пʼятниця, 3 травня 2019 р.

Уродженець Золочівщини Кирило Трильовський – батько Січового стрілецтва


З метою вшанування пам’яті батька січового стрілецтва - уродженця Золочівського краю (село Богутин) Кирила Трильовського; сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві молоді, підвищенню суспільної уваги до постатей рідного краю, у читальній залі районної бібліотеки проведено просвітницький захід, 3 травня 2019 року. 

Модератор зустрічі – Ольга Боса (Кіс), прочитала вірші про Кирила Трильовського та наголосила, що саме завдяки організаторським здібностям Кирила Трильовського він виступив як засновник і організатор спортивно-пожежних товариств під назвою "Січ". Згодом ці товариства набули великої популярності і відіграли велику роль в національній активізації українського селянства в Галичині та на Буковині. Всього за життя Трильовський, як публіцист і журналіст, під своїм прізвищем і псевдонімами (Клим Обух, Гайдамака, Кирило Приятель, Радикал, Січовий Батько, Снятинчук та ін. опублікував до 1800 статей у різних часописах, та видав до 80 популярних книжок і брошур, серед яких і такі, як "Про велику французьку революцію" (Коломия, 1913 р.), "Боротьба італійців за свободу та соборність" (Коломия, 1928 р.) та ін.
Учасниками круглого столу були учні Золочівського економічного ліцею.
У просвітницькому заходів взяв участь отець Юрій Галабуда, священик УГКЦ, батько трьох дітей, який повідомив, що саме Кирило Трильовський виріс у духовній родині, (батько був священиком, а мати з роду священиків) де любов до Бога і України були на першому місці. Тому в сучасних сім’ях має також панувати любов до Бога і своєї батьківщини, любов до свого краю. Молоді треба брати приклад з Трильовського, який здобув європейську освіту і повернувся на рідну Україну, задля розбудови її та створення Січового руху.
Молодий історик Золочівщини Тарас Криницький провів екскурс в історичне минуле та розповів про цікаві факти з життя Кирила Трильовського та поєднав їх з сучасним життям молодих людей, закликав брати приклади з тодішнього патріота України та завжди пам’ятати, що ти українець, син чи донька своєї рідної землі.
У просвітницькій зустрічі взяв участь голова ГО «Золочівське районне громадсько-патріотичне об’єднання «Український чин» Олег Сидорович, який привітав учасників і наголосив, що сьогодні ми вшановуємо визначного мецената, доктора права, громадсько-політичного та культурно-освітнього діяча, засновника товариства «Січ» та січового руху в Галичині. Також Олег Миронович розповів про родинне село К. Трильовського Богутин, зокрема про садибу, де народився і проживав діяч. Було повідомлено, що на проведення капітального ремонту садиби К. Трильовського, яка має бути збережена для наших нащадків, сесією обласної ради було виділено кошти у сумі понад 1 млн. грн. На завершення зустрічі усі учасники заходу виконали стрілецьку пісню на вірші і музику Кирила Трильовського «Гей, там на горі Січ іде».
Немає коментарів:

Дописати коментар