четвер, 26 березня 2020 р.

Життя книг на екрані ( за мотивами книг сучасних українських письменників)

   Серед вітчизняних фільмів екранізації посідають далеко не останнє місце, особливо кіно адаптації сучасних українських письменників.
   Режисери експериментують зі способами візуалізації літературних сюжетів, сценаристи працюють із літературними джерелами – і персонажі літературної класики та сучасних бестселерів оживають на екранах у часом очікуваних, а часом і в досить контроверсійних іпостасях. 

    Тож, шановні користувачі,  бібліотекарі Золочівської ЦРБ підготували добірку найвдаліших екранізацій – від мелодрами до військового детективу, - що не залишить вас байдужими і заохотять прочитати книжку.
Веретенников В. Гетьман/ Віктор Веритенников.- Київ: Академія.- 2013.- 224с. 
"Гетьман" є лаконічним художнім прочитанням складної постаті Богдана Хмельницького і драм його життя в контексті національно-визвольної війни українців у середині XVII ст. і побудови Козацької держав«Ге́тьман» — український історико-драматичний, знятий Валерієм Ямбурським на основі однойменного кінороману Віктора Веретеннікова вперше виданого у 2013 році. Стрічка розповідає про трагічну любов гетьмана Богдана Хмельницького до молодої польки Гелени Чаплинської.
**************

Гаврош О. Неймовірні пригоди Івана Сили/ Олександр Гарвош.- Київ: А-БА-Ба-ГА-ЛА-МА-ГА. -2017.- 176с. 

Пригодницька повість відомого дитячого письменника Олександра Гавроша розповідає про яскраві пригоди неперевершеного гірського силача Івана Сили. Прототипом головного героя повісті став легендар ний закарпатський богатир Іван Фірцак, який виборов звання чемпіона Чехословаччини та Європи з кількох видів спорту і об’їздив півсвіту, виступаючи в цирку, де здобув чимало яскравих перемог. 2013 року на основі цієї повісті було знято перший в третьому тисячо літті український дитячий фільм «ІВАН СИЛА», графічними кадрами з якого проілюстроване наше
Жадан С. Ворошиловоград/  Сергій Жадан.- Харків : Клуб Сімейного Дозвілля.- 2018.- 320с.

    Це мала бути коротка подорож - провідати брата, який тримав бензоколонку в донбаських степах. Та, опинившись у місті свого дитинства, Герман мало не назавжди влипає в тутешній пейзаж. Брат зникає, на його бізнес зазіхають місцеві мафіозі, старі друзі мають дивні справи… Гєра має визначитися із хиткою реальністю, минулим, що владно ввірвалось до його життя, та майбутнім, щодо якого є певні сумніви… У цьому романі є все: цигани, рейдери, степ, занедбані будівлі, нескінченні дороги, футбольні баталії, друзі юнацтва, жінки, секс, алкоголь, спогади про мрії дитинства та, звичайно, джаз. Бо, як каже герой, потрібно слухати музику, яку любиш. Тільки не давати чужим свої навушники.********


Роздобудько І. Ґудзик/ Ірен Роздобудько. - Харків: Фоліо, 2008.- 222с. 

    Дія роману починається наприкінці 80-х років минулого століття. Фатальна зустріч у мальовничому куточку Карпат змінила життя головного героя Дениса. Він пройшов всі кола пекла в Афганістані, але вижив. 20 років потому ми знову бачимо Дениса, але тепер він - успішний керівник рекламної компанії. Проте минуле кохання знову увірвалося в його життя, і все летить шкереберть.У цьому романі немає смертей і катаклізмів, але трагічне непорозуміння між головними героями спричиняє драматичні події. Кожен герой цієї книги по-своєму прагне щастя та не вміє цінувати подарунки долі. А тим часом янгол грає маленьким загубленим ґудзиком...
Кокотюха А. Червоний / Андрій Кокотюха. - Харків: Клуб Сімейного Дозвілля. -2018. - 320с.

Для створення такого роману потрібно багато матеріалу, але головне — натхнення й письменницький хист. Усього цього в Андрія Кокотюхи вдосталь. Він написав роман за два з половиною місяці. Матеріалами йому слугували мемуари повстанців, публікації українських істориків та розмови зі свідками тих давніх подій.

Похвала від ворога — то найліпша похвала… Ця книжка — це три розповіді про Данила Червоного від його найзапекліших ворогів.

Міліціонер Михайло Середа щиро вважав упівця Червоного ворогом. У повоєнні роки він, не жаліючи себе, чинив перепони повстанцям. У цих зіткненнях він утратив кохану, та зберіг чоловічу гідність. І не міг не визнати, що Данило — безстрашний воїн.

Полковникові КГБ Льву Доброхотову таки вдалося заманити вояка у пастку. А Уляна, дівчина Данила, стала жертвою чекістів. Тепер на ватажка повстанців чекав нелегкий шлях до ГУЛАГу.

Воркутлаг. Колишній червоноармієць Віктор Гуров упевнений, що потрапив сюди випадково, а ось ворогам країни рад саме тут і місце. Та гідність і щирість Данила, його переконання і надзвичайна душевна міць змушують Віктора замислитися…
Кокотюха А. Червоний. Без лінії фронту/ Андрій Кокотюха. - Харків: Клуб Сімейного Дозвілля.- 2018.- 220с. 

    Кінороман «Червоний. Без лінії фронту» — довгоочікуване продовження «Червоного», книжки, яка ще до успішної екранізації набула в Україні культового статусу! Це неймовірна історія! Повстанський командир Данило Червоний не пропав безвісти після зухвалої втечі з табору смерті. Вояк УПА вижив і переміг у нелюдських умовах вічної воркутинської мерзлоти. Щоб зрозуміти, як це йому вдалося, ми маємо повернутися на десять років назад і побачити Червоного юним ліцеїстом, який лише починає боротьбу за свободу. Його шлях по-своєму бачать та оцінюють друг юності Мирон, повстанка Марія, радянський диверсант і донька «ворога народу».


Рівно два роки праці. На Тернопільщині, зокрема у Кременці та Бережанах, знімали другу частину фільму «Червоний». Вийде картина у прокат аж у серпні 2020р , зараз же творці стрічки привідкрили трішки карти і розповіли, що можна буде побачити у фільмі.

***********


Лис В. Століття Якова/ Володимир Лис. - Харків: Клуб Сімейного Дозвілля.- 2010. - 240с. 

       Роман — своєрідний епос-біографія одного поліського українця, який за свій столітній вік пережив п'ять держав: Російську імперію, УНР, Польщу, гітлерівську Німеччину, сталінський СРСР. Доживши до держави Україна, він опинився перед лицем і родинної, і національної драми, яка була запрограмована катастрофами XX століття.

У сюжетному плані дія роману відбувається мовби в трьох площинах — протягом останнього столітнього року поліського селянина Якова з села Загорани, за п'ять років до того, коли він рятує наркоманку Оленку, яка забрела в його село, і впродовж майже цілого двадцятого століття. Дитяче кохання, викрадення коханої, що стала чужою нареченою, служба у Війську Польському, кохання до польської шляхтянки, війна з німцями, полон і знову війна, велика і особиста трагічна українсько-польська різанина, драматичні повоєнні події. Селянин усе столітнє життя мешкає у своїй старій хаті на Волині, чекає листа від нещодавно порятованої ним Оленки і приїзду на столітній ювілей сина Артема.


P.S Для тих, кому завжди мало: екранізації, що не потрапили до огляду
«Кисневий голод» (1992). Режисер – Андрій Дончик (за оповіданнями Юрія Андруховича);

«Приятель небіжчика» (1997). Режисер – В’ячеслав Криштофович (за романом Андрія Куркова «Милый друг, товарищ покойника» (сценарій – його ж авторства);

 «Депеш Мод» (2013). Режисер – Михайло Лук’яненко (за однойменним романом Сергія Жадана);

«Delirium» (2013). Режисер – Ігор Подольчак (за повістю «Індуктор» Дмитра Бєлянського);

«Він – дракон» (2015). Режисер – Індар Джендубаєв (Росія) (за романом Марини та Сергія Дяченків «Ритуал»).

Далі буде... Слідкуйте за дописами на блозі бібліотекиНемає коментарів:

Дописати коментар