пʼятниця, 8 лютого 2019 р.

Зустріч з громадськістю з нагоди 90-річчя ОУН

 6 лютого 2019 року, у читальній залі районної бібліотеки ім. І. Франка відбулася просвітницька зустріч з громадськістю району з нагоди відзначення 90- річчя ОУН. Доповідачі зустрічі – це історики Володимир Зубар, Тарас Криницький. Модератором зустрічі виступила Ольга Боса – начальник відділу організаційної роботи, інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації, поетеса Золочівщини. Яка наголосила, що 3 лютого 2019 р. виповнилося 90 років створення Організації Українських Націоналістів.
В новітній історії України, після спаду активності Української національної революції 1917 року, ОУН стала провідною та об’єднуючою політичною силою української нації в послідовній, безкомпромісній, жертовній боротьбі за відновлення Української Самостійної Соборної Держави. ОУН – концентрація історичного досвіду, модерної національної ідеї та системного пасіонарного чину української нації у споконвічному прагненні до власної державності, це приклад високоорганізованої боротьби за право на самовизначення, за право жити на рідній землі за своїми законами, що уклалися нацією протягом тисячоліть. Створення ОУН вмотивовано об’єктивною потребою вироблення нових підходів, нової стратегії і тактики боротьби за власну державу.
Провідні теоретики ОУН окреслили ідейні й програмові засади ідеології українського націоналізму — незнищенного суспільного руху, світогляд якого ґрунтується на інтересі нації і держави. Метою зустрічі є обговорення з громадськістю процесу історичного досвіду боротьби українства за свободу, відродження історичної пам’яті національної самосвідомості, української мови та культури – надважливе завдання для українських націоналістів.
Зустріч з громадськістю до 90-річчя ОУН відбулась за ініціативи відділу організаційної роботи, інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації. До обговорення долучилися і громадські діячі – це о. Юрій Юречко, Христина Присяжна, Володимир Дідула. Своїми спогадами про розповіді батьків часів ОУН, поділився з громадою 92 річний Ярослав Безпалько – почесний голова Золочівського станичного братства ОУН-УПА ім. Шугая.
Немає коментарів:

Дописати коментар