна доля українських вояків Другої світової війни переконливо продемонструвала, що народ, який не має влвсної держави, змушений проливати кров за чужі інтереси.

Головною національною збройною силою України у Другій Світовій війні стала Українська Повстанська Армія. Срільці та старшини УПА боролися водночас і проти нацистських загарбників. Хоча боротьба українських повстанців й не увінчалася успіхом, - вона не була марною. Мужність і відвага українських героїв стали символом жертовності та любові до Батьківщини для прийдешніх поклінь. 
            В читальному залі Золочівської ЦРБ ім. І. Франка оформлено інформаційне досьє "Дорогами війни".Цього дня вшануймо пам’ять всіх тих, чиє життя було покалічено і зруйновано у цій страшній війні.

Немає коментарів:

Дописати коментар