середа, 29 липня 2020 р.

Життя і чин для України

29 липня минає 155 років від дня народження - учителя духовенства, провідника - народу, дороговказа - владі Андрея Шептицького.
Його життя і творчість є для нас безцінним скарбом, джерелом мудрості у вихованні українських громадян на засадах християнської моралі та законів Божих.
Син свого народу, слуга Божий Андрей Шептицький народився 29 липня 1895 року в селі Прилбичі Яворівського району на Львівщині.
Великий геній українського народу усе своє життя присвятив служінню Богові, людям, державі.
Чи не варто б нам задуматися, що ціле його життя і творчість, як Великої Людини, духовного батька й Мойсея народу не гідне того, щоб як покоління його синів і дочок не обновили наше духовно-національне життя в аспекті й тіні його великої Постаті.
Бо велич його духа лежить в гармонійному поєднанні різних чеснот його святого й творчого життя: дар  мудрості з даром покори, дар лагідності з даром рішучості, дар віри з даром любові, дар великодушності з аристократизмом  духа, дар передбачливості з візією майбутнього, дар щедрості з даром любові ближнього. Всі ці дари він сповідував у найвищому ступені.
В читальному залі Золочівської ЦРБ оформлено виставку:вшанування "Життя і чин для України"

Немає коментарів:

Дописати коментар