четвер, 14 вересня 2017 р.

Народна художниця Олена Кульчицька. До 140-річчя від дня народження

     15 вересня цього, 2017 року минає 140 років від дня народження однієї з найяскравіших постатей в історії України та українського образотворчого мистецтва - Олени КУЛЬЧИЦЬКОЇ (1877 - 1967).
     Олена Львівна Кульчицька увійшла в історію українського мистецтва як митець широкого діапазону - графік, живописець, майстер декоративно-прикладного мистецтва, як художник-громадянин. Своєю творчістю збагатила й розширила тематику українського образотворчого мистецтва, відновивши техніки офорту, дереворізу й ліногравюри, стала першотворцем новітньої естампної графіки.
  Олена Кульчицька відома також як художник-ілюстратор. Багато видавництв у Західній Україні зверталися до художниці із замовленням. Займалася й науковою роботою, співпрацюючи з Українським музеєм етнографії та та художнього промислу.
      Твори художниці експонувалися на художніх виставках Брюсселя, Берліна, Риму, Торонто,  Чікаго, Праги, Хельсінкі, Варшави тощо. 
      За багаторічну та плідну працю на користь рідної країни художницю ще за життя було нагороджено почесними званнями та нагородами, зокрема, вона - заслужений діяч мистецтв, народний художник УРСР та лауреат Шевченківської премії 1967 року.
      


Немає коментарів:

Дописати коментар