середа, 4 березня 2020 р.

"Собор Бориса Возницького"

3 березня  2020 року відбулася презнтація книги “Собор Бориса Возницького”. Упорядник книги донька Бориса Григоровича – Лариса Возницька-Разінкова.
Золочівська центральна районна бібліотека  ім. І. Франка отримала книгу в дарунок.
Шановні користувачі!
З книгою Ви можете ознайомитись у читальному залі Золочівської ЦРБ.

Собор Бориса Возницького [Текст]: спогади, роздуми / упорядн. Лариса Возницька-Разінкова. - Дрогобич: Коло, 2019. - 280с. іл.

Спогади Героя України Бориса Возницького - це і довірлива  сповідь, і заповіт нащадкам перед лицем вічності. Результатом подвижницької праці мистецтвознавця  та створеного ним  колективу стала Львівська національна галерея мистецтв - найбільший музейний заклад України європейського значення, що носить його ім'я. 
  Спогади писалися спонтанно, у рідкісні вільні хвилини, оскільки Возницький постійно був у пусі, працював, зокрема, тяжко фізично, аж до виснаження, мотався між філіями галереї, їздив у зарубіжні відрядження як головний музейник України.
   І кількісно, і якісно зроблене Возницьким, як і його тактика й стратегія розвитку українського музейництва та культури, - досі повною мірою не висвітлено. Це видання - лише частка життєпису Возницького. Та навіть  окремі його фрагменти - надзвичайно яскраві і захопливі. У спогадах - природна вдача Возницького. Жодного зовнішнього пафосу, жодного самозвеличення, жодних амбіцій. Усе ніби проти буденного, як  і має бути.
       Тріумфальною аркою Возницькому і його колективу є розгорнута в часі і просторі Національна галерея (замки, палаци, вежі, шедеври старожитності, дух історії і велич культури). У символічному плані  - це Собор Бориса Возницького. 


Немає коментарів:

Дописати коментар