субота, 8 лютого 2020 р.

"Часопис «Діло» (Львів, 1880‒1939 рр.) : матеріали до біобібліографістики"

   8 лютого 2020 року в читальній залі Золочівської ЦРБ ім. І. Франка відбулася презентація п'ятитомного видання  "Часопис «Діло» (Львів, 1880‒1939 рр.) : матеріали до біобібліографістики" сучасного українського історика Костянтина Курилишина. 
  Упродовж 60 років (1880-1939) у Львові виходило «Діло» – єдиний український часопис Галичини, який представляв інтереси бездержавної нації в умовах Австро-Угорської імперії, Першої світової війни, відновленої Польської держави і короткого періоду творення Західно-Української Народної Республіки.
  Вартісну інформацію часопису підмітив, систематизував та видав у п'яти томах  кандидат історичних наук, завідувач відділу україніки ЛННБУ ім. В. Стефаника Костянтин Курилишин.

  Тут подано бібліографічні матеріали про  відомих, малознаних і забутих представників українства та інших національностей, долі яких пов’язані з Галичиною. Це, зокрема, некрологи, подієва інформація, аналітичні й публіцистичні статті, рецензії, нариси, різнотематичні огляди й рекламні оголошення. Містить іменний та географічний покажчики. Матеріали до біобібліографістики дозволяють відновити багато імен знаних у свій час осіб, інформація про яких з відомим причин «загубилася у минулому», а також ґрунтовно доповнити новими даними біографії як відомих українських діячів, так і представників інших національностей, життя і діяльність яких перепліталася з українською дійсністю.

      Шанувальники друкованого слова, всі хто цікавиться історичним минулим Галичини зможуть ознайомитися з даним виданням завітавши до Золочівської ЦРБ. 
   Завдячуючи старанням Надії Гупало, яка виступила модератором презентації, та за офіри монастиря Отців Василіан, зокрема ігумена Августина Шопяка,  дане видання подароване у фонд Золочівської бібліотеки. Передав книги  о. Епіфаній Гнатів, ЧСВВ.

   Колектив бібліотеки висловлює свою подяку за подаровані книги. Це академічне видання найдзвичайно корисне для тих, хто цікавиться  долею України та небайдужий до її минулого та сучасного.  Ці книги є справжнім скарбом для читичів-істориків, краєзнавців, джерелознавців, бібліографів, журналістів, студентів і просто небайдужих патріотичних громадян. Така увага до бібліотеки радує, надихає і читачів, і працівників бібліотеки. Адже нові книги це завжди свято для широкого читацького загалу. Немає коментарів:

Дописати коментар